ויקטור טיץ

אנא פרסמו את משחקיכם הטובים כאן, כמו גם את משחקיכם הפחות טובים שיש בהם לקח לכולם, או סתם שאלו לעצות בעמדות נתונות

הודעהעל ידי נתי » 29/01/2007 21:57

אור, למען הדיוק,לא אני הוא זה שהפנה אל האתרים אליהם התכוונת אלא משה ר. ועודד.הקרדיט על כך מגיע להם בלבד, אני הייתי רק השליח.

ישראל כספי,לולא כתבת את מה שכתבת,לא הייתי מאמין לך.וגם כעת לא לחלוטין. אלא אם כן תפרט ותוכיח.

ויהודה, הפעם אתה סתם מקשקש. אתה לא חייב כל כך להתעקש. לו היית מפנה מקום במחשבתך שה'תיאוריה' שלך יכולה להיות שגויה, היית מוצא את הסיבות לכך לבד. אתה מכריח אותי להוכיח ב'אותות ובמופתים' שהתחבולות יכלו להתרחש במשחק.לו יהי, קבל:

בקשר לטענה שהמשחקים לא רשומים בתולדות התחרויות-עניתי כבר,שהם כנראה שוחקו במשחק ידידות. ואני מאמין שאמצא את המקור אצל צ'רנייב או ממי שצ'רנייב העתיק. כעת תהיה לי יותר מוטיבציה...

בקשר לטענה החדשה שלא יתכן ששחקן ימצא את ה'רעיון הגדול' ש"העיקר שהכלים יהיו עובדים בשיתוף",-עיין במשחקיו של צוקרטורט-באופן ספציפי- וה'הוכחה' נפלה.
כולם מכירים היטב את התחבולה הנפלאה שמתחילה ב-מהב4+ משל צוקרטורט.תלמידו של אנדרסן.ה'פאצר'... בטוחני שלולא היית יודע שיש בידינו את כל המשחק היית טוען שגם הוא 'המציא'. בחייך!
אם היה משהו שלפני כמאה שנה כן ידעו זה להתקיף.ובפרט אם השיגו את העמדה שהכלים בהרמוניה. לסקר כבר כתב זאת בדיוק בספרו "תורת השחמט" ואני רק מצטט מדבריו.
שחקן ששיחק בליצים עם אליוכין וחבורתו,ידע גם משהו על שחמט קצת יותר מדעי. לפחות על פיתוח כלים הרמוני.ואם הוא דיבר קצת עם נימצוביץ'-ואין סיבה להניח שלא- אז אולי הם גם החליפו דעות בנוגע למשחק, ונימצוביץ' לימד אותו את ה אל"ף בי"ת... ישנו גם סיכוי "קלוש" שהיה לו עם מי לנתח את משחקיו עם לסקר.

כל כך קשה להבחין שהלבן הקריב צריח בשביל התקפה?? אינני זוכר את העמדה בדיוק כרגע,אך נדמה לי שלעיתים ניתן יהיה לזהות אם הפתיחה הייתה בגמביט המלך או בפתיחה אחרת ששוחקה אז. יש בידי משחקים רבים מאותה התקופה שנסתיימו באותה צורה של התקפה, ולא רק משל מורפי.יש מהם שנסתיימו גם בתחבולות בנות 8-10 מסעים ואף יותר. ואם תרצה אביא גם אותם. הן גם באותו הספר.

הביאו כאן קישורים לתמונות של טיץ עם אליוכין,נימצוביץ' (במשחק ידידותי!...)ועוד רבים וטובים אחרים.חלקם לא הובאו כאן אך בחיפוש קצר תגיע אליהן בקלות,כמוני. הביאו גם 3 משחקים שלמים משלו, בתוכם ניצחון על לסקר.וגם הפסד אחד, שזה מכובד כשלעצמו בהתחשב בספקנותך.
ואם זה לא מספיק לך יש גם מועדון שנושא את שמו, אי שם בניכר שגם הקישור אליו הובא.

האם כל זה כלום?! אם הוא היה אלמוני עד עתה בעיניך, זה אומר שהוא לא ידע לשחק לפחות ברמה של 2200?! ולו רק בטקטיקה?! אז למה לא יתכן שיצאו לו משחקים יפים? רק בגלל שהם 'יפים מדי'? אני רוצה לראות אותך או כל שחקן אחר ממציא עמדות עם תחבולות בעלי יופי ותוכן כאלו רק בגלל החלומות והפנטזיות. בכבוד...

מעניין אם גם כשאמצא את המשחקים בשלמותם תאמר שצ'רנייב הזה אותם או משהו...

ואור,בבקשה אם תוכל תתרגם לנו מתוך האתר של המועדון לזכרו קצת פרטים ביבליוגרפים או דברים שנראים לך כמעניינים.

בתודה מראש!
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי יהודה » 30/01/2007 19:45

כמה בבל"ת בהודעה אחת?

אני לא מתעקש, אני פשוט חושב, או מנסה לעשות את זה, חינם אין כסף....

כל הראיות שהבאת הן אפילו לא נסיבתיות, על סמך ראיות כאלה הגישו כתב אישום נגד רמון, זה לא רציני בשביל פורום שחמט.

יש לי עוד כמה להגיב בנידון, אבל אני פוחד שפזלנד יוציא עלי ספר, וחוץ מזה אני ממהר לחתונה....
תחשוב על המשמעות של הדברים שאתה עושה!!!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי נתי » 30/01/2007 20:40

יהודה כתב:כמה בבל"ת בהודעה אחת?

כל הראיות שהבאת הן אפילו לא נסיבתיות, על סמך ראיות כאלה הגישו כתב אישום נגד רמון, זה לא רציני בשביל פורום שחמט.

יש לי עוד כמה להגיב בנידון, אבל אני פוחד שפזלנד יוציא עלי ספר, וחוץ מזה אני ממהר לחתונה....

רוב מהומה על לא מאומה...
ואחרי כל הקשקשת שלך, לא ענית ולו תשובה הגיונית אחת לטענותיי על הקונספירציה שלך.

לי דוקא נראה שאתה מחפש 'פרסום' חינם... :shock: ועצתי לך היא (להמשיך) להפנות את חיציך בכיוון הפוליטי. ואגב אם מיודענו היה חפץ בפרסומת הוא לא היה משקיע בשחמט את כוחותיו... לא שם נמצאת הפרסומת.

אם כבר הזכרנו,כתבת מקודם שהנ"ל לא הצליח להשיג תשומת לב 'בדרך כשרה'. אינני סבור שיש בינינו הסכמה היכן ה'פרסומת' היא כשרה והיכן לא, אך טיץ מצא תהילה ולא פרסום. ומכיון שהוא לא רדף אחר הכבוד-הכבוד רודף אחריו.
וגם אם אתה בוחר שלא להסכים לזאת,אין זה מן הצדק להאשים ברעה אדם שלא פגע בך ולא במישהו אחר,כל עוד לא הוכחת אחרת.

בכלל, הצורה שבה "ענית" על ראיותיי- מתאימה בהחלט לחוקריו של רמון ובאי כוחם.אמנם בשביל לבנות תיק במקרה ההוא או לענות על תלונות למח"ש וכדומה.
אל לך להתלכלך בשיטות הללו.תשאיר אותם למי שהם ראויות,ונאחל להם ולמי שמתנהג כך שייפגשו עם שכמותם.כפי שאני נוהג לאחל אתה יודע למי...

עוד פרט חשוב שמשום מה 'פיספסתי' מקודם: על מה ועל כמה אתה רוצה להמר? :D :D :D
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Oded Ross » 31/01/2007 02:46

אני שם את נפשי בכפי ונכנס לקו האש :) (או לזירת הקרב, אם תרצו)
אני לא יודע מי משניכם צודק, אני עוד לא גיבשתי דעה ולא משוכנע לכאן או לכאן בעניין מהימנות התחבולות.
אני כן רוצה להציג בפני נתי את העדויות הבאות מתוך כתב התביעה (בנוגע לתחבולות מזויפות באופן כללי, לא אלה של טיץ):
http://www.xs4all.nl/~timkr/chess2/rynd.htm
http://www.xs4all.nl/~timkr/chess2/diary_8.htm (מס' 151)
http://www.xs4all.nl/~timkr/chess2/diary_12.htm (מס' 222 - אם כי כאן הטיעונים של קראבה פחות משכנעים בעיני)
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי נתי » 31/01/2007 08:01

עודד,אם תחבולה התרחשה במשחק או לא זה ענין אחד, אך להזכירך יהודה טוען שהעמדה כלל לא יכלה להתרחש במשחק ללא 'עמדת עזר'..

אפילו אם יתברר שהיה משחק כזה והוא נסתיים בצורה שונה,גם אז יהודה יעמוד בפני 'שוקת שבורה'.

אבל כל עוד שאין לנו סיבה טובה לחשוד ולהשמיץ לחינם אני מחזיק בדעתי.ולו למען ההגינות.

בהזדמנות זו אני מודה לך על שהכרת לי את ה'אתר החדש'.האם אתה עברת על כולו?

ולענינינו-
באופן קצת מגוחך אנו מתווכחים בנושא זה כבר מספר ימים,על פרשיה שמושכת את תשומת לבי ו"טורדת את שלוותי" זה מספר שנים:כותבים שירים,מפרסמים "ספרים"-מזויפים- ונגררים עד כדי משפט שלם עם 'כתב תביעה'...ותגובת ה'הגנה' :D אפילו הנאשם מתפרסם בעיתונות הוירטואלית עם תמונותיו, ו'פשעיו' מדוברים בפי כל-ודיבורים על קונספירציה משתלבים עם פרשיית השר רמון. :evil:
סבורני כי יש ענין לציבור בפירוט המלא של כל מעשי הפשע....

הבה ונזכיר לקוראים את העמדות שהם 'מושא המחלוקת',עם שמות ה'קרבנות' של ההקרבות,ומי שלא הכיר זאת עד היום ודאי שיהנה כשימצא את הפתרון!

1.לבן:מא1,מהח4,צה1,צה2,רב2,פג3,פו3,ג2,ב3,א2.
שחור:מח8,מהג6,צז8,צז7,פו6,פג5,רב7,ח7,ה4 א5.
טיץ-מאי,קארלסבד 1898. הלבן נוסע וזוכה.

2.לבן:מב1,מהד3,צג1,צז6,פו1,פה2,רד1,ח5,ז2,ד4,ב2,א3.
שחור:מד7,מהח7,צה8,צו6,פא6,רב6,רג6,פא6,ח6,ה6,ד5,ב5,א5.
טיץ-ראמיש,קארלסבד 1898. ללבן 2 דרכים שונות לזכיה!.

3.לבן:מח2,מהז1,צג1,צב1,פז4,רו4,ז2,ז3.
שחור:מח8,מהד8,צא8,צה2,פו8,רב5,ח7,ז6,ה6,ג6,ב7.
טיץ-יוד,קארלסבד 1898. לבן נוסע וזוכה.

4.לבן:מו2,מהה5,צה1,רו1,רג1,פה4,ח2,ז4,ו5,ג5,ג4,ב3.
שחור:מו8,מהב4,צח8,צא8,פז8,פו7,רג8,ח7,ד5,ד4,ב7,א6.
טיץ בלבן,קארלסבד 1901. הלבן נוסע וזוכה.
תחבולה יפהפיה,ומעוררת ה'מחלוקת'.אודה ולא אבוש שגם לי אין מושג כיצד בדיוק הביא הלבן את הצריח לה1. וגם להיכן נעלם הצריח האחר? ומי שיחק בשחור? אחרי כמה מסעים אנו אוחזים מהפתיחה? כיצד השחור כה דחוק מבלי שנראה שהלבן 'לחץ'? יראה הציבור וישפוט. נראה גם מי מכם יוכל לייצר כזו תחבולה לפי הזמנה...

5.לבן:מז3,מהב5,רו3,רה5,ח2,ז5,ו4,ג6,א4.
שחור:מז8,מהו8,פה3,פב6,רד2,ח7,ז7,ו5,ג7.
רולנד-טיץ, קארלסבד 1902. השחור נוסע וזוכה.

6.לבן:מז1,מהו1,צו2,צג3,פו4,רה5,ח2,ז2,ו5.
שחור:מו8,מהח4,צד8,צא5,רג2,ח5,ז7,ו7,ב6,ב3,א7.
טיץ-שוואלבה, קארלסבד 1904. הלבן נוסע וזוכה.

7.לבן:מז1,מהה1,צב1,צה2,פז5,פב3,רו6,ח2,ז2,ד4,ב4,א3.
שחור:מז8,מהז4,צג8,צג7,רב7,רד6,פו5,ח7,ו7,ה6,ב6,א7.
שוואלבה-טיץ,קארלסבד 1904. השחור נוסע וזוכה.

תחבולות אלו יצטרפו למשחקים שהבאתי לעיל.

עד כאן לבינתיים.תהנו!
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי נתי » 31/01/2007 10:27

...יהודה,בטובך,אל נא תקפח בתגובתך את הסופר המהומלל מארץ פזלנד.
הוא נוטל חלק פעיל בהתקפה,ומכתיב את צעדיך כאילו הכל אצלו בשליטה.

הבה ותן לו לטעום מפרי עטך. :lol: :lol: :lol:
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי יהודה » 31/01/2007 11:50

נתי כתב:

רוב מהומה על לא מאומה...

לי דוקא נראה שאתה מחפש 'פרסום' חינם... :shock: ועצתי לך היא (להמשיך) להפנות את חיציך בכיוון הפוליטי. ואגב אם מיודענו היה חפץ בפרסומת הוא לא היה משקיע בשחמט את כוחותיו... לא שם נמצאת הפרסומת.

אם כבר הזכרנו,כתבת מקודם שהנ"ל לא הצליח להשיג תשומת לב 'בדרך כשרה'. אינני סבור שיש בינינו הסכמה היכן ה'פרסומת' היא כשרה והיכן לא, אך טיץ מצא תהילה ולא פרסום. ומכיון שהוא לא רדף אחר הכבוד-הכבוד רודף אחריו.
וגם אם אתה בוחר שלא להסכים לזאת,אין זה מן הצדק להאשים ברעה אדם שלא פגע בך ולא במישהו אחר,כל עוד לא הוכחת אחרת.

בכלל, הצורה שבה "ענית" על ראיותיי- מתאימה בהחלט לחוקריו של רמון ובאי כוחם.אמנם בשביל לבנות תיק במקרה ההוא או לענות על תלונות למח"ש וכדומה.
אל לך להתלכלך בשיטות הללו.תשאיר אותם למי שהם ראויות,ונאחל להם ולמי שמתנהג כך שייפגשו עם שכמותם.כפי שאני נוהג לאחל אתה יודע למי...

לא עניתי על הראיות שלך, כי לא הבאת שום ראיות. אפילו לא ברמז.... בעצם, אולי ברמז- כן.

כדאי שתדע ותבין, בלי שום קשר לקונספירציות למיניהם, העובדה שכתוב משהו על נייר לא אומר ולא כלום, בטח שזה לא הוכחה ובוודאי כאשר אני רואה שמדובר במשהו מפוקפק.

אני אתן דוגמא, שאול הון בספרו הקרב על הכתר מספר שהוא ראה את ספסקי ליד באר המשאלות ברייקיויק, ושספסקי לא הטיל שם שום דבר כיאה לקומוניסט מאמין... בספרו קספרוב המלך, הוא מספר שספסקי זרק שם אבן, סגולה שזה יכאיב לפישר הרבה יותר אם זה יפגע בו. אני לא בטוח אם הציטוט מדויק, אבל זה הרעיון שיש סתירה בין 2 ספרים, ובוודאי שבאחד מהם מצוינת עובדה לא נכונה. וזה כשהכותב הוא עורך דין.

אתה מן הסתם זוכר מה שהראיתיך פעם, את לשונו של ה'ויואל משה' על סיפורי חסידים, האמינות והמקור שלהם. מומלץ גם לחגי פרנק לקרוא את זה....

נמצינו למדים שלא בהכרח יש קשר בין המילה הכתובה ובין המציאות בשטח, בעיקר אם המציאות כבר מזמן מזמן לא בשטח.

לעניינינו, העובדה שהתפרסמה אי פעם, במקור לא ידוע, ויתכן מאוד שגם לא מוסמך, ששחקן בשם טיץ ביצע תחבולות פאר מסוג זה ואחר, לא מחייבת את המציאות כמלוא נימה. נקודה.

ועכשיו, לביקורת שיש לי על האגדה לבית טיץ, אגדה שמשום מה נתפסת לה יתר על המידה.
ב-222 תחבולות של ואן אמרונגן, יש מקבץ מאוד נאה של תחבולות יפות. גם אשפים ידועים כאנדרסן, צוקרטורט, מורפי, אליוכין ועוד, לא הגיעו ל7 תחבולות, ועוד בכזה סדר גודל, ההיגיון אומר (ומן הסתם שגם הסטטיסטיקה) שאם זה מה שיש לו לטעון מן הסתם שהיו לו מאות תחבולות, וזה המובחר שבמובחר. למרבה הפלא כל מה שאתה מצליח ללקט מפה ומשם זה היבול הדל שצוין כאן. איך לומר, זה לא רציני...

עוד משהו, התחבולות שנראות כאילו הגיעו מעמדות של המאה 18, מצטיינות בשיתוף פעולה נדיר מאוד בין כלים, בצורה שקשה למצוא גם אצל אלופים גדולים, קשה לי להאמין ששחקן בעל סגנון לא עמדתי יצליח להעמיד את הכלים בדיוק נמרץ בצורה כל כך מושלמת. זה לא הגיוני. הדוגמא הטובה ביותר לדעתי היא ה'קרבות' טיץ-יוד וטיץ - שוולבה, שהכלים כל כך משתפים פעולה, גם הכלים השחורים עומדים כל כך טוב שאין יותר מדרך אחת לזכייה, רק אחת. להאמין ששחקן לא מוכר ולא מספיק חזק יצר את זה במשחק של ממש, זה גובל במדע בדיוני!

בקשר לפרסומת, רבים מאלה שחיים בעולם השחמטי אוהבים מאוד שיפרסמו תחבולות או משחקים שלהם שיפארו את שמם ואת כישוריהם, זה המניע. (שונים מכך כמובן ששחקני הנוער הישראלים, שרובם- ברוב ענווה מחרימים (שלא מדעת?) את מדורו של עודד...)

טענתי היא כדלקמן, היה מן הסתם שחקן בשם טיץ, הוא כפי הנראה גר בקרלסבד, ויתכן מאוד שהוא זה שניהל שם את התחרויות המפורסמות שכן היו שם, (שבהם לא ראינו אותו מופיע בצמרת...) שם הוא גם פגש שחקנים גדולים וגם התרועע איתם, כמו שצרניאק ורבים אחרים אהבו וניסו לעשות. מן הסתם שאירע לו במשחקי ידידות או בניצוחים עמדות דומות, אחרי קצת שיפור אסתטי הוא שלח את זה לאיזה עיתון או קובץ שחמטי כתחבולות שהוא ביצע, וכך זה התפרסם.

זהו לבינתיים!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי נתי » 31/01/2007 14:04

יהודה,כרגע אין לי פנאי להשיב לדבריך,אך לפחות התחלת לדבר דברי טעם.

אם זכרוני אינו מטעני,הרי שואן אמרונגן כתב בהקדמה לחוברת המדוברת כי כל התחבולות ללא יוצא מן הכלל נלקחו ממשחקים ששוחקו בפועל.בידיעה ברורה. אז הוא בודאי ראה את זה היכנשהו,את המשחקים השלמים,ולא רק "לפי קבלה", נשאר לדעת איפה. וכשהמקור ימצא,מעניין אילו 'זמירות' תשמיע לנו אז.

עודד אם יש בידך את החוברת אודה לך באם תאשש את דברי.
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי יהודה » 31/01/2007 22:53

נפיל, הרי ברור שואן אמרונגן ראה את זה כחומר כתוב איפשהו, אין על זה חולק, רק שאני מפקפק באמינות החומר הכתוב הנ"ל, מכמה וכמה סיבות שחלקם צוינו לעיל...
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי נתי » 02/02/2007 13:03

הייתי עסוק מעט לאחרונה כידוע ליודעי חן וכך נמנעה מיהודה לבינתיים ה'מנה' לה הוא היה ראוי...

בכל אופן,לא לעולם חוסן,ולאט לאט הקרקע מתחילה להשמט מתחת לרגלי העקשן.
לכבוד שבת הרי תחבולה נוספת מאת מיודענו טיץ או בשמו המלא- staatsrat victor tietz!

טיץ לדברי יהודה אהב פרסום אותו ניסה להשיג בכל כוחו,ונראה שהוא ממש ידע באיזה כיוון להשקיע. הוא פירסם את תחבולותיו באופן שלא יהיה שחמטאי שיתחיל לשחק ולא ישמע מיד על תחבולותיו המומצאות... רק 'גולם מושלם' יביא תחבולות או משחקים מאת טיץ מאחר והם כבר שגורים בפי כל. כך לכאורה על פי יהודה.

אבל חוץ מואן אמרונגן וצ'רנייב ישנו עוד 'טיפש' שהעז להביא מאת טיץ תחבולה (ומשחק שלם!) למרות שהיא מפורסמת מאד כידוע...

בספר the basis of combination in chess מאת j.du mont מופיעה סופה של פנינה נוספת. חבל שהתחבולה לא מופיעה מתחילתה, אבל תהנו מ'השאריות'...

לבן:מח2, צו1,צד1,רח4,רד3,פה6,ח3,ז2,ו4,ה5,ג3,ב2,א2.
שחור:מה8,מהה3,צח8,צג8,רו8,רב7,ח6,ז7,ו7,ב5,א6.

הלבן-טיץ- מתחיל וזוכה.

...הטבעת מתהדקת!
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי נתי » 04/02/2007 07:39

יהודה כתב:
נתי כתב:

רוב מהומה על לא מאומה...

לא עניתי על הראיות שלך, כי לא הבאת שום ראיות. אפילו לא ברמז.... בעצם, אולי ברמז- כן.

כדאי שתדע ותבין, בלי שום קשר לקונספירציות למיניהם, העובדה שכתוב משהו על נייר לא אומר ולא כלום, בטח שזה לא הוכחה ובוודאי כאשר אני רואה שמדובר במשהו מפוקפק.

אני אתן דוגמא, שאול הון בספרו הקרב על הכתר מספר שהוא ראה את ספסקי ליד באר המשאלות ברייקיויק, ושספסקי לא הטיל שם שום דבר כיאה לקומוניסט מאמין... בספרו קספרוב המלך, הוא מספר שספסקי זרק שם אבן, סגולה שזה יכאיב לפישר הרבה יותר אם זה יפגע בו. אני לא בטוח אם הציטוט מדויק, אבל זה הרעיון שיש סתירה בין 2 ספרים, ובוודאי שבאחד מהם מצוינת עובדה לא נכונה. וזה כשהכותב הוא עורך דין.

אתה מן הסתם זוכר מה שהראיתיך פעם, את לשונו של ה'ויואל משה' על סיפורי חסידים, האמינות והמקור שלהם. מומלץ גם לחגי פרנק לקרוא את זה....

נמצינו למדים שלא בהכרח יש קשר בין המילה הכתובה ובין המציאות בשטח, בעיקר אם המציאות כבר מזמן מזמן לא בשטח.

לעניינינו, העובדה שהתפרסמה אי פעם, במקור לא ידוע, ויתכן מאוד שגם לא מוסמך, ששחקן בשם טיץ ביצע תחבולות פאר מסוג זה ואחר, לא מחייבת את המציאות כמלוא נימה. נקודה.

ועכשיו, לביקורת שיש לי על האגדה לבית טיץ, אגדה שמשום מה נתפסת לה יתר על המידה.
ב-222 תחבולות של ואן אמרונגן, יש מקבץ מאוד נאה של תחבולות יפות. גם אשפים ידועים כאנדרסן, צוקרטורט, מורפי, אליוכין ועוד, לא הגיעו ל7 תחבולות, ועוד בכזה סדר גודל, ההיגיון אומר (ומן הסתם שגם הסטטיסטיקה) שאם זה מה שיש לו לטעון מן הסתם שהיו לו מאות תחבולות, וזה המובחר שבמובחר. למרבה הפלא כל מה שאתה מצליח ללקט מפה ומשם זה היבול הדל שצוין כאן. איך לומר, זה לא רציני...

עוד משהו, התחבולות שנראות כאילו הגיעו מעמדות של המאה 18, מצטיינות בשיתוף פעולה נדיר מאוד בין כלים, בצורה שקשה למצוא גם אצל אלופים גדולים, קשה לי להאמין ששחקן בעל סגנון לא עמדתי יצליח להעמיד את הכלים בדיוק נמרץ בצורה כל כך מושלמת. זה לא הגיוני. הדוגמא הטובה ביותר לדעתי היא ה'קרבות' טיץ-יוד וטיץ - שוולבה, שהכלים כל כך משתפים פעולה, גם הכלים השחורים עומדים כל כך טוב שאין יותר מדרך אחת לזכייה, רק אחת. להאמין ששחקן לא מוכר ולא מספיק חזק יצר את זה במשחק של ממש, זה גובל במדע בדיוני!

בקשר לפרסומת, רבים מאלה שחיים בעולם השחמטי אוהבים מאוד שיפרסמו תחבולות או משחקים שלהם שיפארו את שמם ואת כישוריהם, זה המניע. (שונים מכך כמובן ששחקני הנוער הישראלים, שרובם- ברוב ענווה מחרימים (שלא מדעת?) את מדורו של עודד...)

טענתי היא כדלקמן, היה מן הסתם שחקן בשם טיץ, הוא כפי הנראה גר בקרלסבד, ויתכן מאוד שהוא זה שניהל שם את התחרויות המפורסמות שכן היו שם, (שבהם לא ראינו אותו מופיע בצמרת...) שם הוא גם פגש שחקנים גדולים וגם התרועע איתם, כמו שצרניאק ורבים אחרים אהבו וניסו לעשות. מן הסתם שאירע לו במשחקי ידידות או בניצוחים עמדות דומות, אחרי קצת שיפור אסתטי הוא שלח את זה לאיזה עיתון או קובץ שחמטי כתחבולות שהוא ביצע, וכך זה התפרסם.

זהו לבינתיים!

יהודה,לא אני צריך לסנוט בך על שאתה מביא ראיות פגומות לטענות שיכלו להתקבל... איך אתה מעז להביא ראיה מעורך-דין,ואיך תעז להביא ראיה משאול הון, ועוד משאול הון שהיה גם עורך דין...הלא תבוש!?

אינני זוכר מה הראית לי מה"ויואל משה",וגם אינני מעוניין שתסב את הנושא לנושא שנוי במחלוקת ושונה לחלוטין. זו שיטה. ושיטה פסולה. והיא לא מתאימה לפורום שחמט, וגם לא מתאימה לנו,בטובך.אם אתה מתעניין במאבק בין ההיסטוריוגרפיה החסידית (והליטאית) למילה הכתובה מומלץ לך לעיין בספריו של הפרופסור דוד אסף.בין היתר. זו ממש לא השאיפה שלי כאן.וגם לא שלך.למה להתלכלך?!

לא הבאנו סתירה בין 2 ספרים של אותו הכותב. גם לא מצאת מי שיסתור את דברי ואן אמרונגן.(חוץ ממך אבל עדיין לא הוצאת על זה ספר.)ומה שכתוב בספר סתם לא אמור להיות לא אמין רק בגלל שהחלטת להתפלמס איתי.
אם המילה הכתובה היא לא מחייבת,המילים שלך לא יוצאות מכלל זה.אבל העובדה היא שהמילה הכתובה היא העדות שיש בידינו על זמני העבר. המחזירים בתשובה לא מתביישים לצטט ספרים עתיקים או מגילות ממצרים שמספרות על 10 המכות שאנו לומדים כעת בפרשת השבוע.אמנם לא כראיה גמורה,אבל בכל זאת,בכבוד הראוי.
הפכתי בדעתי והגעתי למסקנא שהסיבה שואן אמרונגן הביא 7 מתוך תחבולותיו של טיץ היא דוקא מכיון שהוא היה מודע לעובדה שהתחבולות לא היו מפורסמות. ולא להיפך. והסיבה שאין לנו גישה לתחבולות רבות יותר הן מהסיבה שלא היה הרבה מי שיטרח לכתוב את כל התחבולות שנתרחשו במשחקי ידידות, ועוד כאלו שמתרחשות 'מעשים שבכל יום'. לכן מי שראה את התחבולות ההן והתרשם מהן העלה אותם על נס. וזה לא היה היוצר שלהם.אולי כן הוא. לא זו הנקודה.

בינינו,ראיתי אלפי(!) תחבולות במשחקי בליץ של יעקב נורוביץ ולא העליתי אותם על הכתב. רק את המעטות שהיו ממש 'מציאה'. ולא אתה ולא הוא טרחתם לכתוב או לשמור אותם... אז לכן אם אביא לפתע מקבץ מרשים של תחבולות נדירות ביופיין, תאמר שאני מרמה?! או שיעקב רימה?! ואם אביא את הניצחון שלו על ר"א ר.שמאלץ בדקה למשחק ב"משחק האלמוות",תגיד שאני מרמה? הרי אפילו יעקב לא ידע,כיום, לשחזר את המשחק...

אם "תבקש יפה",אביא בשבילך דוגמאות למשחקים מהמאה ה-18 וה-19 שבהם הכלים הגיעו לעמדות מפתח ופעלו בהרמוניה, משחקנים שלא שמעת את שמם עד היום... ואגב,אינני מכיר עמדות רבות שבהן השחקן הקריב חומר והיו בידיו אפילו 2 אפשרויות שונות לזכיה...לרוב ישנה דרך אחת מדוייקת.

לסיכום-הבנו את הקוספציה שלך. אם אין לך ידיעות חדשות אל נא תטרח להשיב.

אני איתן בדעתי ואתה איתן בספקנותך... וברי ושמא ברי עדיף!

בכל מקרה סחתיין על ההישג ביום שישי...אני מצפה לראות איתך את זה בקרוב ואם אפשר אז בקרוב שוב אצלך בשמחות. ותדאג גם אתה לשמור את תחבולותיך.כי אפילו אם יבוא מישהו ויערער עליהן, הן יתפרסמו...! :lol: :lol: :lol:
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי יהודה » 04/02/2007 17:21

צללת במיים אדירים והעלית חרס בידך!

אין לזמן עכשיו לענות ואתה יודע למה. אבל בקרוב אני אראה לך 'לעיני כל ישראל' כמה אתה נפיל, ונפיל כבד!!!

תגדי, אתה חושב על המשמעות של הדברים שאתה עושה?
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי נתי » 04/02/2007 22:38

והאם אתה שם לב למשמעות הדברים שאתה עושה?!

הלא אמרתי לך מפורשות:אם אין לך מה לעשות אל תעשה את זה כאן, ואם אין לך חדשות,אין לך עוד מה לעשות?!

כש'תגדל' תשוב להנה....

ודרך אגב,גם פזלנד מחכה לך בסיבוב... ואני כבר מוכן לתת לך בה(ת)קפה... :cool:
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 10/12/2007 00:23

ב8.12 מלאו 70 שנים למותו של ויקטור טיץ
Super Pat Sir
זומבי

הודעהעל ידי יהודה » 10/12/2007 22:25

משה, מכובדי.

מה דעתך/מה ידוע לך, בנושא הנ"ל?