שירים מזרחיים זבל?

כאן ניתן לבלבל את המוח על שלל השטויות שיש לכם להגיד...

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15, hadari

שירים מזרחיים זבל?

הודעהעל ידי גרדנויץ » 09/03/2011 09:22

מה דעתכם על הצהרתו זו של יהורם גאון?
גרדנויץ
משתמש ותיק

Re: שירים מזרחיים זבל?

הודעהעל ידי hadari » 09/03/2011 11:06

מותר לו לחשוב מה שהוא רוצה, ולדעתי גם יש בדברים שלו מידה של צדק.

מצד שני צריך לדעת מה לומר ולמי, ואני לא בטוח שהאמירה הזו תשרת אותו.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shlomiya » 09/03/2011 11:46

נו באמת, הרי זה מופיע בעיתון, וכל מה שקוראים בעיתון צריך לעבור בדיקה קפדנית של איתור האמת.

כשאני קורא את המאמר אני מבין שיש ליהורם גאון בעיה עם המילים של הרבה שירים מהז'אנר של "שירים מזרחיים". אין לו שום בעיה עם הז'אנר עצמו - והוא אף מרגיש חלק ממנו במידה מסוימת - אלא רק עם טרנד של השנים האחרונות של ירידה באיכות כתיבת המילים. הוא מוסיף שהוא מקווה שהמצב ישתפר והמילים של השירים המזרחיים תחזורנה להיות איכותיות יותר (ע"פ הגדרה שלו).

העיתון מציג את דבריו בצורה פרובוקטיבית ומייחס אותם לכלל הז'אנר באופן גורף שמעוות את דבריו ומכעיס את (חלק) מהקוראים, כנראה על מנת שיקנו את העיתון. למשל:
כותרת בעיתון: יהורם גאון נגד המוזיקה המזרחית: "זה זבל שהשטן לא ברא"
ציטוט מדויק: "לפעמים אני מקשיב למילים ואני לא מאמין שזה מה שאני שומע, זה כזה זבל שהשטן לא ברא. זה זבל איום. העברית עילגת, יש גם שגיאות בעברית."

הוא מכוון אל חלק אחד בלבד - מילים - שחשוב ככל שיהיה הוא אינו זהה להגדרה של שירים מזרחיים. יש גם לחן, מקצב, סלסולים, כלי נגינה ייחודיים לז'אנר ועוד. איתם לא נשמע שיש לו בעיה.

באופן אישי אני חושב שגם אם הוא צודק, הוא עשה טעות כשהתראיין לציטוט, כי זה נותן לתקשורת הזדמנות "לעשות קופה" על הגב שלו. אני הייתי מעדיף שייתרכז בלייצר שירים איכותיים ואלטרנטיבה ראויה למה שהוא מכנה "זבל".
shlomiya
משתמש קבוע

הודעהעל ידי גרדנויץ » 09/03/2011 11:53

להלן ציטוטים משיריו של ה"גאון"

אלף נשיקות לך אהובתי אלף נשיקה ונשיקה...
אך אך אך רוזה רוזה רוזה את אהובה שלי...

הוא מדבר?
גרדנויץ
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 10/03/2011 22:58

אני מכיר זאת מקרוב.
מזה יומיים מנסים 2 חברי פורום לצטט אותי מהעבר ולהוציא דברים מהקשרם אחד מהם טוען בעוונותיו שהוא רודף צדק.
פז
זומבי

הודעהעל ידי גרדנויץ » 11/03/2011 00:49

פז כתב:אני מכיר זאת מקרוב.
מזה יומיים מנסים 2 חברי פורום לצטט אותי מהעבר ולהוציא דברים מהקשרם אחד מהם טוען בעוונותיו שהוא רודף צדק.

אלו ציטוטים נטו מפיך. אם אתה מתחרט עליהם זו זכותך, אך אין פה שום הוצאת דברים מהקשרם כיון שאין כאן שום הקשרים רק ציטוטים מהודעותיך...
גרדנויץ
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 12/03/2011 22:09

גרדנויץ כתב:
פז כתב:אני מכיר זאת מקרוב.

אלו ציטוטים נטו מפיך. אם אתה מתחרט עליהם זו זכותך, אך אין פה שום הוצאת דברים מהקשרם כיון שאין כאן שום הקשרים רק ציטוטים מהודעותיך...

------------------

זו התלהמות זולה מצידך!‏
אם היית רוצה לצטט אותי מהעבר זו זכותך אבל קצת כבוד!‏ אבל לדרוש זאת ממך זה כנראה קצת יותר מידי.
היית עושה כמעשה מוישה רוטמן ופותח נושא בנפרד תוך כדי שאתה מביא את הציטוט במלואו ולא מוציא אותו מהקשרו.

פז.
פז
זומבי

הודעהעל ידי גרדנויץ » 13/03/2011 07:18

פז כתב:
גרדנויץ כתב:[

------------------
זו התלהמות זולה מצידך!‏
אם היית רוצה לצטט אותי מהעבר זו זכותך אבל קצת כבוד!‏ אבל לדרוש זאת ממך זה כנראה קצת יותר מידי.
היית עושה כמעשה מוישה רוטמן ופותח נושא בנפרד תוך כדי שאתה מביא את הציטוט במלואו ולא מוציא אותו מהקשרו.

פז.

לא אמרת או כן אמרת?
גרדנויץ
משתמש ותיק

חזור אל צעירים וצעירים במוחם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד