עמותת "צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט" בירושלים מחפשת מדריכים

עד שאני אוסיף לוח מודעות אמיתי לדף הבית ניתן לרשום מודעות על מכירה/קנייה, חיפוש אחר מדריכים וכו' כאן

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

עמותת "צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט" בירושלים מחפשת מדריכים

הודעהעל ידי YardenK » 18/10/2010 20:05

לעמותת צעירים לומדים שחמט (צלש) בירושלים דרושים מתנדבים להדרכת שיעורי שחמט בכיתות בית ספר יסודי.
העמותה פועלת בשכונות מוחלשות, על מנת להעצים ילדים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך דרך משחק השחמט. אין צורך בידע רב בהדרכה, ניתנות הכשרות ותוכנית שיעורים.
ההתנדבות היא שעה וחצי בשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים בבתי ספר ברחבי ירושלים.
ההדרכה מתאימה לסטודנטים, שכירים, עצמאים, פנסיונרים ובעצם כל מי שהשחמט קרוב ללבו ומעוניין ללמד את המשחק לאוכלוסיות שבאופן טבעי לא מכירות אותו.

לפרטים נוספים - ירדן [email protected]
סרטון על העמותה: http://www.youtube.com/watch?v=r3VImvOcG5o
תודה!

תמונה
ירדן קידר, רכז פעילות ירושלים
עמותת צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט
[email protected]
YardenK
משתמש מתחיל

Re: עמותת "צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט" בירושלים מחפשת מדריכים

הודעהעל ידי hadari » 19/10/2010 00:17

YardenK כתב:לעמותת צעירים לומדים שחמט (צלש) בירושלים דרושים מתנדבים להדרכת שיעורי שחמט בכיתות בית ספר יסודי.
העמותה פועלת בשכונות מוחלשות, על מנת להעצים ילדים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך דרך משחק השחמט. אין צורך בידע רב בהדרכה, ניתנות הכשרות ותוכנית שיעורים.
ההתנדבות היא שעה וחצי בשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים בבתי ספר ברחבי ירושלים.
ההדרכה מתאימה לסטודנטים, שכירים, עצמאים, פנסיונרים ובעצם כל מי שהשחמט קרוב ללבו ומעוניין ללמד את המשחק לאוכלוסיות שבאופן טבעי לא מכירות אותו.

לפרטים נוספים - ירדן [email protected]
סרטון על העמותה: http://www.youtube.com/watch?v=r3VImvOcG5o
תודה!

תמונה

אין דבר כזה "שכונות מוחלשות".

מי "החליש" את השכונות הללו?
העם!
דורש!
גזר גמדי!
hadari
משתמש ותיק

הודעהעל ידי חגי פרנק » 19/10/2010 01:38

אני לא כ"כ מבין איך זה עובד אם כל המדריכים הם בלתי מדורגים?!
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי איתי ז. » 19/10/2010 02:06

חגי פרנק כתב:אני לא כ"כ מבין איך זה עובד אם כל המדריכים הם בלתי מדורגים?!

חגי, תסכים איתי שבשביל ללמד ילד בן 6 את חוקי המשחק צריך דידקטיקה יותר מאשר מד כושר. אני מכיר מדריכה אצלהם שהיא לא מדורגת אבל יש לה ניסיון בעבודה עם ילדים.
"זה מסע מאוד כבשי. מסע טיפוסי של כבש" - הכהן הגדול
איתי ז.
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Uri Blass » 19/10/2010 07:27

מה שאותי מפתיע זה שההודעה מדברת רק על ירושלים.

לפי הסרטון עמותת צ.ל.ש עובדת ב30 מוקדים ברחבי הארץ,ומעסיקה מתנדבים שלא מקבלים תשלום.
האם בכל המקומות האחרים בארץ יש לה מספיק מתנדבים ורק בירושלים חסרים לה מתנדבים?
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 19/10/2010 07:38

איתי ז. כתב:

חגי, תסכים איתי שבשביל ללמד ילד בן 6 את חוקי המשחק צריך דידקטיקה יותר מאשר מד כושר. אני מכיר מדריכה אצלהם שהיא לא מדורגת אבל יש לה ניסיון בעבודה עם ילדים.

אני יכול להוסיף שהעדר דרגה שחמטאית לא בהכרח מוכיח רמה שחמטאית נמוכה והיום יש בני אדם שלא שיחקו בתחרויות אבל יודעים שחמט ברמה של 1600 לפחות.
עודד רוס למשל היה ברמה של הרבה מעל 1600 עוד הרבה לפני שהוא שיחק בכלל בתחרויות,ושהוא התחיל לשחק אז הוא קיבל דרגת מועמד לאמן לפי הביצועים שלו.

אני מסכים שצריך ידע מינימלי כלשהו בשחמט כדי להיות מדריך טוב עבור ילדים,וסביר שמדריך שברמה שחמטאית של לא יותר מ1300 לא יוכל להצליח אם המטרה היא שהחניכים שלו ינצחו חניכים של בתי ספר אחרים אבל הוא עדיין יכול ללמד אותם את חוקי השחמט ובהתחשב בעובדה שמדובר במתנדבים זה לא פסול(וזה עדיף על מצב שהילדים לא לומדים בכלל שחמט
כי אני לא חושב שיש עודף של מתנדבים מדורגים שמוכנים ללמד שחמט או לחילופין שיש ספונסרים שמוכנים לממן מדריך שחמט מדורג בתשלום עבור אותם ילדים).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי YardenK » 19/10/2010 20:52

אני שמח שיש הענות כה רבה, אבל האם יש מישהו שגר באזור ירושלים ומעוניין להתנדב?
אורי - כבר דיברנו על כך, אבל אם יש עוד מישהו כמו אורי שמחפש להתנדב חוץ מבירושלים שיכתוב לי מייל ואני אפנה אותו למקומות הרלוונטיים.
בקשר לדירוג - צדק מי שאמר שהשיעורים לא נועדו להביא ילדים להיות אמנים אלא בתור תרומה לקהילה ולאוכלוסיות שבאופן טבעי לא חשופות למשחק. לכן אין צורך בדירוג גבוה למי שמלמד.
בקשר למוחלשות - אחי, צר לי אבל נראה לי שאתה לא ממש יודע על מה אתה מדבר. מדיניות של אפליה זה דבר שלפעמים קורה במדינת ישראל (בלשון המעטה) ומדיניות כזו מחזקת מקומות מסויימים על חשבון מקומות ואוכלוסיות אחרים. מי שהדבר בא על חשבונו נקרא "מוחלש" מכיוון שהמצב החלש שהוא נמצא בו נגרם בחלקו הגדול ממדיניות ולא ממעשיו הוא, כלומר מעשי השלטון "החלישו" את מעמדו. זוהי איננה טרמינולוגיה שמאלנית אלא מינוח רשמי של מוסדות הרווחה בישראל.

ושוב - מישהו רוצה להתנדב???
ירדן קידר, רכז פעילות ירושלים
עמותת צ.ל.ש - צעירים לומדים שחמט
[email protected]
YardenK
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי avnerchess » 19/10/2010 23:26

YardenK כתב: מדיניות של אפליה זה דבר שלפעמים קורה במדינת ישראל (בלשון המעטה)

לא קורה במקרה אלא בכוונת מכוון.
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 20/10/2010 00:08

____________________________________________________________--

חגי!

לא כל דבר צריך להבין!
פז
זומבי

הודעהעל ידי חגי פרנק » 20/10/2010 01:10

אני מעוניין להציב סטנדרט שמדריך שחמט זה מקצוע ובעבור עבודה מקצועית מקבלים שכר.
אני לא תומך בכך שבתי ספר יתרגלו לקבל מדריכים חינם.
יש מדריכים שמוכנים לעבוד בבוקר בקרן קרב במשכורות נמוכות של 42 שקל לשעה אבל זה עדיין מקובל עלי כי זו עבודה בשכר.
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Uri Blass » 20/10/2010 01:46

ומהיכן בדיוק יבוא הכסף כדי לשלם בשביל המדריכים?
אם תקבע חוק שמדריכי שחמט בבתי ספר צריכים לקבל שכר אז פחות ילדים ילמדו שחמט בבתי הספר מכיון שלא יהיה כסף לשלם בשביל מדריכים בבתי הספר הרלבנטים.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 20/10/2010 02:24

חגי,אני יכול להוסיף עוד משהו לגבי דבריך.
כתבת:
"יש מדריכים שמוכנים לעבוד בבוקר בקרן קרב במשכורות נמוכות של 42 שקל לשעה אבל זה עדיין מקובל עלי כי זו עבודה בשכר."

זה נשמע כאילו אותם מדריכים עושים טובה לקרן קרב וקרן קרב מחפשת עוד מדריכים שיסכימו לעבוד באותה משכורת.

חיפשתי בגוגל אילו ג'ובים קרן קרב מציעה
,ולא מצאתי שקרן קרב בכלל מחפשת עוד מדריכי שחמט.
הנה לינק רלבנטי
http://www.karev.org.il/Jobs.aspx?TypeMain=Jobs

קרן קרב מחפשת מדריכים בדרמה ובמחשבים ובעוד דברים אבל שום מודעת דרושים לא מדברת על שחמט.

המודעה הכי קרובה לשחמט זה
ל"אשכולות חשיבה" מדריכים/ות לאזור נתניה
וגם שם הם דורשים כל מיני תנאים מוקדמים שכוללים בין היתר נסיון בהדרכת ילדים,והתחייבות למינימום 3 ימים בשבוע ומינימום שנת לימודים מלאה.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי avnerchess » 21/10/2010 14:42

חבל על העמותה שמחפשת מדריכים.
יואילו המנהלים להעביר את התגובות, שלא קשורות, למקום אחר.
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Uri Blass » 22/10/2010 15:41

העברתי את ההודעות הלא קשורות לנושא של קפיטליזם בתת הפורום צעירים וצעירים במוחם.
אם יש לכם לומר בנושא של עמותת צ.ל.ש(ולא בנושא של קפיטליזם או לא) אז כאן המקום לומר זאת.
אני יכול לומר שבינתים אני ביקשתי להתנדב בתל-אביב.
אכתוב הודעה נוספת בנושא זה אם אכן אתחיל להתנדב בהדרכה בבתי ספר בתל-אביב כשעה וחצי בשבוע.
אני מתכוון מבחינתי להתנדב,וקיבלתי תשובה עקרונית חיובית(אבל עדיין אין לי פרטים חוץ מהעובדה שהתכנון הוא להתחיל בחודש נובמבר).
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 09/11/2010 15:18

זה כנראה מה שימשיך להיות כי צל"ש לא רק שהודיעו לי סופית אתמול שהם דוחים אותי אלא מבחינתי התנהגו כלפי באופן כזה ששכנע אותי לא לבקש או להסכים להתנדב שם לעולם(או לפחות לא כל עוד האחראים הם גלעד ומעיין,והדברים שלי לא מכוונים לפותח הנושא ירדן שרק הפנה אותי אליהם).

כתבתי להם אימייל שבו הסברתי להם בדיוק את הביקורת שלי אבל לצערי לא קיבלתי מהם התייחסות עניינית.

בשורה התחתונה
הם פסלו אותי בטענה שאין לי נסיון קודם בהדרכה של ילדים בתחום כלשהו אבל
באתר של צ.ל.ש כתוב
"אין צורך בניסיון הדרכתי קודם- המדריך מקבל מערכי שיעור מוכנים וליווי מקצועי!"

http://www.cpchess.co.il/index.php?opti ... ticle&id=7

אז יש 2 אפשרויות או שמה שהם כותבים זה שקר והם רוצים רק מדריכים בעלי נסיון כלשהו בהדרכה(גם אם לא בהדרכת שחמט) או שהנימוק שהם מסרו לי הוא שקרי ויש סיבה אחרת שהם דחו אותי שהם לא רוצים לספר לי.

ב2 המקרים אני לא מעוניין להדריך שם לעולם,ולא מעוניין לעזור לעמותה הזאת בשום צורה (כל עוד גלעד ומעיין אחראים שם),והם סתם זימנו אותי לפגישה של מספר דקות, ובזבזו את זמני על דברים שהיו יכולים לברר בטלפון(במקרה שהם דוברים אמת ואכן הסיבה האמיתית שהם פסלו אותי זה שאין לי נסיון הדרכתי קודם בהדרכת ילדים).

לא נאמר לי שהשנה בגלל שפניתי בשלב יחסית מאוחר אני לא יכול להדריך כי אין הרבה מקומות כרגע ויש להם כרגע מועמדים טובים יותר, והבנתי מהם שאני פסול להדרכה אצלם כל עוד אין לי נסיון בהדרכת ילדים כי כתבתי למעיין באימייל
שהבנתי שהם בכלל לא מעוניינים בי כמדריך גם בשנים הבאות(אלא אם אצבור קודם נסיון כלשהו בהדרכת קבוצות ילדים בשחמט או לא בשחמט)
ובתשובה שלה היא לא טרחה לכתוב משהו שסותר את זה.

עריכה:אני יכול להוסיף שהתשובה השלילית לא היתה מיידית בפגישה.
לא נאמר לי בסוף הפגישה שלי עם מעיין וגלעד בשבוע שעבר שדוחים אותי ששאלתי באיזה בית ספר אני מתחיל לעבוד ומתי אלא שיודיעו לי
,ושאלתי מתי אז אמרו לי שעד יום שני או שלישי בשבוע הבא(אם כי הבנתי כבר בסוף הפגישה שלא בטוח שמקבלים אותי שמעיין אמרה לי שהיא רואה קושי בעובדה שלא הדרכתי ילדים בעבר),וביום שני באמת הודיעו לי שלא מקבלים אותי שההסבר היחיד היה העובדה שאין לי נסיון הדרכתי קודם בהדרכת קבוצות של ילדים והנסיון שלי בהדרכת מבוגרים לא רלבנטי.

אין לי שום מושג אם בכלל קיבלו מועמד אחר לבית ספר שהם חשבו אולי להעסיק אותי או שהחליטו שאין להם מועמד מתאים ולא העסיקו אף אחד ולא טרחו כלל לספר לי,ואני רואה את זה כיחס מזלזל כלפי.
Uri Blass
אחראי

הבא

חזור אל לוח מודעות כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים