גם השנה - עמותת צ.ל.ש מחפשת מדריכי שחמט לילדים

עד שאני אוסיף לוח מודעות אמיתי לדף הבית ניתן לרשום מודעות על מכירה/קנייה, חיפוש אחר מדריכים וכו' כאן

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

גם השנה - עמותת צ.ל.ש מחפשת מדריכי שחמט לילדים

הודעהעל ידי YardenK » 06/10/2011 17:16

לעמותת צעירים לומדים שחמט (צלש) דרושים/ות מתנדבים/ות להדרכת שיעורי שחמט בכיתות בית ספר יסודי.
העמותה פועלת בשכונות מוחלשות, על מנת להעצים ילדים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך דרך משחק השחמט. אין צורך בידע רב בהדרכה, ניתנות הכשרות ותוכנית שיעורים.
כמובן שיש צורך בגישה בסיסית לילדים וכל נסיון כלשהו בהדרכה - זה יתרון!
ההתנדבות היא שעה - שעה וחצי בשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים בבתי ספר יסודיים, לכיתות ג'-ו' (שימו לב במודעה המצורפת נפלה טעות).
ההדרכה מתאימה לסטודנטים, שכירים, עצמאים, פנסיונרים ובעצם כל מי שהשחמט קרוב ללבו, ומעוניין ללמד את המשחק לאוכלוסיות שבאופן טבעי לא מכירות אותו.

מנסיון, אמנם העבודה בהתדנבות אולם התמורה שמקבלים - מיצירת הקשר עם הילדים ומהבאה של המשחק הזה למקומות חדשים, ובעיקר מהיכולת של השחמט לחולל "פלאים" בילדים הבעייתיים ביותר - גדולה לאין שיעור.

העמותה מחפשת מדריכים בכל הארץ - מדימונה ועד חיפה. רק פניות מתאימות ייענו.

לשליחת קו"ח ופרטים נוספים:
ירדן קידר
[email protected]
סרטון על העמותה: http://www.youtube.com/watch?v=r3VImvOcG5o
תודה!

תמונה
ירדן קידר, רכז פעילות ירושלים
עמותת צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט
[email protected]
YardenK
משתמש מתחיל

Re: גם השנה - עמותת צ.ל.ש מחפשת מדריכי שחמט לילדים

הודעהעל ידי The Brat » 07/10/2011 19:24

תפסיקו כבר לנצל בני-נוער...
אין הדרכת שחמט בחינם. זה כמו לבקש מסטודנטים ללמד מתמטיקה בחינם בלי לקבל מלגת לימודים.
אם הייתי מנהל הפורום הייתי מוחק את הפנייה שלכם.
ועוד מבקשים קו"ח... בכלל אין לכם בושה.
פשוט לכו לעזאזאל.
The Brat
משתמש קבוע

הודעהעל ידי נעם דובב » 09/10/2011 15:54

The Brat כתב:תפסיקו כבר לנצל בני-נוער...
אין הדרכת שחמט בחינם. זה כמו לבקש מסטודנטים ללמד מתמטיקה בחינם בלי לקבל מלגת לימודים.
אם הייתי מנהל הפורום הייתי מוחק את הפנייה שלכם.
ועוד מבקשים קו"ח... בכלל אין לכם בושה.
פשוט לכו לעזאזאל.

ואילו אני מנהל הפורום הייתי מוחק את התגובה שלך, לאלתר, מהטעמים הבאים:

1. היא מהווה, לכאורה, עבירה על לשון הרע ויש בה הוצאת דיבה, שלא מתום לב: "לנצל בני נוער". לא דובים ולא נעליים, לא ניצול ולא בני נוער.
בשום מקום בדיון שפתח ירדן לא מצוין "בני נוער". יתרה מכך, לפי הדוגמאות שנתן, ניתן להבין שהפנייה היא אל מבוגרים, וככאלה הם בוחרים מרצונם החופשי.
ויש הדרכת שחמט בחינם, קוראים לזה התנדבות. אני מניח שלא שמעת, אך אלפים רבים של עמותות ברחבי הארץ מתבססות על מתנדבים (בהיעדר יכולת לשלם שכר),
השכר המתקבל מהתנדבות הוא ברוח ולא בחומר. ואני מניח שהמדריכים בצל"ש מקבלים סיפוק רב מהתנדבותם.
וגם באשר ללימוד מתמטיקה אתה טועה ומטעה. ישנן מספר עמותות (כמו פוש, צ.ב.ע), במסגרתן מלמדים אקדמאים (ולא רק סטודנטים) ילדים מרקע סוציואקונומי נמוך גם מתמטיקה.

2. שימוש בקללה (המכילה שגיאת כתיב בתוכה, אבל ניחא): "לכו לעזאזאל". נראה שלך אין בושה.
לפי התרשמותי, עמותת צל"ש (שלמען הסר ספק, איני קשור אליה או לירדן שפתח את ההודעה) עושה עבודת קודש, תודות למדריכים המתנדבים שעליה היא מתבססת.
נעם דובב
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Oded Ross » 09/10/2011 22:19

כמובן שאני מסכים עם נועם, אם כי לצורך הדיון אני לא מתכוון למחוק אף אחת מהתגובות.
כאמור, הפעילות אינה לבני נוער, ומי שזה לא מתאים לו שלא יתנדב.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי פז » 10/10/2011 00:52

ראשית שלום לכולם.
אני חושב שידידי אור כהן נפל בלשונו,
ואני מעריך שלא יעבור זמן רב והוא יתנצל על דבריו.
כל הכבור לעמותה וליוזמה כמו כן אשמח להשפיע על ידידי אור שיתנדב במקום ויספר לנו על רשמיו מההתנדבות.
בברכת חג שמח,
פז.
פז
זומבי

הודעהעל ידי avnerchess » 10/10/2011 10:00

בלי להכנס לויכוח המסוים שכאן אני רק מביע את דעתי נגד תרומות ונגד התנדבות- בכלל !

התנדבות זהו טריק של השולטים להרוס את ארגוני העובדים ואת שוק העבודה ולגרום לכך שלא תנתן תמורה הוגנת לעבודה
אפילו שנת שירות של תנועות הנוער זה פגיעה בעובדי החינוך והנוער וזילות ערך העבודה.
תרומות זהו טריק של הממסד לא להקציב לטובת הקהילה את שדרוש לה בחלוקה הוגנת אלא בחלוקה אינטרסנטית.
במקום לטפל ברעב, מקימים עמותות לחלוקת מזון.

הלו, בשביל מה יש מחאה ברחוב ? תפתחו את העיניים והאוזניים.
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי נעם דובב » 10/10/2011 11:10

avnerchess כתב:בלי להכנס לויכוח המסוים שכאן אני רק מביע את דעתי נגד תרומות ונגד התנדבות- בכלל !

אבנר, משפט זה מכיל סתירה פנימית:
ברגע שאתה מביע את דעתך באופן גורף ("בכלל") נגד התנדבות, הרי בדרך של דדוקציה אתה נוקט עמדה בדיון הפרטי הזה, שהלוז שלו הוא התנדבות.

avnerchess כתב:התנדבות זהו טריק של השולטים להרוס את ארגוני העובדים ואת שוק העבודה ולגרום לכך שלא תנתן תמורה הוגנת לעבודה
אפילו שנת שירות של תנועות הנוער זה פגיעה בעובדי החינוך והנוער וזילות ערך העבודה.
תרומות זהו טריק של הממסד לא להקציב לטובת הקהילה את שדרוש לה בחלוקה הוגנת אלא בחלוקה אינטרסנטית.
במקום לטפל ברעב, מקימים עמותות לחלוקת מזון.

הלו, בשביל מה יש מחאה ברחוב ? תפתחו את העיניים והאוזניים.

במדינה אוטופית לא היה צורך בתרומות והתנדבות. מדינת ישראל, שרחוקה מלהיות כזו, אינה דואגת לשכבות החלשות.
אתה נגד התנדבות ונגד תרומות, אז לצורך הדיון הבה נפסיק אותם. אם נסגור את עשרות אלפי העמותות הקיימות בארץ (שמתבססות על התנדבות ותרומות)
האם זה יגרום למדינה לדאוג לחלשים? התשובה, כמובן, ברורה: מצבם של העניים, ניצולי השואה, העובדים הזרים, הילדים בסיכון, המוגבלים וכו' יהיה גרוע עוד יותר
ולא יהיה מי שידאג להם.

ולנושא הדיון: לולא התנדבות ותרומות עמותת צ.ל.ש לא היתה קיימת. אלמלא היתה קיימת הילדים מהמעמד הסוציואקונומי הנמוך, שלומדים בזכותה שחמט, לא היו לומדים.
זה מה שאתה רוצה שיקרה ?! ענה לי בבקשה באופן ספציפי, לא באופן כללי.
נעם דובב
משתמש ותיק

הודעהעל ידי avnerchess » 10/10/2011 13:14

נעם דובב כתב:
avnerchess כתב:בלי להכנס לויכוח המסוים שכאן אני רק מביע את דעתי נגד תרומות ונגד התנדבות- בכלל !

ברגע שאתה מביע את דעתך באופן גורף ("בכלל") נגד התנדבות, הרי בדרך של דדוקציה אתה נוקט עמדה בדיון הפרטי הזה, שהלוז שלו הוא התנדבות.

לכן, הדברים נרשמו בשרשור זה ולא במקום אחר.

נעם דובב כתב:במדינה אוטופית לא היה צורך בתרומות והתנדבות. מדינת ישראל, שרחוקה מלהיות כזו, אינה דואגת לשכבות החלשות.
אתה נגד התנדבות ונגד תרומות, אז לצורך הדיון הבה נפסיק אותם. אם נסגור את עשרות אלפי העמותות הקיימות בארץ (שמתבססות על התנדבות ותרומות)
האם זה יגרום למדינה לדאוג לחלשים? התשובה, כמובן, ברורה: מצבם של העניים, ניצולי השואה, העובדים הזרים, הילדים בסיכון, המוגבלים וכו' יהיה גרוע עוד יותר
ולא יהיה מי שידאג להם.

יופי, הסרת את האחריות מהמדינה .
ומה יהיה כשל"נדבנים" יתחשק לא לנדב לנושא מסוים מאלה שרשמת למעלה?
אם הנושא חשוב, והוא חשוב, נא לתקצבו ע"י המדינה.
כן, גם לימודי שחמט לנוער מוחלש.
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי נעם דובב » 10/10/2011 14:02

avnerchess כתב:
נעם דובב כתב:

לכן, הדברים נרשמו בשרשור זה ולא במקום אחר.

נעם דובב כתב:במדינה אוטופית לא היה צורך בתרומות והתנדבות. מדינת ישראל, שרחוקה מלהיות כזו, אינה דואגת לשכבות החלשות.
ולא יהיה מי שידאג להם.

יופי, הסרת את האחריות מהמדינה .
ומה יהיה כשל"נדבנים" יתחשק לא לנדב לנושא מסוים מאלה שרשמת למעלה?
אם הנושא חשוב, והוא חשוב, נא לתקצבו ע"י המדינה.
כן, גם לימודי שחמט לנוער מוחלש.

אינני מסיר אחריות מהמדינה (המדינה בעצמה עשתה זאת), אך באופן ריאלי אין לי אפשרות להשפיע על מדיניותה, לדאבון ליבי.
האזרחים, שמדיניות הממשלה בתחום החברתי חורה להם, מנסים במשך עשרות שנים לשנות אותה, בדרכים של גילויי דעת / מחאה / החלפת השלטון וכו', אך הם מעלים חרס בידם.

במצב שכזה, ישנן שתי אפשרויות פעולה:
1. הצעתך - לחכות שהמדינה יום אחד תתעשת ותעשה את מה שהיא אמורה לעשות (באותה מידה של אפקטיביות אפשר גם לחכות למשיח) ובינתיים השכבות המוחלשות יסבלו יותר.
2. הצעתי - (כרע במיעוטו הכרחי) לעזור לאותן אוכלוסיות במצוקה, שלא יכולות לחכות יותר לשינוי, ביוזמות עצמאיות כמו עמותת צ.ל.ש.
נעם דובב
משתמש ותיק

הודעהעל ידי avnerchess » 10/10/2011 16:50

נעם דובב כתב:אינני מסיר אחריות מהמדינה (המדינה בעצמה עשתה זאת), אך באופן ריאלי אין לי אפשרות להשפיע על מדיניותה, לדאבון ליבי.
האזרחים, שמדיניות הממשלה בתחום החברתי חורה להם, מנסים במשך עשרות שנים לשנות אותה, בדרכים של גילויי דעת / מחאה / החלפת השלטון וכו', אך הם מעלים חרס בידם.

במצב שכזה, ישנן שתי אפשרויות פעולה:
1. הצעתך - לחכות שהמדינה יום אחד תתעשת ותעשה את מה שהיא אמורה לעשות (באותה מידה של אפקטיביות אפשר גם לחכות למשיח) ובינתיים השכבות המוחלשות יסבלו יותר.
2. הצעתי - (כרע במיעוטו הכרחי) לעזור לאותן אוכלוסיות במצוקה, שלא יכולות לחכות יותר לשינוי, ביוזמות עצמאיות כמו עמותת צ.ל.ש.

עצוב שדווקא בקיץ 2011 אתה כל כך מיואש מהאפשרות להשפיע. גם אם השינוי לא יהיה כמו שאני רוצה, לפחות רבים מבינים שצריך שינוי.
בוא, הצטרף אליהם (למיטב ידיעתי אינך טייקון... :) )

איפה ראית שהצעתי לחכות שהמדינה תתעשת ? לא לחכות, לצאת היום לרחוב ולדרוש שהמדינה תתעשת !
כרע במיעוטו הכרחי, (כדבריך) , עד שיבוא השינוי, עמותות כאלה עושות עבודה יפה.
התגובה שלי היתה פוליטית עקרונית ועיני לא צרה בעמותות אלה. (יש אחת שאני גם תורם לה מכספי הדל...)
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 18/10/2011 23:15

חברים שלום,

לאור (לא כהן) הדיון בנושא ההתנדבות והשאלה מיהו מתנדב שכבר עלתה בפורום בנושא של יו"ר האיגוד לשעבר ואף
הגיעה לדיון בבית המשפט מצאתי לנכון להוסיף את הקישור של ויקיפדיה לפירוש מיהו מתנדב ולהלן הקישור :

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... 7%95%D7%AA

כמו-כן ברצוני לציין שהמדינה קמה על ערך ההתנדבות והערבות ההדדית שהרי נאמר שכל ישראל ערבים זה לזה.
ולכן אני מוצא לנכון לקרוא לידידי אור כהן לחזור בו מהאשמותיו החמורות ואסיים בשיר ברוח הדברים שנאמרו:

מילים: ישראל דושמן
לחן: חנינא קרצבסקי

פה בארץ חמדת אבות
תתגשמנה כל התקוות
פה נחיה ופה ניצור,
חיי אושר חיי דרור.
פה תהא השכינה שורה
פה תפרח גם שפת התורה.

נירו ניר ניר ניר
שירו שיר שיר שיר
גילו גיל גיל גיל
כבר הנצו ניצנים.

נירו ניר ניר ניר
שירו שיר שיר שיר
גילו גיל גיל גיל
עוד יבואו זרעונים
פז
זומבי

הודעהעל ידי פז » 22/10/2011 23:06

חברי שלום,

להלן כתבה מתוך YNET בנושא ההתנדבות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4136861,00.html
פז
זומבי

הודעהעל ידי shlomiya » 23/10/2011 12:38

avnerchess כתב:התנדבות זהו טריק של השולטים להרוס את ארגוני העובדים ואת שוק העבודה ולגרום לכך שלא תנתן תמורה הוגנת לעבודה

גילוי נאות: אני התנדבתי בצ.ל.ש בשנה שעברה, והיתה בהחלט חוויה טובה.

לצערי אבנר אינו מדייק כאן בדבריו, לפחות בנוגע לעמותה זו. אני אמנם התנדבתי ללמד שחמט כשעה וחצי בשבוע, אבל זה היה במסגרת שעות העבודה ועל חשבון מקום העבודה שלי. כך שבעצם היה מי ששילם עבור פעילות לימוד השחמט, ואין זה מדויק לקרוא לכך פעילות ללא תמורה הוגנת. אני בדיעה שראוי שממסד מבוסס (אם זו חברה, מדינה או גופים אחרים) ישלם על פעילות זו ("התנדבות") ולא משפחותיהם של הילדים.

The Brat כתב:תפסיקו כבר לנצל בני-נוער...

שימו לב שקהל היעד של העמותה הוא אוכלוסייה שמלכתחילה כנראה לא היתה משלמת עבור חוגי שחמט לילדים. כלומר שקבוצת הביקוש של שיעורי השחמט אינה מושפעת לרעה מפעילות העמותה, כך שאין כאן חפיפה או תחרות עם מועדוני השחמט והלימוד בתשלום. האם אור כהן מתכוון שמנצלים את המדריכים או את התלמידים? כמדריך אני יכול להעיד שלחלוטין לא נוצלתי. האם הדאגה היא ליכולת הפרנסה של מדריכי השחמט המקצועיים (שאכן עוסקים בכך לפרנסתם)? אם כך, כפי שהסברתי אין כאן שום סתירה - להיפך, ילדים שמתגלים ככשרוניים אולי אף ייפנו לקבלת שיעורים בתשלום (הגוף המממן אינו רלוונטי) ובכך אף יגדילו את הביקוש לשיעורי שחמט.
shlomiya
משתמש קבוע

הודעהעל ידי avnerchess » 23/10/2011 13:39

shlomiya כתב:

לצערי אבנר אינו מדייק כאן בדבריו, לפחות בנוגע לעמותה זו. אני אמנם התנדבתי ללמד שחמט כשעה וחצי בשבוע, אבל זה היה במסגרת שעות העבודה ועל חשבון מקום העבודה שלי. כך שבעצם היה מי ששילם עבור פעילות לימוד השחמט, ואין זה מדויק לקרוא לכך פעילות ללא תמורה הוגנת. אני בדיעה שראוי שממסד מבוסס (אם זו חברה, מדינה או גופים אחרים) ישלם על פעילות זו ("התנדבות") ולא משפחותיהם של הילדים.

א - זה בדיוק מה שביקשתי: שלא תהא "התנדבות" אלא שהמדינה (קהילה) תשלם על הפעילות.
ב - אתה לא "התנדבת" כי קיבלת תשלום. המעסיק שלך , בהנחה שידע על פעילותך בזמן העבודה (!), הוא שתרם (ודעתי על תרומות ראה למעלה).
ג - על פגיעתך , המוכחת, בפרנסתם של מדריכי השחמט (המוסמכים), אני משאיר לאור לענות.
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 24/10/2011 00:50

avnerchess כתב:
shlomiya כתב:

א - זה בדיוק מה שביקשתי: שלא תהא "התנדבות" אלא שהמדינה (קהילה) תשלם על הפעילות.
ב - אתה לא "התנדבת" כי קיבלת תשלום. המעסיק שלך , בהנחה שידע על פעילותך בזמן העבודה (!), הוא שתרם (ודעתי על תרומות ראה למעלה).
ג - על פגיעתך , המוכחת, בפרנסתם של מדריכי השחמט (המוסמכים), אני משאיר לאור לענות.

אבנר!

מי מהמדריכים הסמיך את אור לדבר בשמו?
אני בספק אם יש כאן מדריך אחד שיעמוד מאחורי דבריו של אור!!!!!!!
יישר כוח לשלומי ולעמותה!
פז
זומבי

הבא

חזור אל לוח מודעות כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים