ועדת המשמעת של האיגוד

קפה שחמט, כמעט כמו קפה ארומה, נועד לשיחות עמוקות על עולם השחמט שלא בנושאים המפורטים מטה

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

Re: ועדת המשמעת של האיגוד

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 21/09/2012 15:15

באתר האיגוד פורסמו ההחלטות הראשונות של ועדת המשמעת.

אדוארד לבדינסקי הורחק לחצי שנה מפעילות בכל תחרות שחמט ולעוד שנה על תנאי למשך שנתיים.

דני קליסקי נמצא אשם בשיבוש דיווח תוצאת ליגה.

על קליסקי הוטלה אזהרה,והרחקה על תנאי למשך שנתיים מפעילויות במוסדות האיגוד

לטעמי ,למרות זכויותיו ואולי דווקא בגללן ,העונש מתון מדי ומהווה תקדים מאוד מסוכן (גם כאן נדבקנו כנראה מכדורגל שלא דן בצורה שיוויונית יותר)

נראה אילו החלטות יקבל גוף זה בהמשך פעילותו.
Super Pat Sir
זומבי

ועדת המשמעת

הודעהעל ידי Uri Blass » 24/10/2012 21:24

לדעתי החלטות של ממלאי תפקידים באיגוד מספקים סיבה לפקפק ביושרם.

אזכיר שאדם שהורשע בועדת המשמעת בדיווח כוזב על תוצאות ליגה קיבל עונש קל של אזהרה והרחקה על תנאי בלבד.
אותו אדם הוא מרשימתו של חגי פרנק כך שאפשר להגיד שהוא באופוזיציה אם יש דבר כזה.

מה הסיבה לעונש הקל?

לא יודע, אבל ספקולציה אפשרית היא שחלק מחברי ועדת המשמעת גם אשמים בעבירות דומות וחוששים שאם הם יחליטו על עונש כבד יותר אז זה תקדים מסוכן מבחינתם ,וגם עליהם עלולים לגזור עונשים כבדים בעתיד.
Uri Blass
אחראי

Re: אליפות פתוחה באילת 2012- במקביל לגביע אירופה למועדונים

הודעהעל ידי lior gal » 27/10/2012 22:35

אינני יושב בוועדת משמעת אבל במקרה הזה נוטה להגן עליהם. אורי, אני חושב שאתה שופט לחומרה בלא מידע מספק. לא היית בדיון של וועדת משמעת לא שמעת הטיעונים ולא ראית איך הדברים מתנהלים. אתה מודד עבירה ועונש ללא שום עצירה באמצע. האם עברת על הפרוטוקול ועל הנסיבות להחלטה?
אני יכול להגיד לך שבמינהלת הליגה, בה אני כן יושב כל טיעון נבחן בכובד ראש הכי רציני שאפשר ואני מאמין לחלוטין ביושרם של היושבים בוועדת משמעת.
כמו כן יש להבין שהחלטה איננה של יו"ר בלבד (במקרה הזה חגי) אלא בהצבעה של כל חברי הוועדה, אתה מוציא כאן את דיבתם כמי שהיטו את הכף לטובת אדם שהורשע מסיבות לא ענייניות.
אסיים בציטוט "הפוסל במומו פוסל" מכיר?
ליאור
lior gal
משתמש קבוע

הודעהעל ידי פז » 27/10/2012 22:53

lior gal כתב:אינני יושב בוועדת משמעת אבל במקרה הזה נוטה להגן עליהם. אורי, אני חושב שאתה שופט לחומרה בלא מידע מספק. לא היית בדיון של וועדת משמעת לא שמעת הטיעונים ולא ראית איך הדברים מתנהלים. אתה מודד עבירה ועונש ללא שום עצירה באמצע. האם עברת על הפרוטוקול ועל הנסיבות להחלטה?
אני יכול להגיד לך שבמינהלת הליגה, בה אני כן יושב כל טיעון נבחן בכובד ראש הכי רציני שאפשר ואני מאמין לחלוטין ביושרם של היושבים בוועדת משמעת.
כמו כן יש להבין שהחלטה איננה של יו"ר בלבד (במקרה הזה חגי) אלא בהצבעה של כל חברי הוועדה, אתה מוציא כאן את דיבתם כמי שהיטו את הכף לטובת אדם שהורשע מסיבות לא ענייניות.
אסיים בציטוט "הפוסל במומו פוסל" מכיר?
ליאור

ליאור,

שכחת להוסיף שאותו אדם הוא נוח לבריות,יו"ר האיגוד לשעבר ואיש של פשרות שהציל בעבר את האיגוד מקריסה.
פז
זומבי

הודעהעל ידי Uri Blass » 27/10/2012 23:49

אבהיר רק שנזהרתי בדברים שלי,ואני לא חושב שאני מוציא דיבה גם במצב שכל חברי ועדת המשמעת לא אשמים בכלום.

כתבתי ספקולציה אפשרית מה שלא אומר שהיא בהכרח נכונה.
לא קבעתי שחברי ועדת המשמעת לא ישרים אלא רק שאפשר להבין מדוע אנשים יכולים לפקפק ביושרם.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי shlomiya » 01/09/2013 20:06

יש דין ויש דיין (מתוך אתר האיגוד)
פרוטוקול ישיבת ועדת המשמעת מיום 8.7.2013:
http://www.chess.org.il/users/ShowNewsU ... ntTypeId=1
shlomiya
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Ashi » 01/09/2013 21:08

מדהים :roll: מ8 עד 12 בלילה !
האמת צחקתי אבל בסה"כ די עצוב
ברכות
אשי
Ashi
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי shlomiya » 05/09/2013 12:36

shlomiya כתב:יש דין ויש דיין (מתוך אתר האיגוד)
פרוטוקול ישיבת ועדת המשמעת מיום 8.7.2013:
http://www.chess.org.il/users/ShowNewsU ... ntTypeId=1

לאחר פניות של לא מעט שחמטאים בתקופה האחרונה בנושא, ראיתי לנכון לפרסם כאן בקיצור את החלטת הועדה בעניין שלומי יעקובוביץ/משה מאור. מאחר ואני צד בעניין, ביקשתי מגורם בלתי קשור לעניין לעזור בניסוח על מנת שיציג בצורה אובייקטיבית ומאוזנת את ההחלטה:

א) משה מאור הורשע בעבירת משמעת התנהגות בלתי ספורטיבית כמנהל תחרות, בשל אי שיתופו של שלומי בתחרות בהרצליה, אך בלי ענישה כלשהי, בשל ייחודיות המקרה והיותו ראשון ויחיד. יחד עם זאת ברור שהמשך התנהלות זו יהווה עבירת משמעת נוספת על כל המשתמע מכך.
ב) שלומי יעקובוביץ זוכה מכל ההאשמות. ההודעה אותה פרסם נקבעה כלא משמיצה, לא משתלחת, לא מעבירה ביקורת ממשית על משה מאור ואף נכתבה בזהירות הראויה. נקבע כי שלומי פרסם הגרלה שגויה באתר נתניה על בסיס תוצאות שלא היו, אך אין בכך עבירת משמעת. נקבעו הכללים בהם פרסום עתידי כזה ייחשב כעבירת משמעת.

המעמיקים מוזמנים לקרוא את פרוטוקול הועדה (די ארוך). בשבוע הבא מתחילה תחרות חדשה בהרצליה, בה אשתתף. אני מאמין שכל הצדדים למדו מן הנושא והפיקו לקחים על מנת למנוע הישנות המקרים. ברוח השנה החדשה אני מקוה שועדת המשמעת תהיה נטולת תעסוקה!

שנה טובה לכולם!
shlomiya
משתמש קבוע

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 05/09/2013 16:13

אני מבין מהדיון וההלטה שלפי המצב עתה (לא בזמן שנידון בתלונה) אין לפרסם הגרלות לא מוסמכות מאתר הרשמי של תחרות אלא בליווי הערה והבהרה שההגרלה והתוצאות לא לא סופיות ולא רשמיות ושחובה לציין זאת בכל פרסום לא רשמי .

בדיון ובהחלטה הוזכר שאין להרחיק או להשהות שחקן מתחרויות על ידי החלטה פנימית של מועדון (או מנהל תחרות ) אלא רק ע"פ החלטה של ועדת משמעת .

בנקודה זו יש לי שאלה שנתקלתי בה לפני כ25 שנים ועלולה להיות אקטואלית גם בקרוב. המקרה הוא מוגזם ומוחצן מאוד ואין לו שום קשר למקרה הנדון למעלה , למעט ההחלטה הסופית בעלת השלכות נרחבות.

שחקן שחמט בולט שהורשע בעבר לעשרות שנות בית סוהר (והשתחרר אחרי עשרות שנים) בעבירות חמורות ביותר - מי יכול לקבל החלטה האם ניתן לשתפו בתחרויות , האם רק ועדת משמעת או באם יש לו תנאי שחרור מוגבלים והרחקה מקהלים מסויימים , ניתן להסתפק בכך ואיך בפועל ניתן לבדוק את הנושא?
Super Pat Sir
זומבי

הודעהעל ידי דניאל נדב » 05/09/2013 18:43

שלום משה,
ראשית, שנה טובה לך ויתר הקוראים והרבה אירועי שחמט מהנים בלי שייפלו על פדחתנו ריקושטים בלתי קרואים. לאחרונה רוויתי נחת מתחרות שמינית הגמר באס"א ת"א. הפתעתי בגדול למרות שהייתי אחרון בדירוג במד כושר. כרגע אני מחלק את המקום הראשון-שני אם כי הסיכוי שכך יישאר קלוש. גם לשחקנים מן השורה כמוני יש אם כן פוטנציאל כלשהו.
לגבי הנושא שהעלית מוכר לי השחקן שהזכרת וברור שיש קושי גדול ואילוצים נוגדים גם כאשר האדם ריצה, לכאורה, את עונשו לחברה. נאלצתי פעם להביע את דעתי לגבי מקרה זה וחשבתי כי מתנ"ס עם בני נוער אינו מתאים לאירוח שחקן זה למרות הרצון לאפשר לו חזרה לתחביבו האהוב. לעתים יש לנקוט בכלל של "אל תשים מכשול בפני עוור" וגו' גם לטובתו של העבריין לשעבר בעצמו. הרי לא נמנה שודד בנקים לשעבר לתפקיד כספר בבנק וכיוצא בזה, נדרשת פשוט מידה של שכל ישר.
מיד לאחר החג אני יוצא לכנס בגרמניה ושהות של חודשיים באונ' קורנל. נתראה אפוא לאחר מכן.
בידידות,
דני נדב
דניאל נדב
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 04/02/2015 17:37

האם באמת יש צורך בועדת המשמעת ??
Super Pat Sir
זומבי

Re: ועדת המשמעת

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 04/02/2015 17:39

Uri Blass כתב:לדעתי החלטות של ממלאי תפקידים באיגוד מספקים סיבה לפקפק ביושרם.

אזכיר שאדם שהורשע בועדת המשמעת בדיווח כוזב על תוצאות ליגה קיבל עונש קל של אזהרה והרחקה על תנאי בלבד.

מה הסיבה לעונש הקל?

לא יודע, אבל ספקולציה אפשרית היא שחלק מחברי ועדת המשמעת גם אשמים בעבירות דומות וחוששים שאם הם יחליטו על עונש כבד יותר אז זה תקדים מסוכן מבחינתם ,וגם עליהם עלולים לגזור עונשים כבדים בעתיד.

?.??
Super Pat Sir
זומבי

הודעהעל ידי erenberg5 » 04/02/2015 19:22

הכל הסתיים.
erenberg5
משתמש ותיק

Re: ועדת המשמעת

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 17/10/2015 23:29

Uri Blass כתב:לדעתי החלטות של ממלאי תפקידים באיגוד מספקים סיבה לפקפק ביושרם.

מה הסיבה לעונש הקל?

אריאל , מה דעתך על פעילות ועדת המשמעת והאם הנך חושב שתפקידה מועילה והאם באמת יש בה צורך ?
Super Pat Sir
זומבי

הודעהעל ידי Super Pat Sir » 07/06/2018 16:29

לצערי ,לפני מספר שנים תבעו אנשים להחזיר את ועדת המשמעת של האיגוד לטפל בכל מיני בעיות משמעת בתחרויות .

לעומת זאת , מאז הועדה חזרה לתפקד , וביחוד לאחרונה הועדה הפכה לאמצעי דכוי מצד בכירי האיגוד לסתימת פיות . וגם לאמצעי התגוששות לא תמיד עיניינית . במתכונת כזו אני קורא לבטל ועדה זו .
Super Pat Sir
זומבי

הקודםהבא

חזור אל קפה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים