ליגה ג' ירושלים 2012 - ליגה ג' החזקה בעולם!

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

Re: ליגה ג' ירושלים 2012 - ליגה ג' החזקה בעולם!

הודעהעל ידי Uri Blass » 31/01/2012 00:03

אני כמשקיף מהצד יכול להגיד שנראה שאין הסכמה בין שמחון ינאי ורוב גדול של שחקני ירושלים על מטרת המועדון של ירושלים(וזה מזכיר לי את הויכוח בין נפתלי בן פנחס וחגי פרנק על אלקנה שנפתלי בן פנחס התנגד לשחקני חיזוק).

שמחון ינאי סבור אם אני מבין נכון שמטרתו העיקרית של המועדון היא שקבוצה בשם ירושלים תצליח בשחמט תוך מתן אפשרות לשחקנים ירושלמים גם לשחק בליגות בירושלים(ולא חשוב אם השחקנים של הקבוצה הבכירה לא קשורים כלל לירושלים) כאשר לכל הפחות רוב גדול של השחקנים הירושלמים לא מסכימים,וחושבים שיש למועדון מטרות אחרות.

שמחון ינאי בסך הכל לא הרוויח כסף מהסיפור ,ויש לו הפסד אותו הוא מנסה לסגור.
אני מבין שיורושחמט עשו טעות שהלכו לאיחוד עם שמחון ינאי בלי להגיע להסכמה על דרך ניהול המועדון.

אבהיר שאני מתנגד לעמדה של שמחון ינאי כפי שאני מבין אותה, ואני גם מתנגד להחלטתו של דני קליסקי לתת לשחקנים בקבוצה שלו לשחק בקבוצה הנושאת את השם ירושלים
אבל עדיין
לפי שני הצדדים מטרות המועדון קשורות לשחמט,ואני עדיין עומד על טענתי שלא הוגן לומר
"אצל החבר'ה האלה זה אף פעם לא השחמט. אין להם מושג וחצי מושג במה זה שחמט באמת" ולא רק בגלל שהחברה האלו משחקים שחמט.

לגבי טענתו של מאיר פז כאילו לא נתנה לקליסקי ושמחון ינאי זכות התגובה אז זאת טענה לא נכונה ,ומאיר פז יכול לבקש את תגובתם ולהביא אותה בפורום במקרה שהם רוצים להגיב.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי pastch » 31/01/2012 10:56

הינה הטבלה המלאה אחרי מחזור ראשון. ירושלים ט במקום הרביעי והמכובד!

1. ירושחמט הניסויי 8
2. נערי בנימין עפרה אלקנה 7
3. ירושחמט ג' 6.5
4. ירושחמט ט' 6.5
5. ירושחמט ד' 4
6. ירושחמט "בית הכרם" 4
7. ירושחמט ב' 2.5
8. ירושחמט א' 2
9. נערי אליצור בנימין "עמונה" אלקנה 2
10. עירוני בית שמש ג' 1
pastch
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Uri Blass » 31/01/2012 12:00

נראה לי שסדרי עליה וירידה עדיין לא פורסמו כך שנראה לי שהאיגוד עדיין יכול להחליט שמליגה ג ירושלים מקום שני ושלישי מוביל למבחנים לעליה,ובהחלט יהיה הוגן אם ינהג כך.

בליגה ג שומרון ובליגה ג ראשון לציון רק 6 קבוצות ובליגה ג אשקלון יש 7 קבוצות כך שזה לא נכון לקבוע שקבוצות בליגות האלו עולות בלי מבחנים.

אפשר לדאוג שיהיו מבחנים בין הראשונה בליגות אלו(3 קבוצות שונות) ומקום שני ושלישי בליגה ג ירושלים במתכונת כלשהי כך שבסך הכל מתוך 29 קבוצות בליגות ג האלו יהיו 3 עולות שזה סביר.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי avnerchess » 31/01/2012 14:43

igor_1977 כתב:אני מודה, גם אני רציתי שלום בית .... "שלום בית" אפשר לעשות גם עם פלסטינאים, רק לחזור לגבולות 48 ולהכיר בזכות השיבה.

אתה יודע מה, גם גבולות 67 וזכות שיבה באמירה כללית בלבד יספיק.

איך פספסתי את זה :oops: . תודה לחבר שהפנה את תשומת ליבי.
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי יהודה » 31/01/2012 14:52

avnerchess כתב:
igor_1977 כתב:אני מודה, גם אני רציתי שלום בית .... "שלום בית" אפשר לעשות גם עם פלסטינאים, רק לחזור לגבולות 48 ולהכיר בזכות השיבה.

אתה יודע מה, גם גבולות 67 וזכות שיבה באמירה כללית בלבד יספיק.

איך פספסתי את זה :oops: . תודה לחבר שהפנה את תשומת ליבי.

וזה יעזור? למה בדיוק?
תחשוב על המשמעות של הדברים שאתה עושה!!!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי יהודה » 31/01/2012 14:56

ואם יורשה לי, הביקורת שנמתחה כאן על קליסקי מאוד לא מוצדקת.

אמנם אני לא מזדהה עם ההתנהלות שלו בנושא והבעתי את דעתי זו גם באוזניו, ובחריפות מה, אבל אין חולק על כך שמדובר בסוגיה מוסרית גרידא. זכותו לחשוב אחרת מממני או מהחברים כאן גם בלי לספוג גידופים. ויש עוד צדדים למטבע.

באופן כללי. התנהלות האיגוד (או לפחות מה שידוע לי על זה) בעניין הפיצול בי-ם הייתה היפך כל מה שיכולנו לצפות ממשה שליו על סמך דבריו משכבר הימים. וחבל!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי פבל » 31/01/2012 15:33

יהודה כתב:ואם יורשה לי, הביקורת שנמתחה כאן על קליסקי מאוד לא מוצדקת.

אמנם אני לא מזדהה עם ההתנהלות שלו בנושא והבעתי את דעתי זו גם באוזניו, ובחריפות מה, אבל אין חולק על כך שמדובר בסוגיה מוסרית גרידא. זכותו לחשוב אחרת מממני או מהחברים כאן גם בלי לספוג גידופים. ויש עוד צדדים למטבע.

באופן כללי. התנהלות האיגוד (או לפחות מה שידוע לי על זה) בעניין הפיצול בי-ם הייתה היפך כל מה שיכולנו לצפות ממשה שליו על סמך דבריו משכבר הימים. וחבל!

ערכתי את ההודעה שלי והורדתי את החלק שעורר פה את כל הרעש. אין יותר גידופים. הצד שלי למטבע הוא מאד פשוט - המקום שהוא שלנו בצדק מתמלא על ידי אנשים זרים לא קשורים לירושלים, השייכים למועדון אחר, בהנהלת דן קליסקי.אם יש צד אחר, יהודה אתה מוזמן לתת לו במה.
פבל
משתמש קבוע

הודעהעל ידי יהודה » 31/01/2012 20:46

אני לא אציג כאן צד אחר כי אני לא בצד ההוא. אם דני קליסקי ירצה להגיב כאן אני אשמח לעשות את זה בשבילו, אבל בוודאי שאני לא הולך להיות דובר שלו בעניין הזה.
עם זאת, זכותו הלגיטימית לחשוב ולהתנהל אחרת. אני מניח שטובת ואינטרסי השחמט הפתח תקוואי לנגד עיניו, ולא השחמט הירושלמי, ולו היה זה הפוך הכל היה שונה.

באופן כללי, אם הייתי צריך להצביע על נבל בסיפור הזה (ע"פ הנתונים הלא מלאים שבידי) הרי שזה האיגוד. תפקידו הוא לדאוג לאינטרס של השחמט והשחמטאים ובזה הוא מעל בתפקידו!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי IC » 01/02/2012 00:37

אני רוצה לציין בלי קשר לדיון ולסימפטיה שאני רוחש לאנשי י-ם פיטר,אלון,שאול, וכל מי שכתב כאן שתרבות הדיון שהתפתחה כאן היא מגוחכת ועלובה אפילו ביחס למדינה ולפורום, מי ששם לב ראה שהתפתח כאן ויכוח בין הערות של שחקני י-ם למחשב בראשו של אורי בלאס, ואם זו לא ההגדרה לסיטואציה קומית אז אני לא יודע מה להגיד. אפשר להשוות את זה למשחק טניס נגד מכונה שמחזירה כל כדור, ובכל זאת לנסות הנחתות חזקות בתקווה שהיריב יגיב..

אם לא מתקיים שום דיון תבוני, זה פוגע בכל ההשקפה שהאירוע מקבל, אני בטוח שאפשר היה לקבל תגובות כנות ומחכימות יותר, ואם לא אז צריך איזה אזהרת כוכבית בתחילת הנושא כי אדם מן הרחוב עלול להתבלבל.
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי beniale » 02/02/2012 16:48

אם לעזוב את ההערה המתנשאת האחרונה הדיון באמת הינו חלש ולא מוביל לשום דבר. אני חושב שמין הראוי להתמיד מעתה בדיווחים שחמטאיים על ליגה ג' בירושלים.
And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
beniale
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Oded Ross » 03/02/2012 01:34

IC כתב:אני רוצה לציין בלי קשר לדיון ולסימפטיה שאני רוחש לאנשי י-ם פיטר,אלון,שאול, וכל מי שכתב כאן שתרבות הדיון שהתפתחה כאן היא מגוחכת ועלובה אפילו ביחס למדינה ולפורום, מי ששם לב ראה שהתפתח כאן ויכוח בין הערות של שחקני י-ם למחשב בראשו של אורי בלאס, ואם זו לא ההגדרה לסיטואציה קומית אז אני לא יודע מה להגיד. אפשר להשוות את זה למשחק טניס נגד מכונה שמחזירה כל כדור, ובכל זאת לנסות הנחתות חזקות בתקווה שהיריב יגיב..

אם לא מתקיים שום דיון תבוני, זה פוגע בכל ההשקפה שהאירוע מקבל, אני בטוח שאפשר היה לקבל תגובות כנות ומחכימות יותר, ואם לא אז צריך איזה אזהרת כוכבית בתחילת הנושא כי אדם מן הרחוב עלול להתבלבל.

אין לי מושג למה כתבת את זה. השחקנים הירושלמים הציגו את עמדתם בצורה ברורה מאוד.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי IC » 03/02/2012 20:59

Oded Ross כתב:
IC כתב:אני רוצה לציין בלי קשר לדיון ולסימפטיה שאני רוחש לאנשי י-ם פיטר,אלון,שאול, וכל מי שכתב כאן שתרבות הדיון שהתפתחה כאן היא מגוחכת ועלובה אפילו ביחס למדינה ולפורום, מי ששם לב ראה שהתפתח כאן ויכוח בין הערות של שחקני י-ם למחשב בראשו של אורי בלאס, ואם זו לא ההגדרה לסיטואציה קומית אז אני לא יודע מה להגיד. אפשר להשוות את זה למשחק טניס נגד מכונה שמחזירה כל כדור, ובכל זאת לנסות הנחתות חזקות בתקווה שהיריב יגיב..

אין לי מושג למה כתבת את זה. השחקנים הירושלמים הציגו את עמדתם בצורה ברורה מאוד.

אין לי טענות לירושלמים, רק כבוד להם, פשוט מי שמנהל דיון עם אורי בלאס ותוך כדי מנסה להצדיק את עצמו יוצר דיון בין הכדור של הסקווש לקיר שעליו משחקים סקווש, לדעתי זה ממש מגוחך... אורי לא התכוון לייצג את דעתו של שמחון, פשוט ככה יצא. אפשר פשוט להשאיר דיון על ליגה ג' החזקה בעולם וזהו.
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Uri Blass » 03/02/2012 23:46

ברור שאני לא מייצג אף צד.
מי שקורא את ההודעות שלי יכול לראות שלא הסכמתי עם שמחון ובהודעה קודמת כתבתי במפורש שאני מתנגד
לעמדה של שמחון ינאי כפי שאני מבין אותה.

יחד עם זאת מפריע לי שגולשים מחילוקי דעות לגבי נושא כלשהו לשנאה אישית(וזאת לפחות התחושה שנוצרה אצלי שקראתי חלק מהדברים),ולכן הגבתי במידה כלשהי בעד שמחון ינאי וקליסקי,ואני גם מסכים עם תגובתו של יהודה ארנטרוי בעד דני קליסקי(שאיננה בעד ההתנהלות של קליסקי בנושא).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי achi klein » 04/02/2012 21:34

התאפקתי , התאפקתי ולהלן מספר נקודות התייחסות לדברים שנאמרו . כתבתי אותם כתשובה למה שחגי כתב אבל זו בעצם התייחסות לרוב הדברים שנאמרו.

חגי פרנק כתב:מאד כאב לי כל נושא פרוק המועדון הירושלמי שכל כך פרגנתי על האיחוד ב2008.
אני גם אוהב ומכיר את שני הצדדים. הצעתי את עצמי כמתווך אבל הצעתי לא התקבלה. הבנתי שהמון אנשים ניסו לעזור אבל אלון ושמחון היו עקשנים.

ההצעה שלך חגי היתה במקומה ועוררה אהדה רבה ואני מנצל גם את הבמה הזו להודות לך.
הבעיה היתה שהיא הועברה באיחור לנוכח התפתחות הענינים וכבר לא היה מקום לדיון נוסף. אני יכול להעיד על מאמצים כנים וארוכים, (לפחות שתי ישיבות מתישות במשרדי עם שמחון וב"כ והרבה מאד שיחות טלפון), העלו חרס. לא כל הפעילים ראו עין בעין את הניסיונות להגיע עם שמחון לפשרה כלשהי אבל דעת הרוב היתה שמן הראוי לנסות. לשמחון ניתנה הצעת פשרה די מרחיקת לכת ובכל אופן מאד הגיונית אשר נענתה בהצעה נגדית, אשר בלשון המעטה, אכנה אותה מקוממת.

חגי פרנק כתב:לדעתי לאורך על הדרך לא הבנתם מה בעצם רוצה שמחון. שמחון הוא פנסיונר ועיסוקו המרכזי והיחיד(בהתנדבות מלאה) הוא לארגן את הליגות של השחמט בירושלים וקודם לכן גם תחרויות.

אחרי לא מעט שעות שמחון אני יכול להעיד שאני לא מבין מה הוא רוצה.

חגי פרנק כתב:כל מה שהוא רצה לאורך כל החודשים האחרונים זה להגיע ל"שלום בית" ולהתאחד מחדש. נכון שהוא הציב תנאים בלתי אפשריים לפרוק אבל זה בגלל שהוא לא רצה פרוק.

חגי, הצבת תנאים בלתי אפשריים (וזה נכון בעניננו) פירושה הוא חוסר רצון להגיע לפשרה, לשון אחר : להמשיך לריב.

חגי פרנק כתב:לעניות דעתי היה ניתן למצוא דרך לעבוד ביחד לטובת השחמט הירושלמי ולא להיכנס ראש בראש ולגזור על כולם לשחק בליגה ג'.

הדרך הזו היתה גורמת להרבה שחמטאים, מעל הרמות, לעזוב או להיות מתוסכלים, ל"מוות קליני" של השחמט בירושלים ולאפס פעילות נוער.

חגי פרנק כתב:אמרתי את זה כמה פעמים לאלון אבל מסתבר שהיה כאן משבר אמון. לפעמים כשצד אחד רוצה "להתגרש" והשני רוצה "שלום בית" התוצאה בסוף יותר גרועה מהמצב ששני הצדדים מסכימים להתגרש או מסכימים לנסות מחדש.

לגבי האיגוד. כמה וכמה אנשים מהאיגוד ניסו להביא לפשרה ולא הצליחו. הסיבה היא בעמדות הבסיס של אלון ושמחון כפי שהסברתי לעיל.
האיגוד לא יכול ל"העביר" קבוצות ממועדון למועדון. האיגוד כבול לתקנון שלו.
אחד האנשים הבכירים באיגוד הסביר לי שלא יכול להיות מצב שמישהו פותח מועדון חדש, שואב את מרבית השחקנים ומשאיר את המועדון הקודם רק עם חובות.
למועדון ירושלים יש חובות עבר של עשרות אלפי שקלים לאיגוד ולשחקנים והדרך להחזיר אותם הוא מההכנסות של הקבוצות מהטוטו. הקבוצות זה נכס ואי אפשר "לקחת אותן" ולהשאיר את הצד השני עם חובות.

מועדון ירושחמט כיסה מחצית מהחוב לאיגוד ומן הסתם, לפי כל הגיון בריא היה ראוי למחצית הקבוצות.
חובות אחרים, אשר אינם מגיעים לכדי עשרות אלפי ₪ למיטב ידיעתי, אינם מענינו של האיגוד (אשר בהגינותו גם לא התערב בכך יש להעיר).
אולם, משהעלית נושא זה, צריך להדגיש כי ישנה מחלוקת לא מבוטלת כלל וכלל לגבי מחולל החובות האלה. הדרך בה נוצרו החובות, היא,לפחות, חלק מהטענות שיש לפעילים נגד שמחון.

חגי פרנק כתב:כל הדברים האלה לא צריכים לעניין את השחקנים. המנהלים הם שדאגו כל השנים לגייס את התקציבים ולשלם את המיסים והמשכורות לשחקנים הבכירים. צריך רק להבין שאף אחד מהאיגוד לא היה יכול לכפות פתרון. שני הצדדים היו צריכים להגיע לפרידה בהסכמה תוך חלוקת הרכוש וההתחייבויות או לחלופין להסכם חדש על ניהול המועדון.

לצערי בסופו של דבר לא היה הסכם. האיגוד הסכים לפתיחת מועדון חדש תמורת חלוקה לשניים של החוב לאיגוד בלבד(שהוא חלק קטן מהחוב הכללי של המועדון).

אני אמרתי לשמחון שצריך לחלק את ה"רכוש" -> הקבוצות וכן לחלק את החוב אבל הוא הציב תנאים בלתי אפשריים(תשלום מלוא החובות) ולמעשה חזר ואמר שהוא רוצה איחוד מחדש ולא כסף.

חגי, איך אתה קורא למי שרוצה שתישא במלוא החובות ותמורת זה יסכים לחלוקה של הנכס???!!! הרי אין מחלוקת ששמחון לפחות שותף ביצירת חלק מהחובות.

חגי פרנק כתב:שמחון עשה הרבה מאד בשביל השחמט בירושלים במשך יותר משני עשורים וחבל שלא מצאתם דרך לעבוד ביחד. איחוד של כוחות חיובים וחזקים כמו של שמחון, אלון, פיטר, שאול, אחי ואחרים היה יכול להזניק אתכם קדימה וחבל מאד שהפנתם את כל הכוחות אחד מול השני ובכך גזרתם על השחקנים לשחק בליגה ג'.
חבל לי מאד מאד והלוואי והייתי יכול לעשות יותר כדי למצוא פתרון. רבים ניסו ורבים נכשלו ולצערי אף אני כשלתי במציאת פתרון.

אני לפחות יכול להעיד שבאתי למו"מ עם שמחון ללא אמוציות כלשהן. הוא לא חייב לי אגורה, לא פגע בי אף פעם וכו'. אבל, אחרי כמה וכמה ניסיונות הגעתי למסקנה שאין עם מי לדבר והזנקה קדימה עם שמחון היתה בלתי אפשרית. חבל, אני מסכים איתך ומודה לך שוב, אבל לא היתה ברירה.
achi klein
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי pastch » 13/02/2012 10:23

ברשותכם אני אחזיר את הדיון לתחרות עצמה.
ירושלים ט ניצחה 8-0 בסיבוב השני, ופתחה פער של 2.5 נקודות בצמרת. ליגה ב, אנחנו באים!

בנימה אופטימית זאת - אני רוצה לאחל המון מזל טוב לאיגור בירנבויים, ולאשתו, שנולד להם אתמול בנם הבכור :D
pastch
משתמש קבוע

הקודםהבא

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים