כללי ליגה לא הוגנים לליגה ג

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

כללי ליגה לא הוגנים לליגה ג

הודעהעל ידי Uri Blass » 28/05/2012 13:02

http://www.chess.org.il/users/ShowSub.a ... ther=False

(א4) קבוצה בליגה ב' או ג' ש:

(א) לא הופיעה לשני מפגשי ליגה, או
(ב) נרשמו לה 8 אי הופעות אישיות

תורחק ממשחקי הליגה לאותה עונה.

כידוע בליגה ג מתקיימים שני מפגשי ליגה באותו יום בקצב של שעה למשחק כך שלפי הכללים אם לקבוצה מסויימת היתה ביום מסויים אחד בעיה להציב הרכב אז היא מורחקת מהליגה שבליגות אחרות למעט ליגה לאומית אין כלל כל כך קשוח ואפילו בליגה ארצית כדי להרחיק קבוצה מהליגה נדרשת קצת יותר מאי הופעה קבוצתית ביום אחד.

ציטוט הכללים:

א2) קבוצה בליגה הארצית או ליגה עילית לנוער ש:

(א) לא הופיעה למפגש ליגה אחד וכן נרשמו לה 2 אי הופעות אישיות, או
(ב) נרשמו לה 4 אי הופעות אישיות

תורחק ממשחקי הליגה לאותה עונה.

אגב מותר לאחר עד שעה בכל הליגות ומשום מה אלו שניסחו את הכללים לא חשבו על זה שהקצב בליגה ג הוא שעה למשחק כך שאין ערך ספורטיבי למשחק ששחקן איחר ב59 דקות ו50 שניות וצריך להתחיל את המשחק עם 10 שניות על השעון מול שעה של יריבו.
Uri Blass
אחראי

Re: כללי ליגה לא הוגנים לליגה ג

הודעהעל ידי Oded Ross » 28/05/2012 15:48

השאלה היא האם "מפגש" (בין שתי קבוצות) שווה "סיבוב" בסעיף זה. כנראה שכוונת המחוקק היתה להבחין בין שני הדברים, כלומר לא יורדים ליגה עפ"י יום אחד של אי-הצבת הרכב, אם כי זו רק השערה מצדי.

בקשר לאיחור למשחק, הקצב בליגה ג' או בארצית נוער יכול להיות גם 50+10, וידוע לי על יותר ממקרה אחד שבו שחקנים התחילו עם פחות מ-10 דק' מול 50 או שעה, והצליחו לזכות במשחק...
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

Re: כללי ליגה לא הוגנים לליגה ג

הודעהעל ידי Uri Blass » 28/05/2012 16:41

הקצב אכן יכול להיות 50+10 אבל במקרה כזה איחור ב51 דקות משמעותו הפסד בזמן ,כך שעדיין אי הפרדה בזמן המותר באיחור בין 90+30 ו50+10 לא נראית לי(אני אגב בטוח שגם לשחקנים שבאים באיחור של 80 דקות למשחק של 90+30 יש סיכוי אם מתירים איחור של יותר משעה).
Uri Blass
אחראי

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד