מי אמור לעדכן תוצאות ליגה באתר של האיגוד ?

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

מי אמור לעדכן תוצאות ליגה באתר של האיגוד ?

הודעהעל ידי יהושע » 09/01/2006 12:43

ואם אכן יש מישהו כזה, למה התוצאות לא מתעדכנות ?
יהושע
משתמש קבוע
 
הודעות: 371
הצטרף: 31/12/2005 20:24

הודעהעל ידי pZilber » 09/01/2006 22:13

ואם אין מישהו כזה, השאלה לא רלבנטית...? :)
משה גרטל ב-12 בלילה:
"ערב טוב צופים יקרים,
ונוחו על משכבכם בשלום..."
pZilber
משתמש מתחיל
 
הודעות: 68
הצטרף: 29/12/2005 20:57

הודעהעל ידי חגי פרנק » 10/01/2006 08:00

אני חושב שמדובר ברובוט שקוראים לו "יםבורנרסופראיגור" .זהו רובוט משוכלל ביותר שיכול לעשות את העבודה בקלות אם רק מישהו יזכר להכניס לו בטריה :lol:
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים
 
הודעות: 4191
הצטרף: 01/12/2004 16:58

הודעהעל ידי rami baquiche » 10/01/2006 08:58

נכון לאתמול-המנהל הצעיר והדינמי של תחרויות כפר-סבא,נראה באיגוד עוזר לעוזר המנכ"ל בהזנת נתוני ליגה למחשב.
זה אומר שהמשיח יגיע,מאד בקרוב :idea:
"הטרגדיה של האישה היא כשהיא מתבגרת והופכת להיות כמו אמא שלה, הטרגדיה של הגבר היא כשהוא לא..." (אוסקר ויילד)
rami baquiche
משתמש חסר חיים
 
הודעות: 3511
הצטרף: 01/12/2004 00:54

הודעהעל ידי pazaland » 10/01/2006 21:52

יש עדכון של תוצאות הליגה :o :!:
pazaland
משורר הפורום
 
הודעות: 6552
הצטרף: 02/04/2005 19:23

הודעהעל ידי Dani23 » 11/01/2006 06:59

מגניב :D
"A chess game is divided into three stages: the first, when you hope you have the advantage, the second when you believe you have an advantage, and the third... when you realize you are going to lose"
Dani23
Nd6+
 
הודעות: 6038
הצטרף: 03/12/2004 21:48
מיקום: בין ח3 וג7 :)

הודעהעל ידי Oded Ross » 01/05/2007 11:12

אני מדביק את הנושא הזה עד שמשהו ישתנה, כי עם כל הכבוד, ההכרזות על "תום עידן הנייר" לא שוות את הפיקסלים שעליהן הן מופיעות כל עוד המצב בשטח הפוך ב-180 מעלות.

הנה עיקרי הדיון מהנושא (השוקק חיים כתמיד) של ליגה א' מרכז, הוא נכון לכל שחקני הליגות:

פבל כתב:כולכם יודעים שאני בחור רגוע,נכון? אז זהו שלא. מדהים אותי האתר הרשמי של האיגוד שאמור לספק תוצאות. הסיבוב השמיני מאחורינו,ושם מעודכן סיבוב שישי בלבד ומשחק אחד מסיבוב שמיני בכלל.אני לא מבין,זו באמת בעיה תכנותית כ"כ קשה להכניס תוצאות בזמן? כשהכל "בסדר",התוצאות מופעיות אחרי שבועיים בלבד,בידיוק לפני הסיבוב הבא - עיתוי מושלם ומאד רלוונטי.עכשיו אין אותם בכלל.באמת מתוך התעניינות מקצועית בלבד - מה האלגוריטם הסודי והמסובך שצריך להפעיל כדי להעדכן מספר תוצאות,לשים 1,0 או 0.5? אולי זו בעיה הניתנת לפתרון בזמן אקספוננציאלי? אז אני מפציר במי שאחראי על העדכון לפנות לציבור השחמטאים ולפרסם את הבעיה ודרכי פתרון שנוסו עד כה,ואולי אנשי המחשב שבינינו יוכלו להציע פתרון בזמן סביר - נגיד כמה ימים.

ואם הבעיה בדיווח תוצאות - אז תגדירו כללים ותטילו קנס על מועדונים שלא מדווחים בזמן. זה באמת כ"כ קשה?


beniale כתב:הדבר המעצבן הזה לדעתי, גובל גם עם משהו לא חוקי . הרי יש לכל משחק ליגה ערך ספורטיבי . אתה במצב מסוים יכול להסכים לתיקו או לנסות לנצח בכוח בגלל מצב קבוצתי. ברגע שאני לא יודע את המצב האמיתי בטבלה ,כל הערך הספורטיבי יורד לטמיון. בנוסף לכך,בלי רישום תוצאות אתה לא יכול לדעת נגד מי תשחק בסיבוב הבא (כי אתה לא יודע שהשחקן הזה שיחק ו לא שיחק לפני זה).וזה גם מידע חשוב שעלול להשפיע על התוצאות.
הדבר המעצבן ביותר הוא שמשחקי ליגה לאומית ווארצית מתעדכנים לא רע.
האפליה הזאת של ליגות נמוכות פשוט מקוממת.אבל ככה שחמט בארץ עובד.אנחנו בוכים שאין כסף,תקציבים ,יחס ש"מגיע" לנו אבל דברים כאלה רק מוכיחים עד כמה אנחנו בעצמינו לא שווים הרבה. אנף זוטר בנוף ישראלי.
אני מציע לשלוח פקסים זועמים ל: 6437630 - 03


igor_1977 כתב:פבל, רק אל תוציא עלי את האגרופים ששמרת מהמפגש עם ליובין :)

ואם ברצינות, עד כמה שידוע לי, עוברים למערכת חדשה שמדווחת את תוצאות התחרויות והליגה אונליין, וגם מחשבת מד-כושר באופן מיידי. כנראה שזה כרוך במחיר שעד שהמערכת תיבדק לעומק ותכנס לתוקף, ועד אשר המנהלים ילמדו אותה, נצטרך לסבול מעדכונים מאוחרים. מקווה שזו אכן הסיבה לעיקובים, כי אחרת גם לי העניין נראה תמוה.

מה שנשאר זה לעבוד חזק על ה-DB של המערכת, על מנת שתעלה לנו חיוך לפנים בסופו של דבר :)


pastch כתב:
beniale כתב:אני מציע לשלוח פקסים זועמים ל: 6437630 - 03


לא יעזור. הפקס באיגוד לא עובד מתחילת השבוע. אני עדיין לא הצלחתי להעביר להם את התוצאות של הסיבוב האחרון. :evil:


נתי כתב:
פבל כתב:
pastch כתב:
beniale כתב:אני מציע לשלוח פקסים זועמים ל: 6437630 - 03


לא יעזור. הפקס באיגוד לא עובד מתחילת השבוע. אני עדיין לא הצלחתי להעביר להם את התוצאות של הסיבוב האחרון. :evil:


ברוסית זה נקרא "шарашкина контора". תעזרו לי עם המקבילה בעברית.בעברית זה נשמע בערך כך:"שאראשקינה קונטורה" דהיינו המשרד של שרשקין. מדובר במליצה ידועה על משרד שלא מתפקד ומשמש ככיסוי --- ובעצם כל השם של המשרד הוא לסבר את העין כאילו שיש משרד וישנה פעילות. מי היה השרשקין הזה שנתפרסם כל כך זאת לא אדע כרגע,אך המושג מפורסם דיו ובפרט לרוסים.בעצם,אולי רק להם.

יש בדיחה מפורסמת על פעילות הסוכנות היהודית בזמן קום המדינה לערך- אינני יודע אם אני יספר אותה נכון אך העיקר הכוונה...

זאב רעב נכנס למשרד הסוכנות היהודית ביום ראשון וטרף פקיד זוטר.אף אחד לא הרגיש בדבר.למחרת חזר המעשה ונשנה- ושוב אף אחד לא שם לב... כך היה במשך כמה וכמה ימים ואף אחד לא ידע ולא הרגיש.אפילו כשהמנהל עצמו נעלם-אף אחד לא ידע. ויהי היום והזאב טרף את השרת שהגיש תה בין המסדרונות. ובאותו היום-שבתה הפעילות בסוכנות....
זהו הסיפור פחות או יותר וזו ה'מקבילה' שהצלחתי למצוא.


פבל כתב:
נתי כתב:ראיתי כי כמה וכמה שחקנים כועסים על אתר האיגוד על האיחור בהצגת התוצאות,וכנראה שבצדק. אך אני מתפלא על ה'כעס הגדול' שמופגן בנושא,כי הרי בפורום הזה מדווחים התוצאות כמעט ב"זמן אמת" ועודד ואורי בלאס גם מביאים את המצב בטבלה מיד כשמתאפשר,אז למה פיליפ למשל מתלונן שאינו יכול לשחק בצורה ספורטיבית דיה? אם הכעס הופנה רק כדי להדגיש את חוסר שביעות הרצון מהתנהלות האיגוד- אז אני בהחלט מבין. אך אם פיליפ למשל -וכמוהו האחרים- מתלונן על מחדל שבאמת גורם לו לנזק ותסכול-זה ממש חבל!-כי לבעיה הזו הפתרון בהחלט קל...


נתי, יש הבדל בין מישהו כמו עודד שבאמת תורם מזמנו ומפרסם את התוצאות ומצב הטבלה,ועל זה אנחנו באמת מודים לו,לבין אתר ייעודי ויציב,שלא נופל כל חמש דקות כמו האתר הזה (יהיו סיבות אשר יהיו,אין לי טענות לאף אחד כי האתר הזה הוא גם ככה מותרות גרידא) ומפרסם לא רק את התוצאות והטבלה,אלא גם מי שיחק באיזה לוח. אם תחזור שוב להודעה של פיליפ,אז תראה שזו אחת התלונות העיקריות שלו,ואני לגמרי מסכים שזה פוגע בהכנות.

וכאן המקום להודות לעודד על העבודה המסורה שלו,שבלעדיה פשוט היינו בערפול מוחלט לגבי הנעשה בקבוצות אחרות.אני לא ממעיט בגודל תרומתו,רק מבקש להדגיש את ההבדל בין הדברים.


beniale כתב:לו דיברתי על עצמי. אני באמת די מעודכן (למרות שיומיים לפני משחקינו בפ''ת איני רואה את הטבלה ואין לי מושג מי שיחק בלוח שני של פ''ת בשני מחזורים אחרונים). אני מדבר על שחקנים אחרים ש"מותר" להם לא לקרוא בכל מני פורומים אלא "רק" להיכנס לאתר הרשמי של האיגוד ולהתעדכן רק שמה בתוצאות לפני הסיבובים הבאים. אבל הם לא יכולים וזאת עובדה.


לפני שנתיים עבדתי באיגוד לדקה וחצי בערך ויצא לי לעדכן שלושה סיבובי ליגה. התוכנה אמנם מהמאה שעברה (זה לא נאמר בהגזמה או כמטאפורה! :x ) וזאת עבודה מעצבנת שאורכת כמה שעות לסיבוב, לפחות עד שהתוכנה המיוחלת שפועלת בתיאום עם היישום של חגי תתחיל לפעול, אבל זה בוודאי לא מצדיק את אוזלת היד של אנשים מסוימים שמקבלים כסף בעיקר בשביל לעשות את הדברים האלה.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל
 
הודעות: 8799
הצטרף: 30/11/2004 23:07
מיקום: קרית-אונו

הודעהעל ידי פבל » 01/05/2007 12:07

Oded Ross כתב:לפני שנתיים עבדתי באיגוד לדקה וחצי בערך ויצא לי לעדכן שלושה סיבובי ליגה. התוכנה אמנם מהמאה שעברה (זה לא נאמר בהגזמה או כמטאפורה! :x ) וזאת עבודה מעצבנת שאורכת כמה שעות לסיבוב, לפחות עד שהתוכנה המיוחלת שפועלת בתיאום עם היישום של חגי תתחיל לפעול, אבל זה בוודאי לא מצדיק את אוזלת היד של אנשים מסוימים שמקבלים כסף בעיקר בשביל לעשות את הדברים האלה.


תהרוג אותי,לא מצליח להבין איך זה יכול לקחת כמה שעות לסיבוב! זה נשמע כאילו יש צורך לעשות איזה כמה מאות פעולות במסד נתונים ענק,למחוק חצי מהרשומות ולעדכן את החצי השני,להריץ איזה אלגוריטם אופטימיזציה ועוד לבזבז איזה שעה סתם ככה בשביל הכיף :) כולה כמה תוצאות! "אנשים מסוימים שמקבלים כסף בעיקר בשביל לעשות את הדברים האלה", מי אתם?

שמע,כולנו אנשים עסוקים,והליגה גם ככה קרובה לסיומה. אבל אני בטוח שנוכל למצוא בתוכינו מספר מתנדבים (אני כבר מתנדב) שיהיו מוכנים להשקיע אולי כמה שעות בשבוע,כדי ללמוד את התוכנה הקיימת,להיכנס אולי קצת לקוד ולנסות לחשוב על משהו טוב יותר. אם לא למען העונה הנוכחית,לפחות להבא.הפתרון הקיים נראה תמוה.
פבל
משתמש קבוע
 
הודעות: 198
הצטרף: 02/11/2006 10:17
מיקום: ירושלים

הודעהעל ידי איגור » 01/05/2007 12:33

הבעיה היא לא באיגוד אלה במועדונים שלא שולחים בזמן,תדרשו מראשי המועדונים לישלוח תוצאות הסיבוב מייד עם סיומם.המצב כרגע זה שהאיגוד רודף אחרי המועדונים.אז קודם כל תסתכלו על העצמכם.לבקר את האיגוד זה כל בלי לדעת נתונים בשטח.
איגור גינזבורג
איגור
משתמש קבוע
 
הודעות: 225
הצטרף: 03/02/2005 15:48

הודעהעל ידי Oded Ross » 01/05/2007 12:46

הבעיה היא גם במועדונים אבל קודם כל באיגוד!
ניקח לדוגמה את הליגה שאני משחק בה (ב' שפלה) - אתה באמת חושב שאף מועדון לא שלח שם תוצאות של שני הסיבובים האחרונים?! אני יכול להגיד לך באופן אישי שהתוצאות שלנו נשלחו תוך 48 שעות לכל המאוחר, ואני בטוח שכנ"ל לגבי הרוב המכריע של המועדונים. ואני יודע מה הנתונים בשטח מהתקופה הקצרה בה עדכנתי תוצאות ליגה. רוב המועדונים שלחו תוצאות בזמן ורק אחרי מספר מצומצם של קבוצות היה צריך "לרדוף" בטלפון.

פבל כתב:תהרוג אותי,לא מצליח להבין איך זה יכול לקחת כמה שעות לסיבוב! זה נשמע כאילו יש צורך לעשות איזה כמה מאות פעולות במסד נתונים ענק,למחוק חצי מהרשומות ולעדכן את החצי השני,להריץ איזה אלגוריטם אופטימיזציה ועוד לבזבז איזה שעה סתם ככה בשביל הכיף :) כולה כמה תוצאות! "אנשים מסוימים שמקבלים כסף בעיקר בשביל לעשות את הדברים האלה", מי אתם?

שמע,כולנו אנשים עסוקים,והליגה גם ככה קרובה לסיומה. אבל אני בטוח שנוכל למצוא בתוכינו מספר מתנדבים (אני כבר מתנדב) שיהיו מוכנים להשקיע אולי כמה שעות בשבוע,כדי ללמוד את התוכנה הקיימת,להיכנס אולי קצת לקוד ולנסות לחשוב על משהו טוב יותר. אם לא למען העונה הנוכחית,לפחות להבא.הפתרון הקיים נראה תמוה.

קודם כל, באשר לשאלה בכותרת, שנשאלה בהודעתך זו פעם נוספת:
http://www.chess-il.com/forum/viewtopic.php?t=3635
מבין האנשים הרשומים פה, ובניגוד למה שאנשים מסוימים חושבים, עדכון תוצאות הליגה אינו תפקידו של מנהל האתר! אז מי נשאר?

בקשר לפעולה הטכנית, ובכן, יש צורך לעשות כמה מאות פעולות במסד נתונים ענק... :roll:
אני לא יודע אם הצצת בתוכנה הזאת http://www.fideblitz.com/league/noar_le ... eForm.aspx שנכתבה השנה והיתה אמורה כבר מתחילת העונה לסיים את עידן הפקסים.
(דיון עליה פה http://www.chess-il.com/forum/viewtopic.php?t=5515 )
עדכון התוצאות במסד הנתונים מתבצע באופן דומה, רק מסורבל מעט יותר, שלא לדבר על מצב שבו הכנסת שחקן לא נכון או תוצאה לא נכונה ואז אתה צריך למחוק את כל המפגש ולהתחיל מהתחלה. כן, התוכנה עד כדי כך גרועה (זאת של האיגוד). ומסד הנתונים שאליו מזינים תוצאות ליגה ותחרויות למד-כושר עדיין מבוסס על אקסס 97.
עכשיו תחשוב על לעשות את זה 200 פעם (מספר מפגשי הליגה בכל הליגות מדי מחזור).
ועם כל האמור לעיל, גם אם זה לוקח 3-4 שעות לסיבוב, או אפילו קצת יותר, כפי שאמרתי, יש מי שמקבל כסף כדי לבצע את העבודה הזאת, ואנחנו ממש אבל ממש לא אמורים להשתתף בצערו.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל
 
הודעות: 8799
הצטרף: 30/11/2004 23:07
מיקום: קרית-אונו

הודעהעל ידי חגי פרנק » 01/05/2007 12:58

וירוס גרם לנזק גדול למשרדי האיגוד לפני שבוע. לאחר שבוע של תיקונים המערכת עלתה שוב אתמול כולל גיבוי מלא. תקוותי שהחומר הרב שהצטבר בינתיים יוכנס בהקדם. לידיעתכם
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים
 
הודעות: 4191
הצטרף: 01/12/2004 16:58

הודעהעל ידי פבל » 01/05/2007 13:37

איגור כתב:הבעיה היא לא באיגוד אלה במועדונים שלא שולחים בזמן,תדרשו מראשי המועדונים לישלוח תוצאות הסיבוב מייד עם סיומם.המצב כרגע זה שהאיגוד רודף אחרי המועדונים.אז קודם כל תסתכלו על העצמכם.לבקר את האיגוד זה כל בלי לדעת נתונים בשטח.


כן,בטוח שבאיגוד הכל מתקתק כמו שצריך,זה רק אנחנו הדמגוגים והכפוי טובה לא רואים עד כמה.תעשה לי טובה.אני מאמין לך שיש לא מעט מועדונים שלא מדווחים בזמן.אז יש כאן כמה אפשרויות:

א) הפקס באיגוד לא עובד - אומנם תסריט הזוי,אבל אפשרי,נכון? קשה להאשים את המועדונים בכך.

ב) הפקס עובד,אנשים פשוט לא מדווחים בזמן,נגיד עד יום ראשון כולל - אז תודיעו מה המועד האחרון לדיווח ותטילו קנסות על העוברים על החוק! מי שאיחר מסיבה כלשהי - שיסביר את עצמו. לא נראה לך ההבסר - תעניש אותו,אתה הרי חבר בהנהלה,לא?

ג) מדווחים בזמן,פשוט העדכון נורא איטי - זה כבר סיפור אחר,תכנותי,שצריך לבחון אותו.

אולי פספסתי משהו,אז תקן אותי. רק אל תעביר את מלוא האחריות על המועדונים ועל השחקנים שלמיטב ידיעתי,משלמים לך כסף על עבודתך.
פבל
משתמש קבוע
 
הודעות: 198
הצטרף: 02/11/2006 10:17
מיקום: ירושלים

הודעהעל ידי נתי » 01/05/2007 16:40

איגור כתב:הבעיה היא לא באיגוד אלה במועדונים שלא שולחים בזמן,תדרשו מראשי המועדונים לישלוח תוצאות הסיבוב מייד עם סיומם.המצב כרגע זה שהאיגוד רודף אחרי המועדונים.אז קודם כל תסתכלו על עצמכם.לבקר את האיגוד זה קל בלי לדעת נתונים בשטח.איגור,עם קצת יותר רצון טוב היה אפשר להסתדר אפילו אם כולם לא היו שולחים פעם את הטפסים בזמן....אולי אני מגזים, אבל על סמך הנכתב באתר כאן מיד באותו ערב בו התקיימו המפגשים או מקסימום לאחר יום-יומיים, היה אפשר לעדכן את רובן ככולן של כל תוצאות המשחקים כולל שמות השחקנים ששיחקו ובאיזה צבע כמובן...(הפרט האחרון לא קשור למדווח בפורום...).

נא אל תראה בדברי אלו ביקורת אישית כלפיך או כלפי מישהו ספציפי.

אני למשל לומד את הדיווחים על התוצאות מדיווחי החברים כאן בפורום,בזמן מאוד מוקדם יחסית.מבלי להזדקק כמעט בכלל לאתר האיגוד.אם האיגוד היה מכבד את עצמו מעט יותר,הוא היה דואג לנסות להימנע ממצב כה פרדוקסלי.כי אני לא היחיד שמזדקק לאופציה הזו.לתשומת לבך.
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע
 
הודעות: 609
הצטרף: 21/12/2004 21:32
מיקום: ירושלים

הודעהעל ידי יואל לוי » 01/05/2007 19:51

למשרד האיגוד יש מנכ"ל , אפשר לשאול אותו ישירות מי מעדכן תוצאות ליגה ?
כמו כן , מדוע התוצאות האחרונות מעודכנות בד"כ יום לפני או באותו יום לפני הסיבוב הבא ! ! (כמעט שבועיים אחרי הסיבוב הקודם )
יואל לוי
משתמש ותיק
 
הודעות: 1816
הצטרף: 09/08/2005 08:06
מיקום: אשקלון

הודעהעל ידי Oded Ross » 04/05/2007 13:37

פבל כתב:
איגור כתב:הבעיה היא לא באיגוד אלה במועדונים שלא שולחים בזמן,תדרשו מראשי המועדונים לישלוח תוצאות הסיבוב מייד עם סיומם.המצב כרגע זה שהאיגוד רודף אחרי המועדונים.אז קודם כל תסתכלו על העצמכם.לבקר את האיגוד זה כל בלי לדעת נתונים בשטח.


כן,בטוח שבאיגוד הכל מתקתק כמו שצריך,זה רק אנחנו הדמגוגים והכפוי טובה לא רואים עד כמה.תעשה לי טובה.אני מאמין לך שיש לא מעט מועדונים שלא מדווחים בזמן.אז יש כאן כמה אפשרויות:

א) הפקס באיגוד לא עובד - אומנם תסריט הזוי,אבל אפשרי,נכון? קשה להאשים את המועדונים בכך.

ב) הפקס עובד,אנשים פשוט לא מדווחים בזמן,נגיד עד יום ראשון כולל - אז תודיעו מה המועד האחרון לדיווח ותטילו קנסות על העוברים על החוק! מי שאיחר מסיבה כלשהי - שיסביר את עצמו. לא נראה לך ההבסר - תעניש אותו,אתה הרי חבר בהנהלה,לא?

ג) מדווחים בזמן,פשוט העדכון נורא איטי - זה כבר סיפור אחר,תכנותי,שצריך לבחון אותו.

אולי פספסתי משהו,אז תקן אותי. רק אל תעביר את מלוא האחריות על המועדונים ועל השחקנים שלמיטב ידיעתי,משלמים לך כסף על עבודתך.

ההשלכות של תירוץ הפקס (מזכיר לי משהו... :? ) יותר חמורות מזה.
קודם כל בכל ארגון שמכבד את עצמו (קרי: לא איגוד השחמט) היו מבינים את ההשלכות של העניין ותוך שעות ספורות דואגים לפקס תקין, ולא משנה איך ומאיפה.
והיה וזה לא אפשרי:
1. צריכה להיות הודעה דחופה על כך ב"הודעות האיגוד" ובשער האתר.
2. מנהל הליגה צריך להרים טלפונים למנהלי המועדונים ולעדכנם במצב. מי שיכול שישלח דיווחים דרך התוכנה ומי שלא שלפחות ישמור את הטפסים , ודרך האתר יתעדכן מתי אפשר לשלוח אותם.
לא בלתי-אפשרי לדמיין מצב שבו אנשים מסוימים חשבו שהפקס נשלח ולא שמרו את טופסי הדיווח.

למישהו נראה שהצעדים הללו, כולם או חלקם, בוצעו?
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל
 
הודעות: 8799
הצטרף: 30/11/2004 23:07
מיקום: קרית-אונו

הבא

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד