ליגה לאומית 2013

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

Re: ליגה לאומית 2013

הודעהעל ידי IC » 13/02/2013 00:14

חגי פרנק כתב:
IC כתב:.

חגי, אני מבין את הזווית שלך, אבל התלונות שלך נשמעות קצת שטחיות, הרי ידעת מה התקציב הדרוש כדי להלחם על הישארות בליגה, ולדעתי להישאר עם כל שחקני הבית ולרדת זה בסדר גמור, אבל להביא שחקן וחצי לחיזוק ועדיין לרדת זו כבר חלמאות, אם כבר פותחים את הארנק אז לפתוח, ואם מחליטים שלא, אז זה גם בסדר גמור ולקדם כמה שיותר צעירים ולתת הזדמנות למי שמוכן לקחת אותה, אי אפשר גם להביא קצת חיזוק וגם להתלונן שהוא לא מספיק, זה פשוט ניהול קבוצה לא הגיוני. ברור לי שתג המחיר על קבוצה בליגה לאומית הוא גבוה מידי, אבל בדיוק בגלל זה הרבה מועדונים לא צריכים לשאוף לשם בכלל לדעתי, הרי זה שמועדון כמו הרצליה מחזיק קבוצה בלאומית בהשקעה ניכרת מה זה נותן למועדון?! לא ברור במיוחד, אבל זו דרך לגיטימית להשקיע את התקציב, כמו שיש דרכים אחרות, אם המחיר שרב אמן דורש למשחק נראה לך גבוה מידי בהשוואה ליום מדריך אתה יכול להישאר בארצית, או לעלות ולרדת, ולהשקיע את כל המשאבים בהדרכה, עם הזמן יגדלו שחקנים צעירים, והם ידחפו את המועדון קדימה.

ישראל אני מסכים שהטענות שלי לא לחלוטין רציונאליות. יש בהן הרבה מימד אמוציונאלי. הדבר נובע מהשקעה עצומה שלי לנהל את הקבוצה הזאת והתוצאה עגומה מבחינתי. גם העובדה שלא נתנו לנו לעשות סבוב מרוכז באלקנה במסגרת חגיגות פתיחת המועדון החדש מתסכלת אותי. זה היה אחד החלומות שלי.
אני פתחתי את קבוצה מס' 395 בליגה ד' ב1990 וליוויתי אותה במשך 22 שנים עד הלאומית. היה לי קשה לחוות את כל ההפסדים.

לגבי ההרכב. תכננתי אותו בהנחה שאהרון בגרטיוני(שאתו עלינו) משחק את כל המשחקים ואני משוכנע שאתו היינו נשארים. לצערי הנושא הסתבך ולבסוף העליה שלו התעכבה. בלעדיו היה לנו מאד קשה.
למרות זאת לדעתי היה לנו סיכוי להשאר. בהפרש הנק' הנוכחי זה נראה לא סביר אבל למעשה כדי להשאר צריך לנצח 3 קבוצות. אנחנו נצחנו את נתניה והיינו מאד קרובים לנצחון על פורת בסבוב 9. סיימנו בתיקו 3-3 אבל לקראת הסוף היה לנו יתרון ברור בלוחות 2 ו3. גבריאל פיספס זכיה בסיום וסיים בתיקו מצער. נדבורה עם רגלי עובר מוגן שיחק על נצחון מול ג'ירקה. לנו היה ברור שג'ירקה מתפרק תוך מספר מסעים אבל הוא נלחם בצורה מעוררת כבוד עד סמוך לשבת ולנדבורה לא הייתה ברירה אלה להציע תיקו. גם ככה הגעתי הביתה רק 5 דקות לפני כניסת השבת אחרי שהסעתי את נדבורה לאריאל.

הייתה לנו עוד בעיה מול "פורת" שתכננו חילופים של לוחות 1 ו2 ושל 3 ו4 ולפי זה התכוננו למשחק(צבעים ויריבים) אבל פורת טענו שלא הגשנו הרכב בזמן והכריחו אותנו (בצדק מבחינתם) להחליף חזרה. זה כבר עניין של חוסר ניסיון בליגה ועכשיו אנחנו יודעים שצריך להגיש הרכב עד 10:00 למרות שהסיבוב החל הרבה יותר מאוחר.

עוד חצי נקודה הייתה מביאה אותנו לניצחון על פורת כולל בונוס ואז היינו מגיעים לסבוב האחרון עם צורך בניצחון מינימאלי על ת"א בכדי להשאר. הפספוס של חצי הנק' מול פורת הביא אותנו לצורך לנצח 5.5-0.5 את ת"א ולכן כל השחקנים קבלו הנחייה לנסות לנצח בכוח מה שלא כ"כ הצליח.

בכל מקרה אם עשינו תיקו עם קבוצה שנשארה והיינו קרובים לניצחון עליה אז ההרכב שלנו היה בהחלט לגיטימי. אגב ישראל. אורטובסקי הוא לא שחקן חיזוק זר. הוא אימן באלקנה שנים רבות וחיכה ליום שבו הוא יוכל להצטרף אלינו בליגה. מיכאל אמר לי שהוא רואה את עצמו כ"שחקן של אלקנה". הוא שמח מאד לענוד את המדים של אלקנה ->הכיפה. מעטים יודעים אבל כשעברו 40 המסעים של דוחק הזמן הוא ניגש לנדבורה וביקש להניח תפילין.
אלקנה היא קבוצה דתית וככזו השחקנים שלה הם רובם ככולם שומרי מסורת. אנחנו לא מקבלים כל אחד לקבוצה כי יש לנו יחודיות מסוימת ובזה הקסם שלנו.
אני מאמין שאלקנה עוד תשוב ללאומית ומקווה שעד אז אילן, צחי, שילה ואריה ישתפרו משמעותית וגם אהרון יחזור אלינו וביחד עם המלאכים גבריאל , מיכאל ומישאל נוכל להצליח בגדול. לא שכחתי כמובן את גרגורי הלוי שמספק לנו את היציבות.
בקיצור, ישראל. אנחנו נפגש מחדש בלאומית כשאתה תהיה ב"ה רב אמן ואלקנה תהיה קבוצה בשלה יותר ומנוסה יותר. אמן.

כתבת יפה, וברור לי לחלוטין המקום ממנו אתה מגיע, בדיעבד מאוד קל להגיד מה היה אם, וברור שתמיד יש סיכויים, העובדה שקבוצה כמו פורת נשארת בליגה בכל השנים האחרונות היא סוג של נס רפואי, ונעשית בתקציב מינימלי, גם העובדה שתל אביב נשארה שנה שעברה הייתה סוג של נס לא מובן (לפני 7 שנים הייתי שותף לכמעט נס כזה, שהקבוצה שלי ת"א כמעט נשארה בהרכב שכלל את מנור, דויטש, קרייז, אני, שוצמן, אוריאל ז'ק, אור כהן)

לדעתי כמו שברור מהטקסט שלך, הכוונות היו טובות, אבל המשקפיים הורודות והאופטימיות נענדו קצת יותר מידי, זה אמנם נשמע קצת קר ומנוכר, אבל קבוצה בלאומית זה עסק.

מגדירים מטרה, מגדירים תקציב והולכים לעבודה. תיקח לדוגמא את מועדון ב"ש, גם בשנים שהיו שם 3 קבוצות, החלוקה הייתה ברורה, והיה איזון בין הצורך של א' להיות הכי חזקה לצורך של ב' להשאר, כשג' הייתה עולה בשביל החוויה ובידיעה שהיא כנראה תרד, כמובן שאין כוונה לוותר, אבל להגדיר מטרות לא ריאליות לא מוביל לניסים.

בלי להכנס לדיון על מי שלא יכל לשחק בקבוצה שלך, ומי שכן שיחק, והאם הוא שחקן בית או שחקן חוץ, והאם הוא הניח תפילין או לא. די ברור שעם שחקן חיזוק נוסף, הסיכויים להישאר היו עולים משמעותית (לא כל כך משנה עם זה רב אמן או 2450, ישראלי או זר) כמובן שהנושא משפיע על התקציב, אבל זה עדיף ממצב של לא לבלוע ולא להקיא.

למשל לפני 3 שנים הייתי חלק מקבוצת נתניה שבדיוק עלתה ליגה, וגם שם התבצעה אותה ראייה אופטימית, גם שם אפשר בדיעבד להצביע על קצת חוסר מזל וקצת חוסר ניסיון, אבל בסופו של דבר גם הקבוצה ירדה ליגה, וגם הובאו שחקני חיזוק, כולל ר"א חנקין ל-4 משחקים. אני כמובן לא מבין את כל השיקולים של ניהול מועדון, אבל אם מגיעים מהמקום של קבוצה בלאומית זה סוג של בזבוז כסף למועדון במקום השקעה בנוער וכו', אז צריך לקחת את זה בחשבון ולהגדיר מטרות אחרות ללאומית (חוויה, קידום נוער אם יש, צבירת ניסיון וכו') הרכב יציב שרץ כמה שנים יוביל בסוף לתקיעת יתד בליגה הלאומית, ויכול להיות שלמועדונים אחרים, ביניהם מועדון אלקנה עדיף להשקיע את התקציב שלהם בצורה אחרת, אין כאן תשובה אובייקטיבית, רק בעייה מעניינת של קבלת החלטות.

שמוליק כתב:אורי , מבלי לפגוע בכל הנ"ל , כותב ההודעה שמעליך הוא גם אינו רב אמן ( לפחות בינתיים ... ) ושחקן לא רע בפני עצמו ...

תודה :) בכל זאת אני כבר "זקן" ולא שייך לרשימת הנוער. אם כבר מחפשים קבוצה לא צריך ללכת לדראפט דמיוני, אפשר להסתכל על ההרכב שכפ"ס שלחה לאליפות אירופה למועדונים באילת (רזניקוב, בורוחובסקי, בן ארצי, גלבורד, גבעון, מינדלין) אני חושד שאם הם היו משחקים ככה כל הלאומית הם היו נשארים די בקלות, ואולי מסיימים אפילו לא רחוק ממקום 4 שכפ"ס הרגילה השיגה השנה (מחוזקת ברוזנטליס, פינקל, זילברמן, ליבשיץ, וגרשון)
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Oded Ross » 21/02/2013 00:52

Super Pat Sir כתב:בסיקור שחמט בארץ בשבוע האחרון בעיתון "וסטי" מרק ליבשיץ דיווח על ההצעה המשונה של "פנקס שחמטאי" לכל החיים.
בתחילת כתבתו הוא כותב על הליגה הלאומית ומציעה לשנות את מתכונתה , כדי להגביר את המתח התחרותי בה . אחת ההצעות מדברת על צמצום הליגה ל8 קבוצות בלבד בסיבוב כפול , כשהסיבוב הראשון בקצב מלא ואילו השני בקצב אקטיבי .

אפשר גם לעשות סיבוב שלישי בקצב בזק ורביעי בשח זוגות, מה שיגביר את העניין עוד יותר ואולי יתן סיכוי לעוד קבוצות חוץ מבאר-שבע ואשדוד לזכות באליפות :roll:
נו באמת. ציפיתי ממרק ליבשיץ ליותר מזה.
מבנה הליגה הוא בסדר כפי שהוא ואם יש בה רק שתי קבוצות שמתמודדות של התואר (מצב שקיים גם במדינות אחרות ובענפי ספורט אחרים...) הדרך לשנות זאת היא גיוס ספונסרים ע"י הקבוצות האחרות ולא גימיקים מטופשים שמיצו את עצמם כבר לפני 10-15 שנים עם לוח המחשבים, העונה של הפיינל-פור ב-2002 ועונת 1999 בה הונהגה שיטת ניקוד מאוד משונה עם חלקי נקודות שכמעט אף אחד לא הבין (טבלת הליגה אחרי סיבוב 5 באותה עונה: אליצור פ"ת 23.6, אס"א ת"א 23.3, כפ"ס א' 21.1, ב"ש 20.8 וכן הלאה. זה אמיתי, אני לא ממציא את זה).
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי שמוליק » 21/02/2013 01:12

אם מכניסים שח זוגות , ראשון תסגור בקלות את הפער משתי הראשונות .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הקודם

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים