ליגה א' הדרים

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

ליגה א' הדרים

הודעהעל ידי hadari » 15/01/2011 16:47

הליגה יצאה לדרך ביום חמישי האחרון.

עוד בטרם החלו המשחקים עלינו (עירוני ת"א ע"ש צ'רניאק) ליתרון 0:1 כשהתברר שאי הבנה בין שחקני הקבוצה היריבה (נו"צ) גרמה להם להופיע עם שלושה שחקנים בלבד.

בלוח השני השוויתי בשחור די במהירות מול ארנון חלמיש, וכשיצאנו מהפתיחה ביצעתי מהלך קבוצתי מפוקפק (לפחות בשלב זה של ההתמודדות) וניסיתי להשיג יתרון בכח באמצעות הקרבת טיב שטיבה (מן משחק מילים שכזה) טרם התברר. החושים שלי אומרים שההקרבה דווקא לא היתה רעה, אבל בהמשך לא דייקתי (אני עדין עם עצמי) ונאלצתי להיכנע במהירות.

בלוח הראשון שיחקו שלאם וסרטנה משחק כל כך מטורף שאפילו משחק ממוצע של בר-אור עשוי להיחשב לידו כסולידי (אגב, הקורא אורי בלאס מוזמן לחשב מהי ההסתברות ששמם הפרטי של שני שחקני הלוחות הראשונים בקבוצה אחת יהיה ארנון). במשך לפחות חצי השעה האחרונה של המשחק היו ללבן (שלאם) שתי מלכות על הלוח, בעוד השחור בעמדה אבודה אובייקטיבית מנסה להוציא יש מאין ולסבך עד כמה שניתן (אגב, השמועה אומרת ששלאם בעצמו כבר היה די אבוד לפני כן). בסופו של דבר זה לא צלח ושלאם העלה אותנו ל 1:2.

בלוח רביעי ניר דינס איבד רגלי בפתיחה מול אלי לוי ונראה היה שמצבו לא מבשר טובות. אך דווקא בגירעון רגלי נלחם דינס כארי, קיבל משחק נגדי שלרגע חשבנו שאולי אפילו יספיק לנצחון אבל בסופו של דבר הלבן (לוי) הצליח למנוע את חדירת כלי היריב לעורף וכפה תיקו. בכך הבטיח דינס את נצחון קבוצתנו 1.5:2.5 והציל את אחוריו הענוגים של סחבק שעקב החלטה לא אחראית היה נאלץ לקחת אחריות על אבדן חצי נקודת בונוס.

במשחקים נוספים פירקה נתניה של החסידובקים את אחותה נתניה ו' 0.5:3.5 (התוצאות כסיכום תוצאות אישיות וללא בונוס), פ"ת ניצחה 1:3 את נתניה ב', אס"א וטייבה נפרדו בתיקו 2:2 ואילו אטיוד רמת גן ניצחה אף היא (כמונו) מינימלית, כשהקורבן במקרה זה היא נציגתו היחידה של מועדון הרצליה במחוז הדרים.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

Re: ליגה א' הדרים

הודעהעל ידי Uri Blass » 15/01/2011 17:44

hadari כתב: ואילו אטיוד רמת גן ניצחה אף היא (כמונו) מינימלית, כשהקורבן במקרה זה היא נציגתו היחידה של מועדון הרצליה במחוז הדרים.

טעות,בדיקה שלי העלתה שיש למועדון הרצליה עוד לא מעט נציגות במחוז הדרים.

נוער "פס" הרצליה
צעירי "אמיל" הרצליה
עתודת "שמואל" הרצליה
עתודת "יוסף" הרצליה
בוגרי "איתן" הרצליה
צעירי "מיכאל" הרצליה הן כולן קבוצות שחמט של מועדון הרצליה במחוז הדרים שמשחקות בליגה ב.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי hadari » 15/01/2011 18:11

Uri Blass כתב:

נוער "פס" הרצליה
צעירי "אמיל" הרצליה
עתודת "שמואל" הרצליה
עתודת "יוסף" הרצליה
בוגרי "איתן" הרצליה
צעירי "מיכאל" הרצליה הן כולן קבוצות שחמט של מועדון הרצליה במחוז הדרים שמשחקות בליגה ב.

בשם כל שוחרי הדיוק בפורום זה אני מודה לך אורי על הערותיך המחכימות.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 15/01/2011 20:38

אם יש ליגת הדרים להדרי- אזי הפז דורש ליגת הפזים לפז!!!
פז
זומבי

הודעהעל ידי Uri Blass » 15/01/2011 22:41

hadari כתב: .

אגב, הקורא אורי בלאס מוזמן לחשב מהי ההסתברות ששמם הפרטי של שני שחקני הלוחות הראשונים בקבוצה אחת יהיה ארנון.

גדולה יותר מההסתברות ששם המשפחה של 3 הלוחות הראשונים בקבוצה אחת יהיה לוין והשם הפרטי של 2 מהם יהיה דוד,והאות ד תופיע בכל אחד מהשמות הפרטים.

ראה בוגרי אלכסנדר הרצליה בליגה ארצית מרכז

http://netanyachess.com/League/2011/711/1/he
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי שמוליק » 16/01/2011 00:07

תוצאות די צפויות . החזקות על הנייר אכן ניצחו .
במחזור הבא מפגש חשוב נגד אטיוד .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי avnerchess » 17/01/2011 10:47

hadari כתב:
Uri Blass כתב:

נוער "פס" הרצליה
צעירי "אמיל" הרצליה
עתודת "שמואל" הרצליה
עתודת "יוסף" הרצליה
בוגרי "איתן" הרצליה

בשם כל שוחרי הדיוק בפורום זה אני מודה לך אורי על הערותיך המחכימות.

מה זה חשוב : א' ב' .. :D
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 28/01/2011 09:16

תיקו על כל הלוחות עם אטיוד ר"ג ( דן דרורי - שלאם , הדרי - שיף , בר - יצחקי , לוצוב - סער דרורי ) .
כל המשחקים נמשכו 3.5-4 שעות , והתוצאה די משקפת בסך הכל .

נוצר ראש חץ בצמרת ( די כצפוי , יש לומר ) של נתניה ופ"ת .
במשחק הבא צריכים לחזור למסלול הניצחונות מול אס"א ת"א .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי hadari » 11/02/2011 00:35

אז אחרי שה SMS של שמוליק החזיר לי את הצבע ללחיים אני כבר יכול לדווח על השכונה שעשיתי היום באס"א. נתחיל מהסוף: הקבוצה ניצחה 1:3 כשאני כמובן זה שמנדב ליריבה את הנקודה בהפסד לדני גורביץ', בעוד יצחקי, דינס ושוורצברד ניצחו את רוזן, בר-אור וסיון בהתאמה.

אחרי פתיחה לא מאד יומרנית (בעיקר מצד היריב) החלפנו כמה כלים וקיבלתי לדעתי יתרון עמדתי מסוים. בשלב כלשהו החמצתי זכיה ברגלי ויתרון גדול באמצעות מכה טקטית לא מאד מסובכת, ולצערי גיליתי את זה בדיעבד מסע אחד אחר כך ולהתמודד עם דבר כזה זה כנראה לא קל פסיכולוגית. היריב הצליח איכשהו לעבור לסיום והציע תיקו, ואז התחלתי שוב עם התסביכים שלי. בחנתי את העמדה, את היריב ואת השעון (אני עם רבע שעה, הוא עם 50 דקות) ואמרתי לעצמי: אל תהיה חמור! כמה משחקים כבר העפת בצורה כזאת כשלא ידעת להשלים עם חצי נקודה שאבדה לה ובסוף איבדת גם את החצי השני? מה, שוב אתה רוצה ללכת לישון עצבני? וכך קרה שלא הקשבתי לעצמי למרות הדברים הנכוחים והפגנתי חמוריות לתפארת וחוסר אחריות קבוצתית למהדרין. למזלי ובפעם השניה בשלושה משחקים הביאו חברי לקבוצה את הנקודות ואת הבונוס החשוב.

אי אפשר שלא להתייחס לתנאים, ולמען הסר ספקות אני מדגיש שהפסדתי מחמת חמוריות ולא בגלל התנאים: לפי הנעשה היום במועדון אס"א נראה שמשחק שם בהחלט עשוי לענות על ההגדרה של מה שמכונה "משחק חוץ קשה". הרעש (בעיקר במשך 40-45 הדקות הראשונות למשחק) היה בלתי סביר ובלתי נסבל, שחקנים (לא ילדים!) מדברים שם כאילו יושבים אצלם בסלון ולא כאילו משחקים לידם במשחק שדורש ריכוז, וכמה שמבקשים ומסבירים כלום לא עוזר. ביותר מדי משחקים באולם נדמה היה שהיריבים מתחרים אחד בשני מי יהלום בשעון בחבטה עזה יותר (אפילו אולמן לא יכול עליהם), ולקינוח כמובן גם צלצל טלפון של מישהו כי אחרי כל מה שנעשה עד אז היה ברור שבלי זה אי אפשר. אני לא הייתי היחידי, גם אחד משחקני הקבוצה המארחת היה די בשוק מהשכונה וביקש (לשווא) כמה וכמה וכמה פעמים. אממה? בדברים החשובים באמת יש מי שמטפל! מכיוון שהמלכה של היריב שלי היתה בעצם מלך שבור כתר חיפשתי משחק שבו הוחלפו כבר המלכות על מנת לייבא ממנו את המלכה השחורה עבור היריב, ולייצא אל הסט החסר את המלכה המוחלפת. ההסתערות לה זכיתי בעקבות המקרה היתה בערך של גנב שנתפס על חם. כשהבנתי שלבעל הבית יש מה לומר לי בעניין ביקשתי ממנו לצאת איתי החוצה למרות שאין זה כנראה מנהג המקום (שם עושים את כל הדיונים האלה מעל הראש של השחקנים), והסברתי לו שאני מחכה לתורי כדי להחליף את הכלי ולהעביר את הכלי המוחלף לסט החסר. זה כמובן לא סיפק אותו, הוא נזף בי על כך שלא פניתי אליו ועל כך שהחלטתי לבצע את ההחלפה בעצמי ולא הסתפק בכך אלא ביצע את ההחלפה בו במקום (תוך שהוא מפריע לשחקן שלו בתורו, שזה בדיוק מה שרציתי להימנע ממנו) על מנת לוודא שהכלי המוחלף יחזור לסט החסר.

אם מישהו מאס"א קורא כאן אז בבקשה תעשו עם זה משהו, זה שחמט לא כדורגל. זו חוויה לא ממש נעימה לשחק בתנאים כאלה ודווקא נראה שבדברים אחרים הטיפול הוא מיידי וקשוח למדי אז כנראה שזה רק עניין של החלטה.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 11/02/2011 10:31

עוד לא ראית כלום ...
בהמשך ( שאני במשך כמה עשרות מסעים עם דקה-שתיים על השעון ) 2 שחקנים התווכחו איזה ויכוח טיפשי על חוקי נגעת נסעת בהכתרה , מה שגרר איומים בפנייה לוועדת השיפוט של האיגוד , טלפונים לשופטים בינלאומיים ( שכמובן נערכו בתחילה בתוך אולם המשחקים עצמו , ולאחר מכן הואילו בטובם לצאת ולעמוד בדיוק מעבר לדלת כך שנשמע כמובן את כל הרכילות החמה ) , ואיך אפשר בלי ששופכים עליך חצי כוס ספרייט , ואפילו לא מתנצלים ( לצערי לא קלטתי מי העבריין ) . כל זה כאמור עם דקה על השעון ...

קצת על המשחק שלי ( אעלה חלקים ממנו בהמשך ) , לאחר עמדה סגורה וחסרת יומרות מצד 2 הצדדים ( החזקתי את עצמי לא להציע תיקו ) , החלפנו כמה כלים , והצלחתי לדחוק את כליו של יריבי לשורה האחרונה . שם הצלחתי לזכות בשני כלים על צריח , ולאחר מכן בעוד 2 רגלים ולעמוד זכוי לגמרי . שם הצלחתי לשים רץ צורה חביבה ( הלוואי ויכולתי להגיד שלא היה לזה כל קשר לרעש ) , אך בסיום של רץ+6 נגד צריח+3 שיחקתי כנראה מספיק טוב והצלחתי לזכות .

שיא השיאים היה , שהשחקן שעשה אולי הכי הרבה רעש עם עניין הטלפונים , פונה אליי בסוף המשחק שלי עם שאלת חוקה . הבהרתי לו מהר מאוד שגם אם אני יודע את התשובה החוקתית , ממש לא בא לי עכשיו לענות לו ...
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי ניר דינס » 13/02/2011 19:53

אם כבר כל החברים לקבוצה כותבים, אוסיף גם אני.
הגעתי לקמפוס ברושים 2 דקות לפני המשחק, תחת גם שוטף.
בכניסה ועדיין מתחת לגשם, תפס אותי הדרי לתדרוך טקטי על אורנן בר - אור.
לכל מי שעתיד לשחק בעתיד עם הדרי בקבוצה אני מזהיר, הוא עושה תדריכים טקטיים לפני משחקים !
בגשם !!!

אחרי זה היה משחק שחמט. המשחק לא היה מעניין כשלעצמו, אלמלא האווירה הססגונית של איצטדיון כדורגל
לרבות זעקות משולהבות של הקהל, פטפוטים שנשמעו כ"שירים ושערים" של שחמט וילדים שרצים בין השולחנות
ומפילים כלים.

מאחר וזה ה"חדר" היחידי שקשור לשחמט (למעשה לא חדר, כי אם חלל קטן להפתיע של מקלט) אין ולא
היה מקום אחר לניתוחים, כך שלא לאט, שילב החדר משחקים פעילים וניתוחים וכן משחקי ידידות.
בצורה כזו, נחסך ממני השיעמום של חשיבה על המשחק שלי בלבד ויכולתי להרחיב אופקים בהאזנה לניתוחים
במשחקים של שכני לחדר.

מומלץ כחוויה לכל המשפחה.

משחקי הליגה לשחמט באס"א תל אביב - ימי חמישי 7 בערב וימי שבת ב10 בבוקר
תביאו את החברה - בייגלה כבר יש במקום !
מי שביתו עשוי זכוכית שלא יזרוק אבנים
ומי שביתו אבן שלא יזרוק זכוכיות.
ניר דינס
משתמש קבוע

הודעהעל ידי IC » 13/02/2011 20:45

שמוליק כתב:עוד לא ראית כלום ...
בהמשך ( שאני במשך כמה עשרות מסעים עם דקה-שתיים על השעון ) 2 שחקנים התווכחו איזה ויכוח טיפשי על חוקי נגעת נסעת בהכתרה , מה שגרר איומים בפנייה לוועדת השיפוט של האיגוד , טלפונים לשופטים בינלאומיים ( שכמובן נערכו בתחילה בתוך אולם המשחקים עצמו , ולאחר מכן הואילו בטובם לצאת ולעמוד בדיוק מעבר לדלת כך שנשמע כמובן את כל הרכילות החמה ) , ואיך אפשר בלי ששופכים עליך חצי כוס ספרייט , ואפילו לא מתנצלים ( לצערי לא קלטתי מי העבריין ) . כל זה כאמור עם דקה על השעון ...

קצת על המשחק שלי ( אעלה חלקים ממנו בהמשך ) , לאחר עמדה סגורה וחסרת יומרות מצד 2 הצדדים ( החזקתי את עצמי לא להציע תיקו ) , החלפנו כמה כלים , והצלחתי לדחוק את כליו של יריבי לשורה האחרונה . שם הצלחתי לזכות בשני כלים על צריח , ולאחר מכן בעוד 2 רגלים ולעמוד זכוי לגמרי . שם הצלחתי לשים רץ צורה חביבה ( הלוואי ויכולתי להגיד שלא היה לזה כל קשר לרעש ) , אך בסיום של רץ+6 נגד צריח+3 שיחקתי כנראה מספיק טוב והצלחתי לזכות .

שיא השיאים היה , שהשחקן שעשה אולי הכי הרבה רעש עם עניין הטלפונים , פונה אליי בסוף המשחק שלי עם שאלת חוקה . הבהרתי לו מהר מאוד שגם אם אני יודע את התשובה החוקתית , ממש לא בא לי עכשיו לענות לו ...

נדמה לי שלמרות הכל זה לא פחות גרוע מהמרתף שקודם אסא שיחקו בו, ששם פשוט לא היה אוויר לנשום... אבל אל דאגה החדר הרועש הוא רק זמני בגלל שיפוצים!! ובעתיד הקרוב נחזור למרתף ויארגנו לכם גם שם רעש אם תבקשו יפה ויהיה לאוהדים אוויר בריאות לצעוק.
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי hadari » 14/02/2011 11:57

ניר דינס כתב:הגעתי לקמפוס ברושים 2 דקות לפני המשחק, תחת גם שוטף.
בכניסה ועדיין מתחת לגשם, תפס אותי הדרי לתדרוך טקטי על אורנן בר - אור.
לכל מי שעתיד לשחק בעתיד עם הדרי בקבוצה אני מזהיר, הוא עושה תדריכים טקטיים לפני משחקים !
בגשם !!!

אכן כך. דינס הגיע תחת גשם שוטף בפרצוף שכולו אומר "לא! רק אל תחפור לי עכשיו...", ולאור זאת קיצרתי את התדריך למשפט וחצי לשמחתו הרבה. בכלל, אני מבקש להצדיע לחברי לקבוצה שעושה עבודה שקטה ויעילה, לעומתי שעסוק כנראה יותר מדי בתדרוך של אחרים ופחות מדי בתדרוך עצמי, ויעידו תוצאותי המביכות. מתברר שיש מי שעוסק במרץ בתדרוכים וחוזר בעצמו עם הזנב בין הרגלים, ויש מי שבא לעבודה, לא מבזבז יותר מדי מילים, נותן בראש והולך הביתה. אם שאלתם את עצמכם פעם מקצוענות מהי - זהו האבטיפוס. קחו דוגמא!
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ניר דינס » 26/02/2011 19:05

טוב, מאחר ושמוליק והדרי לא נכחו במשחק האחרון, אספר אני את מאורעות יום ה' האחרון.

עם הגעתי לאולם המשחקים, קידם את פני צבי שוורצבורד בפנים קודרות. הוא לקח אותי הצידה וסיפר לי שבסיבוב הקודם
קרה מקרה מצער מאוד. מאחר ולא היה זכור לי שמישהו נפטר במהלך הסיבוב שאלתי אותו במה מדובר. הוא המשיך ואמר בקול רציני כשל שוער בית קברות, שהדרי לא הסכים לתיקו ולכן הפסיד סתם. עוד הוא הוסיף ושאל אם אני מסכים להתייעץ איתו כקפטין הקבוצה בענייני תיקו. מיהרתי להסכים, מאחר וראיתי שזה חשוב לו מאוד. בכלל אמנם אנחנו משחקים בליגה "ת" (כמו שאשתי נוהגת לומר) אבל ניהול הקבוצה של צבי מתאים לליגת האלופות, כולל תזכורות שלוש פעמים בשבוע.
ניר דינס
משתמש קבוע

הודעהעל ידי ניר דינס » 26/02/2011 20:56

אה, והיה גם משחק שחמט. שלאם קיבל הקרבה בח7 והתפרק מהר מאוד. לידי ישב אדם שלא הכרתי, ששמו כמדומני עמית לוי. גם הוא הפסיד כשהיריב ניצל את אשליית היתרון שהוא היה שרוי בה, על מנת לקחת כלי.

למרבה האירוניה, צבי שוורצבורד סירב להצעת תיקו (על רקע המשחק מכבי - ברצלונה) והפסיד.

עבדכם הנאמן היה היחיד שניצח במשחק שלא כל כך הזכיר שחמט. ככל הנראה גם הראש שלי וגם הראש של היריב
היו במשחק של מכבי - ברצלונה. אבל הוא שם כלי ומשם לא הייתה דרך חזרה.
ניר דינס
משתמש קבוע

הבא

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים