לא להישבר

לא להישבר

הודעהעל ידי נקאמורה » 01/05/2005 11:39

אתמול ראיתי את תקציר המשחק בין אשדוד להפועל לפ"ת. אשדוד קיבלו את הגול הכי מבאס שיכול להיות, בעיטת קרן של פ"ת הגיעה ישר לידיים של שוער אשדוד, שחקן הגנה של אשדוד נכנס בכדור והוציא לו אותו מהידיים, הכדור הגיע לשחקן של פ"ת שנתנן בעיטה עלובה, שחקן של אשדוד הרחיק מהקו ישר לפרצוף של שחקן אשדודי אחר ומשם הדרך לרשת היתה קצרה... ומה קרה אחר-כך? שי הולצמן הבקיע שלושער ואשדוד ניצחה 3-1. לאחר שראיתי את הדבר המדהים הזה, ניגשתי אל הלוח והפעלתי קצת את דימיוני הקודח. לאחר המסעים הברורים מאליהם: 1.ה4 ה5 2.פו3 פג6 3.ד4 ג:ד4 3.ג3 ד:ג3 5.רג4 רה7?? 6.מהד5 רוב השחקנים בכלים השחורים היו פשוט נכנעים. דבר זה קרה לי פעם במשחק ידיות מעפן, ולפי מה שקראתי בפורום הקודם זה קרה גם לילד בן 8 במשחק תחרותי, ואחר-כך הוא לא הפסיק לבכות כל הדרך וה"חברים" שלו צחקו עליו כל הנסיעה. מאוד מאוד עצוב, הרבה יותר עצוב ממה שקרה לי. ועכשיו בחזרה למשחק. נגיד ששחור בוחר להמשיך, למען הפרוטוקול בלבד, למען רוח הספורט.
6...פח6 7.ר:ח6 0-0 כאן ידוע שלבן משיג יתרון ברור לאחר ר:ז7 מ:ז7 פ:ג3, אבל המשחק עדיין רחוק מהכרעה וזה כבר סיבה טובה להמשיך לשחק. עכשיו, בוא נגיד שלבן שואף ליותר ומנסה לשמור על הכלי העודף שלו. 8.רג1?? פב4! עכשיו השחור מאיים גם על המלכה וגם לעשות פג2+ ולזכות בצריח. זה משאיר ללבן מסע אחד. 9.מהד1 ג2! והנה, השחור משווה וחזור למשחק. עד כאן הכל ידוע ואני גיליתי את ההמשך הבא:
10.מהה2 ג2:ב1=מה
11.צ:ב1 ד5! ועכשיו הרץ צריך לברוח ושחור יישאר ביתרון של רגלי וגם עמדה עדיפה, ולכן לבן מנסה לקחת את הרגלי הזה. אבל ה:ד5 מפסיד צריח לאחר רו5 צא1 פג2. לכן:
12.ר:ד5 פ:ד5
13.ה:ד5 רו5
14.צא1 רב4+! חוקי המשחק האכזריים והנוקשים אינם מאפשרים ללבן להצריח. אם הוא חוסם את השח הוא מפסיד מייד לאחר צה8. כל שנותר לו הוא לברוח עם המלך לו1 או ד1 ולאחר מה:ד5 לשחור יש יתרון גדול מאוד, וכנראה מכריע. למעשה ייתכן מאוד שהשחור יביס את הלבן, דבר שנראה כמו חלום משוגע של שיכורים לאחר מסעו השישי של הלבן... יחד עם זאת, השתלשלות האירועים הגיונית בהחלט, מה שמוכיח שאסור להישבר ואוסר להתייאש, כל עוד קיימת האמונה. ובpgn:
[Event "Edited game"]
[Site "HJ1V2LJIE6ULTXF"]
[Date "2005.05.01"]
[Round "-"]
[White "-"]
[Black "-"]
[Result "*"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 exd4 4. c3 dxc3 5. Bc4 Be7 6. Qd5 Nh6 7. Bxh6 O-O
8. Bc1 Nb4 9. Qd1 c2 10. Qe2 cxb1=Q 11. Rxb1 d5 12. Bxd5 Nxd5 13. exd5 Bf5
14. Ra1 Bb4+
*
אתר שחמט מעניין שבו ניתן לשחק גם בהתכתבות:

http://www.chesscircle.net/
נקאמורה
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Uri Blass » 01/05/2005 16:15

אני לא יודע מה רוב השחקנים היו עושים אבל לדעתי אפילו הפסד של כלי בפתיחה(וכאן גם אם לא מחשבים אחרי ר-ג1 מדובר בכלי על 2 רגלים) זאת לא סיבה להכנע(לפחות לא ברמה של מתחת לאמן).

אני בדרך כלל נכנע רק בעמדה שאני מעריך שאני מנצח בקלות מול ההגנה הטובה ביותר אילו הייתי במקום היריב.

עם כלי יותר בפתיחה ולא בסיום יכול להיות שאני יכול לנצח מול ההגנה הטובה ביותר אבל אני בוודאי לא מנצח בקלות.

אני יודע על מקרה שאיזה שחקן חזק (לפחות אמן ואני חושב שיותר מזה אבל לצערי אני לא זוכר את שמו) לא נכנע וזכה בסוף מול משה כנען שנושא בתואר אמן אבל רק ברמה של מועמד לאמן.

לא זוכר בדיוק את הפתיחה אבל אני זוכר שמשה כנען זכה בכלי במזלג פשוט של מה-א5+ כאשר המלכה מאיימת על הפרש הלבן בערוגה ה5 והמלך הלבן בערוגה ה1.

גם לי קרה שניצחתי משחק שהייתי עם כלי פחות בלי תמורה.
אז הייתי רק עם מד כושר בסביבות 1600 אבל אני חושב שכלי זאת לא סיבה לכניעה.

במשחק אחר מאוחר יותר(אז היה לי קרוב ל2000) זכיתי בכלי מול האמן לבדינסקי והוא בצדק לא נכנע ,ואחרי ששיחקתי רע בסיום נאלצתי להסתפק בתיקו.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי DaNiEla » 01/05/2005 17:59

אוף, הזכרת לי.
היה לי משחק מבאס כזה ששיחקתי ר-ג1. יותר מדי שמחתי שזכיתי בכלי ועשיתי תשטות הזאת. למזלי בסוף לא הפסדתי. עדיין מבאס.
DaNiEla
משתמש קבוע

הודעהעל ידי pazaland » 01/05/2005 20:27

כל הכבוד גיא !
העלת נושא מעניין ביותר שהעלה בי זכרון מר מלפני הרבה מאוד שנים , אבל , לפני שאספר לכם אותו , מעניין אותי דבר אחד גיא : האם אחרי כל תקציר של משחק כדורגל אתה מנסה ליישם את מה שראית על הלוח המשובץ :?: ומה עם משחקי כדורסל :?: :?: האם ניתן להפיק מהם לקחים לגבי עמדות פתיחה מסויימות בשח :?: ומה עם הפיינל הפור שיהיה ביום ששי :?: האם תכין לנו איזו אנקדוטת שח מעניינת שתהיה קשורה במישרין לנצחון (שיבוא בעזרת השם) (וגם בעזרת כמה שחים יפים) (אופס , סלים יפים התכוונתי) . :lol:
ונעבור לזכרוני המצוין :cool: . לפני הרבה מאוד שנים , משהו כמו 14-15 שנים לפחות ,
שיחקתי עם קבוצתי הרצליה במשחק ליגה לאומית לנוער (נדמה לי שככה קראו לזה אז) :D . אני שיחקתי בלוח רביעי ואחרון (עד כמה שאני זוכר) נגד שחקן שנקרא דניאל רוטמן (ושוב , עד כמה שאני זוכר) :) . למיטב הבנתי הוא כבר לא משחק שחמט הרבה מאוד שנים , אולם דרגתו האחרונה הייתה אמן פיד"א . בקיצור , השחמט הישראלי פספס שחקן אדיר [בלי שום קשר , הוא גם היה גאון על פסנתר (עדיין !?)] .
אינני זוכר באיזה צבע שיחקתי נגדו נגדו (נדמה לי לבן , אם כי אני לא מתחייב) .
דבר אחד אני כן זוכר , זוכר טוב מאוד אפילו , הפסדתי כלי אחרי שמונה מסעים בגלל שח ידוע לשמצה ע"י המלכה ב-א5 (או שאולי היה זה ב-א4?!) (לאחר שבלעתי רגלי מלא ברעל ע"י הפרש ב-ה5) (או שאולי היה זה ב-ה4?!) ונכנעתי מיד , בלי להמשיך . (לצערי , המשחקים מהתקופה ההיא לא נשתמרו אצלי) (עד כמה שאני זוכר , אפילו זרקתי אותם לפח , בזעם) :lol: .
למה אני מספר לכם את כל זה :?: :!: עד כמה שאני זוכר גם אז הייתי דרגה שנייה (ממש כמו היום :!: :!: :!: ) (או שלישית במקרה הגרוע), אבל לותיקים מבינינו שזוכרים אותי , אני פרשתי לעשר שנים תמימות משחמט :!: :!: :!: :!: וחזרתי רק בתחילת השנה השנה (האזרחית) .
למיטב זכרוני , דובי צפרוני שיחק בלוח ראשון אצלנו וטל חיימוביץ שני (איפה הם היום ואיפה אני , יאללה :!: :!: :!: ) . מה שבטוח , בקרוב מאוד אהיה דרגה ראשונה - דבר שאולי עשוי להמתיק את הגלולה המרה שישבה בבויידעם ונפתחה מחדש הודות לידידינו הטוב , גיא ליבמן :lol:
pazaland
משורר הפורום

הודעהעל ידי ishaygr » 01/05/2005 20:35

לי לפחות הפסד של כלי בפתיחה הורס את המוטיבציה והמוראל במשחק. אבל קרה לי בתחרות המד כושר בפסח שבה לא הצלחתי כל כך שהיתי מול יריב עם 150 מד כושר מעליי והוא הוביל עליי בשלושה רגלים אם אני לא טועה ואז פתאום לכדתי לו את המלכה וניצחתי במשחק.
ishaygr
משתמש קבוע

הודעהעל ידי נקאמורה » 02/05/2005 18:48

לא יזיק לכם גם להסתכל בפורום קרבות על הנושא שפתחתי "שני משחקים מהטלוויזיה" שם במשחק השני שמתי כלי, וזה דווקא גרם לי לעודף מוטיווציה ולרצון להתקיף בחמת זעם, אולי בגלל שידעתי שהוא פחות טוב ממני ואני חייב לנצח, ולכפר על הזלזול שלי בפתיחה, ואכן, תודות למספר אי דיוקים ושגיאה חמורה אחת ניצחתי בעזרת תחבולה נהדרת שלא רואים כל יום. בקשר לספורט, אז כן, יש לי דמיון מפותח ואני אוהב להשוות בין סוגים שונים של משחקים תחרותיים, אל תשכח שכשעודד קטש פרש הוא התחיל לשחק שחמט.
אתר שחמט מעניין שבו ניתן לשחק גם בהתכתבות:

http://www.chesscircle.net/
נקאמורה
משתמש חסר חיים

חזור אל פתיחות - כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים