פוקר

כאן ניתן לבלבל את המוח על שלל השטויות שיש לכם להגיד...

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15, hadari

Re: פוקר(טקס הולדם)

הודעהעל ידי IC » 04/04/2012 23:29

איתי ז. כתב:תראה, אין ספק שהרבה מהכישורים הנדרשים משחקן שחמט רלוונטים לשחקן פוקר, ולהפך. אבל המעבר ממשחק למשחק, לדעתי, קשה.

רובנו לומדים שחמט בילדות, ואני חושב שאנחנו מגיעים ל80-90% מהיכולת שלנו בשנות העשרים המוקדמות. אז עכשיו, בגיל "מבוגר", לנסות להבין משחק חדש זה לא קל. במובן מסויים ודי פרדוקסלי, לפחות אצלי, כשהתחלתי ללמוד פוקר שמתי לב שהמשחק הזה דורש הרבה יותר סבלנות משחמט! למה הכוונה? במשחק שחמט אם אנחנו עייפים או עצבנים, אנחנו יכולים לשחק מאוד מהר ולסמוך על האינטואיציה, ולשחק במרחק של 200-300 נקודות מיכולת השיא שלנו. ובפוקר, עד ש"קולטים" את המשחק (ואני לעולם לא הגעתי לשלב הזה) קשה לשחק אינטואיטיבי, כל החלטה צריך לחשב... זה קצת כמו להתחיל ללכת, כבר מתחשק לך לרוץ...

פוקר לדעתי זה משחק מאוד חביב ומשעשע, אבל הבנתי שאני כנראה זקן מדי ללמוד משחק חדש (כבר ניסו ללמד אותי גם גו ומשחקי חשיבה אחרים ללא הצלחה). פוקר זה גם משחק בעייתי כי לפעמים אתה מתוגמל על החלטות לא נכונות אוביקטיבית. קצת כמו ילד שמנסה לתת מט סנדלרים וזה מצליח לו, אז המדריך כמאוכזב כי הילד מתוגמל על החלטות לא נכונות. אבל בשחמט מצב כזה תלוי רק ברמת היריב, בפוקר יש מצבים שגם מול יריב מאוד חזק, החלטה ממש גרועה מניבה תוצאה חיובית.

המשפט האחרון שלך הוא בדיוק הסיבה ש"ילדים" בפוקר ממשיכים להפסיד כסף ונשארים במשחק, מה שעושה אותו לכל כך מעניין, בשחמט הלא מוכשרים והלא טובים מבינים מהר מאוד את מצבם, ולא חיים באשליית המזל.
IC
משתמש ותיק

הקודם

חזור אל צעירים וצעירים במוחם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד