עמותת "צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט" בירושלים מחפשת מדריכים

עד שאני אוסיף לוח מודעות אמיתי לדף הבית ניתן לרשום מודעות על מכירה/קנייה, חיפוש אחר מדריכים וכו' כאן

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

Re: עמותת "צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט" בירושלים מחפשת מדריכים

הודעהעל ידי Uri Blass » 10/11/2010 07:14

אני יכול להוסיף שבהחלט יש לי חסרונות והבעיה העיקרית היא שהם בכלל לא ניסו לבדוק אם אני יכול להתגבר עליהם.
אני לא בטוח אם זה בא לידי ביטוי בפגישה שלי איתם אבל אני יודע למשל שיש לפעמים בעיה עם הדיבור שלי(ואני יכול למשל לדבר מהר מדי) אבל בסך הכל מדובר בנושא בשליטה שלי ברגע שאני מודע לו,ואני בהחלט מתכוון לתכנן את הכול כולל הקצב שאדבר בו ברגע שאדריך כיתה עם ילדים.

החלטתי כבר שאני לא רוצה להדריך אצלם
,והבעיה העיקרית היא שאפילו לא נותנים לי הזדמנות להיכשל ולא נותנים לי כלל הזדמנות(זה לא נראה לי רציני לקבוע שאני לא מתאים על סמך פגישה של דקות ספורות,וגם לא לנמק את זה רק בחוסר נסיון שלי בלי להסביר לי לפחות מה החסרונות האחרים שהם רואים).

אני מקווה שתהיה לפחות הענות לפניה שלי בתת פורום הדרכה(ואני יכול לספר שפניתי בנושא גם לא רק דרך הפורום).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 12/11/2010 12:04

ביקורת בונה לגבי יחס של העמותה למועמדים להיות מדריכים(למרות שלא ראיתי שום סימנים בדברים שלהם שצלש יהיו מוכנים לקבל אותה(והלוואי שאני טועה)

1)במקרה שמועמד להיות מדריך נפגע בגלל אי הבנה כלשהי לא צריך לעולם לכתוב לו דברים בנוסח "היית צריך להבין ש...".
דברים כאלו הם האשמת הצד שנפגע ורק פוגעים יותר.

מדריך שמתייחס ככה לתלמידים שלו הוא לדעתי לא פועל נכון,ואני יכול לתת דוגמה ממקרה שקרה לאחד השחמטאים המוכשרים(ופורסם כאן בעבר) ולא אציין שמות.
שחקן השיג עמדת נצחון והתלוצץ והציע תיקו הוא חשב שהוא יוכל לחזור בו מההצעה אחרי שהיריב יסרב ונפגע מהתיקו אחרי שהתברר לו שהוא לא יכול לחזור בו מההצעה.

זאת התנהגות רעה לומר לשחקן כזה שכועס על המדריך שלא הסביר לו שהצעת תיקו היא סופית ואי אפשר לחזור ממנה שהוא היה צריך להבין את זה קודם.
מדריך טוב יגיד שהוא מצטער שהוא חשב בטעות שזה ברור, והוא מבטיח שבעתיד יספר לתלמידים שלו
את הסיפור הזה(בלי שמות) כדי למנוע אי הבנות נוספות.

הנמשל לגבי העמותה שהעמותה כן צריכה להגיד למועמדים להיות מדריכים שבאים לפגישה שמדובר בראיון עבודה ,ולא להניח שמדריכים היו צריכים להבין מראש(ואני שבאתי לפגישה ציפיתי שיבואו לדבר איתי על בית הספר שאני צריך להדריך ולא שיראיינו אותי לקבלת עבודה).

2)כמעט תמיד צריך להציע למועמד להיות מדריך אפשרות לעסוק בהדרכת ילדים(גם אם חושבים שהוא לא מתאים להיות מדריך יחיד של כיתה לפחות ברגע זה), ואפשר בהחלט להציע לו להיות עוזר מדריך כי אין הכרח שיהיה רק מדריך אחד בכיתה כאשר המדריך יעשה את עיקר העבודה אבל יתן לעוזר המדריך גם להשתלב קצת ולדבר קצת בפני הכיתה שמדריכים.

כמעט תמיד זה למעט מקרים קיצונים שלא רלבנטים אלי כגון
גמגום קשה שהבן אדם לא מסוגל לשלוט בו או מצב שמדובר באדם שהורשע בעבירות חמורות(כגון עבירות מין נגד ילדים ,ואפילו עבירות שלא קשורות לילדים שמעידות שמדובר בפושע).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי The Brat » 15/11/2010 10:49

אורי, כמובן לא צריך לפגוע בך, אבל אתה לא מותאם להדרכה עם ילדים. מעטים האנשים שכן. צריך יכולות פדגוגיות ומגע אנושי מסוים כדי לעבוד עם ילדים. אני חושב שהיה צריך לומר לך בזאת בצורה עניינית ומנומקת ולא מתחמקת.

מעבר לכך, העמותה החצופה ראויה לכל גינוי. בעידן המחפיר של שאנשים מחפשים דרכים הוגנות להתפרנס ובמצאי יש רק עבודות נלוזות ומשפילות בשכר מגוחך ולא ראוי בצדן אין מקום להציע הדרכת שחמט בהתנדבות.
זה פשוט ניצול ציני וגס. זה אפילו מקומם.
אם הייתי מנהל הפורום הייתי מוחק את ההודעה הזו לאלתר ושולח את החבר'ה האלה מהעמותה שבאו לתפוס תחת על רצון טוב לעזור לקיבינימט.
הנימוק האידיאולוגי השקרי שלהם והנבזי כאילו מי שעוזר לשכבות חלשות צריך להשפיל את עצמו ולוותר על שכר.
להפך, אם זו קרן אז היא צריכה לתת את מיטב התנאים והשכר שהיא יכולה להציע כדי לגרור מדריכים איכותיים שבאמת ישפרו את מצב הדברים במקום שעל פי הגדרתם נחשב למוקד מצוקה.

אז לא משנה אם גלעד, מעין ירדן או מי שזה לא יהיה
צריך שמישהו יענה להם לעניין ולא תגובות רופסות כפי שנכתבו כאן.
כפי שגם חגי כתב - זה ממש אסור בתכלית האיסור שגורמים בתוך האיגוד וגם אנשים מתוך קהילת השחמט שיתנו יד לכך שאנשים ילמדו שחמט בחינם באיזושהי מסגרת חינוכית פורמלית כזו או אחרת, שהרי מצב המשחק די והותר בשפל.
כפי שנאמר, לשלם את המינימום של 42 שקל לשעת הדרכת שחמט עבור מדריך עם מד-כושר זה באמת המינימום של המינימום(הערת עריכה על ידי אחראי. קללות וכינויי גנאי מיותרים נמחקו מההודעה לפי בקשתו של מאיר פז-יכול להיות שצריך למחוק יותר ,ואני משאיר את זה לשיקול דעתו של עודד רוס).
The Brat
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Uri Blass » 15/11/2010 12:34

יכול להיות שכרגע אני לא מתאים לעבודה עם קבוצות ילדים אבל אני עדיין לא חושב שזאת סיבה לדחות אותי על הסף במיוחד שהסיבות שזה מעניין אותי הם בעיקר אידיאולוגיות,ואני רוצה להשפיע על זה שיהיו יותר בנות בשחמט(אם כי אני כמובן מעדיף להרוויח כסף אם זה אפשרי).

העובדות הן שבישראל כמות הבנות שמשחקות שחמט נמוכה גם יחסית לעולם,ובאליפות העולם האחרונה לנוער גם הבנים הצליחו יחסית יותר מהבנות וגם אחוז הבנים שישראל שלחה 75% היה גבוה יותר מאחוז הבנים בתחרויות שהיה בערך 60%.
כדי להשפיע שהמצב ישתנה צריך להתחיל מבתי ספר וגנים כי הבעיה המרכזית לדעתי שאין כמות מספקת של בנות בחוגים כדי להוציא תוצאות.

אני גם חושב שגם אם כרגע אני לא מתאים לעבודה עם קבוצות ילדים אז עדיין זה דבר שאני יכול ללמוד(וגם אם אני טועה אפשר לפחות לנסות ללמד אותי במיוחד שאני מתנדב).

אני בהחלט מוכן לקבל ביקורת עניינית(ביקורת עניינית למשל שקיבלתי בקורס מדריכים בראשון היא שאני צריך להשתדל ליצור קשר עין עם הילדים בכיתה שאני מדבר) אבל בהחלט אפשר לשלב אותי בהדרכת ילדים גם אם בהתחלה לא כמדריך ראשי(שהמדריך הראשי ישלב אותי בחלק קטן של הזמן ויתן לי ביקורת עניינית).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 15/11/2010 17:32

אגב אני לא חושב שהבעיה היא שאנשים מלמדים בהתנדבות בבתי ספר.
מותר לכל מי שרוצה ללמד בהתנדבות(וזה לא מה שפוגע בענף השחמט).

אני לא חושב שבלי המתנדבים האלו היו יותר בתי ספר שמוכנים לשלם למורים שילמדו שחמט.
מה שכן
העמותה הוציאה לעצמה שם רע בכל הסיפור שקרה ובגלל היחס כלפי(שהדבר הכי גרוע זה שלא היתה שום נכונות מצד העמותה להפיק לקחים לעתיד) אני אמליץ לכל אדם שלא להצטרף אליה.
הם עדיין יכולים לתקן את זה אם רק יתייחסו לדברים שכתבתי כאן(ויקבלו את הביקורת הבונה שלי) אבל לצערי לא נראה לי שהם יעשו את זה.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי פז » 19/11/2010 00:38

לבקשתי אורי מחק חלקים מהודעתו של אור ולכן מחקתי את הודעתי שלי.

הפז.
פז
זומבי

הודעהעל ידי ניר דינס » 21/11/2010 23:46

אורי.
הרצון שלך ללמד שחמט בהתנדבות ראוי להערצה ואני מוקיר אותו מאוד.
יחד עם זאת, אני לא בטוח שאני מאחל לך שהחלום שלך יתגשם.
ילדים הם עם אכזרי ומאוד לא פשוט
בימי כסטודנט צעיר ומדריך שחמט היו לי חוויות קשות מאוד בלימוד ילדים.
בבית ספר בפתח תקווה לימדתי ילדים שכל השעור רצו סביבי ולא למדו לרגע
בבית ספר בתל אביב, זרקו עלי גירים, קראו לי קוף ואפילו מצאתי את עצמי (סקוווווווופ !)
נותן סטירה לילד שקרא לי "נאצי" (סתם כי בא לו בלי הקשר מסויים).

ילדים הם אלופי העולם בזיהוי חולשות פעוטות ובטפלות אובסיבית ולעגנית אליהן.
גם החולשה השולית שלך בדיבור, שאתה מתגבר עליה לחלוטין ואין לה כל השפעה על התפקוד שלך
עשויה להפוך למושא לעג אובססיבי ולא רציונלי,בקרב בני תשחורת חסרי עכבות.
ולכן, אתה עשוי להתקל במצבים לא פשוטים שאולי עדיף להמנע מהם מראש.

אורי, מלבד רצון טוב נכנת בכישרון אמיתי לשחמט, תפיסה אנליטית ויכולות אוטודידקיות מרשימות ביותר.
לכן אני מציע לך, להפנות את רצון התרומה והלימוד המבורכים שלך למקומות אחרים ראויים הרבה יותר.
דווקא תחום השחמט למבוגרים ובמיוחד לבני "גיל הזהב" יכול להתאים לך הרבה יותר.
שם תקבל את הקשב והסבלנות העניינית להם אתה ראוי.
אני מציע שתפנה לבתי אבות ומוסדות דומים לקשישים לשם התנדבות ללימוד שחמט.
דווקא שם תרומתך תהייה יפה אלף מונים, כי סיוע לקשישים, הינו מצרך נדיר ביותר.

בהצלחה !!!
מי שביתו עשוי זכוכית שלא יזרוק אבנים
ומי שביתו אבן שלא יזרוק זכוכיות.
ניר דינס
משתמש קבוע

הודעהעל ידי חגי פרנק » 22/11/2010 00:04

ניר ברוך שובך!

ההודעה שלך המחישה את מה שרציתי כבר כמה זמן להגיד לאורי אבל לא ידעתי איך.
אני חושב שאורי יכול גם לעבוד בשכר בלתת שיעורים פרטיים דרך האינטרנט כמו שעושים שורה של רבי אמנים.
עם יכולת התבטאות בכתב כמו שלו הוא יכול להיות מורה פופלארי ויסודי.
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי גרדנויץ » 22/11/2010 13:15

ניר שלום,

נראה לי שאינך מתאים לשמש בכל תפקיד שהוא הקשור לילדים, ויפה שעה קודם...
גרדנויץ
משתמש ותיק

הודעהעל ידי hadari » 23/11/2010 00:14

גרדנויץ כתב:ניר שלום,

עודד שלום,

נראה לי שאתה בדרך לפתוח חזית נוספת עם משתמש שאולי טרם טעם את נחת מקלדתך. שאלתי היא האם אתה עומד בכך ולא חושש מקריסה טוטאלית עקב ריבוי חזיתות בו זמנית.
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי חגי פרנק » 23/11/2010 00:56

עו"ד ניר דינס פרש מהדרכת ילדים לפני שנים רבות.
ולילד שקרא לו "נ-אצי" היה צריך להוריד חגורה ולתת מכה אחת שהוא לא ישכח לעולם. זה מה שעשו בבית הספר שלמדתי בו באנגליה והילדים יצאו משם ג'נטלמנים מכובדים ומחונכים.
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי גרדנויץ » 23/11/2010 08:35

hadari כתב:
גרדנויץ כתב:ניר שלום,

עודד שלום,

נראה לי שאתה בדרך לפתוח חזית נוספת עם משתמש שאולי טרם טעם את נחת מקלדתך. שאלתי היא האם אתה עומד בכך ולא חושש מקריסה טוטאלית עקב ריבוי חזיתות בו זמנית.

הדרי בוקר ורדים לך,

זה לא ענין של חזיתות. הפורום אינו שייך לפחדנים!( כמוך?)
ילדים אינם באים לחוג כדי לקבל סטירות, ניר יכל להעיף אותו מהחוג, אך בשום פנים לא להרים עליו יד ולכן עליו לפרוש מהדרכת ילדים ומיד!
גרדנויץ
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ichess » 12/06/2011 12:39

אם יורשה לי להגיד משהו לטובת העמותה הזאת
היא שאני מדריך בבית ספר ביפו
וזה ילדים בכיתות ה' וו' שאין להם מושג בשחמט, ולכן לא צריך להיות איזה שחקן ענקי בשביל להדריך אותם (ואני לא כזה שחקן גדול)
מלבד זאת עמותת צ.ל.ש נותנת דגש על הערך החינוכי שבמשחק והדברים שבאים איתו ומלווים אותו.
אני חושב שגם לי וגם לכל המדריכים ההדרכה בעמותה הייתה חוויה מעצימה (למרות שלפעמים לא פשוטה)

ביום שישי הזה בבוקר בבית השחמט בתל אביב יש טורניר סיום של העמותה (ואני אהיה שם)
רן ברנפלד, מנהל
אתר השחמט הישראלי
http://www.ichess.co.il
ichess
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי פז » 12/06/2011 15:28

ichess כתב:אם יורשה לי להגיד משהו לטובת העמותה הזאת
היא שאני מדריך בבית ספר ביפו
וזה ילדים בכיתות ה' וו' שאין להם מושג בשחמט, ולכן לא צריך להיות איזה שחקן ענקי בשביל להדריך אותם (ואני לא כזה שחקן גדול)
מלבד זאת עמותת צ.ל.ש נותנת דגש על הערך החינוכי שבמשחק והדברים שבאים איתו ומלווים אותו.
אני חושב שגם לי וגם לכל המדריכים ההדרכה בעמותה הייתה חוויה מעצימה (למרות שלפעמים לא פשוטה)

ביום שישי הזה בבוקר בבית השחמט בתל אביב יש טורניר סיום של העמותה (ואני אהיה שם)

יישר כוח!
עלה והצלח.
ואל תקשיב לכל המלעיזים שעינם צרה.
פז
זומבי

הודעהעל ידי YardenK » 24/08/2011 22:25

אהלן חברים
צר לי שמודעת חיפוש מדריכים היוותה כר לויכוחים ולהאשמות.
לצערי היינו עסוקים כל השנה בפעילות ולכן לא היה פנאי להיכנס לפורום ולענות על הטענות, מה גם שניהלתי עם אורי דיון ארוך במייל על כך.
אינני רוצה להרחיב את הדיון כאן על המקרה הספציפי עם אורי, רק אצייין שלא הייתי כלל מעורב בהחלטה לקבלו או לא ומעולם לא נפגשתי איתו, ובכל זאת כן נכנסתי לדיון איתו ללא כל מחוייבות מצדי.

כפי שרן העיד, העמותה עסקה ותמשיך לעסוק בדבר אחד - עבודה חינוכית מעצימה עם ילדים באוכלוסיות חלשות והנגשת השחמט לאוכלוסיות הללו. כל הדברים האחרים הרבה הרבה פחות חשובים לטעמי. רוב מי שנתקל בעמותה ובפעילותה מברך עליה, והמדריכים שוב כמו שרן העיד מקבלים חוויה מעצימה ומרגשת. ובתור מי שמכיר את העמותה גם מבפנים אני חייב להגיד, בכנות, שלא יצא לי לעבוד בחברת אנשים יותר אכפתיים, ערכיים ואנושיים. אני עדיין מצר על כך שאורי מרגיש רגשות שליליים כלפי העמותה ופעילותה, וכמו שאמרתי לו גם במייל - נשמח להיות איתו בקשר לגבי פרוייקטים אחרים (ועם כל אחד אחר, בהקשר הזה).

אנחנו כבר מחפשים מדריכים לשנה הבאה, ואפרסם על כך פוסט נפרד (בתקווה שהוא יתקבל בברכה על ידי כל המגיבים :)
שתהיה לכולנו שנה טובה, פוריה, ונעימה
ירדן קידר

נ.ב. ניר דינס?! מה לעזאזל אתה עושה פה? מה עם התאילנדים?!!
ירדן קידר, רכז פעילות ירושלים
עמותת צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט
[email protected]
YardenK
משתמש מתחיל

הקודםהבא

חזור אל לוח מודעות כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד