ספר חדש בעולם מתוצרת ישראלית

ישנם אלפי ספרי שחמט ואביזרי שחמט (כמו פמוטים המתמחים בגמביט המלך) שאי אפשר להתמצא בכולם כאן רצוי לחלוק את הביקורת שיש לכם.

הודעהעל ידי Oded Ross » 19/10/2007 13:54

כל הכבוד וברכות על הזכייה. :)
חוץ מהחנויות המקוונות, האם הספר יגיע בעתיד (ואם כן, מתי) גם לשיווק בארץ?
האם מדובר בפרוייקט חד-פעמי של שניכם או שיש לכם כוונה לכתוב ספרים נוספים בעתיד?
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי נור איגור » 19/10/2007 19:02

Oded Ross כתב:כל הכבוד וברכות על הזכייה. :)
חוץ מהחנויות המקוונות, האם הספר יגיע בעתיד (ואם כן, מתי) גם לשיווק בארץ?
האם מדובר בפרוייקט חד-פעמי של שניכם או שיש לכם כוונה לכתוב ספרים נוספים בעתיד?

לגבי השיווק בארץ קשה לי לדעת. כרגע הנושא לא ברור והוא לא תלוי רק בנו.
ולגבי ספרים נוספים אז הסיכוי שזה יקרה לא גבוה במיוחד. העניין הוא ששנינו כרגע עובדים מאוד קשה וקצת קשה לנו לשכוח מהתקופה הלחוצה כל כך בזמן הכתיבה. ז"א כל הפרסים והמחמאות מאוד נעימים, אבל הזכרון המרכזי מהספר הוא עבודת פרך שכרגע פשוט אין אפשרות לעשות עוד פעם. אבל בעתיד הרחוק יותר - מי יודע? :lol:
נור איגור
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Uri Blass » 19/10/2007 19:38

Oded Ross כתב:תודה על הדיווח המעניין.
קישורים רלבנטיים בפורום להודעות וניתוחים של המחברים:
http://www.chess-il.com/forum/viewtopic.php?t=2122 (עמ' 5-40)
http://www.chess-il.com/forum/viewtopic.php?t=2409
http://www.chess-il.com/forum/viewtopic.php?t=2356

אני מבחין כעת שאתר שח-נט, שעמד על תילו זמן רב לאחר סגירת השבועון, עם ניתוחים של כל המשחקים, הורד מהרשת, כנראה כדי לא לפגוע במכירות (למרות שיכלו להשאיר משחק או שניים ולהעלות אותן בעזרתו).
בכל אופן, המחמאה האחרונה נראית לי מעט מוגזמת, ואני חושב שאפילו אליק יסכים עם זה...

אני לא בטוח בכלל אם היא מוגזמת

אני לא מכיר את הספר של ברונשטיין על
Zürich 1953.

גם לא קראתי את הספר של איגור נור ואליק גרשון כך שאני לא יכול להשוות אבל בהנחה שהספר של איגור נור חדש יותר אז יש לו את הפוטנציאל להיות ספר טוב יותר מהסיבה הפשוטה שככל שספר הוא חדש יותר אפשר לנתח עם תוכנות טובות יותר.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי נור איגור » 19/10/2007 20:47

Uri Blass כתב:אני לא בטוח בכלל אם היא מוגזמת

אני לא מכיר את הספר של ברונשטיין על
Zürich 1953.

גם לא קראתי את הספר של איגור נור ואליק גרשון כך שאני לא יכול להשוות אבל בהנחה שהספר של איגור נור חדש יותר אז יש לו את הפוטנציאל להיות ספר טוב יותר מהסיבה הפשוטה שככל שספר הוא חדש יותר אפשר לנתח עם תוכנות טובות יותר.

הספר הזה של ברונשטיין גידל דורות של רבי אומנים ואומנים בכל העולם שהודו שזהו הספר שלימד אותם לחשוב. יהיה מאוד חצוף מצידינו לחשוב שספר שלנו יקבלו כזה קרדיט.

העניין הוא שכאשר אנשים פותחים ספר, דבר אחרון שמעניין אותם הוא וריאנטים. הם רוצים לקבל הסבר על העמדה, ובנושא הזה התקדמות המחשבים לא תרמה. ברונשטיין ידע בשני משפטים להסביר רעיון בעמדה לדורות של שחקנים. לכן הספר שלו כל כך מוערך.

יחד עם זאת, ברונשטיין כמעט ולא נגע בפתיחות ואלצינו יש דגש חזק על ההסבר של הנושא הזה (מה לעשות, שנות האלפיים). בנוסף, ברונשטיין לא ראה כחובה להוכיח את דעתו בוריאנטים. חייבים להגיד שלרוב האינטואיציה שלו עבדה מצוין והסברים אכן התאימו למציאות. אבל בחלק מהמקרים זה לא קרה.
בנוסף, בספר שלנו יש הרבה דברים מסביב - גם הסיפורים מהאירוע וגם המון סטטיסטיקות.

כל זה טוב ויפה, אבל מה אפשר להשוות להסבר מפואר של אחד השחקנים והמנתחים הגדולים בהיסטוריה של המשחק? אני חושב ששום ספר לא יגיע לרמה כזאת של הצלחה, אפילו לא של קספארוב.
נור איגור
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי נור איגור » 25/02/2008 18:26

נור איגור
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 01/08/2008 07:14

ברכות חמות לאליק גרשון ואיגור נור על זכית ספרם בתואר "ספר השחמט הטוב של השנה".

ובתקווה שלא רק של השנה .

כל הכבוד !
Super Pat Sir
זומבי

הקודם

חזור אל ביקורת מוצרים וספרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד