שינוי כללי הליגה

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

שינוי כללי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 02/01/2007 10:22

אני קורא עכשיו באתר האיגוד שבהתאם להחלטת הטוטו קבוצות צריכות לשחק 18 משחקים כדי לקבל תקציב כך שהחליטו בגלל החלטה זאת שהקבוצות יקיימו 7 משחקי אקטיבי.

אני חושב שזאת שערוריה שהאיגוד מודיע על דבר כזה רק עכשיו אחרי שההרשמה לליגה הסתיימה.

אני תוהה כמה שחקנים ידעו על הדבר הזה לפני ההרשמה לליגה,ואני תוהה מה יקרה לקבוצה ששחקניה פשוט לא יסכימו לשחק במשחקי האקטיבי בטענה שהם מסכימים רק לשחק בקצב איטי יותר.

בכללי הליגה לשנת 2007 אין זכר למשחקים האקטיבים ,ולא כתוב מה דינה של קבוצה שלא מופיעה להם.

אני חושב שמן הראוי לבטל את הרשמת כל הקבוצות(ולעשות הרשמה חוזרת לליגה) כי ההרשמה היתה על בסיס הנחות לא נכונות,ויכול להיות שבחלק מהקבוצות אין מספיק שחקנים שמסכימים לשחק 7 משחקים אקטיבי.

אני לא טוען שלא צריך להענות לדרישת הטוטו לקיים 18 משחקים בשנה אבל קבוצות צריכות לדעת את זה לפני שהן קובעות את ההרכב ולא אחרי שהן קובעות את ההרכב.

יכול להיות שקבוצות בכלל לא היו נרשמות אילו היו יודעות מראש שהן צריכות לקיים 18 משחקים בשנה ,ויכול להיות שמועדונים היו רושמים שחקנים אחרים בהתחשב במידע.

זה שמועדון יכול להעביר שחקן אחרי הסיבוב הרביעי לא עוזר הרבה במקרה שלמועדון יש 2 קבוצות שונות כי יכול להיות שהוא היה רוצה לרשום שחקנים מ2 קבוצות שונות באותה הקבוצה בהתחשב במידע,ואם הוא ירצה להעביר שחקן מקבוצה אחת לשניה אחרי הסיבוב הרביעי אז הוא לא יכול לשתף את אחד השחקנים בסיבובים הראשונים.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי נקאמורה » 02/01/2007 13:49

אורי, אל תשכח שהטוטו מקדם את הספורט בישראל. ויש השבוע פרס לא רע בכלל.

יש לי הצעה לחברי הפורום הירושלמים: כל אחד ישים מאה שקל, וכולנו ביחד נשלח בסכום גבוה במיוחד. אני אנסה לארגן עוד כמה אנשים כדי להגדיל את סיכויי הזכייה. אם ייצא מזה משהו, נחלק את הפרס שווה בשווה :cool:

אלון, מה דעתך?
אתר שחמט מעניין שבו ניתן לשחק גם בהתכתבות:

http://www.chesscircle.net/
נקאמורה
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי igor_1977 » 02/01/2007 14:10

guy liebman כתב:אורי, אל תשכח שהטוטו מקדם את הספורט בישראל. ויש השבוע פרס לא רע בכלל.

יש לי הצעה לחברי הפורום הירושלמים: כל אחד ישים מאה שקל, וכולנו ביחד נשלח בסכום גבוה במיוחד. אני אנסה לארגן עוד כמה אנשים כדי להגדיל את סיכויי הזכייה. אם ייצא מזה משהו, נחלק את הפרס שווה בשווה :cool:

אלון, מה דעתך?

אפשר לצמצם 11 משולשים עם 2 נפילות, וסיכוי לא רע של כ-1:15 לנפילה אחת בלבד בעלות של כ-1900 ש"ח (729 טורים). לדעתי יש שם כמה באנקרים בדמות בית"ר, חיפה, הפועל ת"א, וחצי-באנקרים בדמות מכבי פ"ת, פורטסמות' ובארסה. אפשר איכהו לגייס חמישה :)

אם משהו בסגנון ייצא לפועל, אני בפנים. עד 200 ש"ח
!!! FORZA JERUSALEM TET CC
igor_1977
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Uri Blass » 02/01/2007 14:55

guy liebman כתב:אורי, אל תשכח שהטוטו מקדם את הספורט בישראל. ויש השבוע פרס לא רע בכלל.

אלון, מה דעתך?

הטוטו אכן מקדם את הספורט בישראל אבל אם המטרה היא לתרום אני חושב שעדיף לתרום ישירות לענף הספורט המועדף, ולא למלא טוטו ולהניח לאחרים להחליט לאן הולך הכסף.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי dsc » 02/01/2007 17:03

אורי זה נכון שההודעה הגיעה באיחור רב אך השמועות על החלטה כזאת היו באוויר כבר זמן רב ואף נאמרו ביותר מהזדמנות אחת והדבר היחיד שלא ידעו היה אם זה יקרה כבר השנה או שיידחה לשנה הבאה

אם מועדון רוצה הקצבה אז הוא ישתתף בגביע הנוסף ואם לא אז הוא לא יקבל כסף

אל תחשוב שכל כך הרבה מועדונים היו עושים שינויים מפה עד להודעה חדשה בכל הקשור לרישום מסיבה הפשוטה שכל מועדון רשם כמו קבוצות שבעבורו הוא מעוניין לקבל כסף ואם אתה מציע שהמועדונים ירשמו פחות קבוצות אז תזכור שאם הם עושים את זה אז אין להם בעצם בעיה להשתתף בליגה ולא בגביע :idea:
צהוב, עולה עולה, צהוב עולה עולה... עולה

מי שלא קופץ אדום, מי שלא קופץ אדום ...
dsc
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי יואל לוי » 03/01/2007 09:47

ההודעה על שינוי באופי המשחקים ובכמות המשחקים כעת, היא בעייתית
כי השינוי מהותי ביותר וללא התראה להיערך .
על חיוב פחות מהותי, להשתמש בשעונים אלקט' לעונה זו הודיעו לפני כ 4 חדשים והיה זמן למועדונים להיערך לשינוי . לכן לדעתי יש לאפשר למועדונים שרוצים : לבצע שינויים .
או לחילופין לבקש ממועצת ההימורים / מינהל הספורט לדחות את הדרישה ל-2008
יואל לוי
משתמש ותיק

הודעהעל ידי חגי פרנק » 03/01/2007 13:05

לפי דעתי ההודעה הבעיתית ביותר היא דווקא לגבי ליגה ג' שם יהיו קצבי זמן שונים במחוזות השונים. התקנון מדבר על שעתיים לשחקן אבל במחוזות של 6 מדובר על 2 משחקים של שעה*שעה בערב. אני יודע שהשחקנים שלי שונאים לשחק מול אותו שחקן פעמיים בערב אחד ובליגה לנוער היה עם זה בעיות גדולות.
סה"כ מגיעים כאן ל20 משחקים כאשר כל קבוצה מתמודדת מול השניה 4 פעמים. גם למחוזות של 8 10 ו12 המציאו לכל אחת פתרון שונה בספר המשחקים ובקצב.

אני חושב שגוף יותר גדול כמו כלל מינהלת הליגה או עדיף הנהלת האיגוד היו צריכים לקיים דיון נרחב בנושא.
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי פבל » 03/01/2007 13:11

תגידו לי אם יש התארגנות ירושלמית לטוטו,אני בפנים :)
פבל
משתמש קבוע

הודעהעל ידי dsc » 03/01/2007 13:37

חגי פרנק כתב:לפי דעתי ההודעה הבעיתית ביותר היא דווקא לגבי ליגה ג' שם יהיו קצבי זמן שונים במחוזות השונים. התקנון מדבר על שעתיים לשחקן אבל במחוזות של 6 מדובר על 2 משחקים של שעה*שעה בערב. אני יודע שהשחקנים שלי שונאים לשחק מול אותו שחקן פעמיים בערב אחד ובליגה לנוער היה עם זה בעיות גדולות.
סה"כ מגיעים כאן ל20 משחקים כאשר כל קבוצה מתמודדת מול השניה 4 פעמים. גם למחוזות של 8 10 ו12 המציאו לכל אחת פתרון שונה בספר המשחקים ובקצב.

אני חושב שגוף יותר גדול כמו כלל מינהלת הליגה או עדיף הנהלת האיגוד היו צריכים לקיים דיון נרחב בנושא.

אני חושב שאתה חייב להפוך את ההודעה על השינויים ל"דביק" בעמוד הראשי כהודעה הראשונה כדי שהמועדונים ידעו על כך כי אחרת ההודעה יורדת כמה מקומות ואנשים לא ידעו

dsc
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Uri Blass » 03/01/2007 15:02

חגי פרנק כתב:לפי דעתי ההודעה הבעיתית ביותר היא דווקא לגבי ליגה ג' שם יהיו קצבי זמן שונים במחוזות השונים. התקנון מדבר על שעתיים לשחקן אבל במחוזות של 6 מדובר על 2 משחקים של שעה*שעה בערב. אני יודע שהשחקנים שלי שונאים לשחק מול אותו שחקן פעמיים בערב אחד ובליגה לנוער היה עם זה בעיות גדולות.

אני מסכים שזה גם בעיה שיש קצבי זמן שונים במחוזות שונים.
גם אם עושים הרשמה מחדש אז
אין שום סיבה הגיונית שקבוצות לא ידעו לפני ההרשמה לליגה באיזה קצב הם משחקים בגלל שהם לא ידעו כמה קבוצות ישחקו במחוז שלהם.

בהחלט סביר שיש שחקנים שמסכימים לשחק רק באחד הקצבים(לפי מה שאתה מספר שחקנים במחוז שלך לא רצו לשחק פעמיים עם אותו יריב בערב אחד ,ואני בטוח שמצד שני יש שחקנים שאין להם סבלנות למשחק של שעתיים אבל יש להם סבלנות למשחק של שעה על שעה).

ברור שהידיעה באיזה קצב משחקים חשובה כדי להחליט אם לרשום בכלל קבוצה.
מצד שני ההחלטה אם לרשום קבוצה יכולה להיות תלויה בקצב המשחקים אבל מכיון שקצב המשחקים לא נתון לפני רישום הקבוצות אז קבוצות חייבות לדאוג שיהיו להם מספיק שחקנים שמסכימים לשחק בשני קצבי הזמן.

מכאן שמשמעות ההחלטה על קצבי זמן שונים בליגות ג שונות היא פשוט הקטנת כמות הקבוצות בליגה ג.

אני ממש לא רואה סיבה להחליט על קצבי זמן שונים.

אפשר לעשות ליגה של 11 סיבובים גם במחוזות של פחות מ12 קבוצות על ידי ליגה שאחריה יש תוכנית להמשך המשחקים.

למשל אם יש 10 קבוצות אז אחרי ליגה של 9 סיבובים יש סיבוב 10:

מקום 1 מול מקום 10
מקום 2 מול מקום 9
3 מול 8
4 מול 7
5 מול 6

ואחר כך יש סיבוב 11 כאשר אחרי סיבוב זה קבוצות שמשחקות רק יכולות להחליף מיקום מבחינת הטבלה הסופית:

מקום 1 מול מקום 2
מקום 3 מול מקום 4
5 מול 6
7 מול 8
9 מול 10
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי IC » 03/01/2007 15:13

בליגה לאומית יש ממילא 12 קבוצות וממילא היה כל שנה גביע שהיה מפעל די נחמד של 5 סיבובים אז במקום 5 יעשו 7, וזהו כולם מאושרים ויש כסף... בקשר לליגות אחרות אולי יווצרו בעיות אבל מי שירצה תקציב יתגבר עליהן.
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Uri Blass » 03/01/2007 15:38

מכיון שאני מבין שלטוטו לא אכפת קצב המשחקים אלא רק מספר המשחקים אז אני חושב שהפתרון הכי רווחי הוא פשוט לעשות ליגה של בליצים,וכך אפשר יהיה לגמור את כל הליגה ביום אחד.

אולי אז הטוטו יבין שאין שום סיבה לדרישה המגוחכת שקבוצות ישחקו לפחות 18 משחקים בשנה.

הזמן ששחקני שחמט משקיעים ב9 משחקי ליגה נורמלים בשחמט הוא גדול יותר מהזמן ששחקני כדורסל משקיעים ב22 משחקי כדורסל ,ואם הטוטו מוכן להחשיב 22 משחקי כדורסל כליגה אז אין שום סיבה שלא יחשיב 9 משחקי שחמט כליגה.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי dsc » 03/01/2007 15:55

אורי לשלטון !!!!

על הרעיון הזה של להפוך את הליגה לבליצים לא חשבתי אבל אני תומך :lol:

נסיים את הליגה ביום ובשאר השבתות נוכל להרוויח כסף על ידי עשיית תחרויות
תחשוב על זה שהליגה למועדונים הפעילים היא נטל שממועדון כמו כפ"ס מונע רווח שהיה נגרם על ידי עשיית תחרויות בשבתות ככה שאני איתך אורי בליצים !!!

dsc
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Uri Blass » 03/01/2007 16:12

יש לי עוד רעיון
אפשר לצמצם את מספר השחקנים בקבוצה לשני שחקנים,וכך אפשר לחסוך כסף.

בדקתי ובליגה לטניס לעתים קרובות קבוצות משחקות עם 2 שחקנים בלבד.

זה אומר שליגה בשחמט בהחלט יכולה להיות במתכונת של 4 משחקי בליץ(כל שחקן מול 2 יריבים) ,ומשחק אחד של זוגות.

זה יקל על המועדונים להרכיב יותר קבוצות ,ואפשר יהיה לקחת יותר כסף מהטוטו.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי c.m. » 03/01/2007 16:29

אורי, אין לי מושג איך הגעת לזה שב-9 משחקי שחמט משקיעים יותר זמן מב-22 משחקי כדורסל אבל לא משנה...

ההחלטה אולי קצת לא הוגנת אבל אין מה לעשות כי לפעמים צריך להיות חכם ולא להיות צודק :roll:
c.m.
אלוף הפורום באקטיבי

הבא

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים