שאלה-מט ב7 מהלכים בה4+שאלה לגבי המושגים סיסילאנית וגמביט.

שאלה-מט ב7 מהלכים בה4+שאלה לגבי המושגים סיסילאנית וגמביט.

הודעהעל ידי somyc » 09/02/2007 00:23

שלום,
יש לי שאלה לגבי מט בשבעה מהלכים שלגביהם אבקש תשובה.
ושתי שאלות לגבי המושגים סיסיליאנית וגמביט .

אוקי, נתחיל בשאלת מט ב7 מהלכים בפתיחה ה4:

א. מט ב7 מהלכים בפתיחה ה4:
1. ה4 ה5
2. פו3 פג6
3. רג4 פד4
עכשיו, כאן מתחילה המלכודת של הפרש הלבן, שחקן שחקן מקצועי היה מכה את פד4 אבל שמתי לב שרוב השחקנים הלא מנוסים מכים דווקה ה5 ונכנסים למלכודת שבסופו נכפה על הלבן מט. והמשחק ממשיך.
4. פ:ה5 מהז5
אם השחק הלבן והלא מנוסה לא שם לב למהלך הזה הוא נכנס עוד יותר אל תוך המלכודת ומכה את הרגלי פ:ה7 כדי להכות את צריח ח8. המשחק ממשיך.
5. פ:ו7 מה:ז2
6. צו1 מה:ה4+
7. רה2 פו3 X מט.
כפי שאתם רואים, במשחק הזה נוצר מט בשבעה מהלכים. את הפתיחה הזאת אני משחק מול הרבה שחקנים מי שמזהה את המלכודת של המהלך השלישי (3. רג4 פד4) אלה הם השחקנים החזקים יותר ומנוסים יותר. ואילו השחקנים שלא מזהים את המלכודת הזא אלו הם השחקנים הלא מנוסים או שהם יודעים לשחק שחמט.
עכשיו השאלה שלי לגבי המשחק הנ"ל הוא:
האם מישהו מכיר את צורת הפתיחה הזאת שמובילה תוך שבעה מהלכים למט? אם כן אז איך קוראים לזה...?

ב. לגבי "סיסיליאנית"
אני מדי פעם שומע "פתיחה סיסיליאנית" והייתי מאוד רוצה תשובה מה המושג "פתיחה סיסיליאנית" או סיסיליאנית בכלל.

ג. לגבי גמביט.
גם כאן אני לפעמים שומע מושגים כמו גמביט המלכה, גמביט הפתיחה וכו'.
שוב הייתי רוצה בבקשה לדעת מה הם המושגים האלו ואיך מזהים אותו כנ"ל גם לגבי השאלה ב'.

מקווה לתשובה ולתגובות לגבי המשחק א'.

תודה
סומיק.
somyc
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Oded Ross » 09/02/2007 00:49

שלום לך וברוך הבא. קודם כל יש בפורום הזה חובת הזדהות, אז נא לרשום את שמך בהודעה הבאה.
בקשר למלכודת:
* 4.ג3, 4.פג3 או הצרחה עדיפים על להכות את הפרש, בכל המקרים עם יתרון ללבן. המסע פד4? הוא מסע חלש שעובד אך ורק מול שחקנים חלשים יחסית שלא מכירים את המלכודת ולא מצליחים לחשב שההכאה ב-ה5 אסורה, והוא הופך לבזבוז זמן אם לא מכים ב-ה5.
* דרך למזער נזקים היא 5.ר:ו7+ מה7 6. 0-0 מה:ה5 7.ר:ז8 צ:ז8 8.ג3 עם ד4, כאשר ללבן שני רגלים ופיצוי עמדתי סביר (מרכז חזק, יתרון בפיתוח, השחור לא יכול להצריח) עבור הכלי.
לפי ויקיפדיה המלכודת מיוחסת לאמן האנגלי בלקברן http://en.wikipedia.org/wiki/Blackburne_Shilling_Gambit

ב. בעברית כותבים סיציליאנית (ע"ש האי סיציליה) והכוונה היא לתגובת השחור 1...ג5 (במקום 1...ה5) אחרי 1.ה4. לפרטים נוספים אתה יכול לבדוק את הנושאים המתאימים בקבוצת דיון זו, אם כי לא הייתי ממליץ על הפתיחה הזו לשחקן מתחיל.

ג. גמביט הוא הקרבת חומר בפתיחה, לרוב רגלי, למשל:
גמביט המלך 1.ה4 ה5 2.ו4 ה:ו4 3.פו3 וכו'.
גמביט המלכה 1.ד4 ד5 2.ג4 ד:ג4 3.פו3 (אפשר גם 3.פג3, 3.ה3, 3.ה4).
בשני המקרים השחור יכול לא לקבל את הרגלי המוקרב (2...רג5 בגמביט המלך, 2...ה6 או 2...ג6 בגמביט המלכה) ואז מתייחסים אל הגמביט כאל "גמביט נדחה".
הגמביט הדני (או הצפוני): 1.ה4 ה5 2.ד4 ה:ד4 3.ג3 ד:ג3 4.רג4 ג:ב2 5.ר:ב2. הלבן הקריב שני רגלים עבור פיתוח מהיר וקווי התקפה לכליו. לפרטים נוספים עיין בקבוצת דיון זו.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי SIMOND15 » 09/02/2007 00:50

המט ב-7 מהלכים הוא טריק מוכר שבדרך כלל שחקנים מתחילים משתמשים בו הרבה
ולא יודע איך קוראים לו אבל כמו שאמרת שחקנים מנוסים מכירים אותו ו 3...פד4 נחשב למסע לא טוב

דבר ראשון זה "סיציליאנית" ולא "סיסיליאנית"
וזה שם של פתיחה 1.ה4-ג5 ומכאן כבר יש מלא המשכים...

גמביט זה בעצם הקרבה וזה בדרך כלל פתיחות שמקריבים בהם זמנית חייל
הגמביטים הנפוצים ביותר הם
גמביט המלכה 1.ד4-ד5 2.ג4 וזה בעצם מקריב זמנית את החייל(כמובן שיש פה עוד מלא נוסחים ולא חייבים לשחק 1..ד5)
ובעקרון אחרי ד4 הפתיחה נקראת גמביט המלכה

וגמביט המלך שזה אותו דבר מהצד השני 1.ה4-ה5 2.ו4 שוב הלבן מקריב חייל באופן זמני

מקווה שעזרתי :oops: :wink:
נערך לאחרונה על ידי SIMOND15 בתאריך 09/02/2007 00:54, נערך פעם אחת בסך הכל.
ראשון לציון אימפריה!

תמונה
SIMOND15
אחראי

הודעהעל ידי נקאמורה » 10/02/2007 18:42

עודד תראה למה גרמת.

איזה ילד אחד רצה לשאול שאלה, ישר אתה מתחיל לאיים עליו ועכשיו הוא לא יכתוב פה יותר. למה להבהיל אנשים סתם?

היית כותב לו שלום, מה שלומך, אולי מתחשק לך לספר לנו איך קוראים לך, מאיפה אתה בארץ, מתי התחלת ללמוד שחמט וכו'.

אבל אתה ישר נובח על הילד, הוא גם נבהל מההסברים המתוחכמים שלך ושל סימון, והוא אומר לעצמו וואלה, הפורום הזה לא בשבילי, החבר'ה פה שחמטאים אמיתיים, עושים לי בעיות מה אני צריך את זה :evil:

חבל :oops:
אתר שחמט מעניין שבו ניתן לשחק גם בהתכתבות:

http://www.chesscircle.net/
נקאמורה
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Oded Ross » 10/02/2007 18:59

אם הוא רציני אז הוא יכתוב, אם הוא לא רציני אז הוא לא יכתוב, בחירה שלו.
גם אם היה מגיע שחקן חדש למועדון השחמט שלי הייתי מצפה ממנו להציג את עצמו בשמו המלא. ואם הוא רוצה פורום עם שחמטאים לא אמיתיים, שיחפש במקום אחר :)
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי pazaland » 10/02/2007 19:08

guy liebman כתב:עודד תראה למה גרמת.

איזה ילד אחד רצה לשאול שאלה, ישר אתה מתחיל לאיים עליו ועכשיו הוא לא יכתוב פה יותר. למה להבהיל אנשים סתם?

היית כותב לו שלום, מה שלומך, אולי מתחשק לך לספר לנו איך קוראים לך, מאיפה אתה בארץ, מתי התחלת ללמוד שחמט וכו'.

אבל אתה ישר נובח על הילד, הוא גם נבהל מההסברים המתוחכמים שלך ושל סימון, והוא אומר לעצמו וואלה, הפורום הזה לא בשבילי, החבר'ה פה שחמטאים אמיתיים, עושים לי בעיות מה אני צריך את זה :evil:

זה נראה כאילו פרצתי לגיא למחשב :lol:
יישר כוח , ליבמן :cool: :cool: :cool:
אפילו אני לא הייתי מנסח את זה טוב יותר :)
עודד , תנוח :oops:
pazaland
משורר הפורום

הודעהעל ידי תמיר » 10/02/2007 21:35

ווואוו איזה נוסטלגיה.בכיתה ד אח שלי זכה מקום 2 בתחרות בזכות 3 ניצחונות מט מהפתיחה הזאת שאני לימדתי אותו!!על ר:ו7 יש תמורה ללבן.וגם ג3 עדיף על פ:ד4 אבל עדיין אחרי שראיתי את זה שוב ממש שמחתי שנזכרתי בזה..ד.א אחי פרש משחמט חח
סוף בלון להתפוצץ
תמיר
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי Oded Ross » 11/02/2007 01:14

pazaland כתב:

אולי לא היית מנסח את זה טוב יותר, אבל אין ספק שאתה נח טוב יותר...
http://www.chess-il.com/forum/viewtopic ... 202#115202
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי somyc » 11/02/2007 01:39

חברים, חברים,
ת ר ג ע ו !!!

אני לא איזה ילד קטן שבא לשאול את השאלות הטפשיות האלו.
ואני לא מ פ ח ד ! ולא פ ח ד ת י.

אדוני המנהל, שמי בתעודת הזהות הוא סומיק ובנוסף בת"ז שלי רשום גם שמעון.
את שם המשפחה שלי לא אתן כאן אז תסתפקו בשתי השמות הפרטיים שלי שרשום בת"ז שלי.
להבה אם אפתח דיון או אשתתף באחד הדיונים שנפתחים כאן תמיד אבל תמיד אחתום את שמי ב-
ש מ ע ו ן - ס ו מ י ק
זאת כדי שתדעו שזה אני. :D

אוקי, לגבי שלושת השאלות שלי:
השאלה הראשונה כבר ברור לכולנו.
ולגבי ה-"סיצילאמית" - הפעם אני כותב זאת נכון יותר.
ולגבי ה- "גמביט" .

זה לא כ"כ מסובח. אני רק רוצה ללמוד ולישם אותם כפי שכתמו כאן.

ואל תצפו ממני לתגובה עליהם כי אני לא ידעתי מה הם ואני רוצה ללמוד אותם ולהכיר אותם טוב יותר.

ובנוסף, לגבי הרמה שלי בשחמט: הוא ב י נ ו נ י :D

תודה חברים שלי. ועזרתם לי מאוד. :D
ואני שמח להיות חבר בפורומים שלכם. :D

על החתום
שמעון-סומיק. :D :D :D
somyc
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי somyc » 11/02/2007 01:46

טוב גם הפעם טעיתי באיות במקום סיצילאנית כתבתי סיצילאמית סליחה על שגיאות הכתיב שלי. ואגב אני יודע שסיציליה זה שם איזור באיטליה.

ושוב סליחה.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

על החתום
שמעון-סומיק. :D
:D :D :D :D :D
somyc
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי somyc » 11/02/2007 01:51

אם הוא רציני אז הוא יכתוב, אם הוא לא רציני אז הוא לא יכתוב, בחירה שלו.
גם אם היה מגיע שחקן חדש למועדון השחמט שלי הייתי מצפה ממנו להציג את עצמו בשמו המלא. ואם הוא רוצה פורום עם שחמטאים לא אמיתיים, שיחפש במקום אחר

אני רציני מאוד ואני במקום הנכון.
:D :D :D

שמעון-סומיק :D
somyc
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי יהודה » 11/02/2007 04:36

pazaland כתב:

גיא, למה אתה נפיל???

איזה עודד אחד רצה לבקש בקשה ממישהו, ישר אתה מתחיל לאיים עליו, ועכשיו לא יהיה מי שינקה את הפורום מכל מיני חולי נפש שמגיעים לפה כי הם רוצים קצת..... (טוב, מי באמת יודע מה הם רוצים?) למה להבהיל אנשים סתם?

אני במקומך, אם יש לי ביקרות על עודד אז אני שולח לו את זה בפרטי, הייתי כותב לו שלום, מה שלומך, אולי מתחשק לך לספר לי למה אתה עושה ככה וככה...

אבל במקום זה אתה נובח על האחראי, הוא גם נבהל מהקטנוניות שלך ושל פזלנד, ועכשיו הוא עלול לחשוב שבפורום הזה יש רק ילדים מפגרים והוא אומר לעצמו וואלה, הפורום הזה לא בשבילי, החבר'ה פה שחמטאים לא רציניים, עושים לי בעיות מה אני צריך את זה :evil:

תחשוב על המשמעות של הדברים שאתה עושה!!!
יהודה
אחראי

חזור אל פתיחות - ה4

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד