מהפכה טכנולוגית באיגוד השחמט

מהפכה טכנולוגית באיגוד השחמט

הודעהעל ידי חגי פרנק » 26/11/2007 18:18

גולשים יקרים! היום אנו נפרדים מאתר האיגוד הותיק בתצורתו הישנה וחונכים את האתר החדש שבתכנונו ובניתו אנו עוסקים מזה למעלה משנה. אתר זה הוא חלק מהמהפכה הטכנולוגית הכוללת שעוברת על האיגוד בשנה האחרונה וכוללת את הירחון המקוון, תוכנה לדיווח תוצאות ליגה, תוכנה חדשה לניהול המשרד והפקת מד כושר וכמובן האתר החדש על הטכנולוגיות הרבות הכלולות בו שרבות מהן יבואו לידי ביטוי בעתיד עם התמלאן בתוכן אנו מקווים שתהליך המעבר יהיה קל ומהיר עם תקלות מעטות ככל שניתן ומזמינים אתכם לשלוח אלינו הערות ולהשתתף בבניית התכנים לאתר החדש. את תהססו לכתוב ישירות אלי בכל הערה והצעת יעול. נשמח גם לשמוע תגובות על התרשמותכם מהאתר החדש.

חגי פרנק
מנהל אתר האיגוד
נערך לאחרונה על ידי חגי פרנק בתאריך 26/11/2007 22:11, נערך 6 פעמים בסך הכל.
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים
 
הודעות: 4191
הצטרף: 01/12/2004 16:58

הודעהעל ידי חגי פרנק » 26/11/2007 18:32

כשקראתי את תגובותו של מנהל הפורום וראיתי כיצד איחד נושא חשוב זה עם נושא לא רלוונטי מהעבר הייתי לרגע מתוסכל אבל מייד הבנתי כי הגולשים והוא בתוכם כלל לא מבינים את המשמעות המעשית של השינוי שנחשף היום והוא תוצאה של שנה שלמה של עבודת מטה, תכנון מפורט ועבודה של מאות שעות ע"י מתכנתים, גרפיקאים ואחריה ימים עבודה רבים של בדיקות ובקרת איכות. הבנתי שיש לפרט ולהסביר מה כל ההשקעה העצומה הזו נותנת ותיתן לגולש מן המניין:


בבואי לסקר את היכולות החדשות של אתר האיגוד יכולתי לפרט את יכולתיה של מערכת הניהול החדשה אלה ששוב זה לא יסביר לגולש דברים מעשיים.

אי אפשר ולא נכון לנתק את האתר עם פניו החדשים שהוא פלטפורמה מכלל המהפכה הטכנולוגית שעבר האיגוד ושהאתר הוא הצנור דרכו באות לידי ביטוי כלל הטכנולוגיות החדשות שכוללות את הבטאון המקוון, התוכנה לדיווח תוצאות הליגה, תוכנת ניהול המשרד והפקת מד כושר ותוכנת ניהול התוכן באתר.

היתרון המשמעותי ביותר שיש לנו כיום הוא אחידות בסיס הנתונים. אין היום ניתוק בין בסיס הנתונים במשרדי האיגוד לבין בסיס הנתונים באתר. זוהי הסרת חסם בירוקרטי משמעותי ביותר שהביא לבעיות רבות בעבר ולזלילת זמן לעובדים.

מס' דוגמאות לשחמטאי הבודד:
1. מהיום שחמטאי המתקשר לאיגוד ומבקש להרשם כמנוי. עוד במהלך השיחה (לאחר לקיחת מספר כ.א) המזכירה מזינה לאתר את עדכון הפנקס והשחמטאי יכול כבר לראות את שמו עם התוקף ל2008 ללא כל המתנה. זמן קצר לאחר מכן הוא יקבל לתיבת הדואר שלו את הבטאון המקוון.
2. מחזור ליגה מסתיים וכבר במהלך סוף השבוע בעוד עובדי האיגוד מבלים את חופשת סוף השבוע האתר כבר מעודכן בתוצאות משחקי הליגה שהסתימו רק שעות אחדות קודם לכן. זוהי פריצת דרך משמעותית ביותר ובטכנולוגיה החדשה אין שום שלב בירוקרטי של חסימת המידע ומנהלי המועדונים יכולים להזין מידע
בזמן אמת ולראות אותו מייד.
3. למנהל מועדון יש ידיעה חשובה לפרסם בעמוד הבית של אתר האיגוד. הוא יכול בעצמו דרך הדפדפן עם ידע מינמלי וסיסמא לפרסם ידיעה כלבבו ללא שום עכובים ומבלי להזדקק לאיש טכני ו/או לאישור כלשהו ממשרדי האיגוד. שום יש כאן הסרה של שכבות ברקורטיה רבות.

כל זה מלווה במעטפת מודרנית של גרפיקה חדישה ומודרנית.

כל אלו הם רק התחלה ולמעשה המערכת החדשה כוללת עוד יתרונות נוספים שיחשפו בעתיד הקרוב עם הפתיחה שלהם למשתמשים.

היום הוא ללא ספק יום חג לכל הצוות הגדול שעבד על הפריצה הטכנולוגית בשנה וחצי האחרונות . תודתי המיוחדת למנכ"ל האיגוד יגאל לוטן שהיה היוזם והרוח החיה שדחפה ללא לאות את התקדמות הפרויקט ורואה היום את התוצאות לנגד עיניו. תודה גדולה לאבי דורנר ולדני סלומון שהשתתפו באפיון הדרישות לאתר ולמערכת ניהול המידע ועשו זאת במסירות אין קץ. תודה גדולה למתכנת המוכשר אבי קליסקי שכתב את תוכנת ניהול המשרד( רישום שחקנים, מד כושר , עדכון תחרויות ) שניתן להפעילה מכל מקום דרך הדפדפן. תודה לצווות של מיקסרמדיה שעיצב את הגרפיקה החדשה והתאים לנו את מערכת ניהול התוכן. תודה גדולה לצוות של "שחמט לכל אחד" על ניהול הפרויקט ועל המאמץ הסיזיפי למלא את האתר בתוכן הרב שנאסף עם השנים באתר האיגוד והיה צריך להתרגם לטכנולוגיה החדשה בתהליך שארך עשרות שעות וכלל תקלות רבות שכולן תוקנו במסירות. כולי תקווה שמאמצינו ימצאו חן בעינכם המשתמשים שלמענכם עשינו את כל זה.
לא נותר לי אלה להזמין אתכם לדפדף בין דפי האתר בכתובת www.chess.org.il
שלכם
חגי
ח.פרנק
חגי פרנק
משתמש חסר חיים
 
הודעות: 4191
הצטרף: 01/12/2004 16:58


חזור אל אתרי שחמט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים