לראשונה הוקמה וועדת חריגים מסודרת, שאפו לפרנק!

קפה שחמט, כמעט כמו קפה ארומה, נועד לשיחות עמוקות על עולם השחמט שלא בנושאים המפורטים מטה

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

לראשונה הוקמה וועדת חריגים מסודרת, שאפו לפרנק!

הודעהעל ידי פז » 08/05/2014 00:15

ועדת הנוער בישיבתה מיום 4.5 החליטה על הקמת ועדת חריגים.בחודש ספטמבר הקרוב תתקיים ב"ה אליפות העולם לנוער לגילאי 8-18 בדרום אפריקה ובחודש אוקטובר תתקיים אליפות אירופה בגאורגיה. הודעה מפורטת על סדרי ההרשמה והעלויות תתפרסם בתחילת השבוע הבא. זכאים להרשם שחקנים שזכו במקומות 1-4 בגמרים של אליפות ישראל שנערכו באלקנה.בקשות חריגות מנומקות היטב מצד שחקנים אחרים יוגשו במהלך השבוע הקרוב ולא יאוחר מיום ד' 14.5 ליו"ר ועדת הנוער חגי פרנק למייל: [email protected]

לראשונה הוקמה ועדת חריגים מסודרת! שאפו לפרנק.

ארנברג,
עכשיו תהיה מרוצה!
זה בדיוק מה שרצית נוצרה הזדמנות ליסוע לתחרויות ללא מוקדמות.
אני חושב שהפעם תהיה חייב להחמיא לחגי!
הוא אימץ את רעיונותיך.
פז
זומבי

Re: לראשונה הוקמה וועדת חריגים מסודרת, שאפו לפרנק!

הודעהעל ידי Uri Blass » 08/05/2014 05:56

פז כתב:ועדת הנוער בישיבתה מיום 4.5 החליטה על הקמת ועדת חריגים.בחודש ספטמבר הקרוב תתקיים ב"ה אליפות העולם לנוער לגילאי 8-18 בדרום אפריקה ובחודש אוקטובר תתקיים אליפות אירופה בגאורגיה. הודעה מפורטת על סדרי ההרשמה והעלויות תתפרסם בתחילת השבוע הבא. זכאים להרשם שחקנים שזכו במקומות 1-4 בגמרים של אליפות ישראל שנערכו באלקנה.בקשות חריגות מנומקות היטב מצד שחקנים אחרים יוגשו במהלך השבוע הקרוב ולא יאוחר מיום ד' 14.5 ליו"ר ועדת הנוער חגי פרנק למייל: [email protected]

ארנברג,
עכשיו תהיה מרוצה!
הוא אימץ את רעיונותיך.

זה לא בדיוק מה ששמוליק רצה.
מה שהוא רצה זה פטור לאריאל מהמוקדמות.

העובדה שמקימים עכשיו אחרי שאריאל כבר השתתף ועדת חריגים זה לא מה שהוא רצה.
חוץ מזה אני בספק אם ועדת החריגים תאשר פטור לשחקנים שלא שיחקו בכלל בגמר אליפות הארץ לנוער(אלא במקרים מיוחדים למשל של ילד שעלה לארץ רק אחרי גמר אליפות הארץ אם יש כזה מקרה),ולדעתי היא תעדיף שחקנים שכן שיחקו אבל הגיעו למקום קצת נמוך יותר ממקום רביעי.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי erenberg5 » 08/05/2014 08:51

Uri Blass כתב:
פז כתב:ועדת הנוער בישיבתה מיום 4.5 החליטה על הקמת ועדת חריגים.בחודש ספטמבר הקרוב תתקיים ב"ה אליפות העולם לנוער לגילאי 8-18 בדרום אפריקה ובחודש אוקטובר תתקיים אליפות אירופה בגאורגיה. הודעה מפורטת על סדרי ההרשמה והעלויות תתפרסם בתחילת השבוע הבא. זכאים להרשם שחקנים שזכו במקומות 1-4 בגמרים של אליפות ישראל שנערכו באלקנה.בקשות חריגות מנומקות היטב מצד שחקנים אחרים יוגשו במהלך השבוע הקרוב ולא יאוחר מיום ד' 14.5 ליו"ר ועדת הנוער חגי פרנק למייל: [email protected]

ארנברג,
עכשיו תהיה מרוצה!
הוא אימץ את רעיונותיך.

זה לא בדיוק מה ששמוליק רצה.
מה שהוא רצה זה פטור לאריאל מהמוקדמות.

העובדה שמקימים עכשיו אחרי שאריאל כבר השתתף ועדת חריגים זה לא מה שהוא רצה.
חוץ מזה אני בספק אם ועדת החריגים תאשר פטור לשחקנים שלא שיחקו בכלל בגמר אליפות הארץ לנוער(אלא במקרים מיוחדים למשל של ילד שעלה לארץ רק אחרי גמר אליפות הארץ אם יש כזה מקרה),ולדעתי היא תעדיף שחקנים שכן שיחקו אבל הגיעו למקום קצת נמוך יותר ממקום רביעי.

אורי צודק,זה לא פטור מהמוקדמות זה פטור מהתחרות לטובת תחרות אחרת.אבל מה שהיה היה.(לטובת תחרות בחול)
היחיד שלא השתתף ומגיע לו זה אביטל בורוחובסקי.
לא אפכת לי מי מקבל פטור(גם לא עניני),רק שלא יהיה גורף כמו לפני שנה כדי למלא את המטוס,כדי שאליפות הארץ לא תיהיה ריקה מתוכן.
זה גם לא ענייני מי נוסע,כל עוד אנשים שלא עמדו בקריטיריון נוסעים על חשבונם.
הכדור הוא עגול,מחר ייתכן ואני אפנה לוועדה לפטור,הכל ייתכן.
עכשיו יהיו תקדימים ונלמד איך לנצל אותם לטובתנו.
בסך הכל עד עכשיו ביקשו 3 שמגיע להם.
erenberg5
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 08/05/2014 09:04

שמוליק,

נזכה לשמוע ממך איזו מילה טובה על הפרנק שמיסד את "ההחרגה"?

אגב,
מי ביקש לטוס?

אני במקומך כבר דורש מחגע פטור לשנה הבאה בגלל
שאתה אלוף הארץ!
פז
זומבי

הודעהעל ידי יואל לוי » 08/05/2014 09:31

וועדת חריגים ... רק למקרים חריגים צודקים ( לא להכשיר משתמטים ומתחכמים )

לדעתי אין להשתמט ממוקדמות אליפות הארץ למעט המאושרים מראש להיכנס ישירות לשלב הגמר ( מד-כושר גבוה יחסית )
או מסיבות של כח-עליון . ויתכן כמו שאורי כתב צעיר עולה חדש מוכשר ומוכח , יש לדון כמקרה חריג ...
ואני מדגיש , אין פטור לשלב הגמר ! גמר אליפות הארץ חייב להיות מכובד ואיכותי ועל כל שחקן להוכיח שהוא ראוי
לייצג את המדינה דרך שלב הגמר בלבד .
יואל לוי
משתמש ותיק

הודעהעל ידי erenberg5 » 08/05/2014 09:52

יואל לוי כתב:וועדת חריגים ... רק למקרים חריגים צודקים ( לא להכשיר משתמטים ומתחכמים )

לדעתי אין להשתמט ממוקדמות אליפות הארץ למעט המאושרים מראש להיכנס ישירות לשלב הגמר ( מד-כושר גבוה יחסית )
או מסיבות של כח-עליון . ויתכן כמו שאורי כתב צעיר עולה חדש מוכשר ומוכח , יש לדון כמקרה חריג ...
ואני מדגיש , אין פטור לשלב הגמר ! גמר אליפות הארץ חייב להיות מכובד ואיכותי ועל כל שחקן להוכיח שהוא ראוי
לייצג את המדינה דרך שלב הגמר בלבד .

יואל אבל אחרי שלב הגמר יש כלמיני נסיונות של שחקנים לצאת לתחרות בחול על חשבונם מבלי להתייחס לכך שיש קריטריונים ואז הוועדה מאשרת לכולם לצאת.
האם זה בסדר מבחינתך?
erenberg5
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Uri Blass » 08/05/2014 10:25

די ברור שועדת החריגים לא תאשר אוטומטית כל בקשה חריגה.

אני לא יודע מי בדיוק ביקש לצאת לחו"ל על חשבונו(אני יודע רק שלפחות אחת הבקשות היא של שחקן שהשתתף בגמר ,ולא הגיע לאחד מ4 המקומות הראשונים) אבל די ברור שיכולות להיות בקשות שהועדה לא תאשר.
מנסיון העבר יש בקשות חריגות שנדחות,ויש מי שבחר לשחק באליפות הארץ הפתוחה באשדוד במקום לשחק במוקדמות, ודחו את בקשתו לשחק בגמר אליפות הארץ לנוער.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי יואל לוי » 08/05/2014 10:49

erenberg5 כתב:יואל אבל אחרי שלב הגמר יש כלמיני נסיונות של שחקנים לצאת לתחרות בחול על חשבונם מבלי להתייחס לכך שיש קריטריונים ואז הוועדה מאשרת לכולם לצאת.
האם זה בסדר מבחינתך?

אם מראש ( לפני הגמר ) וועדת הנוער , מצהירה על מקומות 1 עד 4 בגמר + עמידה בקריטריונים נוספים , אז ברור שיש הגדרה מדויקת .
זה שיש לשחקנים מסוימים יכולת כלכלית כפי שמוגדר " על חשבונם " , זה לא הכשר לעקוף את הקריטריונים שנקבעו .
חובה של הוועדה להקרין לציבור אחריות , היצמדות לקריטריונים שבעצמה קבעה , יושר ספורטיבי ... ולמנוע את "הקרקס" הזה כפי שתיארת ...
יואל לוי
משתמש ותיק

הודעהעל ידי erenberg5 » 08/05/2014 11:02

יואל לוי כתב:
erenberg5 כתב:יואל אבל אחרי שלב הגמר יש כלמיני נסיונות של שחקנים לצאת לתחרות בחול על חשבונם מבלי להתייחס לכך שיש קריטריונים ואז הוועדה מאשרת לכולם לצאת.
האם זה בסדר מבחינתך?

אם מראש ( לפני הגמר ) וועדת הנוער , מצהירה על מקומות 1 עד 4 בגמר + עמידה בקריטריונים נוספים , אז ברור שיש הגדרה מדויקת .
זה שיש לשחקנים מסוימים יכולת כלכלית כפי שמוגדר " על חשבונם " , זה לא הכשר לעקוף את הקריטריונים שנקבעו .
חובה של הוועדה להקרין לציבור אחריות , היצמדות לקריטריונים שבעצמה קבעה , יושר ספורטיבי ... ולמנוע את "הקרקס" הזה כפי שתיארת ...

אז זהוא שיש תמיד את אלו שלא משנה באיזה מקום הם הגיעו אתה רואה אותם במטוס.
ויש כאלו שיגיעו מקום חמישי ולא יאשרו להם.יואל קרקס זו מילה עדינה למה שקורה תמיד.
אני זוכר שפעם ביקשתי מקפטן נבחרת הנוער בקשה והוא לא אישר,למרות שאלמוג כן אישר ואמר שזה בסדר עם איגור מאשר,עד היום לא הבנתי מדוע לא אישר,זה היה לפני כ 3 שנים או שנתיים.
erenberg5
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 08/05/2014 11:34

erenberg5 כתב:
יואל לוי כתב:
האם זה בסדר מבחינתך?

אז זהוא שיש תמיד את אלו שלא משנה באיזה מקום הם הגיעו אתה רואה אותם במטוס.
ויש כאלו שיגיעו מקום חמישי ולא יאשרו להם.יואל קרקס זו מילה עדינה למה שקורה תמיד.
אני זוכר שפעם ביקשתי מקפטן נבחרת הנוער בקשה והוא לא אישר,למרות שאלמוג כן אישר ואמר שזה בסדר עם איגור מאשר,עד היום לא הבנתי מדוע לא אישר,זה היה לפני כ 3 שנים או שנתיים.

שמוליק, למי הכוונה במשפט "...אז זהוא שיש תמיד את אלו שלא משנה באיזה מקום הם הגיעו אתה רואה אותם במטוס.... " ?
למי הכוונה ? אנא ממך חשוף את שמותיהם על מנת שנדע להיזהר מהם!
פז
זומבי

הודעהעל ידי Uri Blass » 08/05/2014 12:01

אני מנחש ששמוליק מתכוון לשוהם כהן רביבו שהפעם הגיע למקום 8-10 באליפות הארץ עד גיל 10.

עם זאת אני חושב שהקביעה שלו היא שקרית,ואני די בטוח שלא יהיה מצב
שגם יאשרו לשוהם כהן רביבו להשתתף ,וגם לא יאשרו לשחקן שהגיע למקום החמישי בגמר אחר להשתתף.

חוץ מזה אני בכלל לא יודע אם הוגשה בקשה ששוהם כהן רביבו ישחק הפעם.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי erenberg5 » 08/05/2014 12:16

Uri Blass כתב:אני מנחש ששמוליק מתכוון לשוהם כהן רביבו שהפעם הגיע למקום 8-10 באליפות הארץ עד גיל 10.

שגם יאשרו לשוהם כהן רביבו להשתתף ,וגם לא יאשרו לשחקן שהגיע למקום החמישי בתחרות אחרת להשתתף.

לא צריך להכנס פה לשמות,זה לא אישי,אין לי כלום אישי נגד אף ילד.
אורי דווקא כן עומדים לאשר למקום 5 לנסוע באיזשהיא קטגוריה.
erenberg5
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פז » 08/05/2014 12:22

Uri Blass כתב:אני מנחש ששמוליק מתכוון לשוהם כהן רביבו שהפעם הגיע למקום 8-10 באליפות הארץ עד גיל 10.

שגם יאשרו לשוהם כהן רביבו להשתתף ,וגם לא יאשרו לשחקן שהגיע למקום החמישי בגמר אחר להשתתף.

אורי.

ראשית לגבי השם אני לא מאמין שלזה התכוון שמוליק.
בלי קשר,לומר השקביעה של שמוליק שקרית מצריכה הוכחות!
פז
זומבי

הודעהעל ידי erenberg5 » 08/05/2014 12:26

פז כתב:

אורי.

ראשית לגבי השם אני לא מאמין שלזה התכוון שמוליק.
בלי קשר,לומר השקביעה של שמוליק שקרית מצריכה הוכחות!

למה אתם נכנסים לשמות.פה זה העקרון מה שקובע.לא חשובים השמות,זה לא אישי.
אבל אני מבטיח שאם יהיו תקדימים אז הפנקס פתוח והיד רושמת,נשתדל לנצל זאת בעתיד.
erenberg5
משתמש ותיק

הודעהעל ידי יואל לוי » 08/05/2014 12:40

איני יודע מה היה לפני שנה או שנתיים או יותר , איני מעורה בפרטים ...

שמוליק , בענין " הטרמפיסטים " שלא עומדים בקריטריונים ... חגי ( אני מקווה ) ישים קץ לזה .
תמיד , יש " מקורבים " ומפעילי לחצים למיניהם ... והוועדה צריכה לנפנף אותם בדרכי נועם .

כעת חגי עשה צעד חיובי ומשמעותי (מינוי וועדת חריגים )לשיפור תיפקוד וועדת הנוער
כך שאני מקווה שההחלטות יהיו הוגנות , בהתאם לקריטריונים .
יואל לוי
משתמש ותיק

הבא

חזור אל קפה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים