אורי בלאס-אירמה בז'שוילי

אורי בלאס-אירמה בז'שוילי

הודעהעל ידי Uri Blass » 08/01/2013 02:41

תמונה

בעמדה זאת אירמה הציעה לי תיקו למעשה היא הציעה תיקו יחד עם ביצוע המסע פו6-ז4+

העמדה שווה אבל
אני חשבתי ,ודחיתי את ההצעה מתוך שיקול שאם הצלחתי לצאת מעמדה נחותה לעמדה הזאת יש לי גם סיכוי סביר לנצח.

המשחק נמשך

36.מ-ו3 ז:ח4 37.מ-ו4 ב6?(היה צריך לשחק מ-ד7 ובאמת לא ראיתי יותר מתיקו בוריאנט הזה אבל קיוויתי שאירמה תטעה וכך היה)
אילו הייתי משחק 37.ר:ח4 אירמה היתה משחקת מ-ד7 אבל כאן היא קיוותה לנצח.

38.ג:ב6 ג:ב6(או מ:ב6 ב4) 39.ר:ח4 ב5?

תמונה

כאן היה זוכה ההמשך 40.א:ב5+ עם ר-ז5 ומ:ו5 אבל התעצלתי לחשב(וחשבתי שכמות רגלים לא חשובה ואני לא רוצה לתת למלך שלו טמפו להתקדם על ידי א:ב5+) ,ושיחקתי 40.מ:ו5 מתוך אמונה שזה זוכה מהסיבות הבאות:

א)אחרי 40...פ-ה3+ 41.מ-ז5 פ:ז2 42.ר-ו2 הפרש השחור נתפס.

למעשה וריאנט זה מפסיד ללבן והכרחי 42.א:ב5+ שמוביל לתיקו אבל חשבתי יותר מדי בעקרונות כללים ,ופחות מדי בוריאנטים ספציפים.
חשבתי שהרץ הלבן שלי יכול לעצור את הרגלי א בלי תמיכת המלך השחור כאשר אם המלך השחור יתמוך בו ויגיע לערוגה ב1 יהיה למלך שלי מספיק זמן כדי לקחת את הרגלי ד5 ושאני אזכה בסיום הרגלים על ידי זה שאקריב את הרץ על הרגלי א.

כמובן שזה לא נכון כי המלך השחור לא צריך בכלל להגיע לערוגה ב1 כי הרגלי ד4 פשוט מפריע לרץ שלי.

ב)אחרי 40...פ-ה3+ 41.מ-ז5 41...ב:א4 42.ז4 הוריאנט של המשחק.
נוצרת עמדה שלשני הצדדים רגלים קיצונים עוברים אחרי שהשחור לוכד את ב2.
חשבתי בדרך הבאה:
כידוע הפרש הוא כלי איטי אז הוא כנראה לא יצליח לבלום את הרגלי שלי, ולעומת זאת הרץ הוא כלי מהיר כך שלא צריכה להיות לו בעיה.

שוב זה לא נכון.
אחרי פ-ד1 גיליתי לפתע שאחרי 43.מ-ו5 מ-ד7 למלך השחור סיכוי טוב לבלום את הרגלי שלי.
כמובן שלא רציתי לתת לו את זה ושיחקתי 43.מ-ו6,והתכנון שלי היה להביא את הרץ לערוגה ג3 כדי למנוע הכתרה.

אחרי פ:ב2 לא רציתי להכנס לסיום נחות עם מלכות ולהמשיך ז5 כך שבחרתי במסע 44.ר-ה1(הנכון היה המסע ר-ז5 שהרץ עשוי להגיע לג1 או ג3 בהתאם לתגובת השחור אבל מי חושב בדוחק זמן לחסום את הרגלי העובר שלו?)

רק אחרי א3 קלטתי שאני מפסיד אחרי 45.ר-ג3 מ-ב5 46.ז5 מ-ג4 47.ז6 מ:ג3 48.ז7 א2 49.ז8=מלכה א1=מלכה.
לא נכנעתי כמובן שיש מלכות על הלוח ,שיחקתי 50.מה:ד5 והמשכתי להאבק עוד יותר מ40 מסעים אבל בסוף נאלצתי להשלים עם הפסד ונכנעתי במסע ה94 שלמעשה שיחקתי עם מלכה בלבד מול מלכה פרש ורגלי החל מהמסע ה56 שהעמדה הראשונית היתה מט ב23 נגדי לפי טבלאות סיומים.

העמדה במסע ה92 שתורי לשחק היתה כבר עמדה של 2 מלכות ופרש מול מלכה ועדיין לא נכנעתי כי קיוויתי לפט.

הנה העמדה הרלבנטית

תמונה

כאן שיחקתי מה-ז3+ מה-ג3 מה-ז8+ שהרעיון הוא מ-א3 מה-א2+ אבל כמובן שאחרי מהא-ג4 נכנעתי.
Uri Blass
אחראי

חזור אל סיומים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 10 אורחים