שחמט בהתכתבות אורי בלאס-הנן ברנרד (רץ ורגלי עובר א' נגד פרש)

שחמט בהתכתבות אורי בלאס-הנן ברנרד (רץ ורגלי עובר א' נגד פרש)

הודעהעל ידי Uri Blass » 03/01/2013 10:14

תמונה

זאת היתה העמדה שהצרפתי הציע לי תיקו בפעם הראשונה יחד עם ביצוע המסע ז:ח4 ב30.10.2012

בשלב הזה נראה שמדובר בתיקו אבל לא הסכמתי לתיקו כי ראיתי טוב מאוד שיש לי סיכוי פרקטי לנצח.
המחשב נותן כאן הערכה גבוהה ללבן אחרי חיפוש ממושך אבל זאת לא הערכה נכונה.

דרך אחרת בשביל שחור להשיג תיקו היתה לשחק 53...ו5+ כהמלצת המחשב ואז
54.מ-ה5 ו4 55.א5 ו3 56.מ-ד6 ו2 57.מ:ג7 ב3 58.א6 ב2 59.א7 ו1=מלכה 60.ר:ו1 ב1=מלכה 61.א8=מלכה

אחרי ז:ח4 המשכתי 54.ח3 מ-ז5 הצעת תיקו שניה של הצרפתי
55.א5 מ-ז6 הצעת תיקו שלישית של הצרפתי
56.מ-ו4 פ-א8 הצעת תיקו רביעית של הצרפתי ולדעתי טעות מכרעת כי ו5 מ-ה5 ו4 היה מוביל לתיקו לפי הערכה שלי,ואסביר מאוחר יותר(יש שם וריאנטים שאני מגיע למלכה ורץ מול מלכה שיש לי רץ עיוור שלהערכתי זה תיקו למרות הערכה גבוהה של המחשב,ואגב הצרפתי לא היה צריך לאפשר את זה והניתוח שלי הראה שקודם יכל להשיג תיקו בדרך פשוטה יותר finalgen אגב לא מגיעה למסקנות סופיות לגבי ו4 מ:ו4 מה שאומר כנראה שגם בוריאנט זה אני לא יכול לנצח בלי למנוע מהיריב להכתיר שfinalgen כנראה לא מעריכה מה קורה בוריאנטים ששני השחקנים מכתירים).

57.א6 ו5 הצעת תיקו חמישית של הצרפתי
58.מ:ה5 ו4 הצעת תיקו ששית של הצרפתי.
59.מ:ו4
הצרפתי עדיין לא נכנע ואולי זה לא מנומס לדון על משחק לפני שהיריב נכנע אבל זה גם לא הכי מנומס להציע תיקו 6 פעמים רצוף כל מסע,ואני לא כותב כאן כדי להתייעץ מה לעשות מאחר שכאן התוכנה finalgen מאשרת שלבן זוכה אחרי מספר שעות של ניתוח למרות שהבנתי את זה גם בלעדיה.

אערוך בהמשך ואתן וריאנטים כדי להסביר אבל בעקרון הרעיון הוא ששחור לא יכול להקריב את הפרש שלו על הרגלי א כדי להשיג תיקו של רץ עיוור,ולבן רוצה לחדור עם המלך כדי לעזור לרגלי א להכתיר,ואם שחור ינסה ללכת עם המלך לכיוון הרגלי א אז מלך רץ עיוור ורגלי זוכה מול מלך פרש ורגלי כי המלך השחור רחוק מדי ולמלך הלבן יהיה זמן לקחת את שני הרגלים בטור ח ולעזור לרגלי ח להכתיר.
Uri Blass
אחראי

חזור אל סיומים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 22 אורחים