בחירות 2013

כאן ניתן לבלבל את המוח על שלל השטויות שיש לכם להגיד...

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15, hadari

Re: בחירות 2013

הודעהעל ידי יהודה » 27/01/2013 03:07

שמוליק כתב:
יהודה כתב:למיטב ידיעתי, אמסלם, לפני הבחירות הקודמות חתם על מסמך שהוא יציית לכל הוראה של הרב עובדיה יוסף. (גם אם זה יכלול להתפטר.)
כמובן, ברגע האמת הוא סירב ומצא לכך שלל תירוצים.

נהדר !
אדם נכנס למערכת הפוליטית כשהוא רוצה באמת לתרום ולשנות , ובמקום "להתיישר עם העדר" , הוא "מורד במוסכמות" ( תוך פגיעה קשה בשמו ומעמדו בקרב הסביבה בה הוא חי ) ומנסה להזיז דברים ( שעל תוכנם כמובן שאפשר להתווכח ) .
אני חושב שמה שתיארת כ"נקודה השחורה" שלו ( אי ציות למכתב עליו חתם ) הוא אולי הנקודה השחורה הכי לבנה של כל אחד מהפוליטיקאים במדינה .

שמוליק, אם הייתי חושב כמוך שהוא באמת רוצה לתרום ולשנות ושהכל מגיע ממקום טהור, ניחא. כי כפי שכתבת, על ערכים ניתן להתווכח.
דא עקא, שאני לא רואה הבדל משמעותי בינו לבין כל פוליטיקאי אחר. אני חושב שהוא אוהב כיסא בדיוק כמו רוב הפוליטיקאים, אני חושב שמשם גם הגיע השינוי בעמדותיו.
הנקודה החשובה היא שהסיכוי שלו לתרום ולשנות היה מגיע דרך יצירת שיח שונה ולא שיח של שנאה. נכון שהוא יודע להתנסח מאוד יפה, לתמרן אנשי תקשורת מידי פעם, ובעיקר, לומר מה שהוא חושב שרוצים לשמוע ממנו.
עוד משהו, אם הוא היה באמת רוצה להשפיע ולשנות, היה לו הרבה יותר קל ממקום גבוה יחסית ברשימת הבית היהודי, דבר שהוצע לו. אבל הוא רצה להיות מספר אחד. ציפי ליבני עם כיפה.

ואם להתייחס למה שאתה קורא לו נקודה לבנה, חושבני שאחד הרעות החולות שיש במדינה ובציבוריות הפוליטית, היא גניבת הדעת והמנדטים שיש כאן. הוי אומר, באם חבר כנסת נבחר על בסיס מצע מסויים הוא מחוייב לו, ואם הוא שינה את דעתו, יתכבד ויחזיר את המנדט ויפעל מבחוץ. בעיקר בדוגמא הספציפית הזו. הרי כח"כ פורש מש"ס הוא לא עשה כמעט דבר למעט ראיונות לתקשורת, ואני מבטיחך שהוא היה מקבל את אותם ראיונות ואף כבוד יותר גדול אם הוא היה מתפטר בגלל ההתחייבות שלו.
תחשוב על המשמעות של הדברים שאתה עושה!!!
יהודה
אחראי

Re: בחירות 2013

הודעהעל ידי שמוליק » 27/01/2013 10:03

כפי שאתה מציין , הוא יכל לצנוח בבית היהודי או להישאר במקום של נוחות בש"ס ( הרי מספר המנדטים שלהם קבוע , וגם הרשימה , כך שזו מפלגה שאתה יכול להישאר שם חבר כנסת גם 30 שנה ) ולהבטיח את מקומו בכנסת . במקום זה הוא לקח סיכון , כך שאולי אהבת הכסא אצלו בכל זאת פחותה מאשר אצל אחרים .
מעטים ( אם בכלל ) ח"כ שמקיימים בדיוק את ההצהרות שלהם בכל שלב ואת המצע הכללי של מפלגתם . אני לא אומר שזה תקין , אבל זה המצב , ולכן מבחינתי כל עוד מישהו לא סרח במיוחד מבחינה אתית - ניחא .
שמוליק
משתמש חסר חיים

הקודם

חזור אל צעירים וצעירים במוחם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים