איך משתפרים בסיומים?

כל אחד רוצה לשפר את רמתו וכאן תמצאו (בעתיד הקרוב) את כל השיטות ההודיות העתיקות ללימוד עצמי

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

הודעהעל ידי pazaland » 21/03/2007 15:07

ניר דינס כתב:תלוי כמה אתה כבר יודע/כמה בסיס יש לך.
אם מעולם לא למדת באופן מסודר, לדעתי קשה מאוד ואולי גם בלתי אפשרי ללמוד עקרונות בסיומים בלי הדרכה מסודר ממדריך (להבדיל משחקן !) רציני.

קשקוש :oops: :oops: :oops:
pazaland
משורר הפורום

הודעהעל ידי adiyanai » 21/03/2007 15:34

עם כל הכבוד לרבי הקשקשים פה יש לך את העצה הכי טובה בשבילך!

פשוט תשחק! כשמחשקים משתפרים!

אם אצן ישאל : איך אני ירוץ יותר מהר ויותר רחוק למשך יותר זמן? יגידו לו תרוץ הרבה, לא יגידו לו לך תקרא ספרים שנותנים טיפים איך לרוץ מהר יותר
adiyanai
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי pazaland » 21/03/2007 15:56

מה הקשר ?! :oops: :oops: :oops:
איך אפשר להשוות בכלל בין שח לריצה ? :oops: :oops: :oops:
עדי , תנוח :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
pazaland
משורר הפורום

הודעהעל ידי נתי » 21/03/2007 23:34

ניר דינס כתב:תלוי כמה אתה כבר יודע/כמה בסיס יש לך.

אם מעולם לא למדת באופן מסודר, לדעתי קשה מאוד ואולי גם בלתי אפשרי ללמוד עקרונות בסיומים בלי הדרכה מסודר ממדריך (להבדיל משחקן !) רציני.

ולהפך, לימוד מחופף של סיומים מספרים ובמיוחד בספרים אנטי דידקטיים כמו הספר של ליברזון (ויסלח לי אור כהן) יכול להזיק יותר מלהועיל.

לדעתי הדבר הכי קרוב ללימוד עם מדריך (שהוא דרך המלך) הינו לימוד באמצעות סיפרי הדרכה מסודרים לסיומים כאשר לעניות עבדך - מומלץ על ספריו של דבורצקי, אם כי הם עשויים להיות מעט תובעניים מדי לרמתך (ובכנות גם לרמתי אני).

בקיצור נשמח לעזור לך בהמשך, רק ראשית פרט השכלתך הנוכחית בסיומים.,האם למדת באופן מסודר את הנושאים הבאים:
מטים עם כלי שונים.
סיומי רגלים "בסיסיים" ובהם נכללים המושגים נגדה,כפאי וכיוצ"ב
סיומי רגלים "מורכבים עם נגדות רחוקות ותימרוני משולש ואיבוד טמפו בדרכים אחרות.
סיומי פרשים.
סיומי צריחים.
סיומי מלכה מול רגלי
סיומי מלכות
סיומים אחרים (מורכבים).

ניר, האם "זרח מפרחונך" מה שדסקסקנו זה לא מכבר,בקישור דלהלן,או שמא אתה מדבר למרות זאת?! אתמהה...

http://www.chess-il.com/forum/viewtopic ... highlight=

ליהודה-נכון הוא שאפילו בעיניי העניין מתחיל להיות מעט חשוד,אך למרות זאת השאלה שהופנתה אלינו היא שאלה בעלת טעם,ויש בתגובות אליה משום תועלת לכלל הקוראים,למרות הנסיבות הפליליות....ולכן התגובות בנושא זה לא היו מיותרות עדיין,למעט התגובה של ידידנו הנכבד מר פזלנד,ואינני חושב שהוא 'הסכים' איתך כהבנתך,ולכן הגיב כפי שהגיב.פעמיים. אם אני טועה-המחילה כבר אצלו...וד"ל. :roll:

אך למרות כל זאת אני 'נאלץ' להסכים (לא מכורח ולא מטורח!...) עם פזלנד, בתגובתו לניר. לי מעולם לא היה מאמן או מדריך לשלב הסיום וכל הידע שיש לי ואין לי-בשלב הסיום הוא מניסיון אישי ומיגיעה בספרים בלבד. אמנם אינני בר סמכא כה גדול אך רמתי בסיומים סבירה, ול-2 ספריו של ליברזון חלק רב בה.

לדעתי,בכל ספר אלמנטרי טוב על שלב הסיום-והמה רבים-ישנם גם את עקרונות המשחק הייחודים לשלב זה ומי ששם את לבו לכך יוכל ליישמם עם קצת אמונה...אימון, וניסיון אישי.בדרך כלל כותבי הספרים היו בעצמם מאמנים,ולפיכך בספריהם 'יוצאים ידי חובה' אפילו תחת שבט הבקורת של ניר דינס... או שלא.אין דבר.... :wink:
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי ניר דינס » 22/03/2007 07:35

אכן, זרח מפרחוני, יצאתי _ _ _ _.
מי שביתו עשוי זכוכית שלא יזרוק אבנים
ומי שביתו אבן שלא יזרוק זכוכיות.
ניר דינס
משתמש קבוע

הודעהעל ידי adiyanai » 22/03/2007 14:48

pazaland כתב:מה הקשר ?! :oops: :oops: :oops:
איך אפשר להשוות בכלל בין שח לריצה ? :oops: :oops: :oops:
עדי , תנוח :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

אני נח, ואתה?
adiyanai
משתמש מתחיל

הקודם

חזור אל לימוד ופיתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד