אחד הפוקסים...

אנא פרסמו את משחקיכם הטובים כאן, כמו גם את משחקיכם הפחות טובים שיש בהם לקח לכולם, או סתם שאלו לעצות בעמדות נתונות

אחד הפוקסים...

הודעהעל ידי pazaland » 08/05/2010 19:25

משחק שלי היום מליגה א' (אני בלבן) .
לאחר 20 מסעים התקבלה העמדה הבאה כשתורי לשחק :

תמונה

תסתכלו טוב טוב על העמדה כי דבר כזה לא תראו עוד הרבה זמן :)
עכשיו תפעילו את הדמיון המטורף שלכם ואת כל היצירתיות שלכם ותנסו לשער איך תוך 6 מסעים בלבד מעכשיו השחור יעמוד בפני מט בלתי נמנע , כלומר , החל ממסעו ה-26 הלבן כופה מט תוך מסעים ספורים :D
הצלחתם ? מה לא הצלחתם ? :P מה קשה ? תחשבו עוד קצת ! :lol:
רוצים רמז ? :mrgreen: המט הוא על הערוגה...ד7 (!!!!!!!!!!!!!!!!) :shock:
טוב , ניתן לכם עוד כמה דקות לחשוב על זה ואז נראה לכם את הפתרון...

21.ז5??
מה אני עושה...:oops:
האפשרות היחידה שניתחתי היא 21...ח:ז 22.ר:ז5 צד4 23.מהה2 (טוב או לא טוב ללבן , לא חשוב כרגע) , אבל נעלם ממני מסעו הפשוט הבא של השחור (עוד בלק אאוט לאוסף :| )...
21...פז4
אין כמו מסע כזה בשביל להבין שאתה שחקן חלש ויש עוד הרבה עבודה לפניך :(
מה עושים ? אם נברח עם הרץ ל-ג1 , השחור פשוט יקח ב-ז5 עם הרץ וסתם הפסדנו חייל ואח"כ בטח נפסיד גם את המשחק בייסורי גסיסה מכאיבים :cry: צריך לקחת סיכון , וכולנו יודעים שהמעז - מנצח ! :cool:
22.ז:ח(??) פ:ר 23.מהה2 פ:צו1 ( :D )24.מהז4

תמונה

נו , אתם רואים כבר את התמונה הסופית של המט ? :) עכשיו זה קל לראות , הא ?! :x קודם היה לכם קשה ולא הצלחתם... :wink:

24...ז5(? :D ) אחרי המסע המאוד מאוד מאוד מאוד מאוד פשוט 24...רו6 אני יכול להכנע בשקט , אבל גם אחרי מסעו ההזוי של השחור , עמדתו עדיין זכויה...
25.ו:ז (א.פ.)

תמונה

באופן מדהים למדי , לשחור מסע יחיד שזוכה , בעמדה שהוא בה עם צריח ורץ יותר (!!!!!!!!!!!) :o :shock:
יותר נכון , לשחור אסור לטעות בשני מסעיו הבאים , אחרת ינחל מפלה בעמדה שבה יש לו יתרון חומרי עצום !!!! :o :shock:
25...ו5 (כפוי) 26.ה:ו וכאן שחור שוב חייב למצוא מסע יחיד שזוכה (!!!!) 26...פה3 (כפוי) -+ .
לכן , לא פלא שבעמדה המופרעת והמלחיצה הזו , השחור עושה שגיאה גורלית... :D :D :D :D :D :D

25...צ:צ??
26.ז:ו מ:ו7 27.מהח5 מה6 28.רח3 מד6 29.מה:צ והשחור נכנע ! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

תמונה

עריכה :
מתברר ש-25...ו5 הוא לא כפוי כמו שחשבתי :oops:
25...רו6 אמור להספיק גם כן לזכיה .
עריכה נוספת :
גם 26...פה3 הוא לא כפוי כמו שחשבתי... :oops:
26...פד2 זוכה גם כן .
pazaland
משורר הפורום

Re: אחד הפוקסים...

הודעהעל ידי שמוליק » 10/05/2010 09:53

רק משורר כמוך יכול להיות שמח אחרי משחק שכזה ( כמות סמיילים בלתי נתפסת ... ) .
עשית כמה שטויות נוראיות ( אם ז5 זה עיוורון שקורה לכולנו לעיתים , ז:ח6 זו פשוט החלטה פרקטית גרועה ) .
24..רו6 הוא מסע כל כך פשוט שבאמת לא ברור איך אפשר לשחק משהו אחר . על 25.ח:ז7 שחור יכול אפילו לשחק צ:ד1 ולהישאר עם כלי יותר .
גם 25..ו5 ו26..פה3 מסעים הרבה פחות מפוצצים ממה שאתה עושה מהם , מה שגם שכפי שאתה מציין יש עוד המשכים זוכים ...
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי pazaland » 10/05/2010 11:41

שמוליק כתב: ז:ח6 זו פשוט החלטה פרקטית גרועה

איך אורי אומר : לא מסכים איתך .
אחד הדברים המרכזיים בשחמט הוא העניין הפסיכולוגי ואתה מפספס פה את הנקודה .
כשאתה מבצע מול שחקן שדי נחות ממך במד כושר , מסע יאוש מסוג זה , יש סיכוי גבוה למדי שהוא יפול בפח ויחשוב שכל התחבולה היה מתוכננת מלכתחילה . כל עוד שמרת על קור רוח בהבעת הפנים ולא תפסת את הראש עם שתי ידיך אחרי פז4 , היריב יוצא מנקודת הנחה ש-ז5 זה חלק אינטגרלי מהתחבולה . אתה יכול להיות בטוח שחשבתי הרבה על הלקיחה ב-ח6 ועל ההשלכות שלה .
נסיגה עם הרץ ל-ג1 היתה בעצם הודאה שטעיתי עם ז5 והיריב היה מבין את זה מצוין ועם רגלי פחות אני בטוח למדי שלא הייתי מצליח לקבל סיכויי נגד בהמשך ולדעתי הייתי מפסיד בטוח ולא הייתי מוציא אפילו תיקו . לפיכך , ההחלטה לקחת ב-ח6 היא החלטה נכונה בנסיבות הנ"ל , ושוב , הדגש הוא הלחץ הפסיכולוגי שפעל על היריב (שחשב משום מה שפזלנד הוא טקטיקן בחסד :P ) ושגרם לו לטעות קשות מספר פעמים בהמשך .
pazaland
משורר הפורום

הודעהעל ידי Uri Blass » 10/05/2010 12:17

גם אני לא מסכים איתך פז.

אם היריב משמעותית חלש יותר אז יש לך סיכוי לא רע לנצח גם עם רגלי פחות,ובכלל לא ברור שהסיכוי הפרקטי הטוב ביותר הוא להקריב.

אני לא רואה איך המחשבה שהכל היה מתוכנן גורמת ליריב לטעות,והייתי מייחס את הטעויות של היריב לעובדה שהוא פשוט לא שחקן טוב.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי שמוליק » 10/05/2010 17:48

פז , תגיד מה שתגיד מסע כמו רו6 חייבים לראות , ולא משנה המלחמות הפסיכלוגיות שאתה עושה .
לא רואה שום סיבה שתפסיד את המשחק אחרי הפסד הרגלי , בטח ובטח אם היריב שחקן פחות טוב ממך .
שמוליק
משתמש חסר חיים

חזור אל קרבות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים