ליגה א' הדרים

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

Re: ליגה א' הדרים

הודעהעל ידי hadari » 25/03/2011 08:47

גרדנויץ כתב:שלום חברים,
אתמול היה למועדוני הכבוד לארח את הקבוצה המצוינת עירוני ת"א ע"ש צ'רניאק. ראש וראשון יש לציין את ראש הקבוצה המסור והדומיננטי צבי שוורצברד שממלא את תפקידו בנאמנות טוטלית ואת התוצאות רואים בטבלה שכידוע אינה משקרת...
שלאם, שמוליק, דינס, הדרי ואחרים בקיצור חבל על הזמן.

אל תכתים את שמם של חברי לקבוצה בהזכרת שמי באותו משפט ביחד איתם.

תרומתי לנצחון הגדול של הקבוצה אתמול הסתכמה בכך שלא שיחקתי, ובהתחשב ביכולת שאני מציג לאחרונה זו תרומה שאין לזלזל בה.

אין ספק שמדובר בתוצאה מצוינת מול יריבה שעל הנייר אמורה להיות לפחות שווה לנו, ולא נותר אלא להצדיע לעושים במלאכה, מי בנוכחותו ומי בהיעדרותו, מי במשחקו ומי בקפטניותו!
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ניר דינס » 25/03/2011 13:26

אוקיי ... שמוליק התחייב לפרסם סיקור של הסיבוב האחרון, אבל הוא מעל בתפקידו ולכן אמלא אני את מקומו.
חוב קטן לעניין הסיבוב הקודם, ניצחתי שחקן עם מד כושר הנמוך משלי בכ-500 נקודות, בעדינות, לא משהו שראוי לפרסום
דווקא יריבי ראוי לשבח על כושר העמידה וההתגוננות במצב סבוך.

המשחק של הסיבוב השישי, התחיל בהוראה חדשה, לפיה יש להפקיד את הטלפונים הסלולארים בידיו של צבי.
מאחר ולא רציתי למצוא את עצמי מוגלה לסיביר, (המקום ממנו הדרי כותב אלינו עכשיו) מהרתי לציית.

נסענו לפתח תיקווה בדרך ז'בוטינסקי, מה שאפשר לנו כשעה של התוודאות חברתית נעימה.
עם הגעתי לפתח תקווה, התיישב לשמאלי אדם ממושקף שאינני מכיר, אשר שיחק פתיחה אותה אינני מכיר
ובסוף סיים בתיקו.

מימיני ישב אמן המשחק הפוזיציוני והאיש ששום רגלי אינו מורעל מידי בשבילו, מר יצחקי.
לאחר שזלל רגלים למכביר וגילה דיוק אופייני, נראה יצחקי זכוי למדי. בפעם הבאה שהסתכלתי, ראיתי שעמדתו שפירה
למעט עניין פעוט של חסרון מלכה.
אך לא אדם כיצחקי, יתן לחסרון חומרי פעוט להפריע לו במשחקו ואכן המשחק המשיך, כאשר אני שואל את עצמי
מדוע הוא לא נכנע וחוסך מעצמו את אי הנעימות.
לאחר זמן מה, ראיתי את יצחקי ויריבו לוחצים ידיים, כאשר רציתי לנחם את יצחקי גיליתי שהוא ניצח.

חברי ובכיר שחקני הקבוצה יהודה שלאם עשה מסלול הפוך, כאשר הוא מפסיד רגלי אחר רגלי כל הדרך עד לניצחון.

המשחק שלי בהחלט לא היה ראוי לשבחים שחלק לו ידידי לוחם הצדק עודד
אני תקפתי ושי התגונן בצורה יעילה ואפקטיבית תוך שהוא חומק מכל המלכודות שטמנתי לרגליו
עד שלבסוף שם טיב במזלג פשוט וכך הבסנו את הפתח תקוואים.

בדרך חזרה שמענו ברדיו כי נציגנו הביסו גם את הספרדים והצרפתים ושמחנו עד דלא ידע.
מי שביתו עשוי זכוכית שלא יזרוק אבנים
ומי שביתו אבן שלא יזרוק זכוכיות.
ניר דינס
משתמש קבוע

הודעהעל ידי שמוליק » 25/03/2011 15:21

נקודת המפתח שלי מערב זה היא דווקא דברי שבח לאחד הפתח-תקוואים .
עודד ג. הוכיח שהוא מחליף ראוי לאורי בלאס , הן בניתוח סטטיסטי ( שאכן התקיים גם אמש ) טרם המשחק על תוצאות השחקנים בלוח הראשון ( מאזן מוחץ לטובת שלאם מול יובל הלווינג ) , והן באמירה מסוג "אתם מכסחים אותנו" שנאמרה ( כך לפחות על פי הקפיטן שלנו ) בערך שעה בתוך המשחקים , הרבה לפני שעמדנו אבודים , והפכנו את הקערה על פיה .

מילה טובה גם למועדון פ"ת , תנאי משחק הולמים ( פיצלו את מפגשי הליגה ל-3 חדרים שונים , על מנת שלא יווצר ברדק ) , כיבוד קל ושתיה לאורך הערב . כל הכבוד !

המשחק שלי היה ממש הזוי . בסופו של דבר שיחקתי די טוב , פרט למסע אחד נוראי - שבו שמתי מלכה במצב עדיף במקצת . המשכתי לשחק עם צריח וחייל בלבד תמורת המלכה , היריב התחיל לשגות ( פיספס מט פשוט ב-2 , החליט לתת קצת חומר בשביל לפשט וכו' ) , והתחלתי לפתח כלים ( באיזור המסע ה-25 ... ) ולקבל יוזמה , שהסתיימה בלכידת המלכה של היריב ובכניעה שלו .

ניר , ג5 שניתחנו עבורי אכן זוכה . המחשב ממליץ ללבן לעבור לסיום עם 2 רגלים פחות . לא ברור לי איך לא ראיתי מסע כל כך פשוט , וזאת למרות שחשבתי זמן רב על אותו המסע ( זה אותו המסע שלקחתי עם המלכה ב-ז2 , וחישבתי כל מיני הסתעפויות שונות ומשונות ) .

רונן שטירקמן היה שחקנינו בלוח הרביעי . יש לציין את המשמעת הקבוצתית שלו ( הבחור מסיביר שומע ?! ) שהסכים לתיקו בחזרה על מסעים כאשר אנו מובילים 0-2 , על מנת להבטיח ניצחון קבוצתי ( יש לציין שלא ראיתי את העמדה שלו באותו שלב ) .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי hadari » 26/03/2011 20:12

ניר דינס כתב:חוב קטן לעניין הסיבוב הקודם, ניצחתי שחקן עם מד כושר הנמוך משלי בכ-500 נקודות, בעדינות, לא משהו שראוי לפרסום
דווקא יריבי ראוי לשבח על כושר העמידה וההתגוננות במצב סבוך.

התוצאה כשלעצמה היתה כאמור די צפויה, אלא שבחברך הגולה הוטחה האשמה שאין חמורה ממנה (זולת כמובן אי-התייעצות עם הקפטן במקרה של הצעת תיקו): הוא חשוד כפנטזיונר חסר תקנה הבודה ממוחו הקודח סיפורי מעשיות שלא היו ולא נבראו. אי לכך ולצורך הוכחת הצונאמי שאכן התרגש עלינו באותו מפגש אתה מתבקש לכל הפחות לפרסם את העמדה לפני פ:ה5!!!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? היה סמוך ובטוח שימצא כבר הפורומיסט החרוץ שיפרסם ניתוח מפורט לעייפה של העמדה תוך שהוא מסתמך על הערכות מחשב כאלה ואחרות.

ניר דינס כתב:המשחק של הסיבוב השישי, התחיל בהוראה חדשה, לפיה יש להפקיד את הטלפונים הסלולארים בידיו של צבי.
מאחר ולא רציתי למצוא את עצמי מוגלה לסיביר, (המקום ממנו הדרי כותב אלינו עכשיו) מהרתי לציית.

אין ספק שחוסר המשמעת בקבוצה נותן את אותותיו. בצבא אומרים "זה מתחיל בכפתור פתוח ונגמר בפליטת כדור", וכל אחד יכול לעשות את ההקבלה ולהבין את גדול האסון העלול להתרחש במידה ולא נקפיד על כללי משמעת נוקשים בקבוצה קלה כבחמורה. נדמה לי שלא רחוק היום בו יפורסם קובץ הפקודות השלם, עשרת הדיברות לשחקן עירוני ת"א ע"ש צ'רניאק שילוו אותנו בכל אשר נלך ואותם נחקוק כמובן על לוח ליבנו.

ניר דינס כתב:עם הגעתי לפתח תקווה, התיישב לשמאלי אדם ממושקף שאינני מכיר, אשר שיחק פתיחה אותה אינני מכיר
ובסוף סיים בתיקו.

מדובר ברונן שטריקמן (ולא שטירקמן או כל עיוות אחר) האגדי, חברי משכבר הימים ואחי למסטינג. בעיקר זכורים לי מימי שירותנו הצבאי הפעמים בהן ניתחנו בע"פ בזמננו החופשי עמדות סבוכות לאוזניהם המשתאות של שאר חברינו למחלקה. אם פעם היינו מחליפים זה את זה בשמירות הרי שכפי שאתם רואים המסורת נמשכת, ובהיעדרי נקרא לדגל האיש למשימות מיוחדות והשיג תוצאה שהיא לבטח לא גרועה יותר מהתוצאה שהייתי משיג במקומו. אין לנו על מי לסמוך אלא על חברנו שבגבעתיים!

ניר דינס כתב:בדרך חזרה שמענו ברדיו כי נציגנו הביסו גם את הספרדים והצרפתים ושמחנו עד דלא ידע.

אני לא יכול שלא לחשוב על נציגינו בגולה ולתהות האם גם הם שמעו ברדיו בדרך חזרה הביתה על נצחונה הסנסציוני של עירוני ת"א ע"ש צ'רניאק ושמחו על כך עד דלא ידע...

בטרם אחזיר את השידור לאולפן אברך שוב את חברי לקבוצה על ההישג, בעיקר את שמוליק שבעמדה אבודה בכל קנה מידה עשה במלכת היריב מעשה אחשוורוש בעשרת בני המן, ולא אפסח כמובן על מועדון פ"ת שאחרי 2000 שנות זכה לאכסניה ראויה והצטרף בכך למספר לא גדול של מועדונים המציעים לבאים בשעריהם תנאי משחק משופרים.

אריאל הדרי, סיביר
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי גרדנויץ » 27/03/2011 16:37

שמוליק כתב:נקודת המפתח שלי מערב זה היא דווקא דברי שבח לאחד הפתח-תקוואים .
עודד ג. הוכיח שהוא מחליף ראוי לאורי בלאס , הן בניתוח סטטיסטי ( שאכן התקיים גם אמש ) טרם המשחק על תוצאות השחקנים בלוח הראשון ( מאזן מוחץ לטובת שלאם מול יובל הלווינג ) , והן באמירה מסוג "אתם מכסחים אותנו" שנאמרה ( כך לפחות על פי הקפיטן שלנו ) בערך שעה בתוך המשחקים

תודה על דברי השבח! בחלומותי הורודים ביותר לא האמנתי שאזכה אי פעם בתואר הרם והנכסף "מחליף ראוי לאורי בלאס"...
גרדנויץ
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 07/04/2011 23:31

דברי השבח של עודד על קבוצתנו , נתנו לנו פוש גם לשבוע זה וניצחנו הערב 1-3 את נתניה ו' .
שלאם ניצח די בקלות בלוח הראשון , הדרי ואני עם ניצחונות יותר קשים בסיום בלוחות 2-3 .
לוצוב לצערנו שגה קשות והפסיד בלוח הרביעי .

יש לציין שהיינו בהרכב חסר משהו , ללא עמוד התווך של הקבוצה - ניר דינס .

עלינו למקום השני , נקודה וחצי לפני הרצליה .
בשבוע הבא יוצאים למשחק חוץ קשה בנתניה , מול מוליכת הליגה , שניצחה עד כה בכל משחקיה .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי hadari » 08/04/2011 01:05

בחששות כבדים התייצבנו היום למשחק מול נתניה ו' במסגרת הסיבוב השביעי. הקבוצה היתה צריכה להתגבר הן על היעדרו של האס שלנו ניר דינס והן על אי-העדרותי שלי, שהרי אי-העדרות כזו מסיבובים קודמים כבר הסבה די והותר נזק לקבוצה. ובכל זאת, איכשהו השגנו את התוצאה הצפויה וניצחנו 1:3 קבוצה שאמנם על הנייר פחות טובה מאיתנו.

בלוח הראשון זכה מיודענו שלאם להטבה לא שגרתית: יום עבודה מקוצר. הנ"ל פירק את יריבו ללא תנאי (ועוד בשחור) וכבר אחרי שעה וחצי הדפיס כרטיס ונעלם.

בלוח השלישי התקשה שמוליק בפתיחה ובשלב מסויים סידר את קציניו הבכירים לאורך השורה השמינית כחיילים במשמר כבוד. למרות שהלבן לא נחשד בניסיון ליוזמה חזקה מדי נראה היה כי שמוליק מתקשה לעבור את החצי, אך כדרכו של צרפתיסט עמדתו השתחררה כמו קפיץ ואט אט השתלט שמוליק שלנו על מרכז השדה, לא לפני שסירב להצעת תיקו נדיבה של יריבו מבלי להתייעץ עם הקפטן ובכך הסתכן בהגליה. מכאן היתה הדרך לנצחון סלולה, ואנחנו כבר ב 0:2.

בלוח השלישי השגתי את נצחון הבתולין שלי בליגה השנה, במשחק שאני בספק רב אם ראיתם כמותו. מה לא היה לנו במשחק שלי? משחק שוטף, דינמי, הרמוני, יצירתי, משחק עמדתי משובח לצד הנחתת מכות טקטיות שובות עין - את כל זה לא היה במשחק שלי. לעומת זאת התבנקרות משמימה (במובן מסוים של שני הצדדים, יש להודות ביושר), פחד משתק מנטילת סיכונים, משחק חסר דימיון והחלפת כלים סיטונאית לצורך מעבר לסיום עדיף - כל זה היה גם היה. אם אתם מחפשים את המקביל למשחק שלי מעולם הכדורגל אז זה הכי רחוק מהרביעיות והחמישיות של ריאל, ברצלונה ושאלקה השבוע, יותר משהו כמו 0:1 מפוהק בין שתי קבוצות מרכז טבלה בישראל שבקושי מסוגלות להניע כדור. אפילו כשלא היה ספק שהסיום זכוי טכנית עוד התרוצצתי לשווא עם הכלים הלוך ושוב בניסיון למצוא את הדרך הבטוחה ביותר למטרה, בעוד חברי לקבוצה מתקשים להאמין שהנה הנה קורה הנס ומחכים לשלב שבו אבעט שוב בדלי. אין ספק, גאווה גדולה אין מהמשחק הזה, אבל תוצאה טובה יש ובתקופה הזו גם זה לא מעט עבורי. אחרי כל המרורים שאכלתי השנה בליגה מגיע גם לי קצת חרוסת...

את שרביט המועד התורן העברתי אחר כבוד ללוצוב שנחשב תמיד למניה בטוחה, שיחק בלבן מול יריב עם שם של וודקה הנחות ממנו בכ 200 נקודות מד כושר ועובר על כל עקרון אפשרי בפתיחה מבלי לפסוח על אף אחד. לכאורה, כל התנאים הדרושים להשלמת 0:4 חלק, אך לוצוב כנראה שם כלי בשלב מסוים והשאר כבר היה חסר סיכוי.

עם השלמת הניצחון "רצנו לטרנזיסטורים" (כמו שאומרים בשירים ושערים) ריצה שלא נראתה כמותה מאז שער האליפות של ערן זהבי בטדי והציפיה הדרוכה לשריקת הסיום בבלומפילד. כל זאת על מנת לברר כמובן את תוצאות משחקיהן של יריבותינו לצמרת. במשחק היחידי שעודכן באתר האיגוד נכון לאותו זמן התברר שהקבוצה הבכירה של נתניה ניצחה מינימלית את הרצליה, נצחון שעל משמעותו עבורנו שוקדים בשעה זו טובי המומחים.

ממש לפני שהתפזרנו שמחים וטובי לב לביתנו נזכר הקפטן צבי שוורצברד שהטלפון שלי נשאר אצלו, וזאת על פי הנוהל החדש שיושם לראשונה בפ"ת בסיבוב הקודם והביא לתוצאות פנומנליות. אני מודה לקפטן על עירנותו ועל כך שחסך לי סוף שבוע של ניתוק מהעולם.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי hadari » 08/04/2011 01:41

והרי ידיעה שהתקבלה זה עתה: המלאבסים הוציאו את העצבים על טייבה, היו לקבוצה הראשונה השנה בליגה א' הדרים שמנצחת מקסימלי ונצמדו לצמרת בטווח ראיה מהמקום השני שמוביל למבחנים.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 08/04/2011 08:46

ראשית כל נציין שגם הרצליה ניצחה כבר מקסימלי העונה ( את יריבתנו מאתמול ) .
הניצחון המקסמלי של פ"ת מסבך קצת את העניינים , לפחות נווה צדק סייעו לנו ובלמו את אטיוד .

אם נמשיך במונחי הכדורגל , "הפגרה לא באה לנו טוב" , לאחר 3 ניצחונות רצופים של 1:3 ומעלה .
בשבוע הבא "קרב על 6 נקודות" מול המוליכה .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי ניר דינס » 13/04/2011 07:32

אני מנצל את 5 דקות ההפסקה היומית שהוקצבו לי במחנה האימונים הקבוצתי הנמצא בבונקר סודי אי שם בתל אביב.
לאור המשחק החשוב מול קבוצת חסידובסקי - נתנייה האיימתנית, מצויים כלל חברי הקבוצה במחנה אימונים כפוי
כאשר בכל בוקר אנחנו נדרשים לשיר את המנון הקבוצה ולבהות בשנאה במפת העיר נתניה.

כולם פה, לרבות הדרי, שהורשה לשוב מסיביר, בזכות טוב ליבו של המנהיג הנערץ.

ניר דינס, אי שם.
מי שביתו עשוי זכוכית שלא יזרוק אבנים
ומי שביתו אבן שלא יזרוק זכוכיות.
ניר דינס
משתמש קבוע

הודעהעל ידי hadari » 29/04/2011 00:43

הערב אירחה נתניה של החסידובסקים האימתניים את קבוצתנו הצנועה למה שיכול בהחלט להיחשב כ"משחק העונה". החסידובסקים באו במטרה להבטיח מעשית את העליה, או לכל הפחות לשפר עמדות לקראת משחקם מול פ"ת בסיבוב האחרון, ואילו אנו מצדנו לא כל כך ידענו מה אנחנו רוצים, כשמצד אחד מפנטזים על נצחון ואולי על ניסיון לגנוב את המקום הראשון בסיבוב האחרון, ומצד שני מסתכלים בדאגה למטה לראות שאף אחד לא מתקרב ומסכן את מקומנו השני.

דרכנו לעיר היהלומים ארכה כ 45 דקות ברוטו והתחלקה, כמו כל דבר בצבא ל-3 חלקים (פחות או יותר שווים באורכם): בחלקה הראשון יצאנו למסע רגלי מפרך ממרכז מרק לכיוון הרכב של צבי. לרגע היה נדמה כאילו הוחלט פשוט ללכת עד נתניה ברגל ולא סיפרו לנו, אך אחרי דקות ארוכות של מתח כשגם ארובות השמיים לא חסות עלינו הגענו בשעה (ר)טובה ומוצלחת אל החניה המרוחקת. השליש השני של המסע כלל נסיעה לאורך כביש החוף, במהלכה סיפק לנו צבי משוב מפורט על נהגיהם של כל כלי הרכב שנצפו בדרך. כמו כן כלל חלק זה ניווט מוצלח של עבדכם הנאמן בתוך העיר נתניה עד ההגעה למחוז חפצנו. נו, לפחות לנווט אני יודע כמו שצריך. החלק השלישי והאחרון הוקדש לניסיונות נואשים משהו של צבי להחנות את רכבו ברוורס בינות שני רכבים צמודים, כשגם המדרכה נחשבת לחלק ממרחב התמרון הלגיטימי ותודה לאל שלא מה שמעבר לה.

בלוח השני הדגמתי את הגרסה השחמטית ל"אוי, דווידוביץ'!", פחות משבוע אחרי הופעתו התורנית של המקור. אחרי הכנה תאורטית מדוקדקת על מנת להימנע מהמבנים אותם אני משחק בד"כ וידועים היטב לשחקני היריבה, הפתעתי בשחור את מיכאל חסידובסקי בנוסח אחר הפעם. הוא שיחק את הפתיחה די מהר, ובמסע ה-11 שומו שמיים, הקריב כלי. כן כן, אתם קוראים טוב, אין צורך לרוץ להביא את המשקפיים, לשפשף את העיניים בתימהון או להזעיק את טכנאי המחשבים הקרוב למקום מגוריכם: מיכאל חסידובסקי הקריב כלי. אני מצדי התגוננתי בקור רוח שהפתיע אפילו אותי, החזרתי את הכלי מעמדת כח והלכנו לסיום בו הנחתי שיש לי יתרון מסוים, ובכל מקרה לא אמור להיות נחות. אמנם עכשיו מתברר שריבקה לא כל כך מיישרת קו עם ההערכה שלי ונותנת יתרון יתרון ללבן דווקא, אבל עזבו אותה זאתי, מי היא בכלל. ואז מעשה שטן שמתי כלי: בלי דוחק זמן, בלי פזיזות (יותר מ 10 דקות מחשבה על המסע המפסיד) ובלי כלום, סתם התפצרות טהורה, זכה, חפה מכל תירוץ או נסיבה מקילה ומבזה באופן מיוחד, ואני אחד שיודע ביזיונות מהם. השאר היה טכני עבור החסידובסקי, אבל את ההפתעה האמיתית הוא שמר לי לאחרי המשחק: התברר שההקרבה היא תאורטית וידועה ששוחקה לראשונה במשחקו של אקס-אלוף העולם דאז, ההולנדי מקס אייבה אי שם בשלהי שנות ה-30. אם כדי להימנע מנוסחים המוכרים היטב ליריב אני מפתיע אותו בנוסח אחר, ועדיין (כשאני מוכן והוא לא!) הוא מנווט אותנו להקרבה תאורטית שהוא מכיר ואני לא - אז באמת צריך להסיר את הכובע בפניו, נראה שמדובר במאגר משחקים מהלך וזה בכלל לא דבר של מה בכך.

בשולחן הרביעי קיבל דינס הצעת תיקו מפתה ביציאה מהפתיחה, ובהתאם לפקודות הזעיק בו במקום את הקפטן והשאיר בידיו את ההתלבטות. צבי החליט כנראה שמדובר בהצעה שאפשר וצריך לסרב לה, אי לכך המשיכו השניים לשחק עד שבסיום נוכחו לדעת שכנראה לא יצאו מהמשחק עם יותר מתיקו ולחצו ידיים.

בשולחן השלישי שמוליק לא הצליח לקבל כלום בפתיחה, בהמשך שיחק כנראה מתחת לרמתו הרגילה ורשם הפסד ליגה ראשון מזה כשנתיים.

בשולחן הראשון הצליח שלאם לקבל יתרון מול ארנולד חסידובסקי. לרגע חשבנו שביום בו חסידובסקי הבן מקריב כלי אולי שעת רצון היא ואולי ברגע קטן של חסד יתכן ומשחק של האב יסתיים בהכרעה. אך האחרון היטיב להתגונן וסיים בתוצאה השכיחה אצלו.

לסיכום הפסדנו 1:3, תוצאה שלמען האמת משקפת פחות או יותר את יחסי הכוחות וההבדלים ב(מד ה) כושר הנוכחי. באותו אולם רמסה פ"ת את נתניה ו' 0:4 ועברה אותנו, כשלרשותה 23 נקודות לעומת 22 שלנו. נצחון מקסימלי (שלישי ברציפות, דבר שספק אם יש לו תקדים!) של פ"ת על נתניה של החסידובסקים (שלזכותה 27.5 נקודות) בסיבוב האחרון יתן לה את הכרטיס לארצית, אבל צריכים לקרות דברים לא סבירים כדי שקבוצה שצברה 3 הפסדים אישיים בלבד בכל העונה תצבור 4 כאלה בערב אחד. עוד בקרב על המקום השני נמצאת הרצליה שסיימה בתיקו 2:2 עם נתניה ב' (על 3 לוחות, נתניה הופיעה עם 3) ולזכותה 21.5 נקודות, ואם אטיוד רמת גן ניצחה היום בתוצאה גבוהה את טייבה אז אולי גם להם יש סיכוי מסויים להתמודד על המקום השני (התוצאה לא מופיעה נכון לעכשיו באתר האיגוד).
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 29/04/2011 14:39

לא יודע אם התכוונת לכך או שלא , אבל גם ה-"אוי, דווידוביץ'!" האחרון היה במשחק נגד נתניה ...
כל הכבוד לנתניה , אשר עולים ליגה בצדק גמור . קבוצה יציבה ברמות מפחידות כמעט .

אטיוד מנצחים על האפס את טייבה .
4 קבוצות נאבקות על המקום השני .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי hadari » 13/05/2011 15:43

את הדרמה שהתחוללה אמש בסיבוב הנעילה של ליגה א' הדרים לא יכול היה איש לחזות, החל מקוראים בקפה וכלה בסטטיסטיקאי מיודענו אורי בלאס.

רצה הגורל ולכל המשחקים בסיבוב האחרון היתה משמעות רבה לגבי זהות הזוכות/המפסידות הגדולות במקומות הקריטיים. המצב ערב הסיבוב האחרון היה כדלקמן:

1. נתניה ע"ש לגון (להלן: "החסידובסקים") 27.5
2. פ"ת 23
3. ת"א 22
4. הרצליה 21.5
5. אטיוד ר"ג 21
6. נו"צ 18
7. נתניה ב' 16.5
8. אס"א 13.5
9. נתניה ו' 7
10. טייבה 6

בשבועיים האחרונים התכנסו טובי המומחים, הסטטיסטקאים וגורמי המודיעין לסיעור מוחות בכדי לשרטט תרחישים אפשריים לסיבוב הנעילה, שהרי כבר לא היינו תלויים בעצמנו וברור היה שאם וכאשר נעשה תוצאה טובה עדיין נצטרך עזרה מידידים, אפילו מכמה וכמה ידידים. על פי כל ההערכות ובהתחשב בעובדה שהיריבה (נתניה ב') לא פראיירית הגם שאין לה כבר על מה לשחק, הנחנו שנצחון של 1:3 הוא תוצאה טובה שיש לשאוף אליה. במצב כזה היינו מגיעים למבחנים מהמקום השני רק בהתקיים התנאים הבאים:

1. שפ"ת לא תנצח קבוצתית את החסידובקים - הנחה שלא היה ברור אם היא סבירה או לא
2. שאטיוד לא תנצח על האפס את אס"א - הנחה סבירה למדי
3. שהרצליה לא תנצח 3.5 ומעלה את חברינו מנו"צ - הנחה שאף היא סבירה למדי

לאור יכולתי המחפירה לאורך השנה בכלל ובסיבוב האחרון בפרט, לאור מורכבות העניינים ולאור הרקורד המוכח שלי במשימות ריגול והעברת מידע חשוב בזמן אמת, הוחלט בעצה אחת עם קפטן הקבוצה צבי שוורצברד לשלוח אותי דווקא לפ"ת למשחקה על הקבוצה המקומית מול החסידובסקים וזאת כאמור על מנת להעביר נתונים עדכניים שאולי יסייעו לחברי לקבוצה. כך קרה שכמעט שנה אחרי משימת הריגול האחרונה שלי

http://www.herzliyachessclub.com/module ... 6a8f2#2276

מצאתי עצמי בשעת ערב במועדון החדש והמדוגם של פ"ת מחזיק אצבעות לחסידובסקים ומוכן לעלות בכל רגע נתון מול גורמי ביון בכירים הנמצאים אי שם בחדר הבקרה של מרכז מרק. החסידובסקים היו זקוקים לחצי נקודה בלבד בכדי להבטיח מתמטית את עלייתם לארצית, ולכן הספקולציות דיברו על כך שיבואו בהרכב משני או אולי אף יגדילו לעשות ויסגרו עם יריביהם דיל על בסיס "הכל כלול", אם אתם מבינים למה אני מתכוון (כמו שאומרים הסוחרים בקאווסאן בבנגקוק, "good for me good for you"). כך לדוגמא נצחון (לפ"ת) של 1:3 למשל היה משרת היטב את האינטרס של שתי הקבוצות בצורה עילאית, אך כל הספקולציות התבררו כלא נכונות: החסידובקים באו בהרכבם החזק ביותר, ונראו נחושים להשלים מאזן נדיר של 9 נצחונות קבוצתיים ב 9 מפגשים. עם הגיעי למקום מסתמנת תמונה טובה למדי מבחינת נתניה (וגם מבחינתנו): בלוח הרביעי פרידקובסקי עם רגלי יותר ועמדה מבטיחה, גם חסידובסקי הבן בלוח 3 ביתרון, עמדתו של קולוס מבוצרת היטב בלוח 2 וכמובן חסידובסקי האב בלוח ראשון עם הפאוץ' בהצלב נראה חדור רוח קרב ונחוש מאי פעם לסיים בתיקו סיום שווה. הפתח תקוואים היו מודעים כנראה לגודל השעה ולכן להערכתי יתכן וניסו לנצח בכל מחיר. עד מהרה משלים חסידובסקי הבן את המלאכה מול סולן (ומאזן נדיר של 9 מ-9!!!), ואילו חסידובסקי האב מציע תיקו בעמדה ששום תוצאה אחרת לא סבירה בה ונדחה ע"י הלווינג. העניינים מתחילים להסתבך כשחסידובסקי מכניס צריח לשביעית במה שנראה כפעולה הנועזת ביותר שלו בעורף האויב מזה עידן ועידנים, ואז, משום מקום הוא תופס את יריבו בהקרבת טיב לא מסובכת בעקבותיה הוא מפשט לסיום רגלים זכוי, ולפתע הוא נראה שומו שמיים בדרך לנצחון (!!!!!!!!). בינתיים אני מקבל עדכון שבמרכז מרק התוצאה היא 1:1 אחרי נצחון של שלאם והפסד של אלי עמית, וכמו כן דווח לי שעל פניו תוצאה של 1:3 שם נראית כלא ריאלית ויש לקוות שנצליח לנצח מינימלי. בעקבות תבוסתה המסתמנת של פ"ת מול נתניה אני מנחה את הסוכן שמעבר לקו שאין צורך להתאבד במשחקים הנותרים ושבמצב מסוים יתכן וגם פחות מ 1:3 יספיק, מנתק וחוזר חיש קל לאולם המשחקים לחזות בפלא המסתמן בלוח הראשון. מספר דקות חולפות, קולוס מסיים בתיקו בלוח שני אחרי שישה משחקים של הכרעות, בעוד חסידובסקי האב ממשיך עקב בצד אגודל כל הדרך אל הנצחון. שמוליק מדווח לי ב SMS שתוצאת הסיום של המפגש ביננו לנתניה ב' היא רק 2:2, ואילו אני בתגובה מסמס לו באצבעות רועדות את ה SMS ההסטורי "חסידובסקי האבא זוכה! אומר שנית: חסידובסקי האבא זוכה". לרגע הועלתה הסברה לפיה לכשתעודכן תוצאת משחקו של חסידובסקי באתר האיגוד יקרוס האתר כמגדל קלפים, שהרי לא ברור אם המערכת תומכת בתוצאה הבלתי שגרתית ההולכת ומסתמנת. גם בלוח 4 העניינים בדרך להתבהרות סופית כשהשחור עובר לסיום רגלים זכוי, ולכן נראה שגם עם 2:2 אנחנו אמורים לסיים לפני פ"ת, מה שמעביר אותנו לשלב הבא במבצע, עליו מופקדים כוחותינו בת"א: הגעה מהירה למרתף של אס"א כדי לוודא שאטיוד לא עושה תוצאה טובה מדי (לא יותר מנצחון מינימלי), כשבמקביל אנו כוססים ציפורניים בהמתנה לתוצאה מהרצליה, שאם לא תנצח קבוצתית את נו"צ תותיר אותנו במקום השני. כרבע שעה מאוחר יותר מגיעה הבשורה מאס"א: 2:2 לאטיוד בבונקר של שורק, והעיניים נשואות עתה להרצליה בתקווה שחברינו מנו"צ יעשו עבורנו את העבודה, ימנעו מהקבוצה המקומית את הנצחון ויסייעו לנו להעפיל לשלב המבחנים. אלא שאז, דווקא כשנראה היה שכל הניסים קורים והנה הפאזל הולך ומתחבר לו אט אט, התקבלה הבשורה לפיה הרצליה כבר ביתרון של 0:2 אחרי שנו"צ הופיעה עם 3 שחקנים בלבד, וצריכה תיקו אחד בשני המשחקים הנותרים כדי להבטיח את המקום השני. הרצליה שלא ידעה כנראה על התוצאות בשאר המגרשים לא לקחה צ'אנסים והשיגה עוד נקודה וחצי בדרך לנצחון גדול 0.5:3.5 ועליה למבחנים על חשבוננו. יצויין נצחונו של אילן ליעד על ארנון חלמיש בדרבי המצטיינים בלוח השני.

נדמה לי שהשיר הבא מהווה סיכום ממצה של ארועי הסיבוב האחרון:

http://www.youtube.com/watch?v=XCh-KzBDvi4

קיבלנו סיוע מכל כיוון אפשרי רק לא מעצמנו ומנו"צ שהיא בשר מבשרנו. אין לנו שום סיבה להרגיש מקופחים כי בסיכומו של דבר מי שלא עושה את המוטל עליו אל לו לצפות שאחרים יעשו עבורו את העבודה. אנחנו לא הצלחנו לנצח; פ"ת הלכה על כל הקופה ואכלה אותה; אטיוד שמטו בונוס אי שם במעמקי האדמה; ולכן אך טבעי הוא שהקבוצה היחידה שעשתה את המוטל עליה ברגע האמת היא זו שתעלה למבחנים.

ברכות לנתניה על עליה מוצדקת מאין כמוה. לקבוצה 3 הפסדים אישיים בלבד בכל העונה, שחקנים יציבים וחלוקת תפקידים ברורה: חסידובסקי הבן אחראי על הבאת הנקודות, חסידובסקי האב אחראי על הבאת חצאי הנקודות והשאר עושים כמיטב יכולתם שהתבררה כרבה מאד: קולוס עם 4.5 מ 7 בלוח 2, ופרידקובסקי שסיים עם 7 מ 8 ללא הפסד בלוח 4.

ברכות כמובן גם לידידי ממועדון הרצליה על העליה למבחנים, אם כי בסוגריים מוכרחים לומר מילה על שתי היעדרויות מולם בשני הסיבובים האחרונים שהותירו טעם חמצמץ. לזכותם של ההרצליינים יאמר שהם לא אשמים במחדלי יריבותיהם (ככל שהיו כאלה) ועשו את המוטל עליהם.

לסיכומה של עונה למרבית שחקני הקבוצה היתה עונה סבירה ומעלה כשלכל אחד משחקני המפתח אצלנו בקבוצה היתה מעידה אחת: שלאם מעד רק מול הרצליה; שמוליק מעד רק מול נתניה של החסידובסקים; דינס מעד רק בסיבוב האחרון מול נתניה ב'; ואילו אני מצדי מעדתי רק מול נתניה ו' כשניצחתי בפעם היחידה במשחק משמים, ויצרתי "הפרעה" נקודתית בגרף התוצאות שלי.

אולי בשנה הבאה...
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 13/05/2011 17:17

השבת בפתח , אז אתמצת .
ברכות לנתניה על עלייה מוצדקת מאין כמוה ( 6 נקודות הפרש מהמקום השני ) , ולהרצליה שניצחו מדי שבוע קבוצות עדיפות עליהם "על הנייר" . ראוי לציון ליעד אילן עם 6.5/7 בלוח השני .
בואו נגיד שאם טרם הסיבוב הייתי צריך לדרג את סיכויי הקבוצות ( 4 במספר ) הנלחמות על המקום השני , הייתי מדרג את הרצליה אחרונים , אך בעוד כל ה-3 האחרות פישלו והשיגו תוצאות רעות למדי , הרצליה נתנו בראש לעוד קבוצה עדיפה , והעפילו למבחנים בצדק ( נאחל להם הצלחה כמובן ) .

סקירה נוספת של האירועים המסעירים בסיבוב האחרון , וסיכום עונה - במוצ"ש .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי שמוליק » 15/05/2011 00:45

מבט נוסף לאירועי הסיבוב האחרון :

שיחקנו מול נתניה ב' , קבוצה צעירה ומוכשרת ( 3 משחקניה נערים ומטה ) .
הדרי התרשל בתפקידו והגיע באיחור רב למשחק המקביל בפ"ת , כך שנקודה לשיפור היא הזרמת המידע הלוקה בחסר מהסוכנים הביתה .
שלאם זכה ראשון ( בשחור נגד מתן פולג ) , לאחר שקיבל הקרבת כלי מעניינת של יריבו , והצליח להדוף את היוזמה ולעבור לסיום קל .
בלוח השלישי גיא מוס זכה בצורה די משכנעת נגד אלי עמית , שהקריב כלים למכביר , ללא תועלת ברורה ( לי לפחות ) .
כאן כבר קיבלנו דיווחים מעודדים מפ"ת , אבל המצב אצלי ( די שווה , לאחר שבזבזתי עדיפות גדולה שהשגתי בפתיחה ) ואצל ניר דינס בלוח הרביעי ( הוביל ב-2 טיבים בסיום , אך ליריבו זוג רצים חזק ורגלי מאיים מתקדם ) לא הכי ברור , וה1-3 המיוחל נראה די רחוק .
בלית ברירה התחלתי לתזז את יריבי ( דוד עפגין ) הלוך ושוב , בתקווה שהוא יפול לאיזו מלכודת ( מה שאכן קרה ) , והצלחתי לקחת כלי ולזכות בסיום ( שלכל אורכו , קפטן הקבוצה ממוקם ליד שולחני , ושרוי במתח רב , כולל במצב של צריח+רץ+6 רגלים , מול צריח+רגלי בודד ) .
לצערנו , דינס בחר שלא להחזיר חלק מהחומר העודף , ויריבו ( מונטיאנו ) הצליח לקדם את הרגלי עד להכתרה ולכניעתו של דינס האגדי , שפירושה 2-2 , שמשאיר לנו סיכוי נמוך לסיים במקום השני ( כתלות בהתפתחויות האחרות ) .

בשלב זה קיבלתי מהדרי את ה-SMS ההיסטורי על תוצאת הלוח הראשון בפ"ת , וקפטן הקבוצה ואנוכי בחרנו לסור למועדון אס"א ת"א ( המרוחק 1.5 קילומטר ממשכננו הביתי ... ) , ולבדוק את מעללי הקבוצה המקומית נגד אטיוד ר"ג ( אחת מיריבותינו ) .
במהלך דרכנו הדרי מעדכן על ניצחון גדול לחסידובסקים נגד פ"ת , שמשאיר אותנו בחיים . לאחר התלבטות היכן לחנות , ואיך להיכנס למתחם בשעה שכזו , אנו מגיעים לשער הראשי , שלמרבה הפתעתנו נעול . בעוד צבי מתכנן טיפוס על הגדרות , אני מזהה אנשים בפנים , ולמזלנו לאחד מהם היה מפתח , מה שחסך מאיתנו פעילות ספורט אתגרית באמצע הלילה . אנו צועדים בזריזות למועדון , ופוסחים באלגנטיות על פני מספר שחמטאים מקומיים . כשאנו מס' מטרים מהמועדון , נשמעת חריקת דלת , ומסתבר שברגע זה המועדון ננעל ( ע"י עובד מהמתחם שלא קשור לשחמט ) , ואין איך לברר את התוצאה ... חיש מהר אנו ממהרים לשאול בשלומם של אלו שפסחנו עליהם מקודם , ומתשאלים אותם לגבי התוצאה . 2-2 הם אומרים , מה שממצב אותנו מעל אטיוד .

עד כאן הסיורים לערב זה , חוזרים הביתה ומנסים להתעדכן טלפונית / באתר האיגוד על מעללי נווה צדק ( שלא מחזירים הודעות עם עדכונים במהלך המשחק - חוצפה ! ) בעיר החוף הרצליה . העידכון היה רע ומר , מה ששולח את הרצליה למבחנים , ואת הדרי ואנוכי לפסטיבל מספרי הסיפורים ...
שמוליק
משתמש חסר חיים

הקודםהבא

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד