איך לנסות להביא יותר נשים לשחמט ?

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

איך לנסות להביא יותר נשים לשחמט ?

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 22/09/2012 21:01

אני מציע (בשלב ראשון) לחייב להנהיג בכל קבוצת ליגה ( מא' ומטה ומארצית ומטה בנוער) לוח נשים.

כל הבנות והנשים יתמודדו בלוח זה (אלא אם יהיו בקבוצה כאלה שיכולות ומוכנות להתמודד בלוחות אחרים)

קבוצה שלא תציב לוח נשים תקבל בו הפסד טכני
הדבר יצור תמריץ המועדונים לחפש ולעודד נשים. (בשלב ראשון הדבר יעודד שחמטאים לעודד את סביבתם הקרובה : אחיות, אחייניות, בנות זוג, אמהות וכד'.)
מה דעתכם ?

פז , אולי תוסיף משהו מניסיונך בענף ?
Super Pat Sir
זומבי

Re: איך לנסות להביא יותר נשים לשחמט ?

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 22/09/2012 21:46

הא , ואולי כדאי להפנות חלק מ ה"מיליון" שהבטיחה שרת הספורט לפיתוח השחמט בפריפריה גם לפיתוח השחמט הנשים (ההזנחה בתחום זה יכולה להיות גם חלק מהעניין הפריפריאלי)
Super Pat Sir
זומבי

Re: איך לנסות להביא יותר נשים לשחמט ?

הודעהעל ידי Uri Blass » 12/10/2012 09:24

אפשר לעשות את זה בכל קבוצה שהיא ולא להסתפק בליגה א ומטה או נוער ארצית ומטה(אני חושב שהחלטה כזאת שמחייבת את כל הקבוצות בכל הליגות תביא יותר נשים לשחמט).

אגב אני לא רואה סיבה ללוח נשים מיוחד.
כל קבוצה תחוייב להציב לפחות אדם אחד מכל מין בהרכב שהסדר יהיה לפי הרמה השחמטאית מה שאומר שבפועל לפי המצב היום ברוב המקרים האישה תשחק בלוח אחרון.

אם יישמו את הרעיון בכל הליגות אז אני מעריך שמעט קבוצות יתפרקו כי הן לא ימצאו אישה אבל הרוב כן יצליחו למצוא אישה שתסכים לשחק גם אם יהיה מדובר ברמה של מתחילים בליגות הנמוכות(במיוחד שהיא תקבל יריבות שיהיה לה סיכוי מולן שהן גם מתחילות שהיום אישה כזאת לא תרצה לשחק בתחרויות או בליגה כדי לא להתבזות).
Uri Blass
אחראי

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים