החדשות האחרונות לגבי רבקה4

החדשות האחרונות לגבי רבקה4

הודעהעל ידי Uri Blass » 17/11/2009 19:18

לאחרונה אנשים שחררו תוכנות חופשיות שחזקות מרבקה3 כולל קוד מקור(לפחות על מעבד אחד בבליץ).

לטענת המתכנת של רבקה(וסיק) פשוט גנבו את הקוד שלו,והתוכנה שטובה יותר מרבקה 3 היא לא חוקית,ובפורום של רבקה יש חוק שאסור אפילו להזכיר את השם של התוכנה הגנובה(אחרת ימחקו את ההודעה שלך).

אני לא יודע אם הטענה של המתכנת נכונה או לא אבל מה שמעורר חשד זה העובדה שהמתכנתים של התוכנה החדשה לא מזדהים בשם אמיתי
(אגב הם מנמקים את העובדה שהם משחררים את קוד המקור של התוכנה החדשה באידיאולוגיה אנטי-קפיטליסטית)

כמו כן יש מתכנתים אחרים(לא של רבקה) שטוענים שהם בדקו ומצאו שהתוכנה החדשה באמת מבוססת על רבקה וביניהם נמצא המתכנת של דיפ שנג.

יכול להיות שפשוט עשו לרבקה3 רברס אנג'ינירינג, ואחר כך שיפרו אותה, ושמעתי גם השערות שאומרות שהמתכנתים השיגו איכשהו עותק של גרסה מתקדמת יותר של רבקה שוסיק לא שמר עליה היטב.

הערה שלי:אני לא הייתי מגדיר את מה שנעשה כגניבה ואפשר לכל היותר להאשים את אלו שהעתיקו את רבקה ושיפרו אותה בהפרת זכויות יוצרים.
גניבה של מכונית אומרת שבעל(ת) המכונית לא יכול(ה) להשתמש בה כי היא נמצאת אצל הגנב ועל אותו משקל
גניבה של קוד היתה צריכה להגיד שוסיק איבד את הקוד של רבקה וזה לא קרה לפי מה שאני מבין.

וסיק החליט לפתור את הבעיה עם רבקה4 בצורה הבאה.
הוא דוחה את המכירה של רבקה4 כמנוע שחמט (להערכתי ימכור אותה רק ביוני 2010)
ובשלב ראשון הוא לא מתכוון למכור את המנוע אלא פשוט למכור זמן שימוש ,ואנשים שירצו לנתח עם רבקה יצטרכו לשלם עבור זמן שימוש בתוכנה.

אם יהיו יותר מדי משתמשים שירצו להשתמש ברבקה למשך זמן רב אז יהיה תור, ומצב כזה לא ימשך לאורך זמן כי במקרה שיהיה מספיק ביקוש לוסיק יהיה מספיק כסף כדי לקנות מספיק מחשבים כדי לספק את הביקוש.

הנה ההודעה של וס:
http://chessok.com/?p=22973

מתוך ההודעה:

Deep Rybka Aquarium 2010 includes Rybka 4 remote access start pack worth 10 € (estimated more than 26 hours of online access, using 1 logical server thread).
Uri Blass
אחראי

Re: החדשות האחרונות לגבי רבקה4

הודעהעל ידי יהודה » 18/11/2009 13:11

אורי, חשבת פעם שלמילה גניבה עשויות להיות מספר משמעויות?

בכל מקרה הסגת גבול וגרימת נזק יותר מתאימים מהפרת זכויות יוצרים..
תחשוב על המשמעות של הדברים שאתה עושה!!!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 19/11/2009 15:19

אכן למילה גניבה יכולה להיות יותר ממשמעות אחת ,ובכל זאת אני מתנגד למילה גניבה בהקשר הזה כי גניבה היא בעיני עבירה חמורה יותר(אילו באמת זה שהיה לוקח לוסיק את הקוד היה גורם לזה שוסיק יאבד את הקוד שלו אז היה מדובר בגניבה ,וזה היה יותר גרוע מבחינת וסיק שהיה צריך לכתוב את הקוד שלו מחדש)

אני מסכים שהמילים הסגת גבול וגרימת נזק מתאימות כאן.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי Uri Blass » 10/04/2010 07:11

בינתים החדשות האחרונות שקראתי הן שרבקה4 כנראה תצא ב10.5 השנה.

אני מאמין שהיא תהיה חזקה משמעותית מרבקה3 ומfirebird אבל בכלל לא יפתיע אותי אם סטוקפיש תצליח שוב לעבור אותה או להתחרות איתה שווה בשווה בגרסה הבאה.
Uri Blass
אחראי

חזור אל תוכנות שחמט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים