איך למדתם או לימדתם את מטרת המשחק

חוקי השחמט, והמדריך השלם להישרדות ימצאו כאן

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

איך למדתם או לימדתם את מטרת המשחק

הודעהעל ידי Uri Blass » 24/09/2009 22:03

אני באופן אישי למדתי בגיל 7 בערך מאבא שלי שמטרת המשחק היא לאיים על המלך כך שלא יוכל לברוח,ומעולם לא שיחקתי בתנאים שמותר לקחת מלך אפילו במשחקים הראשונים.

מצד שני שמעתי שיש שחקנים שבהתחלה למדו שמטרת המשחק היא לקחת את המלך של היריב,ורק אחר כך למדו שלא לוקחים מלך.

יש לי רעיון אחר להסביר את מטרת השחמט בצורה נכונה אבל אני לא יודע אם זה רעיון מוצלח כי יכול להיות שיותר פשוט ללמוד כמו שאני למדתי.

בקצרה אפשר להציג את השחמט פשוט כמשחק של מחבואים שכל שחקן צריך להחביא את המלך שלו מטווח הראיה של כלי היריב.
החוקים של משחק המחבואים הזה הם פשוט שחובה להתחבא אם אפשר לעשות את זה.

אם לשחקן אין שום מסע שמאפשר לו להתחבא אז המשחק נגמר, והתוצאה הסופית היא בהתאם לעמדה הסופית שיכולה להיות מט או פט.
Uri Blass
אחראי

Re: איך למדתם או לימדתם את מטרת המשחק

הודעהעל ידי ישראלי » 30/09/2009 16:24

Uri Blass כתב:יש לי רעיון אחר להסביר את מטרת השחמט בצורה נכונה אבל אני לא יודע אם זה רעיון מוצלח כי יכול להיות שיותר פשוט ללמוד כמו שאני למדתי.

בקצרה אפשר להציג את השחמט פשוט כמשחק של מחבואים שכל שחקן צריך להחביא את המלך שלו מטווח הראיה של כלי היריב.
החוקים של משחק המחבואים הזה הם פשוט שחובה להתחבא אם אפשר לעשות את זה.

אם לשחקן אין שום מסע שמאפשר לו להתחבא אז המשחק נגמר, והתוצאה הסופית היא בהתאם לעמדה הסופית שיכולה להיות מט או פט.

שיטה מעניינית ויצירתית, למרות שאולי כדי להוסיף את המשפט "בעזרת הכלים שברשותו- מלכה, צריח וכוד'" כדי שלא ייוצר מצב ששחקן סתם יזרוק מלכה בתגובה לשח.
עדיף להרויח רגע בחיים מאשר להפסיד אותו
ישראלי
משתמש מתחיל

חזור אל איך מתחילים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד