סקוטית

הודעהעל ידי Homo Novus » 20/10/2005 23:37

אורי,
1.ה4 לא מוליך ליתרון נגד כמעט כל פתיחה סבירה.
למה דווקא להיטפל לסקוטית ?!
גם נגד פילידור אין באמת יתרון ללבן, ועל אחד כמה וכמה נגד פתיחה רוסית, ויש שיאמרו גם נגד סיציליאנית.
העניין הוא שמספר מסוים של שחקנים בעולם שמשחקים 1.ה4, מפתחים יכולות לא רעות להגן על הבלוף שלהם בהרבה פתיחות שהם ממציאים, ובעצם רותמים את כל האנרגיה השחמטית שלהם בשביל להגן על טעות. לכן, בפועל, הססטיסטיקה מרמה. אין באמת קשר בין מסעי הפתיחה לאחוזים של 1.ה4
ברוב הפתיחות של 1.ה4 אין באמת תוכנית ללבן, והשחקנים מסתמכים על דינמיות
ועל יכולת חישוב. זה לא משחק עקרוני (הפתיחה היחידה , אולי, שהיא תמטית בלבן היא סיציליאנית נוסח דרקון כשלבן משחק 0-0-0. אבל, גם שמה, לדעתי, שחור יכול להפוך את המשחק לפחות עקרוני.)
אנשים, למעט שחקנים עם יכולות חישוב מאוד גבוהות והכנה מדוקדקת, משחקים את המסע הזה בשביל שחרור ופורקן רגשי. חבל, הם יכולים למצוא דרכים יותר יעילות בשביל זה..
הייאוש לא נעשה יותר נוח...
Homo Novus
משתמש קבוע

הודעהעל ידי mazemeshane » 21/10/2005 01:20

אורי,
כייון שאנחנו חולקים על העובדות,והיות שיש לך בסיס נתונים הרבה יותר רחב משלי, אני אסתום ת'פה.
מצד שני, הסיבה שכשחזרתי ללוח למדתי ראשונה את הפתיחה הסקוטית, הייתה שהיא הראשונה שהופיעה בספר שקספרוב חיבר,וראיתי משחק שלו מול שורט.
וראיתי אותו משחק אותה בהמון משחקים, איכשהו...
לא ברור לי מדוע דווקא קספרוב יתאמץ לשחק פתיחה שאתה אומר שהיא כל כך "נדירה" ברמות הגבוהות....

אור,
אני חושב שזה מאוד מרחיק לכת לומר ש ה4 לא משיג יתרון.
אני לא חושב שיש לך (או לי, או לבובי פישר, או לאליוכין או לקספרוב או למישהו אחר אנושי), יכולת של כוח חישוב לקבוע כזו מסקנה.....
אני לא מוצא טיעון לוגי מדוע ד4 (או פו3 או פג3 או ג4) עדיף על ה4 .
יש לך טיעון כזה??
אם כן, אני ממש אהיה מופתע....
"אנחנו עושים יותר מדי כסף, כדי לקנות דברים שאנחנו לא צריכים, כדי לעשות רושם על אנשים שלא איכפת לנו מהם.יום אחד הרבה אנשים יבינו את זה ויקימו מחדש את הקיבוץ...." - עמוס עוז
mazemeshane
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Dani23 » 21/10/2005 07:05

אור, אני מסווג פתיחות בד"כ ל'שחמט' ו'לא שחמט'. בלא שחמט נכלל כל ייבוש המשחק הדוחה..צרפתית חילופין, קיפוד (אם כי קיפוד שיחקו קרפוב ואולף אנדרסן, אז זה בסדר :P ), סיציליאניות עם ג3 למשל..
וגם לדעתי, ה4 מסע פחות טוב שכן אין בו עקרון, אין בו תוכנית, זה יותר מדי איכסה... :roll:
"A chess game is divided into three stages: the first, when you hope you have the advantage, the second when you believe you have an advantage, and the third... when you realize you are going to lose"
Dani23
Nd6+

הקודם

חזור אל פתיחות - ה4

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים