רעיון חדש

ג'ון נאן אומנם לא חבר פורום (עדיין?!) אבל ניתן לרשום כאן בעיות שחמט אחרות, אפשר לנסות גם חידות שלא קשורות לשחמט

רעיון חדש

הודעהעל ידי דן .א. » 29/08/2008 09:56

חידות שוודי.
זה רעיון שלי... חיברתי אתמול חידה כזו, לא זוכר במדוייק,אז אני אתן לכם דוגמא לאיך רושמים:

לבן:
מלך בלהבלה
מלכה בלהבלה
חיילים:
בלה1
בלהלה3

בבנק:
רץ X 1
פרש X 3
רגלי X 5
מלכה X 1
צריח X 1

שחור:

בלהבלהבלבהלבלהלכבלבה

בבנק:

בלה X2
בלהבלהX1

בלהבלהבלהX1
בלהבלהבלהX3

הבנתם?

=]

זה יכול להיות נחמד, לא?

כשמזיזים כלי כותבים מסע

למשל אם הפרש זז לו3 אז
פ-ו3
אבל אם אתה מציב פרש בו3 אז (ה)פ-ו3

(ה)=הצבה

D:
כל פעם שאתם מספרים בדיחה על חשבוני, סנאי קטן וחמוד נופח את נשמתו, אז תחשבו טוב טוב לפני שאתם מצוטטים אותי עם סמיילי צוחק! :)
דן .א.
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Oded Ross » 29/08/2008 10:03

קשה היה לכתוב מה שרצית להעביר פה בצורה פחות ברורה מזה... :?
בכל אופן לפני כמה שנים פרסמתי בבטאון משחק שלם מתחרות שבדי (כל עניין התחרויות האלה היה יוזמה שלי עם עוד חבר) בצורה הרבה יותר פשוטה:
בהשתלת כלי במקום מקף רושמים חץ, כלומר פ->ו3 במקום פ-ו3 (או פו3 בלי מקף).
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

הודעהעל ידי דן .א. » 29/08/2008 10:12

אה...אז זה לא רעיון שלי? :oops:
כל פעם שאתם מספרים בדיחה על חשבוני, סנאי קטן וחמוד נופח את נשמתו, אז תחשבו טוב טוב לפני שאתם מצוטטים אותי עם סמיילי צוחק! :)
דן .א.
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Oded Ross » 29/08/2008 10:46

לא, ולמרות שלמיטב ידיעתי המשחק ההוא היה פרסום ראשון, ולעת עתה יחיד מסוגו, בעיתונות השחמט בארץ, זה גם לא רעיון שלנו. יש כמה ספרים שנכתבו בנושא (אז לא ידעתי את זה), מן הסתם הם כוללים, בשינויים המתבקשים, דברים שיש בכל ספר שחמט רגיל - פתיחות וחידות טקטיות (אבל לא סיומים... :lol: ). הייתי שמח לראות אחד מהם, אבל אין בארץ ואני לא עד כדי כך מכור לשבדי (בניגוד לכמה ממכרי) שאני אקנה ספר כזה.
The rest of the game is no fairy tale, but will be appreciated by those who call chess a war game. Unlike the high level combative artistry of top players, this game captures the true nature of war: sloppy, senseless tragedy, chaos and stupidity.
Oded Ross
מנהל

חזור אל חידות ובעיות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים