ליגה לאומית 2011

כל הליגות כל הגביעים וכל חצאי נקודות הבונוס..

Re: ליגה לאומית ל2011

הודעהעל ידי sps3 » 10/06/2011 14:41

כן , באר-שבע שוב חזרה להיות אלופה !

באר-שבע 61
אשדוד 58

אחרי שבמשחק העונה אתמול באר-שבע ניצחה את מתחרתה היחידה אשדוד , היא הצליחה היום להשלים את העבודה נגד פ"ת "רק"5.5
:1.5 ואשדוד למרות ניצחון 6:1 (גם בלי סוטובסקי) על כפר-סבא
כבר לא יכלה להשיגה.
(
.

פורת הצליחה להחלץ מירידה.

http://www.chess.org.il/siteFiles/1/31/3609.asp

והקבוצה העולה מתל-אביב -היא הנציגה היחידה בלאומית מ3 הערים הגדולות ...

מה זה אומר :?: :?: :?:

האם דני ראזניקוב הצליח להשלים ציון לרב אמן ?

http://netanyachess.com/League/2011/709/he
נערך לאחרונה על ידי sps3 בתאריך 13/06/2011 08:01, נערך 2 פעמים בסך הכל.
sps3
משתמש ותיק

הודעהעל ידי sps3 » 10/06/2011 18:16

כותרת בwww.chess-news.ru

"סוטובסקי וסמירין לא הצליחו לעזור לאשדוד לשמור על התואר"

http://www.chess-news.ru/node/2755

למרות 8.5 מ10 של סוטובסקי ו9 מ11 של סמירין.

8.5מצטייני האלופה : חוזמן , פוסטני ,אלון גרינפלד ונבאתי.
נערך לאחרונה על ידי sps3 בתאריך 13/06/2011 08:01, נערך פעם אחת בסך הכל.
sps3
משתמש ותיק

הודעהעל ידי hadari » 10/06/2011 22:54

איזו הילה יש לו תמיד לסיבוב האחרון המרוכז במרכז מרק, איזו אווירת חג, תמיד תוכל להיתקל בדברים שקורים רק, אבל רק בסיבוב האחרון.

אם המסע מדלת הכניסה לאולם ועד לצד הרחוק שלו (אם תרצו המסע מ-א1 ל-ח8) בו שיחקו היום אפק וריבשטיין נמשך כרבע שעה - סימן שזה סיבוב אחרון.
אם אתה רואה שחקנים במסע קמים לראות את משחקי חבריהם לקבוצה בניסיון להבין איזו תוצאה הם צריכים להשיג - סימן שזה סיבוב אחרון.
אם אתה רואה הסתודדויות בלתי פוסקות של שחקנים עם הקפטן שלהם - סימן שזה סיבוב אחרון.
אם אתה נמצא בעמדת צפיה טובה למשחק גורלי ופתאום מישהו שרוצה לראות את אותו משחק מסתיר לך ומוריד לטימיון את העבודה הקשה שהשקעת בהשגת המקום - סימן שזה סיבוב אחרון.
אם אתה נדרס לפתע על ידי קפטן נרגש שמוכרח, פשוט מוכרח לראות בשניה זו ממש מה מתרחש על הלוחות של קבוצתו ולא ממש שם לב לעוברי אורח תמימים שבמקרה עמדו על מסלול ההמראה שלו - סימן שזה סיבוב אחרון.
אם אף טלפון לא מצלצל באולם המשחקים - סימן שזה סי... אה, סליחה טעות... אין מצב שזה יקרה אצלנו יום אחד.
אם אתה שומע במסדרון שמחוץ לאולם שיחות טלפון נרגשות בסגנון "אמא, הבאתי גביע!" הזכור לטוב של פיני גרשון - סימן שזה סיבוב אחרון.
אם אתה רואה את בעלי/מנהלי/קפטני הקבוצות מסתובבים עם פנקס צ'קים שלוף לצורך גמר חשבון - סימן שזה סיבוב אחרון.
אם הפורתים נשארו בליגה - סימן שזה סיבוב אחרון...

כמו תמיד היה כיף, היה מעניין, היתה דרמה ו...מבחינתי היה גם סוף טוב! :roll:
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shtrubi » 11/06/2011 10:59

תודה הדרי, אכן אתה צודק היה סיבוב אחרון אמיתי ומשחק מכריע בעצם על עונה שלמה בין אפק לריבשטיין וכל תוצאה הייתה אפשרית.
בסוף יוחנן הצליח לנצח (גם תיקו היה מספיק לנו) ונשארנו לפחות עוד שנה בליגה.
שי פורת.
shtrubi
משתמש קבוע

הודעהעל ידי איתי ז. » 11/06/2011 14:42

איזו דרמה בין אפק לריבשטיין, בשלב מסוים יש כמעט 30 צופים על הלוח שלהם, גבי ליבשיץ נעמד על שולחן בשביל לראות.

בשלב מסוים ריבשטיין, שהיה בדוחק זמן ניכר, כמעט מפסיד על הזמן ובסוף עם שנייה על השעון מבצע מסע ולוחץ על השעון עם היד השנייה.
אפק לא מפספס, ובשיא הרוגע והשלווה אומר: "בבקשה, ללחוץ על השעון ביד אחת" :)

אני הופתעתי מכמות השחמטאים החזקים במקום אחד, חוץ מגלפנד וסוטובסקי, כל עולם השחמט הישראלי היה באולם אחד, תענוג.
"זה מסע מאוד כבשי. מסע טיפוסי של כבש" - הכהן הגדול
איתי ז.
משתמש ותיק

הודעהעל ידי sps3 » 11/06/2011 18:59

באתר www.e3e5.com האתר הפטר-בורגי (רוסיה) פורסמו תוצאות הליגות הלאומיות (נשים וגברים) על סמך הטבלאות מאתר ישראלי ברוסית.

http://isrchess.ucoz.ru/tabl/league2011.html
sps3
משתמש ותיק

הודעהעל ידי hadari » 11/06/2011 20:00

shtrubi כתב:תודה הדרי, אכן אתה צודק היה סיבוב אחרון אמיתי ומשחק מכריע בעצם על עונה שלמה בין אפק לריבשטיין וכל תוצאה הייתה אפשרית.
בסוף יוחנן הצליח לנצח (גם תיקו היה מספיק לנו) ונשארנו לפחות עוד שנה בליגה.
שי פורת.

איתי ז. כתב:איזו דרמה בין אפק לריבשטיין, בשלב מסוים יש כמעט 30 צופים על הלוח שלהם, גבי ליבשיץ נעמד על שולחן בשביל לראות.

בשלב מסוים ריבשטיין, שהיה בדוחק זמן ניכר, כמעט מפסיד על הזמן ובסוף עם שנייה על השעון מבצע מסע ולוחץ על השעון עם היד השנייה.
אפק לא מפספס, ובשיא הרוגע והשלווה אומר: "בבקשה, ללחוץ על השעון ביד אחת" :)

אני הופתעתי מכמות השחמטאים החזקים במקום אחד, חוץ מגלפנד וסוטובסקי, כל עולם השחמט הישראלי היה באולם אחד, תענוג.

המסע של ליפשיץ היה מסע מעניין, אם כי אחרי שראיתי אנשים נרמסים בעודם עומדים על הקרקע לא יכולתי שלא לחשוב מה יקרה אם מישהו יסתובב פתאום לידו ובצפיפות הגדולה יעיף אותו בגבהים מבלי לשים לב. לכן נראה כאילו היה זה מסע מפוקפק למדי, הדבר האחרון שאפק היה צריך במצבו שם זה שליפשיצים יפלו לו על הראש פתאום, אם כי לפי קור הרוח שהוא הפגין שם אני סומך עליו שהיה מתגבר גם על זה... :lol: היה משחק הפכפך למדי, אפק נראה היה כל הזמן בדרך לזכיה עם שני כלים על צריח אבל איכשהו הסתבך ובשלב מסוים נראה היה שהשחור קיבל איזשהו סיכוי לשחק על נצחון (לא שהיתה לו ברירה). ודווקא כשהשחור קיבל שני רגלים צמודים וחופשיים התברר שרגלי אחד בצד השני יכול לרוץ יותר מהר...

כשראיתי את ריבשטיין משחק ביד ימין ולוחץ ביד שמאל כמו איזה פסנתרן דבר ראשון אמרתי לעצמי אוי לא, רק שלא יתחילו עכשיו בלגנים ודרישות שונות ומשונות כי אם הוא היה לוחץ על השעון באותה יד בה שיחק אני לא בטוח שהוא היה מספיק, אבל נדמה לי שהמצב אז היה כבר די גמור ולכן זה לא שינה הרבה.

אס"א נפרדת מהליגה לראשונה אחרי די הרבה שנים (שההסטוריונים יגידו כמה...), לא חושב שזה היה צפוי ועל פניו לא נראה היה שהקבוצה "אמורה" לרדת אבל יותר מדי שחקנים שם סבלו השנה מכושר בינוני ומטה ובעצם חוץ מזולר ופינקל אף אחד שם לא ממש פגע. בכל מקרה נראה שגם אם הקבוצה לא תישאר בדיוק באותו הרכב היא תהיה מועמדת טבעית לעלות בחזרה בשנה הבאה.

ברכות לב"ש על הזכיה שהובטחה באופן מעשי כבר ביום חמישי ולכן השאירה את הבמה המרכזית לדרמה בתחתית, ומזל טוב כמובן לדני ראזניקוב שהשלים 6.5 מ-9 ללא הפסד וציון ראשון לר"א!

סטארט-אפ לשנה הבאה: חדר התייעצויות!!! :lol: :lol: :lol:
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 12/06/2011 00:42

מבחינתי היה הכי משעשע לראות שחקנים ( כולל כאלו בדוחק זמן ) משחקים כמעט בעמידה , לאור ההתרחשויות המותחות שהיו בלוח האחרון . בדיעבד אולי היה עדיף למקם את מפגש התחתית הנ"ל במקום פחות פינתי באולם , למען נוחות הצופים , אם וכאשר תיווצר דרמה .

ברכות לפורתים על ההישארות , בניגוד לשאר הקבוצות הם לא "עוד קבוצה" בליגה הלאומית , אלא באמת מפעל חיים מדהים , ורק בשל כך אני בטוח שרבים וטובים מייחלים להצלחתם .

זכיתי לצפות לראשונה ביבגני זנן ( סיים את הליגה עם 7.5/11 ) , שפירק לחלוטין את אקסלרוד . בשנה הבאה אני מניח שימצאו לו מקום מכובד במסגרת ב"ש ב' .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי איתי ז. » 12/06/2011 02:05

הסתכלתי קצת על הגילאים של השחקנים, אני די בטוח שיבגני זאנאן היה הכי צעיר ששיחק בסיבוב האחרון, ואולי אפילו היחידי מתחת לגיל 18 (אורי, אודה לעזרתך :) )

לגבי דוחק זמן, אני שכחתי שבמשחקים בלאומית יש תוספת זמן אחרי מספר מסעים מסוים. לכן בשלב מסוים נוצר המצב הבא: לזולר יש 30 שניות על השעון, והוא קם להסתכל על המצב בלוחות אחרים. עם 15 שניות על השעון הוא חוזר ומתיישב, חושב, השעון סופר את השניות האחרונות, אני בטוח לחלוטין שהוא הולך להפסיד על זמן, ואז כשהשעון מתאפס מגיעה תוספת ה30 דקות, איזו אזעקת שווא :) .
"זה מסע מאוד כבשי. מסע טיפוסי של כבש" - הכהן הגדול
איתי ז.
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 12/06/2011 19:11

גם כשאתה בתפקיד אתה לא שולט בחוקי האירוע ?!

דבר חמור יותר הוא שאחד השחקנים ניגש לקפטן שלו באמצע המשחק ( משהו כמו 3.5 שעות מפתיחת המשחק ) , ומוודא מהו קצב הזמן ...
שמוליק
משתמש חסר חיים

הקודם

חזור אל ליגות וגביע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים