אתר חדש לאיגוד השחמט

קפה שחמט, כמעט כמו קפה ארומה, נועד לשיחות עמוקות על עולם השחמט שלא בנושאים המפורטים מטה

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

אתר חדש לאיגוד השחמט

הודעהעל ידי חגי פרנק » 16/11/2011 15:46

http://chess.virlon.com/Main.aspx

ברוך המקום שזיכנו להגיע ליום הזה. שחמטאים יקרים! בשמחה ובהתרגשות אנו מציגים לפניכם את האתר החדש של איגוד השחמט עליו עמלנו במשך שנתיים ימים. החידושים באתר רבים ואסקור רק את העיקרים שבהם. תוכלו לעבור על התפריטים השונים ולגלות את שלל המודולים החדשים שכתבנו בעבורכם.

מהיום תוכלו לשחק משחקים מקוונים באתר שלנו בעברית! דרך השרת של FICS וחלקית(בהמשך מלא) דרך השרת של ICC. תוספת מבורכת זו היא פרי עבודתו של המתכנת המוכשר סשה מרינובסקי שכתב את תוכנת JIN ושל סמיון הרשונסקי מחברת אתרניטי שעמל רבות לתרגמה לעברית על אף המורכבות הרבה שנתקל בה בעת המעבר לשפה הנכתבת מימין לשמאל.

מהיום חסל סדר אינספור דיאגראמות באתר. מהיום יוצגו המשחקים בעזרת לוח דינמי (chess viewer) מה שיקל עליכם לעבור על המשחקים המנותחים שבידיעות ובכתבות.

מערכת חיפוש מד הכושר שודרגה משמעותית ועוד צפויה להוסיף דוחות רבים נוספים בשבועות הבאים. מעתה ניתן לחפש בנוסף לע"פ שמות גם לפי מועדון ולפי טווח גילאים כפי שרבים ביקשו ממני פעמים רבות. כמו כן ניתן לעשות חיפוש מורכב לפי שילוב של שמות + טווח מד כושר + טווח גילאים + שם מועדון + מגדר. להבדיל מהאתר המעולה של נתניה אצלנו תוכלו לראות את תוצאותיכם בליגה 12 שנים לאחור החל מ1999. בשבועות הקרובים תראו גם את תוצאותיכם בתחרויות, טבלאות היסטוריות של כל הליגות והקבוצות מ1999 ועוד.

לכל מועדון ישנה אפשרות לבנות אתר פנימי בתוך אתר האיגוד עם כתובת משלו. דוגמא ראשונה תוכלו לראות בלשונית "מועדונים ונבחרות" ולא במקרה מדובר במועדון אליצור אלקנה שיש לי הזכות להיות נשיאו. כל מנהל מועדון מוזמן לפנות אלי ולקבל הרשאות לבניית האתר שלו בעזרת הכלים הרבים שבנינו בעבורם.

לכל שחקן בכיר ולכל נבחרת של ישראל בעבר אנו מקדישים כתבה באתר באותה הלשונית. בשלב זה יש תשתית טובה ומידע ראשוני. את המידע נוסיף בהמשך ע"י אנשי התוכן של האתר.

לאתר יש גם אזור סגור לבעלי פנקס מתחרה בלבד ובו ניתן לצפות ולהוריד את כתב העת "שחמט בישראל" שנים רבות לאחור. כמו כן יופיעו שם בעתיד כתבות העשרה למנויים.

מנויים יכולים להירשם לתחרויות ולשלם בכרטיס אשראי דרך האתר. זהו שינוי מרענן ובקרוב ניתן לנצל מודול הרשמה זה לתחרויות השונות של האיגוד(גם המופרטות) . מנהלי מועדונים יכולים לבקש ממנכ"ל האיגוד לשווק גם את התחרויות שלהם במודול תשלומים החדש. חסל סדר שליחת צ'קים בדואר ותשלומים במזומן במקום.

לבקשת חברים רבים הוספנו אופציה שתאפשר למנויים בזמן ההרשמה לבדוק מי כבר רשום לתחרות וכך לבדוק האם התחרו מתאימה לרמתכם. זה מודול שנבנה במיוחד לאור בקשות שלכם בפורום.

לקבלת סיסמא ראשונית יש להיכנס ל"כניסת מנויים" וללחוץ "שכחתי סיסמא" ותקבלו את הסיסמא לדואר האלקטרוני הפרטי שלכם אך רק אם הוא קיים בבסיס הנתונים של האיגוד. תוכלו לעדכן אותו בשלב רכישת פנקס מתחרה בלשונית "רכישת מנוי" בראש באתר.

הארכתי הרבה וטרם עברתי על חידושים רבים כדוגמת המלצות על ספרים ועוד. אנא עיברו על התפריטים השונים והתרשמו בעצמכם. מי שמעוניין לסייע לנו בהזנת תכנים לשפע המקומות החדשים מוזמן לפנות אלי למייל: [email protected] (כן זה מד הכושר שאני שואף אליו (-: )

לסיום אני רוצה להודות לצוות הגדול שעבד על האתר במשך שנתיים. ראשית תודה ענקית למנכ"ל האיגוד יגאל לוטן שיזם עוד באוגוסט 2009 את שדרוג האתר. אז לא הבנתי מדוע לבנו אתר חדש כשיש לנו אתר רק בן שנתיים אבל ליגאל היה את החזון והראיה לטווח ארוך ואכן בשנת 2010 התברר שמצב האתר התדרדר והוא מיושן. אילו לא היינו מתחילים לפני שנתיים את התהליך לא היינו מגיעים עד הלום.

שנית אני מודה ל4 החברות שהגישו הצעות ע"פ האפיון שבנינו יגאל ואני בעזרת אבי דורנר ובהתייעצות עם חברים נוספים. החברות תרום, אבישר, מיקסר מדיה ואתרניטי השקיעו רבות בבניית הצעותיהם וענו לכל בקשה לעדכון ושיפור הצעותיהם. תודה לועדת המכרזים של האיגוד שהשקיעה ישיבות רבות בבחינת ההצעות השונות. במורכבות הבחירה מינתה הועדה צוות מקצועי בראשות איגור גינזבורג שהעלה 2 חברות לגמר ולבסוף המליץ לועדת המכרזים על חברת אתרינטי.

עם כל הניסיון שלי בבניית אתרים טרם ראיתי רמה מקצועית גבוהה כל כך כפי שהפגינה חברת אתרינטי מאז שזכתה בחודש נובמבר 2010. חודשים רבים הוקדשו לאפיון מדויק של האתר ע"י מנהלי הפרויקט מטעם אתרינטי אן מודעי ויואב סגל. אנחנו באיגוד אסירי תודה להם על עבודת אפיון וניהול חסרת תקדים וסדרה ארוכה של פגישות תכנון שהפתיעה במקצועיותה את כולנו. תודה מיוחדת לאן שהיא כמו דורסל והמריצה את כולנו ללא הפסקה.

תודה גדולה לצוות של האיגוד שעבד מול אתרניטי ובמיוחד למנכ"ל יגאל לוטן, ע.מנכ"ל אבי דורנר והמתכנת המוכשר אבי קליסקי.

תודה לצוות הבדיקות של האתר: שמוליק יצחקי, איתי זלוטוגורסקי, יהודה ארנטרוי ושלומי יעקובוביץ’ שעשו עבודה נפלאה של QA .

אחרונים שהם בעצם ראשונים: תודה ליו"ר האיגוד היוצא אביב בושינסקי על הגיבוי והתמיכה בישיבות ההנהלה שעסקו בכך ומחוצה להן. תודה ליו"ר הנכנס משה שלו שזימן ישיבות לקידום הפרויקט והציב לנו את היעד 15.11.2011 ולמרות כל הקשיים עמדנו באתגר בכבוד. תודה גדולה למנכ"ל אתרניטי אבירם הכהן שבלבביות ובנועם הוביל את הפרויקט בהצלחה ועשה הרבה למעלה ממה שציפינו.

אולי תקווה שתיהנו מהאתר החדש ומהאפשרויות הרבות שגלומות בו. אתם מוזמנים לכתוב אלי( ([email protected]

וכן למנכ"ל וליו"ר האיגוד על התרשמויותיכם לטובה וכן מה חסר ומה שגוי. לכל המגיבים הברכה.
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

Re: אתר חדש לאיגוד השחמט

הודעהעל ידי מרכז שחמט צפון » 16/11/2011 18:24

ברכות לחברי האיגוד , ליו"ר האיגוד מר משה שלו על האתר.

ותודה לכל העוסקים במלאכה - משנה ברכות למנהל פרויקט האתר מר חגי פרנק.

נהניתי מאוד מהאפשרויות החדשות והמגוונות.

בברכה
שמואל זלץ
מרכז שחמט צפון
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי sps3 » 16/11/2011 19:04

ברכות על האתר החדש !

עוד לא הספקתי לעבור על כל החידושים , אך יש לי שאלה קטנה : היכן הפניה מהאתר הישן לאתר החדש ?

גם החיפוש בגוגל מביא בינתיים לאתר הישן.

במאמר על היסטורית השחמט בישראל (ברוסית) ,שמופיע משום מה בצמוד להזמנה לאליפות הפתוחה באשדוד , צריך לעשות תיקון לגבי השנים בהן הופיע נבחרת ארץ-ישראל באולימפיאדות : צ"ל 1935 ו1939 ולא לפי מה שנכתב שם.
sps3
משתמש ותיק

הודעהעל ידי avnerchess » 16/11/2011 21:13

ברכות לכולם (ולכולנו) ! :D

אם כל הנ"ל יעבוד - זה יהיה "סבבה".

אולי ניתן יהיה לשדרג גם את הפורום שבאתר...
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 16/11/2011 22:18

ברכות!

שוב הוכח בפעם המי יודע כמה ששילובם של "הנשיא"(חגי פרנק) + מנכ"ל האיגוד בעל החזון הוא שילוב מנצח!
תוסיפו לכך את א.דורנר ותקבלו ארוחת גורמה!
אין ספק שיש להשאיר את הנשיא קדנציה נוספת בלי לחשוב פעמיים לנוכח הישגו האדיר! (לצומת לב היו"ר)
פז
זומבי

הודעהעל ידי שמוליק » 16/11/2011 23:50

מבלי להיכנס ( עדיין , מקווה שבקרוב יצא לפועל ) ל"קרביים" של האתר , כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי פז » 17/11/2011 04:48

כנראה שהברכות הגיעו מוקדם.........
בעודי מנסה להיכנס לאתר החדש אני נתקל בהודעת שגיאה ארוכה שכותרתה runtime eror.
לצומת ליבו של "הנשיא"
פז
זומבי

הודעהעל ידי נעם דובב » 17/11/2011 07:15

פז כתב:כנראה שהברכות הגיעו מוקדם.........
בעודי מנסה להיכנס לאתר החדש אני נתקל בהודעת שגיאה ארוכה שכותרתה runtime eror.
לצומת ליבו של "הנשיא"

הבעיה היא בציפיות המוגזמות.
יש אתר חדש לאיגוד - היאח והידד! אשרינו שהגענו ליום הזה!!
אתה רוצה שהוא גם יהיה זמין? נו, באמת, נסחפת לגמרי עכשיו.
(אני לא אתפלא אם עניין "פעוט" זה לא נכלל במסמך האפיון...)
נעם דובב
משתמש ותיק

הודעהעל ידי חגי פרנק » 17/11/2011 08:54

אלה הן מחלות ילדות של בדומה לכל אתר חדש.

אני בטוח שזו לא התקלה היחידה שתתגלה. כשעושים שדרוג גדול ומשמעותי כל כך שעסקו בו לא פחות מ5 מתכנתים אין ספק שיהיו באגים ותהיה תקופה של תיקונים כשם שנעשו תיקונים רבים לאחר הבדיקות של הצוות שלנו ולאחר הבדיקות של הצוות של שמוליק/שלומי/איתי ויהודה.

גם כשעלינו בקייץ 2007 עם האתר הקודם היו בעיות והם תיקנו. אף אחד לא זוכר איזה שדרוג משמעותי זה היה אז.

דווקא נשמח אם תעזרו לנו בגילוי שגיאות באתר ואנחנו מבטיחים לעשות מאמץ לתקן כל תקלה בתוך ימים אחדים ככל שנוכל.
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Uri Blass » 17/11/2011 10:22

מדוע שאני מחפש רשימת נשים לפי מד כושר אני מוצא בצמרת כל מיני שחמטאיות לא ישראליות כגון מארי סבג ואנטואנטה סטפנובה?

אני חושב שרצוי למחוק את השחמטאיות הלא ישראליות מהמד כושר הישראלי.
גם אם הם ישחקו בישראל בתחרות כלשהי אפשר פשוט להסתמך על המד כושר הבינלאומי שלהן לצורך חישוב מד כושר.

אותו דבר כמובן לשחמטאים לא ישראלים.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 17/11/2011 11:12

טעות כתיב באתר

http://chess.virlon.com/users/Reports/R ... erID=22013

ממוצע כתוב עם ה ולא עם ע.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי נעם דובב » 17/11/2011 13:32

בחרתי להתמקד בשלב זה בנושא אחד (שהוא לדעתי הכי בעייתי באתר) - חיפוש שחקנים לפי מד כושר (שמופיע תחת לשונית מד כושר -> ברור מד כושר חדש).
לעניות דעתי, תחום זה רחוק מלהיות בשל.
ישנה עבודה רבה שצריכה להיעשות, בעיקר בטיוב הנתונים בבסיס הנתונים, כאשר הבעיות הרציניות ביותר הן: נתונים לא אמינים / חסרים / מיותרים.
להלן הבעיות שמצאתי:

1. טעויות כתיב (מאוד לא רציני בעיניי לעלות לאוויר כך)

א. במסך החיפוש הראשי כתוב: "סיסימת מנהל מועדון", צ"ל: "סיסמת מנהל מועדון".
ב. במסך החיפוש הראשי כתוב: "פינקס מתחרה" (זו שגיאה ולא כתיב מלא), צ"ל: "פנקס מתחרה".
ג. במסך המציג את כרטיס השחקן כתוב: "מד קושר כושר קודם", צ"ל: "מד כושר קודם".
ד. במסך המציג את כרטיס השחקן כתוב: "ממוצה יריבים", צ"ל: "ממוצע יריבים" (כפי שאורי העיר לפניי).

2. נתונים לא אמינים

א. דרגה (לדוגמה: רב אמן גטה קמסקי רשום כבלתי מדורג).
ב. מד כושר בינלאומי
ב1. שחקנים שלא מופיע להם מד כושר בינלאומי למרות שיש להם (לדוגמה: בורוחובסקי אביטל).
ב2. שחקנים שהמד כושר הבינלאומי שלהם אינו נכון (מד הכושר הבינלאומי שמופיע לה הוא 1805).
ג. שחקנים עד גיל 0 - מופיעים 5 שחקנים.

3. נתונים מיותרים

א. אנשים שנפטרו ונמצאים ברשימה (כך יוצא למשל שמופיעים ברשימה 41 שחקנים מעל גיל 90, ביניהם 4 מעל 100, וביניהם 1 בן 110, שכל הנראה רק חלק קטן מהם בין החיים).
ב. במועדונים מופיע: "אבי דורנר - מנהל הליגה" וכשמבצעים חיפוש לפיו, מופיעים מספר שחקנים ב"מועדון" זה.

4. נתונים חסרים

א. כשמוצגים נתוני השחקנים חסרה שנת לידה (אפשר אם רוצים ניתן להגיע לנתון על זה על ידי מספר חיפושים של חתכי גילאים, אבל זה מקשה ומיותר).
ב. חסר מידע על שחקנים לא פעילים (פנקס מתחרה לא בתוקף אינו אומר בהכרח שהשחקן לא פעיל).
ג. חסר מידע שמבחין שחקנים ישראלים מלא-ישראלים.
ד. בחיפוש לפי מועדונים לא מופיעים כלל שחקנים תחת לא מעט-מועדונים שברשימה.
ה. חסרה תמונה של השחקנים (כפי שיש באתר נתניה).
ו. חסר קישור בין התחרויות שהשחקן השתתף בהם לנתונים על התחרות עצמה (כפי שיש באתר נתניה).
ז. לא ניתן לראות את שמות התחרויות (בניגוד למשחקי ליגה) שהשחקן השתתף בהם מעבר לעדכון האחרון (בניגוד לאתר נתניה, שניתן לראות בו מספר שנים אחורה).
ח. גרף התקדמותו של השחקן (כפי שמצורף לכרטיס השחקן באתר הפיד"ה).

5. נתונים כפולים

חלק מהמועדונים מופיעים מספר פעמים (לדוגמא: ירו-שחמט מופיע מספר פעמים, כאשר ב"ירו-שחמט" מופיעים שחקנים אחרים מאשר ב"מרכז השחמט ירושלים - ירו-שחמט".

6. חוסר אחידות בהצגת נתונים

א. חלק מהמועדונים מופיעים עם המילה "מועדון (ה)שחמט" (או "מרכז השחמט"), חלק ללא.
ב. שמות המועדונים בשדה החיפוש "מועדון" לא חופפים לשמות המועדונים שמופיעים תחת הלשונית "אתרי המועדונים".

7. נתונים לא ממוינים

שמות המועדונים לא ממוינים (כדאי למיינם לפי א"ב).

8. לא נעשית בדיקת קלט על חיפוש מספרים לא חוקיים (פתרונות אפשריים: הגבלת טווח החיפוש או הצגת הודעות שגיאה מתאימות)

א. גיל שלילי - החיפוש נתקע
ב. מד כושר שלילי - כנ"ל
ג. מד כושר שגדול מ-0 וקטן מ-1200
ג. גיל לא שלם

9. חסרות אפשרויות חיפוש

א. לפי דרגה
ב. לפי מד כושר בינלאומי
ג. שחקנים פעילים בלבד
ד. לפי שחקנים ישראלים (או זרים)

10. טווח התוצאות המוצגות מוגבל (ל-500 בלבד)

11. בעיה בחזרה אחורה לאחר ביצוע חיפוש

לא ניתן לחזור למסך המחזיר את תוצאות החיפוש (בהנחה שבחרתי שחקן אחד מהרשימה ואני רוצה לחזור ולראות את כל השחקנים שמתאימים לחיפוש שבחרתי).

12. נתוני הזדהות שמופיעים בשדות חיפוש

לאחר שהזדהיתי למערכת, כשאני מבצע חיפוש מופיעים לי נתוני ההזדהות (מס' ת.ז וסיסמה) בשדות החיפוש (בשדות: "עד מד כושר" וסיסימת מנהל מועדון", בהתאמה).
גם כאשר אני לוחץ על כפתור "נקה" או חוזר חזרה אחורה ממסך החיפוש מופיעים לי נתונים אלה. אני צריך בכל פעם למחוק את הנתונים הללו כדי לבצע את החיפוש.

מציע להפיק את הדו"חות הבאים (לאחר טיוב הנתונים):

1. השחקנים הישראלים הפעילים בעלי מד-הכושר הגבוה ביותר.
2. השחקניות הישראליות הפעילות בעלות מד-הכושר הגבוה ביותר.
3. השחקנים הלא-ישראלים הפעילים בעלי מד-הכושר הגבוה ביותר.
4. השחקניות הלא-ישראליות הפעילות בעלות מד-הכושר הגבוה ביותר.
5. שחקני הנוער הפעילים בעלי מד-הכושר הגבוה ביותר, לפי חתכי גיל.
6. שחקניות הנוער הפעילות בעלות מד-הכושר הגבוה ביותר, לפי חתכי גיל.
7. הסניורים הפעילים בעלי מד-הכושר הגבוה ביותר.
8. הסניוריות הפעילות בעלות מד-הכושר הגבוה ביותר.
9. השחקנים הישראלים הלא פעילים בעלי מד הכושר הגבוה ביותר.
10. השחקנים שעלו הכי הרבה מד כושר בעדכון האחרון (או בשנה האחרונה).
נערך לאחרונה על ידי נעם דובב בתאריך 18/11/2011 04:42, נערך 2 פעמים בסך הכל.
נעם דובב
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Oded Ross » 17/11/2011 22:45

לא יכולתי לנסח את הודעתו של נעם טוב יותר.

בעיה דחופה יותר: ניסיון לדווח על תוצאות ליגה מראה הודעת שגיאה.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי sps3 » 18/11/2011 06:23

מדוע הידיעה הראשונה באתר המחודש קצרצרצרה ביותר ולא רואים את המשחק ? (או שמא זה רק בעיה במחשב שלי ?)

ומדוע לא ניתן לוודא את הכתיב הנכון של אחד השחמטאים המובילים בעולם . שם נכתב נאפמושיאנצ'י במקום : נפומניאשצ'י ...

אם הכוונה לדיווח מידי אקטואלי , אז לפחות שיהיה כתוב "מבזק".
sps3
משתמש ותיק

הודעהעל ידי sps3 » 18/11/2011 09:49

sps3 כתב:מדוע הידיעה הראשונה באתר המחודש קצרצרצרה ביותר ולא רואים את המשחק ? (או שמא זה רק בעיה במחשב שלי ?)

ומדוע לא ניתן לוודא את הכתיב הנכון של אחד השחמטאים המובילים בעולם . שם נכתב נאפמושיאנצ'י במקום : נפומניאשצ'י ...

אם הכוונה לדיווח מידי אקטואלי , אז לפחות שיהיה כתוב "מבזק".

עכשיו נכנסתי דרך "כרום" וכן ראיתי את הצגת המשחק ( כמובן שהדבר נוח מאוד ומעולה שאפשר לראות כך משחקים)

האם חייבים להכנס רק דרך "כרום " ?

לא , אני רואה שאפשר להכנס למשחק מכל מקום . אם כך המשחק כנראה נוסף הרבה יותר מאוחר אחרי הודעתי ועוד יותר מאוחר מהשעה שמופיע בכותרת ההודעה.

http://www.chess.org.il/users/ShowNewsU ... ntTypeId=2
sps3
משתמש ותיק

הבא

חזור אל קפה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד