-==ספורט==-

כאן ניתן לבלבל את המוח על שלל השטויות שיש לכם להגיד...

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15, hadari

Re: -==ספורט==-

הודעהעל ידי SIMOND15 » 01/03/2014 14:13

הזמן הזה לא היה מדויק,עכשיו הם עדכנו את זה בלינק לזמן הנכון והרשמי של 1:39:18!
היה מרוץ מעולה וגם אחלה תוצאה :)
ראשון לציון אימפריה!

תמונה
SIMOND15
אחראי

הודעהעל ידי Oded Ross » 02/03/2014 02:38

כל הכבוד סימון!
מי אלה רצי מקווה ישראל ואיך הגעת אליהם?
האם רצת חצי מרתון בעבר ואם כן האם התוצאה הנוכחית היא שיא אישי שלך? האם רצת מרחק גדול יותר?
בטח אחרי שרצים מרחק כזה מבינים יותר טוב עד כמה בלתי נתפס הוא שיא העולם למרתון (מלא), 2:03 ש', כאשר אפילו השיא לנשים מדהים, 2:15 ש'.

יש לציין שסימון הוא כנראה הרץ השני בטיבו למרחקים ארוכים בין משתמשי הפורום :wink:
ככל הזכור לי אלון כהן-רביבו רץ לפני 10-15 שנים כמה מרתונים בצרפת והשיא האישי שלו הוא 3:04 ש'.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי SIMOND15 » 02/03/2014 04:09

Oded Ross כתב:כל הכבוד סימון!
מי אלה רצי מקווה ישראל ואיך הגעת אליהם?
האם רצת חצי מרתון בעבר ואם כן האם התוצאה הנוכחית היא שיא אישי שלך? האם רצת מרחק גדול יותר?
בטח אחרי שרצים מרחק כזה מבינים יותר טוב עד כמה בלתי נתפס הוא שיא העולם למרתון (מלא), 2:03 ש', כאשר אפילו השיא לנשים מדהים, 2:15 ש'.

יש לציין שסימון הוא כנראה הרץ השני בטיבו למרחקים ארוכים בין משתמשי הפורום :wink:
ככל הזכור לי אלון כהן-רביבו רץ לפני 10-15 שנים כמה מרתונים בצרפת והשיא האישי שלו הוא 3:04 ש'.

תודה!
רצי מקווה ישראל,זה קבוצת ריצה שנמצאת במקווה ישראל(בחולון) ופעם בשבוע בימי שישי יש שם אימון ריצה מסודר עם מאמן מקצועי...
אכן רצתי כבר חצי מרתון בראשון לציון לפני 9 חודשים,אבל לפניו לא התאמנתי בצורה רצינית מדי אז סיימתי אותו בערך ב- 1:50-1:55.
לא רצתי מרחק גדול יותר עד כה, אבל יש מצב שאני אנסה גם לעשות מרתון שלם מתישהו...
והשיא עולם הוא בהחלט מטורף...זה פחות מ-3 דקות לקילומטר,אני חושב שאני יכול לרוץ קילומטר אחד בקצב הזה,אבל 42 פעם רצוף זה פשוט לא אנושי.

לא ידעתי את זה על אלון, 3:04 זה תוצאה מעולה! עם תוצאה כזאת הוא היה מתברג בערך במקום 35 במרתון ת"א.
אני חושב שאם אני ארוץ עכשיו מרתון,אז אני אהיה על גבול ה-4 שעות...
ראשון לציון אימפריה!

תמונה
SIMOND15
אחראי

הודעהעל ידי Oded Ross » 02/03/2014 04:21

עופר שלח - כיום כידוע ח"כ ב"יש עתיד" וחסר מאוד על מרקעינו כפרשן ספורט - רץ גם כן כמה מרתונים ופעמיים ירד מ-3 שעות.
מצאתי כתבה חביבה שחוץ ממנו מצוינים בה עוד כמה אנשים שלא בהכרח היית מנחש שהשלימו מרתון :)
http://www.sportweb.co.il/%D7%9B%D7%AA% ... 7%95%D7%9F
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי SIMOND15 » 02/03/2014 04:31

אחלה כתבה,בהחלט יש שם כמה שמות מפתיעים שגורמים לי להאמין שאני יכול לרוץ את המרתון בזמן יותר מהיר מ- 4 שעות :D
דווקא על עופר שלח, תמיד ידעתי שהוא היה איזה קצין קרבי בכיר בצבא, והייתי יכול לנחש שהוא בכושר מעולה...
ראשון לציון אימפריה!

תמונה
SIMOND15
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 03/03/2014 21:38

לגבי המרתון המלא הנה חוויות שקראתי מאדם שרץ את המרתון המלא לא מהר מספיק(בערך 4 שעות) ונאלץ להתקל במשתתפים שפשוט הלכו 10 קילומטר:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewm ... =174031750

"מילא גושים של אנשים שהלכו
אבל לך תעבור בקילומטר ה-30 ומשהו שורה של חמש-שש בנות צועדות שמחזיקות ידיים אחת לשניה...
[אני לא חושב שזה ביזיון מבחינתן - שיעשו מה שטוב ונעים ומתאים להן. אבל זה היה ממש מעייף]"
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Oded Ross » 16/03/2014 01:02

עוד משהו יוצא-דופן לגבי המרתון: במקום השישי הכללי, בתוצאה של 2:44:22, הגיעה אישה בת 45, כנראה קנייתית, שהקדימה את כל הגברים בגילאי 35+ וכאמור את כל הגברים בכלל פרט לחמישה. מדהים.
http://live.4sport.co.il/participant/30243/1016/
סימון, אמרו על זה משהו?

ולמי שתוהה, השיא העולמי לנשים בגיל זה הוא מתחת ל-2:30!
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wo ... thon_Women

גם בשנה שעברה היתה נציגות פורומיסטית במרתון ת"א, בריצה ל-10 ק"מ, עם תוצאה "קצת" פחות מרשימה מזו של סימון בחצי מרתון :wink:
http://www.sportweb.co.il/%D7%90%D7%99% ... lts&heat=5
בשדה חיפוש חפשו את יבגני צודיקוביץ'.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי SIMOND15 » 17/03/2014 00:21

כשזה נוגע לנשים קניתיות אז זה לא כל כך משנה אם זה אישה או גבר,הם פשוט נולדו לרוץ..
שמחתי לשפר את תוצאות הפורום במירוץ :wink:

ותראה מה קרה היום, מו פארה, האלוף האולימפי בריצות 5 ו 10 ק"מ, קורס בסוף חצי מרתון מנהטן...איזה חלש :lol: :lol:
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?F ... 14&lang=HE
ראשון לציון אימפריה!

תמונה
SIMOND15
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 01/06/2014 20:32

Uri Blass כתב:כשלון של אריה זלינגר ,ובעיני ההתבטאויות שלו גרועות מהתוצאה של הנבחרת.

http://www.sport5.co.il/articles.aspx?F ... 92&lang=HE

התבטאות לדוגמה:
"אניטה גליק ואלה קולנגורוב הן מוצצות את הדם וזו הבעיה."

אם מאמן מתבטא ככה בתקשורת על שחקניות של הנבחרת אז לא אתפלא אם יהיו בעתיד שחקניות שלא ירצו בכלל לשחק בנבחרת שהוא מאמן.

אריה זלינגר ממשיך להכשל.

נבחרת ישראל לא תשחק באליפות אירופה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4526055,00.html

בהנחה שהציטוט של אריה זלינגר מההודעה הקודמת שלי אכן נכון אז לדעתי מן הראוי לפטר את זלינגר גם אם הוא מבין יותר בכדורעף מכל מאמן אחר כי אני חושב שמאמן צריך להיות קודם כל בן אדם.

אני לא מאלו שמתנפלים על אדם בגלל טעות כלשהי בהתבטאות שלו,ואני למשל נגד אלו שקוראים לפיטורים של עודד טירה בגלל שהוא השתמש במילה כושי ואלו שמכנים אותו גזען(מאחר שסביר שהוא לא התכוון להעליב ופשוט לא היה מודע לעובדה שזה לא פוליטיקלי קורקט להשתמש במילה כושי) אבל במקרה של זלינגר בהנחה שהציטוטים נכונים די ברור שהוא הבין שהדברים שלו מעליבים ופוגעים,ולא קראתי עד עכשיו אפילו התנצלות של אריה זלינגר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4524628,00.html
Uri Blass
אחראי

אלפרדו די סטפנו מת היום

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 07/07/2014 19:24

כדורגלן העבר של "ריאל מדריד" מדריד אלפרדו די סטפנו מת היום בגיל 88.

דומני , משתמש שאימץ שם זה , הספים לא מעט בפורום זה .

קישור קטן עם קשר עקיף לשחמט

http://jpress.org.il/Default/Scripting/ ... sc&sQuery=%u05d0%u05dc%u05e4%u05e8%u05d3%u05d5%20%u05d3%u05d9%20%u05e1%u05d8%u05e4%u05e0%u05d5%20%u05e9%u05d7%u05de%u05d8&rEntityType=&sSearchInAll=false&ViewMode=HTML
Super Pat Sir
זומבי

הודעהעל ידי Uri Blass » 24/12/2014 17:38

Oded Ross כתב:חשבון הפייסבוק הזה נוצר כתגובת המשך לכתבת שער של חזניוק במעריב בעקבות גביע הפדרציה בשנה שעברה:
http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/334/ ... 631&loc=10
מן הסתם רוב האנשים שכותבים שם לא היו מזהים את חזניוק ברחוב אם לא היתה שם תמונה שלה ואני לא מבין למה היא לא שולחת הודעה למנהלי פייסבוק לסגור את החשבון הזה שהוא לכאורה שלה, זה סתם גורם לה נזק תדמיתי.

בעקבות אותו ראיון רצו להעיף את חזניוק מהנבחרת (שם היא בכל מקרה מחליפה ולא משחקת), אמנם הסתפקו בנזיפה אבל השחקניות המובילות - שחר פאר ויוליה גלושקו - הבהירו שהן לא מעוניינות שהיא תהיה שם אז זימנו השנה מחליפות אחרות.
תקרית המשך לאותו ראיון היתה לפני כחצי שנה באליפות ישראל כאשר פאר הביסה בחצי הגמר 1-6 0-6 את חזניוק, לא הסכימה ללחוץ לה יד בסיום ואמרה לה "את בושה למדינת ישראל". התנהגות מאוד לא בוגרת מצד שחר שהיתה צריכה לתת לתוצאת המשחק לדבר עבורה.

שחר נמצאת כידוע בשפל עמוק בשנה האחרונה ויצאה לאחרונה מרשימת 100 הראשונות בעולם לראשונה מזה 8 שנים (נכנסה אליה קצת לפני גיל 18 שזה מוקדם גם בקנה מידה עולמי).
חזניוק נכנסה לאחרונה לכושר טוב יחסית וזכתה ברצף בשלושה טורנירים קטנים שנערכו בארץ, ועדיין במקרה הטוב היא תגיע בקרוב למקום ה-400. היא כבר בת 18. המקסימום שהיא יכולה להגיע אליו להערכתי הוא בערך הדירוג הנוכחי של גלושקו - בסביבות מקום 150, וגם זה בספק.

היתה על חזניוק לאחרונה כתבה בעיתון הארץ עם הכותרת:
"בחיים לא הייתי עושה את זה שוב"

חשבתי מהכותרת שהיא אולי מתכוונת לראיון בו תקפה את פאר וגלושקו.
לא ציפיתי שדניז תחזור בה ממהות הדברים שאמרה אבל קיוויתי לקרוא הבעת צער על פרסום הדברים, ועל ניסוחים מסויימים כגון שחר פאר בלוף.

מתברר שהכותרת לא התייחסה כלל לראיון ההוא ,ומה שחזניוק אומרת זה שהיא לא היתה הופכת להיות טניסאית אילו היתה יודעת שזה יהיה כל כך קשה,ויעלה כל כך הרבה כסף.
כמו כן מתברר שדניז כלל לא מתחרטת על אותו ראיון
ציטוט:
שאלה:"בחצי הגמר מול יוליה, חשבת על זה שאם תנצחי פאר מצפה לך בגמר?"
תשובה:"מבחינתי זו עוד הזדמנות לשחק מול שחקנית ברמה גבוהה. היא בת 27 וראתה הרבה יותר ממני. מאז מה שהיה, כל אחת נשארה עם האמת שלה. אני לא מצטערת על שום דבר שאמרתי".

חזניוק אומרת שאם תוך שנתיים היא רואה שהיא לא מצליחה להתקדם היא תפרוש.
כמו כן השאיפות של חזניוק הן הרבה מעבר למקום ה150 בעולם שזה לפי עודד רוס המקסימום שהיא יכולה להגיע אליו במקרה הטוב.

ציטוט מדבריה אחרי אליפות ישראל האחרונה:
"אני רוצה להיות אגדה, להיות שחקנית שיזכרו. לא אחת שרק דרכה בטופ 100, אלא כזו שידברו עליה הרבה אחרי שתסתיים הקריירה שלה."
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 25/12/2014 10:14

לינק שמביא דעות בנושא כולל הראיון המלא(ראו את התגובות של נמרוד):

https://www.facebook.com/nimrodtennis/posts/690572417725034
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 09/01/2015 12:17

סליחה על הבורות אבל מישהו יכול להסביר איך אפשר לרוץ מרתון עם פציעה שמחייבת ניתוח בברך ואפילו לנצח מול ספורטאים בריאים עם תוצאה של 2:18:07?
האם פציעה שמחייבת ניתוח לא מגבילה בכלל את כושר התנועה של הרגל?

זוהר זימרו צריך לעבור שבוע הבא ניתוח בברך

ציטוט מדבריו של זוהר זימרו:
""שנת 2014 היתה השנה הכי קשה עבורי ואני עובר תקופה לא פשוטה עם פציעות ומשברים. לכן, התעקשתי לבוא לכאן לרוץ"

מישהו יכול להסביר לי מה ההגיון שבמשפט.
אם אדם סובל מפציעות אז נראה לי הכי הגיוני לנוח ולא לרוץ שהרי ריצה עלולה להחמיר את הפציעות.
יכולים להיות מניעים אחרים לריצה למרות שאדם סובל מפציעות אבל זה לא בגלל הפציעות אלא למרות הפציעות.

מאוחר יותר

זימרו אלוף ישראל
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Oded Ross » 15/01/2015 02:31

חזניוק - לא שיניתי את דעתי. את כמות המקרים בעולם שבהם טניסאית בת 20 שדירוג השיא שלה הוא 300-400 בעולם נכנסה בהמשך הקריירה ל-100 הראשונות אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת.
אפילו אם ניקח לדוגמה את המקרים החריגים של ציפי אובזילר - השחקנית המבוגרת בכל הזמנים בגיל בו רשמה הופעת בכורה במאייה הראשונה (34!), ויוליה גלושקו, שעשתה זאת בגיל 23.5, גם זה הרבה מעבר לממוצע העולמי - שתיהן היו ב-200 הראשונות כבר הרבה קודם לכן.

בעניין הראיון ההוא, אין סיבה שתחזור בה מדבריה. כאמור, אפילו פאר וגלושקו לא ממש הכחישו את הדברים שיוחסו להן, אלא בעיקר כעסו שזה יצא לתקשורת. ופאר בעבר היתה סמל ומופת לטניסאית מוגבלת למדי שהגיעה רחוק בעבודה קשה, אבל בשנים האחרונות היא אכן בלוף. תקופה ארוכה האמנתי שהיא תחזור לעצמה, אולי לא למקום 11 בעולם אבל ל-50 הראשונות, אבל אפילו אני כבר לא מאמין בזה. החזרה שלה בסוף העונה שעברה ל-100 הראשונות היתה מקרית ונבעה בעיקר מזכייה בטורניר משני שנתן באופן יחסי להרכבו החלש די הרבה נקודות דירוג, אבל היא לא שיחקה ברמה של טופ 100 ולא מפתיע שמהר מאוד נפלטה משם בחזרה החוצה.

בנוגע לפציעה של זימרו, אני לא פיזיולוג, אבל ספורטאים רבים מתחרים כשהם פצועים ועוברים ניתוחים בתום העונה, בין אם מדובר בענפים קבוצתיים (הדבר נפוץ במיוחד בליגות המקצועניות בארה"ב - NBA, NFL) או בענפים אישיים. יש כל מיני תכשירים שמסייעים להתגבר על הכאב לפחות לזמן מוגבל ו"מרמים" את השריר. לטווח ארוך יש בכך סיכון בהחמרת הפציעה ובמקרים נדירים גם לנזק בלתי-הפיך אבל זה חלק מהסיכונים המקצועיים שספורטאים לוקחים על עצמם.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי Uri Blass » 15/01/2015 07:46

כמו שכתבתי לא ציפיתי שחזניוק תחזור בה מהתוכן העובדתי של דבריה אלא רק שתגיד שהיא מצטערת על עצם הפרסום ועל ניסוחים מסויימים.
לי זה נראה מגוחך שטניסאית אומרת על טניסאית שיותר טובה ממנה שהיא בלוף.

אני לא טוען שחזניוק תגיע ל100 הראשונות בעולם ובסך הכל הבאתי את דבריה.
אם שחר פאר נחשבת לטניסאית מוגבלת אז השאלה היא מה יתרונותיה על דניז חזניוק ומדוע שחר הגיעה רחוק יותר מדניז.

מהראיון הרושם שנוצר הוא שדוקא דניז נחשבה לטניסאית טובה וכאחת שהצליחה יחסית בלי מאמץ:

ציטוט:
"חזניוק, בת להורים שעלו מאוקראינה, נולדה באשקלון ועברה בגיל ארבע עם משפחתה לנתניה. אמה ואביה הגיעו למכון וינגייט כדי לשחק טניס, והילדה שרקדה בלט והשתתפה בחוג ציור ניסתה את כוחה גם עם המחבט.
בגיל שבע ניצחה את התחרות הראשונה שהשתתפה בה ונשאבה למשחק. "העניקו לי גביע, ואחרי שזה הגיע כל כך בקלות ידעתי שאני רוצה להיות טניסאית. חשבתי שזה קל, לא ידעתי מה הולך להיות אחר כך. תמיד הייתי אלופה גם בקטגוריית הגיל מעלי ובגיל 15 כבר נכנסתי ל־500 הראשונות בבוגרות. זה היה יוצא דופן, אבל נתקעתי כי ככל שאתה מתקדם, צריך גם להוציא יותר".
Uri Blass
אחראי

הקודםהבא

חזור אל צעירים וצעירים במוחם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד