אני מתכנן לתרום כסף לתחרות ידע שחמטאי של משחק בסוף השנה

קפה שחמט, כמעט כמו קפה ארומה, נועד לשיחות עמוקות על עולם השחמט שלא בנושאים המפורטים מטה

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

אני מתכנן לתרום כסף לתחרות ידע שחמטאי של משחק בסוף השנה

הודעהעל ידי Uri Blass » 14/01/2019 09:48

כתבתי על הנושא בלינק הבא בפורום של הרצליה.

http://www.herzliyachessclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2152&sid=fbf5234a068f400d7ccdae97f603e875

באפשרות מי שרוצה להגיב גם כאן.
Uri Blass
אחראי

Re: אני מתכנן לתרום כסף לתחרות ידע שחמטאי של משחק בסוף השנה

הודעהעל ידי Uri Blass » 22/01/2019 17:51

בנושא זה התוכנית שלי היא לכתוב ספרי הדרכה על בסיס המסעים החזקים של נשים באליפות העולם בבליץ ,ואני צריך עזרה מאחרים בנושא.

הקמתי קבוצת ווטסאפ לדיון במסעיהם הטובים של נשים באליפות העולם בבליץ כשהקבוצה תדון רק בנושאי שחמט.
מי שרוצה מוזמן לפנות אלי כדי להצטרף לקבוצה.

הנה דברים שפרסמתי בנושא בקבוצת הפייסבוק שטויות של שחמטאים:

לגבי התחרות שאני מתכנן לארגן על פרסים כספים לנשים. מכיון שבעל זכויות היוצרים של החוברות לא מוכן לפרסם אותן בעברית(הוא כתב לי שהוא לא נותן רשיון לתרגום לשפות נוספות) אז התוכנית שלי היא לעשות מבחן על המסעים הטובים של הנשים באליפות העולם בבליץ בה שיחקה בין היתר יוליה שוויגר(כלומר מסעים שטובים משמעותית מהמסע השני בטיבו). הורדתי את הpgn הרלבנטי ,ויש לי מספר שאלות:
1)האם יש תוכנה שיכולה לנתח את המשחקים אוטומטית עם מנוע שחמט לפי בחירתי כדי למצוא עמדות כאלו,ולהערכתי מתוך כמות של 1011 משחקים אפשר בקלות להגיע להערכתי ל15000 עמדות לפחות שחלקן קלות לרמת מתחילים(המסע הטוב ביותר הוא לקיחה פשוטה או בריחה פשוטה). חלקן עמדתיות פשוטות(למשל אם יש 2 דרכים לקחת ולקחת עם המלך לא טוב לבטחון המלך בלי חישובים טקטים). חלקן מסובכות יותר שבחלק מהמסובכות קשה לתת הסבר טוב מדוע המסע הנכון הוא המסע הנכון(והנשים ששיחקו אותו באליפות העולם בבליץ לא בהכרח שיחקו אותו מהסיבות הנכונות). חלק מהעמדות יהיה אולי צורך לפסול כי המסע הנכון מבחינת הערכת המחשב אינו המסע הנכון פרקטית לבני אדם(למשל אם יש מסע שנותן יתרון של פלוס 10 לפי המחשב אבל הוא מבוסס על טקטיקה מסובכת כאשר יש מסע פשוט שנותן יתרון של פלוס 5 לפי המחשב כאשר המסע הפשוט עדיף מבחינה פרקטית).

2)ברצוני למיין את העמדות הרלבנטיות לפי רמת קושי ,ונושא כאשר לכל עמדה יהיה הסבר כאשר זה יכול להיות קובץ pdf של 10000 עמדות עם הסברים.

מדובר בעבודה רבה,ואני צריך עזרה בעבודה הזאת גם בגלל כמות הזמן הנדרשת וגם בגלל שיש דברים שאני לא יודע ולא כל מסע שהוא הטוב ביותר אני יודע להסביר(גם רבי אמנים לא בהכרח יודעים להסביר כל דבר גם בגלל שהם לא יודעים הכל ,וגם בגלל שלפעמים הם יודעים שמסע מסויים הוא טוב יותר בלי יכולת לתת הסבר מילולי אבל אני מניח שיש עמדות שאנשים אחרים ימצאו הסבר טוב יותר ממני).

אשמח אם יפנו אלי שחמטאיות או שחמטאים כדי לעזור בעבודה.
Uri Blass
אחראי

חזור אל קפה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד