רמאויות בשחמט באמצעות מחשבים / טלפונים ניידים

קפה שחמט, כמעט כמו קפה ארומה, נועד לשיחות עמוקות על עולם השחמט שלא בנושאים המפורטים מטה

המנהלים: dylam1, SD2006, Uri Blass, יהודה, SIMOND15

רמאויות בשחמט באמצעות מחשבים / טלפונים ניידים

הודעהעל ידי sps3 » 05/06/2011 12:11

באליפויות גרמניה שהסתיימה בסוף השבוע האחרון נתפס שחמטאי על חם (אמן פידא כריסטוף נטסידיס 2363 ) ברמאות ממוחשבת. השחקן הודה במעשה. המשחק המדובר הסתיים בתיקו.

אחרי שהתברר שנסטידיס רימה , נקבע לו הפסד וביטול נורמת האמן הבינלאומי. סנקציות נוספות אמורות להנקט נגדו מאוחר יותר. (השתמש בסמרטפון בשרותים במהלך משחק . נתפס עם עמדת המשחק המדובר מספר מסעים לפני תום המשחק בפועל)

http://www.chessvibes.com/reports/playe ... mpionship/

http://www.chess-news.ru/node/2700
sps3
משתמש ותיק

Re: נתפס ברמאות על חם באליפות גרמניה

הודעהעל ידי IC » 05/06/2011 13:06

sps3 כתב:באליפויות גרמניה שהסתיימה בסוף השבוע האחרון נתפס שחמטאי על חם (אמן פידא כריסטוף נטסידיס 2363 ) ברמאות ממוחשבת. השחקן הודה במעשה. המשחק המדובר הסתיים בתיקו.

אחרי שהתברר שנסטידיס רימה , נקבע לא הפסד וביטול נורמת האמן הבינלאומי. סנקציות נוספות אמורות להנקט נגדו מאוחר יותר. (השתמש בסמרטפון בשרותים במהלך משחק . נתפס עם עמדת המשחק המדובר מספר מסעים לפני תום המשחק בפועל)

http://www.chessvibes.com/reports/playe ... mpionship/

http://www.chess-news.ru/node/2700

נראה שזה הופך להיות יותר ויותר מסובך בשנים הבאות, רק לא ברור לי למה כל פעם הוא הלך ל 8-10 דקות לשירותים, הוא היה צריך ללכת רק פעם אחת, ולתרגל שימוש יותר מהיר באפליקציה של הפלאפון :)
לפי הפרטים זה נראה כאילו הוא לא תכנן כלום בניגוד לצרפתים באולימפיאדה, וזה מעלה את העניין לדרגת חומרה הרבה יותר מדאיגה!! זה שחקן שכבר השיג ציון יום קודם לכן וסתם השתעשע ברמאות כי הוא יכל!! וזו הסכנה הכי גדולה אם כל אחד ירגיש שנורא קל לרמות יהיה קשה לשחק שחמט בצורה נורמלית, הרי אנשים אוהבים לקום ולהסתובב ולפעמים גם לעשות מסעים טובים, הדרך שבה היריב שלו מנסה להגיע להוכחה היא עוד יותר מגוחכת הוא בדק כל תא שירותים ולא שמע מהם שום רעשי שירותים... גם כן הוכחה קבילה, רק בגלל שהיריב הרמאי לא סגר או מחק את הסמארטפון הוא נתפס וישר הודה.
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי יהודה » 05/06/2011 13:16

להיות רמאי זה רע. להיות רמאי ופאשלונר זה רע מאוד...
תחשוב על המשמעות של הדברים שאתה עושה!!!
יהודה
אחראי

הודעהעל ידי ערן » 05/06/2011 13:23

משה ידידי,

אספר לך סיפור אותנטי לחלוטין.
בראשון לציון, החלו ביום 2.5.2011, תחרויות אביב ב-3 רמות.
במהלך הסיבוב השני בתחרות משנית א' עד 2000, בזמן שאני מחכה באולם הספורט הצמוד לאולם התחרות, אני רואה את אחד המשתתפים במשנית א', נכנס לאולם הספורט (לאחר שיצא מאולם התחרות), ומבלי שהבחין בי, שולף מתוך כיסו הימני במכנסיים, טלפון חכם, שעליו מותקנת תוכנת שחמט. לא ייאמן אבל אכן, במו עיני אני רואה שהוא מריץ על גבי התוכנה עמדה מסויימת.

לאור העובדה כי אין עיסוקי במשרד חקירות, נגשתי מייד למנהל התחרות - פנחס, וסיפרתי לו את שעיני ראו. למעלה מזאת, אף שיתפתי מספר הורים שישבו מחוץ לאולם התחרות.

האם אתה חושב שנעשה משהו בנידון ? לצערי, התשובה לשאלה זו רטורית לחלוטין, לאור העובדה שאותו משתתף סיים את הסיבוב בניצחון.
ערן
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי erenberg5 » 05/06/2011 15:48

חבל שאתה לא משתף אותנו בשמו כי גם אני חשדתי פעם שם במישהוא מעניין אם זה אותו אחד.
erenberg5
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ערן » 05/06/2011 16:38

שמוליק, אינני יודע את שמו של האיש, רק את זהותו החיצונית.
בהתאם, הייתי צריך להצביע עליו בפני פנחס, בסיטואציה מאוד לא נעימה מבחינתי.
יחד עם זאת, בחרתי לעשות כן, מאשר לעצום עיניים.  
ערן
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי sps3 » 05/06/2011 18:35

ערן כתב:משה ידידי,

במהלך הסיבוב השני בתחרות משנית א' עד 2000, בזמן שאני מחכה באולם הספורט הצמוד לאולם התחרות, אני רואה את אחד המשתתפים במשנית א', נכנס לאולם הספורט (לאחר שיצא מאולם התחרות), ומבלי שהבחין בי, שולף מתוך כיסו הימני במכנסיים, טלפון חכם, שעליו מותקנת תוכנת שחמט. לא ייאמן אבל אכן, במו עיני אני רואה שהוא מריץ על גבי התוכנה עמדה מסויימת.

לאור העובדה כי אין עיסוקי במשרד חקירות, נגשתי מייד למנהל התחרות - פנחס, וסיפרתי לו את שעיני ראו. למעלה מזאת, אף שיתפתי מספר הורים שישבו מחוץ לאולם התחרות.

האם אתה חושב שנעשה משהו בנידון ? לצערי, התשובה לשאלה זו רטורית לחלוטין, לאור העובדה שאותו משתתף סיים את הסיבוב בניצחון.

חמור מאוד .והשאלה עד כמה העיניין מתחיל להיות נפוץ . האם בקצב הזה לא יהרס כלל השחמט התחרותי (בדומה למצב של השחמט בהתכתבות)? לא נראה שבתחרוית קטנות וקטנטנות והאפילו משמעותיות יותר ניתן להפעיל אמצעים נגד רמאויות כפי שהופעלו (או ניסו להפעיל) בקאזן... :cry:
sps3
משתמש ותיק

שערוריות נוספות באליפות גרמניה

הודעהעל ידי sps3 » 05/06/2011 18:42

בסיבוב הרביעי נקבע הפסד לבינדריך בגין איחור של 3 דקות על ידי מנהל התחרות רלף אלט( אלט זה היה אחד הגיבורים של מכתב הביקורת של ניידיץ' על המתרחש באיגוד הגרמני).

אך בסיבוב השני נסידיס ( שהסתבך ברמאות החמורה , והוא גם סטודנט למשפטים :roll: :roll: ) איחר בסיבוב השני בעשר דקות ,אך מנהל התחרות לא נקט נגדו בשום אמצעים וטען שראה אותו בדרך במסדרונות בית-המלון .

גוסטפסון ניסה להגן על בינדריך ואלט בתגובה לא הזמין את גוסטפסון בטקס הענקת הפרסים (גוסטפסון חילק מקום ראשון ולקח פרס שני בשובר שיויון)...

http://kasparovchess.crestbook.com/view ... =2819&p=35

Ответ от Zayats Вчера в 19:37:52Zayats
Участник
Неактивен
Re: Мошенничество в шахматах.Чемпионат Германии ознаменовался рядом скандалов, но сначала надо, конечно, поздравить победителя. Главного успеха, как теперь становится ясно, он достиг в предпоследней партии.

Хенкин - Нацидис

rnb1k2r/pp1p1ppp/4p3/2pP3n/4P3/2q2P2/P2B1NPP/R2QKB1R

На заре варианта была сыграна партия Хенкин-Холмов (Воскресенск, 1990), где после 10...Фе5 белым удалось одержать победу. Основным сейчас признается 10...Фd4, что, кстати, тоже встречалось в творчестве Хенкина. Сделанный ход 10...Фf6 не дает полного уравнения после апробированных 11.g4 и 11.Фс1, однако после получасового раздумья белые применили новинку 11.Лс1 и, проявив незаурядную интуицию, предложили ничью.

В четвертом туре за трехминутное опоздание получил минус Биндрих, что само по себе скорее всего не привело бы к конфликту, но двумя турами ранее наш герой Нацидис опоздал минут на десять (очевидно, забыл захватить коммуникатор на партию), но никаких санкций не последовало. "...da ich wusste, dass er auf dem Weg vom Zimmer zum Spielsaal war," - сообщил в официальном заявление турнир-директор Ральф Альт [т.к. я знал, что он на пути из номера в игровой зал]. Для тех, кто не читал тему "конфликт в немецкой шахматной федерации" напомню, что Ральф Альт - именно тот чиновник, который стал основной мишенью критики Аркадия Найдича. Последнее время его имя на слуху в связи с делом Джона Демьянюка, обоих можно увидеть на первой фотографии вот тут. Злые языки утверждают, что отнюдь не Демьянюк демонстрировал на том процессе признаки старческого слабоумия... За Биндриха вступился Ян Густафсон, чему свидетелями были зрители и ряд игроков, сидевших на первых досках. Однако Ральф Альт отрицает сам факт разговора с Густафсоном: "Zur fraglichen Runde 4 ist zu erwähnen, dass Herr Gustafsson überhaupt nicht mit mir gesprochen hat". На закрытии при награждении победителей занявший второе место Ян, к некоторому удивлению публики и самого Густафсона, вызван не был. Только первое и третье места у мужчин и все три у женщин.

Вернемся к Нацидису, фрагмент его партии из четвертого тура.

Зель - Нацидис

r5k1/1pR1bppp/1B2p3/1N6/4P3/8/Pn3PPP/6K1

Спокойная игра привела к равному окончанию, ничья не за горами. Самое надежное: 22...Сd8 23.Лb7 Сb6 24.Лb6 <форточка>. Теперь после 25.Кс3 Ка4 26.<размен> под ударом оказывается пешка е4, а если 25.Ка7, то Лd8-d1-d2 с последующим отскоком коня отыгрывает пешку а2 или разрушает королевский фланг белых. Однако комп на первых порах рекомендует безумный вариант 22...Ла2 23.Лс8+ Сf8 24.h4 Кd3 25.Сс7 Ла1+ 26.Крh2 Кf2 27.е5 Лh1+ 28.Крg3 Лf1 29.Сd8 Ке4+ 30.Крh2 f6, и черные успевают защитить слона по вертикали "f". С практической точки зрения считать такой вариант нет смысла, выиграть все равно не получится, а вот потерять слона можно запросто (кстати, немного поразмыслив, комп выдает за белых усиление на 29ом ходу). Нацидис свернул на вторую линию - 26...Лс1, и не без помощи соперника спасся.

Отредактировано Zayats (Вчера в 19:41:59)
1 714 Ответ от Darkness Вчера в 20:27:44Darkness
Участник
Неактивен
Re: Мошенничество в шахматах.Последуют ли санкции в отношении Нацидиса, или дело ограничится лишь зачетом поражения и лишением призовых?
1 715 Ответ от Zayats Вчера в 20:38:03Zayats
Участник
Неактивен
Re: Мошенничество в шахматах.Поживем - увидим. Пока заодно аннулировали норму.
1 716 Ответ от вв Вчера в 21:00:10
вв
Участник
Активен
Re: Мошенничество в шахматах.
На закрытии при награждении победителей занявший второе место Ян, к некоторому удивлению публики и самого Густафсона, вызван не был. Только первое и третье места у мужчин и все три у женщин.
Деньги то он хотя бы получил?
1 717 Ответ от Zayats Вчера в 21:16:59Zayats
Участник
Неактивен
Re: Мошенничество в шахматах.Получил в итоге. Иначе в его блоге не матч Гельфанд-Грищук сейчас обсуждался бы, а более животрепещущая тема...

http://www.jan-gustafsson.de/

האם זה אותו רלף אלט שהיה חבר בועדת האתיקה של האיגוד האירופי והשופט במשפטו האחרון של דמיאניוק בגרמניה ?
sps3
משתמש ותיק

הודעהעל ידי שמוליק » 05/06/2011 19:03

עוד דבר לא ברור , הוא שדווקא המשחק שבו נתפס היה בעל אופי סגור , עם לא מעט תמרונים וחזרות על מסעים , לא משהו שאתה צריך לרוץ ולבדוק במחשב מדי מסע ...
שמוליק
משתמש חסר חיים

הודעהעל ידי IC » 05/06/2011 20:43

שמוליק כתב:עוד דבר לא ברור , הוא שדווקא המשחק שבו נתפס היה בעל אופי סגור , עם לא מעט תמרונים וחזרות על מסעים , לא משהו שאתה צריך לרוץ ולבדוק במחשב מדי מסע ...

אתה צודק אבל כנראה שהוא חיפש עזרה אחרי מהב2, ושוב זה כנראה מחזק את הטיעון שהוא לא תכנן לרמות הוא סתם החליט למה לא..

הנושא של האיחורים הוא כבר משהו אחר וקשור לפוליטיקה המסובכת של האיגוד הגרמני (אפילו יותר גרוע מאצלנו!!!) באופן כללי המחשבה שלי היא שבתחרויות קטנות לדוגמא תחרות בראשון לציון עם פרסים צנועים אין ממש סיבה לרמות, נכון שאם זה יהיה נורא קל אז אולי יותר אנשים ינסו, אבל העונש על רמאות צריך להיות "שלילת רישיון שחמט" לכמה שנים טובות, ואף אחד לא יסתכן בזה בשביל 1000 שקל, בשביל לזכות ב-10000 יורו אני כבר מבין, אבל אז זה דורש תכנון ורמאויות מסובכות יותר פשוט אי אפשר למנוע..
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי איתי ז. » 06/06/2011 09:37

נראה לי שכולם מסכימים ש:

1. קל מאוד לרמות היום
2. קשה מאוד לתפוס מישהו שמרמה

לכן, הפתרון הכי טוב זה באמת כמו שישראל הציע, אם איכשהו תופסים מישהו ברמאות, להפוך אותו למקרה מבחן ולהטיל עליו הרחקה לכמה שנים.

זה מזכיר לי שלא מזמן סטודנטית נתפסה בכך ששלחה מישהי להיבחן במקומה במבחן אמי"ר (כמו הפסיכומטרי, רק באנגלית). בית המשפט גזר עליה 1000 שקל קנס ושלושה חודשי מאסר על תנאי.
קצת כבד, אבל כנראה שהם הבינו שבמקרה של רמאויות באוניברסיטה, קל לבצע זאת וקשה לתפוס את האנשים. אז לפחות שאם כבר תופסים, יהיה עונש כבד.
"זה מסע מאוד כבשי. מסע טיפוסי של כבש" - הכהן הגדול
איתי ז.
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Uri Blass » 06/06/2011 10:26

IC כתב:
שמוליק כתב:עוד דבר לא ברור , הוא שדווקא המשחק שבו נתפס היה בעל אופי סגור , עם לא מעט תמרונים וחזרות על מסעים , לא משהו שאתה צריך לרוץ ולבדוק במחשב מדי מסע ...

אתה צודק אבל כנראה שהוא חיפש עזרה אחרי מהב2, ושוב זה כנראה מחזק את הטיעון שהוא לא תכנן לרמות הוא סתם החליט למה לא..

הנושא של האיחורים הוא כבר משהו אחר וקשור לפוליטיקה המסובכת של האיגוד הגרמני (אפילו יותר גרוע מאצלנו!!!) באופן כללי המחשבה שלי היא שבתחרויות קטנות לדוגמא תחרות בראשון לציון עם פרסים צנועים אין ממש סיבה לרמות, נכון שאם זה יהיה נורא קל אז אולי יותר אנשים ינסו, אבל העונש על רמאות צריך להיות "שלילת רישיון שחמט" לכמה שנים טובות, ואף אחד לא יסתכן בזה בשביל 1000 שקל, בשביל לזכות ב-10000 יורו אני כבר מבין, אבל אז זה דורש תכנון ורמאויות מסובכות יותר פשוט אי אפשר למנוע..

שלילת רשיון שחמט לכמה שנים זה עונש קל מדי לדעתי.
צריך עונש של קנס כספי גבוה(לא 1000 ש"ח אלא לפחות 100,000 ש"ח) .

אני גם לא מסכים עם ההנחה שאף אחד לא יסתכן ברמאות בתחרויות קטנות בשביל 1000 ש"ח.
Uri Blass
אחראי

הודעהעל ידי IC » 06/06/2011 10:54

Uri Blass כתב:
IC כתב:

שלילת רשיון שחמט לכמה שנים זה עונש קל מדי לדעתי.
צריך עונש של קנס כספי גבוה(לא 1000 ש"ח אלא לפחות 100,000 ש"ח) .

אני גם לא מסכים עם ההנחה שאף אחד לא יסתכן ברמאות בתחרויות קטנות בשביל 1000 ש"ח.

אני לא חושב שאתה יכול לקנוס מישהו ככה, בייחוד שזה לא רלוונטי משפטית ומציאותית אף אחד לא יאשר קנס של 100,000 על רמאות בשחמט גם 10,000 ספק רב
העונש צריך להיות חמור עם כל אחד שיחשוב על לרמות ידע שאם הוא יתפס כמובן שבפרס הוא לא יזכה והוא לא יוכל לשחק יותר שחמט כמה שנים טובות (למקצוען כמו פלר עונש של 5 שנים די מכריח אותו למצוא עיסוקים אחרים) וזהו זה, מן הסתם בן אדם שרימה יהיה לו קשה לחזור אח"כ למעמד שווה לא חשוד. באתלטיקה מרמים בשביל מדליות אולימפיות ומיליונים לא ראיתי רמאויות בטורניר רכיבת אופניים קטן שאף אחד לא שמע עליו שהפרס הראשון בו הוא 1000 שקל (גם כי אין שום סיבה או תמריץ לרמות וגם כי אף אחד לא שמע עליו...)
IC
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ערן » 06/06/2011 13:37

באתלטיקה מרמים בשביל מדליות אולימפיות ומיליונים לא ראיתי רמאויות בטורניר רכיבת אופניים קטן שאף אחד לא שמע עליו שהפרס הראשון בו הוא 1000 שקל (גם כי אין שום סיבה או תמריץ לרמות וגם כי אף אחד לא שמע עליו...)

לעיתים המניע מאחורי מעשה הרמאות, הוא לאו דווקא כספי. אלא פשוט הרצון להיות זה שניצח ולא זה שהפסיד. להיות זה הראשון ולא זה האחרון. להיות זה שהסיפרה 1 ליד השם שלו ולא הסיפרה 0.
ערן
משתמש מתחיל

הודעהעל ידי PINI » 08/06/2011 19:03

ערן כתב:משה ידידי,

היות ואני לא עוקב אחר כל הנושאים בפורום זה ואמרו לי שערן סיפר כאן על המקרה בראשון לציון ברצוני להבהיר ממקור ראשון מה היה ואיך טיפלתי בנושא. כשערן סיפר לי מה הוא ראה, קודם כל עקבתי אחרי השחקן "החשוד" וכשהוא היה יוצא מאולם המשחקים יצאתי אחריו ולא ראיתי שום דבר חשוד. בפעם הבאה שהשחקן קם מהשולחן ניגשתי אליו, יצאתי אתו החוצה ואמרתי שראו אותו מחזיק פלפון ועמדת שחמט על המסך. השחקן אמר לי שבכלל לא הביא אתו פלפון ושהשאיר אותו ברכב. מה שראו אצלו זה פלפון של אחד הקיביצרים, שבא לצפות במשחקים והתרברב בפניו בטלפון החדש שלו ובו משחק השחמט. הזהרתי אותו לא לקחת יותר את המכשיר מהקיביצר. המשכתי לעקוב אחרי המשחק וראיתי שהשחקן "החשוד" עושה מהלכיו ע"ג לוח המשחקים. בסוף המשחק שהם התחילו לנתח אותו ראיתי משחק רגיל ללא מהלכים מפתיעים, כשהשחקן "החשוד" מנצח בלבן שחקן הנחות ממנו ביותר מ-100 נק' מד כושר.
אגב, אחרי 5 סיבובים השחקן "החשוד" מדורג במקום, כמו שהיה מדורג לפני תחילת התחרות, הפסיד 2 משחקים לחזקים ממנו, ניצח 2 שחקנים חלשים ממנו ומשחק אחד סיים בתיקו. ברור לי שלא מדובר כאן על ניסיון לרמאות.
לגבי ה"קיביצר" אם הוא בכלל יחזור לצפות במשחקים בכוונתי לדרוש ממנו להפקיד את הפלפון אצל השופט.
תחיה ותלמד עד 120
PINI
משתמש ותיק

הבא

חזור אל קפה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 3 אורחים