ליגה לאומית 2014

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

Re: ליגה לאומית 2014

הודעהעל ידי Oded Ross » 15/03/2014 23:50

פז, אין צורך בכפילות.
בנושא של סוגיות שיפוט עיקר הדיון הוא כראוי על העניין החוקתי של כל הנושא.
אני לא אוסר דיון על העמדה עצמה כי אני מסכים עם יהודה גרינפלד שצריך להיות תמים עד כאב כדי לא לחשוב שהיא נותחה לעייפה ע"י אי-אלו שחקנים ומכונות קצת יותר נכבדים מאיתנו, אבל זה שייך לנושא הזה.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי Uri Blass » 16/03/2014 00:32

אני בטוח שהעמדה נותחה על ידי שחקנים ומכונות נכבדים יותר מאיתנו,ואין לי שום ויכוח עם יהודה גרינפלד בנושא.
הנקודה שבגללה מחקתי קודם לבקשת רם סופר חוץ מהכבוד שאני רוחש לו כרב אמן(אבל לא אעשה את זה יותר בניגוד לדעתך גם אילו הייתי יכול למחוק בנושא זה)
היא לא שאני חושב שנמסר מידע חדש לשחקנים לגבי ניתוח העמדה אלא בגלל האפשרות שדיון על העמדה יכול להביא למסירת מידע חדש לשחקנים(למרות שאני מעריך בסבירות גבוהה שזה לא יקרה).

הסיבה(או הצידוק שמצאתי) למחוק קודם לא רק את העמדה אלא הודעות שלא קשורות לעמדה, בהתחשב בעובדה שנכתב שמועדון ראשון מתכוון להגיש ערעור, היא
שיש דבר שנקרא סוב-יודיצה,ופשוט בעקבות פנייתו של רם סופר העדפתי למחוק את כל הדיון שאחרי העמדה באופן זמני עד פסיקה בנושא הערעור לפי העקרון הזה של חוסר רצון להשפיע על השופטים לפני שתהיה החלטה סופית
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7% ... 7%A6%D7%94

רם סופר לא הזכיר בשיחה שלו איתי את נושא הסוב-יודיצה אבל הוא הזכיר את העובדה שהוגש ערעור בהסבר שלו לגבי הבקשה שאמחק,והמחשבה על נושא הסוביודיצה היתה מחשבה שלי בנושא בעקבות זה.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי פז » 18/03/2014 23:52

חברים,

זה עתה נודע לי שהמשך המשחק המסקרן בין בוריס אלתרמן לדן צולר ייערך ב29.03 יום שבת בבוקר במועדון הרצליה,
יש לציין שזה יהיה מפגש טעון מאוד וצפויים להגיע אליו הרבה צופים וסקרנים!
אני הייתי מציע למועדון הרצליה להתחיל למכור כרטיסים למשחק.
כמו כן אשתדל להגיע ולדווח לחברים באון ליין, אני מקווה שידידי שלמה ייתן לי כרטיס חינם.
פז
זומבי

הודעהעל ידי גארי ליניקר » 20/03/2014 13:11

פז היקר.אני לא יודע מה היו מקורותיך אבל..מועדון ראשון לציון הגיש ערעור לבית הדין העליון של ההתאחדות ונכון לעכשיו קיומו של המשחק ב29 מוטל בספק גדול.
גארי ליניקר
משתמש קבוע

הודעהעל ידי פז » 20/03/2014 14:09

גארי ליניקר כתב:פז היקר.אני לא יודע מה היו מקורותיך אבל..מועדון ראשון לציון הגיש ערעור לבית הדין העליון של ההתאחדות ונכון לעכשיו קיומו של המשחק ב29 מוטל בספק גדול.

עברנו לכדורגל? :D

בהצלחה בערעור.
אנא יידע אותנו בהקדם בהתפתחויות בסוגייה המעניינת.
אני קיבלתי מידע שנקבע מועד למשחק ה29.3 בהרצליה.
פז
זומבי

הודעהעל ידי פז » 20/03/2014 14:45

בטוח שהוגש ערעור ?
כתוב שפסיקתו של אלמוג היא סופית.
פז
זומבי

הודעהעל ידי פז » 20/03/2014 16:53

הערעור הגיע לידיי

בהמשך אקרא אותו ואתן את חוות דעתי בנושא.
פז
זומבי

הודעהעל ידי פז » 20/03/2014 22:17

מקריאה ראשונה עולה ש:
מועדון השחמט ראשון לציון מעלה טענה מאוד מעניינת שלפיה החלטת השופט לא יכולה להיות ערכאה אחרונה ויש לתת את זכות הערעור למועדון,
מוזכר שם המקרה של אייל ברקוביץ מול ההתאחדות לכדורגל ועם זאת לטעמי הערעור יכול להכות גלים בכמה מישורים :

להלן קישור להורדת הקובץ

http://www.ru-sh.co.il/files/file_2641.doc
פז
זומבי

הודעהעל ידי פז » 05/05/2014 17:35

עדכון.

בהתאם לפסיקת השופט הבינ"ל אלמוג בורשטייןהמשחק ימשיך מהעמדה אליה הגעתם במפגש המקורי תאריך המפגש יום שישי 16/5/2014 בשעה 11:00מקום המפגש יהיה במשרדי האיגודרח' טאגור 26, רמת אביב, תל אביב המשחק ימשך בנוכחות שופטבהתאם לבקשת מועדון הרצליה השופט יהיה אבי דורנר, שופט בינ"ל

אני מאמין שהמשחק לא יתקיים...לפחות לא באופן מעשי. 
פז
זומבי

הודעהעל ידי shlomiya » 07/05/2014 11:26

כתבתו של רם סופר לסיכום הסיבוב החמישי:
http://www.chess.org.il/users/ShowNewsU ... ntTypeId=2

במיוחד צדו את עיני הפסקאות הבאות:
פועל יוצא של המצב הוא שרוב מפגשי הליגה מתקיימים ללא נוכחות שופט מוסמך מטעם האיגוד, וכתוצאה מכך כבר הייתה לנו תקרית אחת (במפגש פלדקליין ראשון לציון-הרצליה) שנגררה במשך חודשים בערכאות שיפוט וערעור שונות. המשחק שהופסק בין בוריס אלתרמן לדן צולר התחיל ב-22 בפברואר, והוא אמור להגיע לסיומו (תודה לאל) ב-16 במאי.

בעקבות אירוע זה המליצה ועדת החוקה והשיפוט בראשות ד"ר שלמה קנדלשיין על שיגור שופטים לכל משחקי הליגה הלאומית הנותרים, אולם נראה כי המלצה זו לא נפלה על אוזניים קשובות – הנהלת האיגוד מעדיפה להמשיך לחסוך בהוצאות.

אני נוטה להסכים עם רם סופר - על פניו זו טענה מאוד חמורה, שבשל קשיים כספיים נוצר כשל ארגוני כזה. ככל הידוע לי, בסיבובים המרוכזים יש נוכחות שופט. בסיבובים לא מרוכזים, היה ניתן לצפות שיהיה שופט נוכח במקום, אבל כללי הליגה אומרים:

20. שיגור שופט
(א) מנהל הליגה רשאי להחליט לשגר שופט, בדרגת שופט לאומי לפחות, למפגש ליגה מסוים. העתק מכתב הזימון לשופט יישלח לקבוצות הנוגעות בדבר. לא יישלח שופט למפגש בו מעורבת קבוצה ממועדונו.

הגבלה זו מאוד מקשה על שיבוץ של שופטים. אלמלא כן, יכול להיות שמועדונים היו מצליחים לשבץ שופטים ממועדונם, שאולי היו מוכנים לעשות זאת בעלות מופחתת במידה כלשהי, ובכך לצמצם את העלות של תשלום לשופט. במצב הנוכחי, קשה לראות איך שופט ממועדון במרכז יהיה מוכן להתנדב לשפוט בחינם במועדון דרומי, כגון אשדוד או באר-שבע.
בפרק ו' בכללי הליגה, העוסק בליגה הלאומית, יש סעיף 6 המתייחס לשיפוט. בכל סיבוב מרוכז מנהל הליגה ממנה שופט לצורך סיבוב זה. לדעתי צריך להוסיף אפשרות שאם מדובר בסיבוב לא מרוכז, אז בהיעדר שופט מטעם האיגוד, המועדון המארח רשאי למנות שופט מטעמו ע"פ קריטריון שייקבע (נניח חבר סגל השופטים, שופט לאומי ומעלה, שופט פיד"ה ומעלה וכו'). מדובר בשופטים מנוסים ברמה גבוהה, שאמורים להיות אובייקטיבים גם אם מדובר בקבוצה מהמועדון שלהם, כך שלא צריכה להתעורר בעיה. אם המועדון היריב מתנגד, אז הוא יחויב בעלות שופט ע"פ תעריף האיגוד, ואז יוזמן שופט חיצוני בתשלום.
shlomiya
משתמש קבוע

הודעהעל ידי פז » 07/05/2014 23:52

שלומי שלום,

את הליגה החצי מקצוענית-חובבנית הזאת היו צריכים לסגור לפי יותר מעשור!
הליגה הזאת גורמת למועדונים לשים את מרבית תקציבן בקבוצת הלאומית ולפעמים תוך סיכון קיומו של המועדון ,
ועל חשבון הילדים ונוער.
לא בכדי קמו בעשור האחרון מועדונים ששמים את יהבם בעיקר על ילדים ונוער , שחמט זה לא כדורגל ואני בספק אם 10%
מחברי המועדון המקומי יודעים מי משחק בקבוצה הראשונה ואני בספק אם 5% באו לצפות המשחקים של הקבוצה.
תראה לדוגמה את מועדון ראשון שעשה פרויקט יפה ע"ש "דוגו" הדוגל בשילוב צעירים, וזכה בהרחקה לפני כשבוע מהליגה בעקבות קשיים פיזיים של הצעירים להגיע ומסיבות של בטחון המדינה לא אפרט.

שלומי,
תחשוב על מה שכתבתי .... שופטים יש בירושלים (ולא תמיד).
פז
זומבי

הודעהעל ידי נעם דובב » 08/05/2014 08:20

המצב בצמרת לאחר הסיבוב ה-6:

1. אשדוד - 29.5
2. באר שבע - 27.5
3. ראשל"צ - 24
4. כפר סבא - 23.5

מצטייני הליגה: 5 מ-6 צברו סוטובסקי, אברוך, גולוד, מיכלבסקי (אשדוד) פופילסקי, בראון (ראשון לציון), פינקל (כפר סבא) וקלקא (פורת). לנבאתי (באר שבע) 4.5 מ-5.

בסיבוב ה-6 פינקל "קלקל" מאזן מושלם של 5 מ-5 כשהפסיד לפופילסקי.
סוטובסקי שמר על מאזן מושלם של 4 מ-4 עד שהפסיד לריכליס (אלוף ישראל ב-1988) בסיבוב ה-5. מ-1999 (אז מתחיל התיעוד באתרי האיגוד ונתניה) המאזן ביניהם במשחקי הליגה הוא 1.5 : 4.5 לטובת ריכליס!!! (בנוסף נפגשו השניים בגביע המדינה וסוטובסקי ניצח). בסיבוב ה-6 ריכליס, "בשוונג", ניצח את אלכסייב, המדורג 70 בעולם!!! (לשם השוואה רודשטיין מדורג כיום במקום ה-72, סוטובסקי -121 וריכליס - 866).

בשני הסיבובים האחרונים תוצאות מעולות לקובו, אלוף הארץ עד גיל 18, שסיים בתיקו עם שני אלופי ישראל לבוגרים: נבאתי (האלוף הנוכחי, שקודם לכן מאזנו היה מושלם: 4 מ-4) וגולוד (אלוף הארץ ב-2010, ששמט עד כה רק חצי נקודה נוספת עד כה וזו, באופן מפתיע גם, היתה נגד אפרוימסקי). הישגים אלו ראויים לציון במיוחד לאחר פתיחה חלשה שלו, בה הפסיד את שלושת משחקיו הראשונים.
מיה פורת, שפתחה בסערה עם 2.5 מ-3 (כולל ניצחון על קובו), סיימה בתיקו עם רב אמן ביחובסקי ולאחר מכן הפסידה לזנן (שבסיבוב קודם ניצח את אלוף הארץ מ-1998, ליס).
נעם דובב
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 08/05/2014 10:50

כפר סבא עם משחק עודף ביחס ליריבותיה בצמרת .
ראשון עוד עשויה לצבור ניקוד נוסף עקב משחקו הדחוי של אלתרמן .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Uri Blass » 08/05/2014 13:16

פז כתב:שלומי שלום,

את הליגה החצי מקצוענית-חובבנית הזאת היו צריכים לסגור לפי יותר מעשור!
הליגה הזאת גורמת למועדונים לשים את מרבית תקציבן בקבוצת הלאומית ולפעמים תוך סיכון קיומו של המועדון ,
ועל חשבון הילדים ונוער.
לא בכדי קמו בעשור האחרון מועדונים ששמים את יהבם בעיקר על ילדים ונוער , שחמט זה לא כדורגל ואני בספק אם 10%
מחברי המועדון המקומי יודעים מי משחק בקבוצה הראשונה ואני בספק אם 5% באו לצפות המשחקים של הקבוצה.
תראה לדוגמה את מועדון ראשון שעשה פרויקט יפה ע"ש "דוגו" הדוגל בשילוב צעירים, וזכה בהרחקה לפני כשבוע מהליגה בעקבות קשיים פיזיים של הצעירים להגיע ומסיבות של בטחון המדינה לא אפרט.

שלומי,
תחשוב על מה שכתבתי .... שופטים יש בירושלים (ולא תמיד).

אני לא מסכים.
אני לא רואה שום סיבה לסגור את הליגה הלאומית,ולא נראה לי נכון להאשים את הליגה בהחלטות שגויות של מנהלי מועדונים.

אין לי מושג מי משלם לשחקנים בליגה הלאומית,ואם הכסף לשחקנים שמשחקים בה הוא על חשבון הנוער
,ולא ברור לי איך הגעת למסקנה שהכסף לשחקנים הוא על חשבון הנוער(אולי למשל הוא על חשבון העיריה המקומית שלא היתה נותנת את התקציב אילו למועדון לא היתה קבוצה בלאומית).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי פז » 08/05/2014 22:22

אורי,

כתבתי את הדברים מיידע ואולם לא עשיתי סקר בין המועדונים.
אתה באמת חושב שאת העירייה מעניין אם יש קבוצה בלאומית?
אמרתי לך בעבר שזה מעניין כ5% מחברי המועדון!
זה לא כדורגל !
פעם היו שמות שהיו עושים לישראלים משהו כמו כגן,קרפוב,קספרוב ופישר.
והיום יש רק שכירי חרב.
וזה ממש לא מעניין,במידה והיו שמים צעירים שמשחקים למען הסמל
אז אולי היינו מגיעים למקום טוב יותר.
ומכאן אני קורא לכל קבוצות הליגה הלאומית להפסיק לשלם
על משחקי ליגה!
פז
זומבי

הקודםהבא

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד