נוסח צדדי בפתיחה ספרדית

הודעהעל ידי נקאמורה » 30/03/2005 10:35

מה שרואים מכאן לא רואים משם. באמת לא ראיתי צה4 כנראה בגלל האשלייה שהמלכה מאיימת על ג5 ושהמלך מוגן בז8 (מה שהיה יכול להיות נכון ללא עמדתו הכל-כך איומה של הצריח א8. למעשה אם הוא לא היה עומד שם נראה שאפשר היה לענות לצה4 בצח6 וזה היה שומר על היתרון החומרי בזכות האפשרות של הפרש לתת שחים ב-ה2. לעומת זאת במשחק אם צח6 מה:א8 ולבן צריך לנצח). יחד עם זאת נראה שפו4 יותר טוב ממה שהיה במשחק כי שחור יכול בשלב מסויים אחרי צד1 להקריב כלי בחזרה בו2 ועם רגלי אחד יותר יהיה ללבן קשה לנצח לעומת המשחק שבו כמו שאמרת אם היית משחק ח3 הוא היה נותר עם כלי פחות (חוץ מזה שהמלך שלו נראה אבוד לחלוטין שמה). בסך הכל הגיע לך לנצח. אילו היתה לו הגנה זה לא היה צודק. הוא עשה טעויות בפתיחה ואתה הענשת אותו בצורה מושלמת עם המסע מהג1!!! שכנראה זה היה המסע שעשה לך את המשחק. הסיבה שאני רוצה לדעת מה אורי בלאס חושב על המשחק היא שמחשבים לפעמים רואים דברים שבני אדם לא שמים לב אליהם, לא בגלל שאנחנו טיפשים אלא בעיקר בגלל שלמחשבים יש יכולת חישוב טיפה יותר מפותחת וכמו שאמרתי מה שרואים מכאן לא רואים משם.
אתר שחמט מעניין שבו ניתן לשחק גם בהתכתבות:

http://www.chesscircle.net/
נקאמורה
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי יהודה » 01/04/2005 13:04

ההבדל הוא שלמסע פו4 אנחנו התכוננו לילה קודם ול-צח6 לא :)
אבל שישאר בינינו!! :)
תחשוב על המשמעות של הדברים שאתה עושה!!!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי נתי » 01/04/2005 13:46

יהודה, אם תמשיך לגלות סודות מהחדר אתה אולי לא תצא משם... :lol:
ובאמת עדיף שישאר בינינו... :wink:
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי נקאמורה » 01/04/2005 14:45

לא מאמין. לא יכלתם לחזות מראש את כל מה שיהיה במשחק כולל הקרבת הרץ אחרי מהג1!!! כך שנראה שאתם במלבלים את המוח לכבוד אחד באפריל. בקשר למשחק אז צח6 יותר גרוע כאשר פו4 משאיר סיכויי הישרדות עם רגלי פחות (וגם סיכוי פרקטי יותר טוב כי לא בטוח שלבן ימצא צה4!). דרך אגב כשאתה אומר חדר לאיזה חדר אתה מתכוון?
אתר שחמט מעניין שבו ניתן לשחק גם בהתכתבות:

http://www.chesscircle.net/
נקאמורה
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי יהודה » 03/04/2005 03:46

גיא, לזה קוראים פרקטיקה, ואם אתה לא מאמין לי תשאל את מייסד הפורום שיעיד כי אמת בידי...

נתי מתכוון לדירת החדר הקטנטנה שלי במא"ש, נו טוב, ממילא כשהוא נכנס ונשאר בפתח אני כבר לא יכול לצאת :lol:
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי נתי » 03/04/2005 07:32

כשכתבתי "סודות מהחדר" התכוונתי בסך הכל לביטוי הנפוץ...מסתבר שמבינים אותי מעבר למה שאני מתכוון... :D

תתפלא מאוד וגם תופתע גיא,אבל הייתי מוכן מאוד! התכוננתי להמשכים רבים בהרבה הסתעפויות בואריאנט הזה כי "המעבדה הביתית" שלי (וזה כולל מודיעין מסויים!) ידעה לספר לי מול איזה ואריאנט אשחק במשחק שהכריע לפרס,וזו גם הסיבה שציפיתי(!)ל-פו4,במצב ההוא בדיוק!! .כמובן שלא ידעתי מראש איזו הסתעפות יבחר השחור לאחר המסע ה-4 במשחק שלגביו הייתי מעודכן מראש,ומשם פחות או יותר התכוננתי לכל ההמשכים וההסתעפויות המסתברות,וגם לי הייתה זו הפתעה נעימה שהשחור צועד ישר אל תוך ההכנה הכי מדוקדקת שלי, במסעים הטובים ביותר לכאורה שעומדים לרשותו,וזה צריך לתת לך פרספקטיבה לגבי הרמה של וייסברג ששיחק בעצם מעולה כמיטב יכולתו! זה גרם לי להתרגשות מסויימת בשעת הקרב ואולי גם לכן התקשיתי לדייק ברגע המכריע כשהוא 'סטה מהמסלול',והזדקקתי לאחר מכן לדייק מאוד כדי לא לשמוט את הניצחון,ובעזרת ה' הצלחתי!.
אם אתה עדיין מתקשה להאמין תבדוק מה כתב יהודה בפורום כאן באותו ערב!
http://www.chess-il.com/forum/viewtopic ... &start=150
הרב המשתמש!
נתי
משתמש קבוע

הודעהעל ידי יהודה » 04/05/2005 02:38

ולסיפור הזה כבר יש המשך...

בסיבוב הרביעי בפסטיבל בת"א נפלתי אני אל מול ויסברג... הוא הגיע באיחור של 7 דקות ונראה מאוד נחוש להשלים את החסר בעזרתו האדיבה של (שעון) פישר,את 15 המסעים הראשונים הוא שיחק במהירות מדהימה,אך, במקום ...ח6 ששוחק מול נתי הפעם הוא העדיף ...0-0. היתה לו בעיה אחת קטנטנה, לילה קודם ביקשתי מנתי שיבדוק לי איך משחקים מול ההצרחה, וגם אני שיחקתי את 15 המסעים הראשונים בלי לבזבז זמן מיותר, אחר כך כשהוא חידש לי עם 15...רא7, נאלצתי לחשוב כבר בשביל למצוא את אחד ההמשכים המובילים ליתרון הלבן, ואם כי לא דייקתי כל כך בהמשך השגתי חייל תוך מספר מסעים, והתקפה נהדרת על מלכו כעבור עוד אי אלו מסעים..
בדוחק זמן (שלו) נגררתי לתחבולה שגויה של הקרבת כלי שממש לא נזקקתי לה, אבל אז הגיע גם תורו לשגות...

לסיום וסיכום, אני בהחלט חושב שנתי יוכל לתת לויסברג עוד שיעור בנוסח המפוקפק שהוא בוחר לשחק אל מול הספרדית (ולמרות שבפעם הבאה מן הסתם יבוא מהב4 במקום 0-0.) .
יהודה
אחראי

הקודם

חזור אל פתיחות - ה4

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד