הפיתרון לבעיית ההודעת זבל שמציפות את הפורום

היות והאתר ממש בחיתוליו, ניתן להגיד עוד במהלך הניתוח הקיסרי, אפשר להציע רעיונות לשיפור ושינוי, כמו גם לדווח על תקלות

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

הפיתרון לבעיית ההודעת זבל שמציפות את הפורום

הודעהעל ידי מרכז שחמט צפון » 23/08/2011 23:59

1. למחוק את כל המשתמשים החדשים.
2. מי שרוצה להירשם צריך לכתוב סיסמה כדוגמת הפורם של אתר נתניה 1.f4 E6 2.g4?.
מרכז שחמט צפון
משתמש מתחיל

Re: הפיתרון לבעיית ההודעת זבל שמציפות את הפורום

הודעהעל ידי hadari » 31/08/2011 14:54

מרכז שחמט צפון שלום,

כפי שאפשר לראות, מה שאתה מכנה "בעיית ההודעות זבל שמציפות את הפורום" איננה בעיה כלל וכלל, לפחות לא בעיני מי שאמור לטפל בה. לכן הצעותיך טובות ככל שיהיו אין בהן כדי לשפר את המצב כי לא רק שאין מי שיכול ליישם אותן אלא שאין אפילו סמכות שיכולה לקרוא אותן, להרהר בהן ולדון ביעילותן. כן כן, עד כדי כך זה לא מעניין לצערנו הרב.

זה עצוב, אבל אין מי שחייב לנו פורום מתפקד ולכן גם אין מי שחייב לנקות אותו עבורנו. לכן הפתרון הוא אחר, ואני מקווה שנזכה לראות אותו במהרה בימינו.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Uri Blass » 31/08/2011 15:30

hadari כתב:מרכז שחמט צפון שלום,

כפי שאפשר לראות, מה שאתה מכנה "בעיית ההודעות זבל שמציפות את הפורום" איננה בעיה כלל וכלל, לפחות לא בעיני מי שאמור לטפל בה. לכן הצעותיך טובות ככל שיהיו אין בהן כדי לשפר את המצב כי לא רק שאין מי שיכול ליישם אותן אלא שאין אפילו סמכות שיכולה לקרוא אותן, להרהר בהן ולדון ביעילותן. כן כן, עד כדי כך זה לא מעניין לצערנו הרב.

זה עצוב, אבל אין מי שחייב לנו פורום מתפקד ולכן גם אין מי שחייב לנקות אותו עבורנו. לכן הפתרון הוא אחר, ואני מקווה שנזכה לראות אותו במהרה בימינו.

דוקא יש פתרון להודעות הזבל,והוא פשוט להחליט שאם הפורום הזה מיועד לזבל אז הוא מיועד רק לזבל ולא לשום דבר אחר.

אם עודד רוס פשוט יודיע שהוא מתכוון לחסום את כל מי שכותב כאן הודעות שאינן הודעות זבל(כולל אותי ואותך ואת עצמו) אז אני מניח שמרבית הכותבים יעברו לפורום אחר שבו אין בעיה של הודעות זבל(יש הרבה פורומים אפשרים כגון הפורום של הרצליה או הפורום של נתניה או הפורום של האיגוד).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי מרכז שחמט צפון » 31/08/2011 23:09

hadari כתב:מרכז שחמט צפון שלום,

הדרי שלום,

"להרהר בהן ולדון ביעילותן" מי צריך לדון פשוט למחוק וזהו - והעיקר לא לאפשר הרשמה של אנשים שלא יודעים שחמט!
ע"י הקוד, כמו שאתר נתניה אין זבל והפורם שם אותו סוג כמו כאן PHPBB.

"לכן הפתרון הוא אחר, ואני מקווה שנזכה לראות אותו במהרה בימינו." - מה הפתרון?

בברכה
שמואל
מרכז שחמט צפון
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Oded Ross » 31/08/2011 23:17

הנושא בטיפול מול אנשים שמבינים קצת יותר ממני בהיבטים הטכנולוגיים של העניין.
למיטב ידיעתי יש קשר הדוק בין נוכחותם של בוטים להיקף הפעילות בפורום מסוים, ולכן אין פלא שאין בוטים בפורום של נתניה, שהוא ללא ספק החלק השומם ביותר באתר שלהם.
זאת גם הסיבה שלמרבה המזל הרוב המכריע של הספאם בפורום שלנו מתמקד בתת-הפורום צעירים, בו יש הרבה יותר נושאים והודעות מבאחרים.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי חגי פרנק » 01/09/2011 00:00

בפורום של האיגוד אין הודעות זבל. בכל שבוע יש נסיון של כ300 ספאמרים ורובוטים להרשם לפורום אבל כידוע כולם עוברים לרשימת המתנה ואני מאשר רק מי שאני בטוח שהוא שחמטאי ישראלי. ככה החלק הפעיל של הפורום של האיגוד שהוא נושא התחרויות נשאר בריא ולא מזובל. אולי תעשו זאת גם כאן...
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי hadari » 07/09/2011 08:02

מרכז שחמט צפון כתב:הדרי שלום,

"להרהר בהן ולדון ביעילותן" מי צריך לדון פשוט למחוק וזהו - והעיקר לא לאפשר הרשמה של אנשים שלא יודעים שחמט!
ע"י הקוד, כמו שאתר נתניה אין זבל והפורם שם אותו סוג כמו כאן PHPBB.

אין לנו ויכוח על מה צריך לעשות, אבל אני חוזר ואומר שהבעיה היא שאין בנמצא אדם שאכפת לו מזה מספיק וגם מורשה לעשות את זה. הטיפול צריך להיות מערכתי ולא מקומי, כלומר לא למחוק ידנית בכל פעם שמתפרסם כזה דבר.

מרכז שחמט צפון כתב:"לכן הפתרון הוא אחר, ואני מקווה שנזכה לראות אותו במהרה בימינו." - מה הפתרון?

הפתרון הוא למצוא אכסניה חלופית שבה יש בעל הבית ויש מי שאכפת לו מזה שהפורום שלו מתמלא בכל כך הרבה ג'אנק שמרוב זבל לא רואים את הפורום. די להציץ הצצה חטופה בפורום צעירים בכדי להבין במה דברים אמורים, זה כבר כמה ימים ככה ולא נראה שמישהו מתעניין. אם אנחנו נשארים כאן - כנראה שמגיע לנו.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי חגי פרנק » 16/12/2011 00:49

אני לא מבין את מנהל הפורום מר עודד רוס.
הפורום הזה מוצף כל יום ע"י רובוטים ועודד לא חוסם את ההרשמה. מדוע ?
כתבתי למעלה הדיוק מה אני עושה בפורום האיגוד וזה מונע את הבעיה.
כל שבוע אני מאשר 5 מתוך 300 בקשות הצטרפות. ואצלי אין רובוטים ובכל זאת יש מערכת פרסום תחרויות חיה ונושמת.

עודד! תציל את הפורום בבקשה. תחסום את ההרשמה החופשית!
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי חגי פרנק » 18/12/2011 02:49

נראה שעודד פשוט לא יודע איך ליישם את הפתרון הזה...
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Oded Ross » 21/12/2011 18:53

חגי פרנק כתב:אני לא מבין את מנהל הפורום מר עודד רוס.
כל שבוע אני מאשר 5 מתוך 300 בקשות הצטרפות. ואצלי אין רובוטים ובכל זאת יש מערכת פרסום תחרויות חיה ונושמת.

לחסום את ההרשמה זה קל, עשיתי את זה בעבר ועשיתי את זה גם אתמול, אבל זה לא פתרון אמיתי של הבעיה, אלא לשים פלסטר על פצע מזוהם.
הפתרון הרציני היחיד הוא שדרוג המערכת.
אתה מאשר 5 מתוך 300 בקשות הצטרפות בשבוע, אני קיבלתי 200 ביום וחצי. ברור שאין לי שום אפשרות לבדוק אותן והתוצאה היא שכרגע מעשית אפשר להירשם לפורום רק אם שולחים לי מייל בקשה, דבר שרוב המצטרפים החדשים לא יראו ולא ידעו איפה לחפש.

יש לציין שאמנם למעלה מ-100 בוטים "מנסים להירשם" מדי יום, אבל החשבון של רובם נותר מוקפא, כ-15 מצליחים לעבור את הסינון ולהירשם ומתוכם "רק" 3-4 בכל יום היו מפרסמים הודעות ספאם, עם מגבלה של עד 30 הודעות ביום למשתמש (שתודה לאל, ניתנות למחיקה בבת-אחת).
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי Uri Blass » 21/12/2011 19:07

השאלה היא אם כמות הבוטים שנרשמים לפורום לא קשורה לעובדה שזה הצליח להם,
או אולי אני מייחס לבוטים יותר מדי תחכום ,והמצב שבוטים הצליחו לשלוח הודעות ביום אחד לא מעודד בוטים אחרים שמופעלים על ידי אותה תוכנה להמשיך להרשם לפורום.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי נעם דובב » 21/12/2011 20:12

Oded Ross כתב:
חגי פרנק כתב:אני לא מבין את מנהל הפורום מר עודד רוס.

לחסום את ההרשמה זה קל, עשיתי את זה בעבר ועשיתי את זה גם אתמול, אבל זה לא פתרון אמיתי של הבעיה, אלא לשים פלסטר על פצע מזוהם.
הפתרון הרציני היחיד הוא שדרוג המערכת.
אתה מאשר 5 מתוך 300 בקשות הצטרפות בשבוע, אני קיבלתי 200 ביום וחצי. ברור שאין לי שום אפשרות לבדוק אותן והתוצאה היא שכרגע מעשית אפשר להירשם לפורום רק אם שולחים לי מייל בקשה, דבר שרוב המצטרפים החדשים לא יראו ולא ידעו איפה לחפש.

יש לציין שאמנם למעלה מ-100 בוטים "מנסים להירשם" מדי יום, אבל החשבון של רובם נותר מוקפא, כ-15 מצליחים לעבור את הסינון ולהירשם ומתוכם "רק" 3-4 בכל יום היו מפרסמים הודעות ספאם, עם מגבלה של עד 30 הודעות ביום למשתמש (שתודה לאל, ניתנות למחיקה בבת-אחת).

טוב שאתה בוחר להתייחס לנושא.
אם ללכת עם הדוגמא שנתת בעיניי לחסום את ההרשמה זה לעצור את הדימום, שכן הפורום מדמם זה זמן רב. לאור זאת, לא נכון בעיניי לשבת בחיבוק ידיים עד לשדרוג המערכת, שאני מניח שיקח זמן. לא פיתרון אידיאלי, אני מסכים, אבל עדיף לאין שיעור על המצב הקיים עד לחסימה. אמנם ייתכן שתאבד חלק מפוטנציאל המצטרפים החדשים, אך קודם איבדת (לכל הפחות) את אחד מכוכבי הפורום (אם לא ה-כוכב), הדרי, והקשית על כלל המשתמשים, שבחרו בכל זאת להישאר כשהפצע המכוער ממשיך להזדהם.
פיתרון (לא מלא) להתמודד עם בוטים הוא יישום של מנגנון קאפצ'ה - http://he.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA.
איך המערכת אמורה להשתדרג? האם יש לכך לו"ז?
נעם דובב
משתמש ותיק

חזור אל ענייני האתר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד