כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי shlomiya » 05/12/2012 19:58

האם בשנת 2013 יידרש מכל שחקני הליגה לרכוש כרטיס שחמטאי? כך משתמע מהפרסום באתר האיגוד:

http://chess.org.il/users/ShowNewsUpdat ... ntTypeId=1

הציטוט הרלוונטי (ההדגשה שלי):

נוהל קבלת כרטיס שחמטאי 2013
הגדרות:

1. כרטיס שחמטאי: כל אדם אזרח ישראל שברצונו להשתתף בתחרויות ובכלל זה במשחקי הליגה והגביע, יצטייד בכרטיס מיוחד הקרוי כרטיס שחמטאי (להלן: כרטיס) (מעתה והלאה הכרטיס יחליף את השם "פנקס מתחרה" בכל הוראה, בכל נוהל ובכל תקנון אחר של האיגוד הישראלי לשחמט (להלן: האיגוד).
shlomiya
משתמש קבוע
 
הודעות: 573
הצטרף: 18/05/2010 06:15

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 05/12/2012 20:23

קודם כל זה לא מפתיע אותי כי זאת היתה הכוונה של משה שלו שאותה הביע מזמן עם זאת
אולי הכוונה היא שאלו שאין להם כרטיס שחמטאי נכון לזמן שהם משחקים
המשחק שלהם לא יחושב למד כושר בלי קשר לתוצאה שלו.

הנה ציטוט רלבנטי אחר:
9.תחרויות המנוהלות על-פי חוקת השחמט של פיד"ה, וכן משחקי ליגה וגביע, יוכרו ע"י האיגוד לצורכי מיונם ודירוגם של בעלי הכרטיס (בלבד) שהשתתפו בתחרויות המיועדות לצרכי דירוג (מד כושר), ללא תנאים נוספים.
Uri Blass
אחראי
 
הודעות: 11918
הצטרף: 01/12/2004 05:25
מיקום: תל-אביב

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 05/12/2012 20:28

במחשבה נוספת מסעיף 5 נובע שאין למי שלא רכש את הכרטיס זכות לשחק בתחרויות קבוצתיות.

ציטוט:
"הכרטיס יקנה לבעליו זכות להשתתף בתחרויות (אישיות וקבוצתיות) ויהיה בתוקף למשך 12 חודשים (להלן: שנה) מיום רכישת הכרטיס."

במלים אחרות למי שאין כרטיס אין זכות לשחק בליגה.
Uri Blass
אחראי
 
הודעות: 11918
הצטרף: 01/12/2004 05:25
מיקום: תל-אביב

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 05/12/2012 23:10

בנוסף מטילים קנס חדש ,שלא היה קיים מעולם , על השתהות אפילו של יום אחד בחידוש הכרטיס (בסך 60 שח ) ...

האם תיהיה התראה (נניח של חודש לפני פקיעת הכרטיס במייל או בצורה אחרת כלשהי ?)
Super Pat Sir
זומבי
 
הודעות: 10953
הצטרף: 18/01/2005 14:26
מיקום: מזרח חדרה ( על יד שרידי הפרדסים האחרונים )

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי שמוליק » 06/12/2012 09:10

אני מניח שתהיה התראה , יום אחרי פקיעת התוקף ...
שמוליק
משתמש חסר חיים
 
הודעות: 2846
הצטרף: 01/12/2004 21:32
מיקום: תל אביב

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 06/12/2012 09:22

שלחתי אימייל לאלמוג בורשטיין והוא ענה לי שאין עדיין חובת כרטיס שחמטאי על שחקנים שמשחקים רק בליגה.

השאלה היחידה היא אם האיגוד מתכוון לא להחשיב משחקים של שחקנים שמשחקים רק בליגה ולא שילמו עבור פנקס שחמטאי למד כושר ,ורצוי שהאיגוד יפרסם אבהרה בנושא.

במקרה שלא מחשיבים למד כושר משחקים של שחקנים שלא שילמו עבור פנקס שחמטאי רצוי להבהיר אם זה חד כיווני או דו כיווני
במלים אחרות במקרה ששחקן כן שילם עבור פנקס שחמטאי ויריבו לא שילם אם המשחק לא נחשב רק למי שלא שילם
או שאולי הוא לא נחשב לשני השחקנים.
Uri Blass
אחראי
 
הודעות: 11918
הצטרף: 01/12/2004 05:25
מיקום: תל-אביב

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 06/12/2012 21:20

כתבתי לאלמוג את זה ,וכתבתי גם שצריך להבהיר שאפשר לשחק בליגה בלבד בשנת 2013 בלי לשלם פנקס מתחרה.
אלמוג ענה לי שאני צודק ושבקרוב האיגוד יפרסם אבהרה בנושא.
Uri Blass
אחראי
 
הודעות: 11918
הצטרף: 01/12/2004 05:25
מיקום: תל-אביב

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי פז » 07/12/2012 23:05

חברים שלום,

יש לי הצעה הרבה יותר פרקטית אשר תקסום למקבלי ההחלטות.

אני מציע שלא יתאפשר לאזרח שאין לו פ.שחמטאי לשחק שחמט אלא במקומות אשר הוקצו לכך מראש,
ואגב יש לכך תקדים!

כפי שאסור להמר אלא דרך מועצת ההימורים או דרך מפעל הפיס כך ייאסר לשחק שחמט אלא דרך איגוד השחמט קרי חובה בפ.שחמטאי!
כמובן שדרושה לכך חקיקה בכנסת אך אינני רואה בעיה להעביר את החוק בגלל שאני יודע שיש עסקנים אשר קרובים לראשי המפלגות והם כבר ידעו ליצור לובי לרעיון.
עם זאת יש להקצות פינות משחק לאלה שאין להם פ.שחמטאי בדומה לפינות העישון הקיימות במקומות העבודה.

תחשבו כמה תקציבים יוכל להשיג איגוד השחמט בדרך זו?
כמובן שיהיה צורך לממן פקחים אשר יפקחו על קיום החוק ואולי אף להציב מצלמות אשר יתעדו בזמן אמת את העוברים על החוק.

הפז.
פז
זומבי
 
הודעות: 5056
הצטרף: 04/01/2005 21:32

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 08/12/2012 00:42

פז , הפעם ביטאת את מחאתך באופן סאטירי ואני נוטה להסכים עמה, במיוחד נגד מערך הקנסות שמנסים להנהיג : קנס השתהות וקנס עליה בדרגה כביכול במחיר סמלי , כך זכור גם מס דירוג הוכנס בזמנו כסכום סמלי . ולאט לאט מנסים לעלות את פנקס מתחרה (הא ... כרטיס שחמטאי ....ל600 שח ללא תמורה הולמת במקום להגיד שזו מגבית בכפיה).

לגבי. החזרה שוב של חיוב כרטיס שחמטאי לשחקני ליגה אני דווקא בעד, אולי עם החרגה למי שישחקו פחות מ5 משחקי ליגה בשנה .


מה שכן , היה טוב עם אפשר היה לקבל איזה שהוא סכום לטובת האיגוד ממפרסמים שמשתמשים במוטיבים שחמטאיים בפרסומותיהם ....
Super Pat Sir
זומבי
 
הודעות: 10953
הצטרף: 18/01/2005 14:26
מיקום: מזרח חדרה ( על יד שרידי הפרדסים האחרונים )

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 08/12/2012 11:15

לא נראה לי שיש קנס עליה בדרגה ,ומי שלא ירצה יוכל לא לבוא לטקס שהארגון מארגן לכבוד העולים בדרגה.

עם זאת אני חושב שמן הראוי שמי שעלה בדרגה לא יצטרך לשלם לאיגוד סכום סמלי אם הוא רוצה לבוא לטקס הרלבנטי.

דעתי האישית שעדיף היה אילו היו נותנים מענק כספי לכל מי שעולה בדרגה(לפחות שמדובר בדרגות הבכירות) שהמקור למענק הכספי זה הכסף שמשלמים עבור פנקס השחמטאי.
אם אנחנו רוצים לתת לשחמטאים מוטיבציה להצליח אז הגיוני להחליט ש10% מהמחיר של פנקס שחמטאי הולך לאלו שעולים בדרגה.

אפשר גם להחליט שהכסף לא מתחלק שווה בשווה והדרגות הבכירות יותר מקבלים יותר:

המשקל של הדרגות השונות יכול להיות למשל

רב אמן 30
אמן בינלאומי 15
אמן בכיר 10
אמן 9
מועמד בכיר לאמן 8
מועמד לאמן 7
ראשונה 6
שניה 5
שלישית 4
רביעית 3
חמישית 2
ששית 1

במלים אחרות שחקן שמשיג דרגת רב אמן יקבל פי 2 משחקן שמשיג דרגת אמן בכיר ופי 20 משחקן שמשיג דרגה ששית כאשר סכום הכסף שישולם לשחקנים יקבע לפי הכנסות האיגוד מכרטיס שחמטאי ,ויהיה בסך הכל 10 אחוז מההכנסות של האיגוד מפנקס שחמטאי.

אפשר אולי לבטל את המענק לדרגות הנמוכות כי חישוב שלי מראה שעבור דרגות נמוכות ממועמד לאמן המענק עלול להיות נמוך יותר מעלות כרטיס שחמטאי, ולהשאר עם תמריץ של האיגוד למקצוענים שיש מענק רק לזוכים בדרגות רב אמן ואמן בינלאומי.
Uri Blass
אחראי
 
הודעות: 11918
הצטרף: 01/12/2004 05:25
מיקום: תל-אביב

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי shlomiya » 09/12/2012 11:03

Super Pat Sir כתב:לגבי. החזרה שוב של חיוב כרטיס שחמטאי לשחקני ליגה אני דווקא בעד, אולי עם החרגה למי שישחקו פחות מ5 משחקי ליגה בשנה .


אני חושב שלא נכון לשים את שחקני הליגה באותה סירה עם שחקני התחרויות. הרבה פעמים מדובר באוכלוסייה שונה. מהרשימה שפורסמה באתר האיגוד נראה שיש פחות מ-1400 שחקנים בעלי כרטיס שחמטאי (כלומר שילמו עליו), אני תוהה כמה שחקני ליגה-בלבד קיימים.

אני חושב שצריך בשלב ראשון להוסיף מושג בסגנון כרטיס חלקי שתקף רק למשחקי הליגה, ועולה פחות (נניח 150). קודם כל זה יוריד משמעותית את מספר השחקנים שמשחקים 1-2 משחקים בליגה בשנה, ויצריך יותר משמעת ומסירות מצד השחקנים. בד"כ משחקים יותר שחקנים מהמינימום הדרוש (בשל הצורך במחליפים), קשה לי לראות מישהו משלם 360 ש"ח עבור שני משחקים בשנה.

אולי יש גם דרך אחרת להסתכל על הליגה. למשל ליגה ב', 4 משחקים בסיבוב, כפול תשעה סיבובים = סה"כ 36 משחקים. במקרה היעיל ביותר מדובר על 4 שחקנים בלבד, שמשלמים 360 ש"ח כל אחד לכל השנה (סה"כ 1440 לקבוצה). כלומר, 40 ש"ח למשחק בקצב מלא (זה הופך את הליגה לתחרות הכי יקרה בארץ, כנראה). אולי במקום לדרוש כרטיס מלא מכל מי שמשחק, האיגוד יגבה מהמועדונים 40 ש"ח למשחק של שחקן שאינו בעל כרטיס שחמטאי מלא, והמועדון יחליט איך הוא גובה סכום זה (או אחר) מהשחקן עצמו.

לדעתי אם יגבו סכום של כרטיס מלא משחקני הליגה, אז הכנסות האיגוד אכן יעלו, אך מספר המשתתפים בליגה יקטן משמעותית (בייחוד בליגות הנמוכות). זה גם ימנע כניסה של שחקנים חדשים למעגל המשחקים בליגה.
shlomiya
משתמש קבוע
 
הודעות: 573
הצטרף: 18/05/2010 06:15

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 09/12/2012 11:39

אני חוזר שלפחות בשנה הקרובה שחקנים שמשחקים בליגה בלבד לא חייבים לשלם עבור כרטיס שחמטאי על סמך האימייל שקיבלתי מאלמוג בורשטיין.

אני לא יודע עדיין אם המשחקים בליגה יחשבו למד כושר עבור שחקנים שמשחקים בליגה ולא שילמו פנקס שחמטאי ,ואני מחכה לאבהרה של האיגוד בנושא.
Uri Blass
אחראי
 
הודעות: 11918
הצטרף: 01/12/2004 05:25
מיקום: תל-אביב

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Oded Ross » 09/12/2012 13:10

shlomiya כתב:אולי יש גם דרך אחרת להסתכל על הליגה. למשל ליגה ב', 4 משחקים בסיבוב, כפול תשעה סיבובים = סה"כ 36 משחקים. במקרה היעיל ביותר מדובר על 4 שחקנים בלבד, שמשלמים 360 ש"ח כל אחד לכל השנה (סה"כ 1440 לקבוצה). כלומר, 40 ש"ח למשחק בקצב מלא (זה הופך את הליגה לתחרות הכי יקרה בארץ, כנראה). אולי במקום לדרוש כרטיס מלא מכל מי שמשחק, האיגוד יגבה מהמועדונים 40 ש"ח למשחק של שחקן שאינו בעל כרטיס שחמטאי מלא, והמועדון יחליט איך הוא גובה סכום זה (או אחר) מהשחקן עצמו.

לדעתי אם יגבו סכום של כרטיס מלא משחקני הליגה, אז הכנסות האיגוד אכן יעלו, אך מספר המשתתפים בליגה יקטן משמעותית (בייחוד בליגות הנמוכות). זה גם ימנע כניסה של שחקנים חדשים למעגל המשחקים בליגה.

אין ספק שזה יקטין משמעותית את מספר השחקנים והקבוצות ושכרו של האיגוד יצא בהפסדו.
Uri Blass כתב:אני חוזר שלפחות בשנה הקרובה שחקנים שמשחקים בליגה בלבד לא חייבים לשלם עבור כרטיס שחמטאי על סמך האימייל שקיבלתי מאלמוג בורשטיין.

אני לא יודע עדיין אם המשחקים בליגה יחשבו למד כושר עבור שחקנים שמשחקים בליגה ולא שילמו פנקס שחמטאי ,ואני מחכה לאבהרה של האיגוד בנושא.

אין שום צורך בהבהרה בנושא הזה. אם מישהו משחק משחק ליגה הוא נחשב למד-כושר, נקודה.
מה נראה לך, שיחושבו לוחות 1 ו-4 כי יש להם פנקס אבל לוחות 2 ו-3 לא? או שאם לשחקן אחד יש פנקס וליריב אין, יחשבו את המשחק רק עבור השחקן עם הפנקס?
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל
 
הודעות: 8787
הצטרף: 30/11/2004 23:07
מיקום: קרית-אונו

Re: כרטיס שחמטאי למשחקי הליגה

הודעהעל ידי Uri Blass » 09/12/2012 13:39

Oded Ross כתב:
shlomiya כתב:אולי יש גם דרך אחרת להסתכל על הליגה. למשל ליגה ב', 4 משחקים בסיבוב, כפול תשעה סיבובים = סה"כ 36 משחקים. במקרה היעיל ביותר מדובר על 4 שחקנים בלבד, שמשלמים 360 ש"ח כל אחד לכל השנה (סה"כ 1440 לקבוצה). כלומר, 40 ש"ח למשחק בקצב מלא (זה הופך את הליגה לתחרות הכי יקרה בארץ, כנראה). אולי במקום לדרוש כרטיס מלא מכל מי שמשחק, האיגוד יגבה מהמועדונים 40 ש"ח למשחק של שחקן שאינו בעל כרטיס שחמטאי מלא, והמועדון יחליט איך הוא גובה סכום זה (או אחר) מהשחקן עצמו.

לדעתי אם יגבו סכום של כרטיס מלא משחקני הליגה, אז הכנסות האיגוד אכן יעלו, אך מספר המשתתפים בליגה יקטן משמעותית (בייחוד בליגות הנמוכות). זה גם ימנע כניסה של שחקנים חדשים למעגל המשחקים בליגה.

אין ספק שזה יקטין משמעותית את מספר השחקנים והקבוצות ושכרו של האיגוד יצא בהפסדו.
Uri Blass כתב:אני חוזר שלפחות בשנה הקרובה שחקנים שמשחקים בליגה בלבד לא חייבים לשלם עבור כרטיס שחמטאי על סמך האימייל שקיבלתי מאלמוג בורשטיין.

אני לא יודע עדיין אם המשחקים בליגה יחשבו למד כושר עבור שחקנים שמשחקים בליגה ולא שילמו פנקס שחמטאי ,ואני מחכה לאבהרה של האיגוד בנושא.

אין שום צורך בהבהרה בנושא הזה. אם מישהו משחק משחק ליגה הוא נחשב למד-כושר, נקודה.
מה נראה לך, שיחושבו לוחות 1 ו-4 כי יש להם פנקס אבל לוחות 2 ו-3 לא? או שאם לשחקן אחד יש פנקס וליריב אין, יחשבו את המשחק רק עבור השחקן עם הפנקס?


זאת בהחלט האפשרות שחשבתי עליה, וזה מה שהשתמע מהניסוח הקודם של האיגוד.
אני ציפיתי להודעה נוספת של האיגוד שמבהירה את הנושא אבל נראה שהאיגוד לא כתב הודעה נוספת אלא פשוט שינה את התוכן של סעיף 9.


הניסוח המקורי(אותו העתקתי אותו מילה במילה בהודעה השניה שלי בנושא בלינק המצורף בסוף ההודעה) היה:

"9.תחרויות המנוהלות על-פי חוקת השחמט של פיד"ה, וכן משחקי ליגה וגביע, יוכרו ע"י האיגוד לצורכי מיונם ודירוגם של בעלי הכרטיס (בלבד) שהשתתפו בתחרויות המיועדות לצרכי דירוג (מד כושר), ללא תנאים נוספים."

הניסוח הנוכחי של סעיף 9 לא מדבר כלל על הליגה כך שעכשיו זה ברור שמשחקי הליגה יחשבו למד כושר גם של אלו שלא שילמו פנקס מתחרה והנה הניסוח הנוכחי:

"תחרויות אישיות המנוהלות על-פי חוקת השחמט של פיד"ה, יוכרו לצורכי מיונם ודירוגם של בעלי הכרטיס (בלבד) שהשתתפו בתחרויות המיועדות לצרכי דירוג (מד כושר), ללא תנאים נוספים."

viewtopic.php?f=23&t=20543
Uri Blass
אחראי
 
הודעות: 11918
הצטרף: 01/12/2004 05:25
מיקום: תל-אביב


חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד