משחקי מבחן

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

משחקי מבחן

הודעהעל ידי Oded Ross » 12/07/2015 20:53

ביום חמישי האחרון נערך השלב השני והמכריע של משחקי המבחן בין הליגות השונות.
פתחתי נושא זה כדי לדווח על ההכרעה הדרמטית מאין כמותה במרכזי שביניהם, בין ירושחמט ב' שניסתה לשרוד בארצית מרכז לבין "גמביט" עירוני ת"א שעלתה משלב המבחנים הראשון לאחר 2-2 עם מעלה אדומים בזכות ניצחון של אלון אלחנתי על שמואל ברונפמן בלוח הראשון.

הירושלמים, עם יתרון מד-כושר (אמנם לא גדול) בכל הלוחות היו ללא ספק המועמדים לניצחון במפגש זה.
עפ"י שמוליק, שבוודאי ירחיב בנושא, אלחנתי בלוח הראשון יכול היה לנצח פעם נוספת, אך החמיץ זכייה פשוטה במלכה(!) מול משה גל ולבסוף הפסיד. שמוליק עצמו גבר על דניאל מוסקוביץ' בלוח השני והמשחק בין אלפרוביץ' לשאול ויינשטיין בלוח 4 הסתיים בתיקו.

נותר משחק אחד, שלכותב שורות אלה היתה השפעה עקיפה עליו: השחקן הרביעי של ת"א היה מיועד להיות קפטן הקבוצה צבי שוורצברד, ששיחק בפסטיבל קרית-אונו. הוא ביקש בסיבוב החמישי הגרלה נגד מישהו שיסכים להקדים את המשחק או לעשות תיקו בלי משחק. אמרתי שזה לא אפשרי אבל הסכמתי בנסיבות חריגות אלה לא להגריל אותו כלל אם ירצה. לאחר התלבטות החליט לשחק (וסיים בתיקו מהיר למדי עם נדיה רפרון, אבל לא מספיק מהיר כדי להגיע גם למשחק הזה... :P ) ובחשש ניכר שיבץ בלוח 3 את ראובן בלאו הוותיק, שכמעט לא שיחק כל העונה (וכששיחק השיג רק 0.5/2 מול יריבים המדורגים מתחתיו), מול הנער אלנתן הוכמן - לדעתי הלוח בו על הנייר היתה לירושלים את העדיפות הגדולה ביותר.
המשחק התפתח אחרת, ובלאו השיג עמדת זכייה, אבל התקבל סיום של מלך רץ ופרש נגד מלך, אותו לא שיחק בצורה הטובה ביותר. בהדרגה נדחק המלך השחור לפינה הנכונה, ולבסוף הוכמן נכנע מסע לפני המט, שתאמינו או לא, היה בדיוק המסע ה-50!!
בכך השלימו התל-אביבים עלייה מפתיעה לארצית (נוסף על החזרה ללאומית של קבוצתם הבכירה). מסע אחד נוסף והירושלמים היו נשארים בליגה... אני חושב שאם במאי היה כותב תסריט כזה למשחק הוא היה נדחה מטעמי חוסר אמינות :D
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל
 
הודעות: 8775
הצטרף: 30/11/2004 23:07
מיקום: קרית-אונו

Re: משחקי מבחן

הודעהעל ידי שמוליק » 12/07/2015 22:07

העניינים היו אף יותר דרמטיים מהמתואר - כשכבר בסיבוב המבחנים הראשון היינו תחת לחץ עצום : אלחנתי ניצח די מהר בלוח הראשון , אך בכניסה לשעת המשחקים החמישית עמדנו בסיומים נחותים בכל שלושת הלוחות הנותרים , ובסוף אכן הצלחנו להחזיק שניים מהם ( כולל אנוכי ) בכדי "לנצח 2-2" :D

המשחק האחרון התעלה על כך כאמור - אלחנתי כהגרלו ייצר לעצמו סיכויי התקפה "יש מאין" , אך שלא בהרגלו פיספס ביצוע של שח מלכה פשוט במסע , וגם בסיום שנוצר החמיץ לכל הפחות סיכויים טובים לשח ניצחי . בשלבים מסוימים היה נראה הזוי שניקח 2.5 נקודות בלוחות הנותרים , כי מרבית הזמן היה נראה שאנו נחותים בעמדה ובשעון בלוחות 3-4 .
שלא כמנהגי התכוננתי באופן מקיף למשחק , ואכן זה עזר לי לשחק 16 מסעים "מהשרוול" , ולנצל אי דיוק של היריב בכדי לקבל יתרון גדול . יריבי הקריב לי כלי שלם , אך קיבל כבר במסע ה-25 שני רגלים חופשיים מאיימים ב-ב2 ו-א3 ( הוא שחור כמובן ) . השלב הראשון היה בלימת הרגלים והוא עבר בהצלחה עקב טקטיקות שונות , ולאחר מכן הקרבתי עליהם כלי ועברתי לסיום עם חייל יותר שנראה היה לי כמו תיקו די ברור , אבל בדוחק הזמן הדדי הצלחתי להערים קצת על יריבי ולנצח .
במקביל לוח 4 הסתיים בתיקו לאחר סיום צריחים שיוויוני , והמשחק בלוח 3 כאמור נמשך ונמשך עד לסיום הדרמטי ...
שמוליק
משתמש חסר חיים
 
הודעות: 2846
הצטרף: 01/12/2004 21:32
מיקום: תל אביב


חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד