ליגה א שרון 2013

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

Re: ליגה א שרון 2013

הודעהעל ידי Uri Blass » 23/04/2013 22:37

ניר אתה צודק,והטעות שלי היא שפשוט החלפתי את הסדר במשחקים,ואתם משחקים עם האוניברסיטה בסיבוב האחרון ולא בסיבוב הבא(החישוב שלי היה נכון אילו הייתם משחקים עם האוניברסיטה בסיבוב הבא).

חוץ מזה שובר השויון הראשון הוא נקודות אישיות והוא תמיד יהיה לרעתכם בהנחה שאתם מנצחים לפחות משחק אחד.
הצירופים הרלבנטים שמבטיחים עליה הם:

1)נצחון 4-0 בסיבוב הבא ואז עם מרחק 5 נקודות מהאוניברסיטה לא משנה מה תעשו סיבוב אחרון.
2)נצחון 3.5-0.5 או 3-1 בסיבוב הבא ואז עם מרחק של 4-4.5 נקודות מהאוניברסיטה במקרה הגרוע.
אתם צריכים לא להפסיד 4-0 לאוניברסיטה.
3)נצחון מינימלי בסיבוב הבא ואז אתם צריכים נקודה מול האוניברסיטה.
4)תיקו והפסד מינימלי לא חשוב באיזה סדר(בשני המקרים אתם עוברים את כפר סבא בחצי נקודה לפחות ואת האוניברסיטה ביותר).
5)הפסד 3-1 או 3.5-0.5 בסיבוב הבא ואז אתם צריכים נצחון מינימלי בסיבוב האחרון(היריבה המסוכנת במצב כזה היא כפר סבא ותיקו עם האוניברסיטה עלול לא להספיק לעבור אותם).
6)הפסד 4-0 בסיבוב הבא ואז אתם צריכים נצחון 3-1 בסיבוב האחרון כדי לעבור את כפר סבא.

עריכה:יש סיבה לטעות שלי והיא שמההודעה שלך קיבלתי את הרושם שאתם משחקים בסיבוב הבא עם האוניברסיטה למרות שזה לא נכתב במפורש ,והייתי צריך לבדוק את זה.

ציטוט של דבריך מהודעה קודמת:
"מה שאומר שאם ננצח אותם מינימלי או אפיל תיקו - עלינו לארצית... בהחלט סביר וזה עוד בהנחה שנפסיד לצרניאק 4-0"

מהמשפט הזה חשבתי בטעות שאתם משחקים קודם עם האוניברסיטה (כי חשבתי שקודם תבדוק מה אתם צריכים לעשות בסיבוב הבא כדי להבטיח עליה,ולא מה אתם צריכים לעשות בסיבוב האחרון).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Nir-Klar » 24/04/2013 21:29

הסדר שב על קנו.

אגב, אני דיי בטוח שלאור התוצאות שעשינו עד כה (הפסד במפגש אחד בלבד ואת כל השאר ניצחנו) יש לנו סיכוי פרקטי גבוה מאוד לעלות.

מה עוד שבאותו משחק שהפסדנו לא הגעתי בעצמי וגם אור בן פורת לא הגיע בלוח השני ובכך אלעד לוין (שמשחק בדר"כ לוח שלישי) קפץ ללוח הראשון והקבוצה הגיע בהרכב חסר מאוד אפילו.

כשאני ואור מתייצבים - טרם הקבוצה הפסידה משחק =]
Nir-Klar
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Nir-Klar » 04/05/2013 13:46

כאמור, הפסד של הקבוצה כאשר אני ואור בן-פורת מתייצבים למשחק הוא לא סביר בהחלט לאור הסטטיסטיקה הקבוצתית עד הסיבוב שהתקיים היום.

היום ניצחנו במשחק ביתי את ת"א ע"ש צ'רניאק כאשר:

שיחקתי בשחור נגד ויקטור פריידלס, שגיתי בפתיחה וויקטור יכל לקבל להערכתי יתרון דיי גדול, לאחר מכן כבר היה שיוויוני לחלוטין ובסיום כרגיל - רצים שוני צבע עם צריחים, כאשר יש לי יתרון ואפילו כמעט כפאי.
ניסיתי לתרגם את היתרון הסטטי ליתרון דינמי בצורת חייל עובר או משהו בסגנון הזה, לצערי לא רק שלא הצלחתי, גם הצלחתי להפסיד חייל בלי לשים לב - מה שיכל לתת לויקטור סיכויים לניצחון (ברור שהייתי צריך להגן על סיכויי לתיקו בסיום קצת מסובך בשבילי - אבל סביר להניח שהייתי מוציא תיקו). ויקטור נלחץ מהזמן (בשלב זה כבר משחק על תוספת הזמן בלבד) ונכנס לוריאנט בו אין לו שום סיכוי לזכות והסכמנו לתיקו מספר מהלכים אחרי.

בלוח השני אור בן-פורת גם כן שגה בפתיחה, ניר דינס קיבל מולו חייל יותר אך אור הצליח להעמיד את הכלים בצורה שלא אפשרה לדינס לקדם את העמדה, ולמרות החייל העודף - נאלץ להסכים לתיקו.

בלוח השלישי אלעד לוין זכה מול אברהם לוצוב הר-זהב כאשר המשחק היה מעט מסובך, אך כשהמרכז נפתח ידו של אלעד הייתה על העליונה, לוצוב ניסה לסבך בטקטיקה אך הסתבך בעצמו, אלעד נשאר עם כלי יותר ולוצוב בסופו של דבר נכנע.

בלוח הרביעי ניב איינהורן שיחק מול ליאור לוי, מה שהיה נראה כמשחק איטי ומשעמם הפך באופן דיי מוזר (לא שמתי לב אפילו) לכלי מול שני חיילים לטובת ניב. מה שגרם לו להמשיך ללחוץ ולזכות את המשחק.

סה"כ 3-1 - מעבר ל2.5-1.5 שהגדרנו לעצמנו על מנת להבטיח את העלייה.
נכון לעכשיו יש פער של 6.5 נקודות מהמקום השני (עם משחק חסר של אוניברסיטה). אם אוניברסיטה (ששיחקה נגד גבעתיים בעלת הלוחות הראשונים החזקים) איבדה יותר מחצי נקודה - אז הרצליה הבטיחה את המקום הראשון והעלייה לארצית. אם אוניברסיטה ניצחה 3.5-0.5 או 4-0 - אז ההפרש בינינו לבינם יעמוד על 4-4.5 נקודות ונאלץ לחכות למשחק על הכתר בעוד שבועיים מולם. כמובן שבשלב זה כל תיקו עם האוניברסיטה מבטיח לנו עלייה.

הסיכוי היחיד (והדיי מופרך להערכתי) שלא נעלה ונסיים במקום השני הוא שהאוניברסיטה ניצחה היום 4-0 את גבעתיים, מה שיעניק לה 4.5 נקודות. ותנצח גם אותנו 4-0, מה שיעניק לה סה"כ 9 נקודות. אופציה זו תמקם אותה עם 27 נקודות, 0.5 נקודה בלבד מעלינו - אך לצערנו זה יספיק לה לעלות.

אפשר להוציא שמפניות? עוד שבועיים סיכום ליגה כולל! :)
Nir-Klar
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Uri Blass » 04/05/2013 15:31

אנחנו כמעט הבטחנו את הירידה אחרי עוד הפסד מינימלי(שהסיכוי היחיד הפרקטי היה להשיג נצחון גבוה).

אני לא הצלחתי לנצח למרות שהשגתי יתרון בלבן מול אייל קורן,והשחקנים האחרים בקבוצה שלי פשוט לא רוצים לנצח
ומרוצים יותר מדי מתיקו.
בלוח השני דניאל אליקים הסכים לתיקו בעמדה שווה שיש לו יתרון ברור בזמן ,והוא יכל להמשיך לשחק.
בלוח השלישי אלי אלבם הפסיד.
בלוח הרביעי אהרון פיין השיג עדיפות והסכים לתיקו בגלל חשש מהמד כושר הגבוה יותר של היריב(ליריב יש מד כושר של כמעט 2000 כאשר לפיין מד כושר נמוך מ1700).

הסיכוי היחיד של הקבוצה להשאר בליגה הוא שילוב של נצחון מירבי על כפר סבא ג והפסד מירבי של אחת הקבוצות שבמקומות 7-8 שהם הרצליה של אירנה לן(צעירי דני הרצליה) ומרכז מרק של ישראל שרנצל(עירוני תל-אביב ב ע"ש משה צ'רניאק).

במפתיע דוקא הקבוצה שעל הנייר היא הקבוצה החלשה של הרצליה הבטיחה את השארותה עוד לפני הסיבוב האחרון אחרי נצחון 3:1 על כפר סבא יג.

מפתיע בעתודת יעקב הרצליה תומר ברנשטיין עם תוצאה של 4.5 מ-8 בלוח ראשון.
לעומת זאת צעירי דני הרצליה מסתבכת בתחתית ומאירנה לן(2.5 מ-8 בלוח ראשון) וטטיאנה יעקובלבה(1.5 מ-6 בלוח שני) אפשר היה לצפות ליותר.

דוקא האחרונה באליפות הארץ לנשים מרינה ליאן מפתיעה שם עם 3 מ-4 שכל הנצחונות שלה היו מול יריבים בעלי מד כושר מעל 2000 שההפסד היחיד שלה בליגה היה דוקא לשחקן קבוצתנו אלי אלבם(שתוצאתו בליגה היא 1.5 מ-8).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Nir-Klar » 04/05/2013 16:56

טוב. התעדכנו התוצאות של אוניברסיטה וגבעתיים ואפשר כבר לומר בגאווה שעוד לפני הסיבוב האחרון - עלינו לארצית :))))))))))
Nir-Klar
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Uri Blass » 25/05/2013 14:58

אנחנו הפסדנו 3.5:0.5 לכפר סבא שאני הפסדתי בלוח ראשון לויקטוריה רזניק אחרי שטעיתי בסיום רגלים של תיקו,יותר מפעם אחת(הטעות האחרונה היתה בעמדת הפסד אבל המסע הנכון היה נותן לי סיכוי פרקטי מצויין לתיקו כי מאוד יכול להיות שויקטוריה לא היתה מוצאת את הזכיה).

למעט סיום הרגלים לא נמצאו טעויות טקטיות במשחק.
רק דניאל אליקים הוציא תיקו הפעם.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 25/05/2013 17:32

בבדיקה נוספת מתברר שהיתה טעות אחת לפני הסיום הרגלים.

במקום לאפשר לויקטוריה להחליף פרשים ולהגיע לסיום רגלים הייתי צריך להחליף פרשים בעצמי ולהגיע לסיום רגלים,ואז הייתי מקבל עמדת נצחון.
נערך לאחרונה על ידי Uri Blass בתאריך 26/05/2013 01:51, נערך פעם אחת בסך הכל.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Oded Ross » 26/05/2013 01:40

אתה יכול להראות (עדיף ב"סיומים") את סיום הרגלים הזה?
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי Nir-Klar » 02/06/2013 14:08

טוב אז כמו שהבטחתי - סיכום ליגה בעיניי :)

חזרתי להתאמן באוגוסט (5 חודשים לפני תחילת העונה) והיה לי ברור שאני הולך לבקש את הנסיון בלוח ראשון - כדי לעזור לקבוצה לעלות.

בשנים האחרונות היינו ללא ספק קבוצת צמרת בליגה א' שרון אבל לא ממש הצלחנו לעלות (חוץ מעונה אחת לפני 4 שנים, שהסתיימה בירידה חזרה בעונה שאחרי).

השנה העמדנו את אותו הרכב רק בשינוי סדר הלוחות (אני לפני אור ואלעד היחסית לא פעילים) וקיבלנו חיזוק קטן מהקבוצה של הארצית - ניב איינהורן.

אולי קצת הייתי אופטימי אבל פתחתי את העונה אם רצון לעשות 100% - והתחלתי את הליגה באמת עם 4/4 ולאחר עדכון המד כושר הצלחתי לעשות רק תיקויים וסיימתי סה"כ עם 6/8 - 75%.
קשה לי להגיד שאני עצוב כי זה בהחלט הישג יאה בלוח ראשון בליגה א', למרות שלאחר עדכון המד כושר - כבר הייתי המדורג ראשון בליגה כולה וכביכול "עדיף" על כל יריביי.

קשה לומר שהעונה שלנו הייתה רעה - סיימו עם 28.5 נקודות (ניצחון ב7 מתוך 9 המשחקים, הפסד אחד ותיקו אחד). הפרש בינינו לבין מקום שני 6.5 נקודות (כולל הבונוסים כמובן) ועלייה בצורה משכנעת בהחלט.

שנה הבאה בארצית יהיה הרבה יותר בלאגן - גם אם אצליח לעשות אמן עד תחילת הליגה - בטח לא יהיה לי קל להחזיק לוח ראשון כמו שהחזקתי בליגה א'. וגם אם נקבל חיזוק מהקבוצה בליגה ארצית כלום לא ברור.
אור, אלעד וניב משחקים טוב, אבל לא פעילים לחלוטין ושאר השחקנים הפעילים יצטרכו להתמודד עם הרמה הגבוהה יותר של ליגה ארצית...

סה"כ תוצאות הקבוצה:

אני - 6/8 - 75% - לוח ראשון.
אור בן-פורת - 5/6 - 83% - לוח שני.
אלעד לוין - 3.5/6 - 58% - לוח שלישי-שני-ראשון.
ניב איינהורן - 3.5/4 - 87% - לוח שלישי-רביעי.
אורי מלין - 2/4 - 50% - לוח שלישי-רביעי.
דוד לוין - 1/1 - 100% - לוח רביעי.
יאיר שדה - 0/1 - 0% - לוח רביעי.
זאב בן-פורת - 4/5 - 80% - לוח רביעי.
פז מגן - 0/1 - 0% - לוח רביעי.

אין ספק ש4 הלוחות הראשונים וזאב בן פורת הצטיינו בליגה וסיפקו את הסחורה ממשחק למשחק כאשר שלושה (!) שחקנים בקבוצה מסיימים את העונה ללא הפסד ביותר מ3 משחקים (אני, אור בן-פורת וניב איינהורן).

מקווה שאת השנה הבאה נפתח כשאלעד חם ולא צריך 1-2 משחקים כדי להתחמם ;) ועוד שנתיים כשישתחרר סוף סוף מהצבא - אולי יעשה כבר אמן ויעזור לנו לעלות ללאומית ;)

תודה רבה לכל שאר הקבוצות בליגה, בהצלחה בשנה הבאה! :)
Nir-Klar
משתמש קבוע

הקודם

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים